Anketa: Uklízí si vaše děti po sobě hračky?

peetta
7. črc 2013

Čaute mamče,dneska sem se teda pěkně vytočila.ta naše cácora(4 roky) si vůbec jako nechce po sobě uklízet svoje bebechy.říkám jí,uklid si hračky,ať můžem jít do lesa.jojojo maminko,za chvilku za mnou přijde abych jí šla pomoct.tak já sbírám po obýváku že,a naše madam si sedí v pokojíku mezi bordýlkem(co jsem jí tam naházela)v domnění,že si je jako aspoň poukládá ale nééé,ona si tam hoví a pěkně si hraje a zpívá panenkám no moje nervy!!!!tak sedíme doma a já stále doufám,že si to uklidí.no stejně se nedočkám,to je mi jasné,takže to zbude stejně na mě.chlap si leží u bedny a jakože nic no.jen mě poučuje,že si po sobě pěkně bude uklízet.no hezky se to povídá když je celý den v rachotě a cérku vidí jen na chvílu....
takže otázka zní::: Uklízí si vaše děti po sobě hračky,anebo to stejně uděláte sami,protože NÁM stejně nic jiného nezbyde
petra

kikimaruska
7. črc 2013

Starší syn si po sobě uklízí sám od cca.3,5 roku a ví moc dobře, že pokud si neuklidí, tak se nikam nepůjde...anebo nedostane to, co má přislíbeno a na co se těší-např.že si chce pustit pohádku, že půjdeme do Zoo, ke kamárádovi... Pokud je v pokojíku brajgl, tak ok, ale když je čas, tak si po sobě uklidí. Neříkám, že to taky občas nezkouší, že chce pomoct, že to neumí...někdy i jdu, ale z 90% si uklízí sám a i když je u kamaráda, nebo kamarád u nás, tak pak uklízí spolu. Já syna vychovávala 4 roky sama, takže důslednost byla na místě a jsem teda ráda, že mi malej neskáče po hlavě, jako nejedné kamarádce, které dětičky k důslednosti nevedly 🙂 .

zuzi82
8. črc 2013

@peetta Matějovi se do uklidu nechce, ale pokud neuklízí, tak prosně nejdeme ven, nebo nedostane večeři, dokud neuklidí. Někdy je to odmítání na hodinu, ale pak mu dojde, že jinak to nepůjde a uklidit si jde, ale kolikrát chce pomoct. To jdu ,ale dohlídnu na to, aby alespoň půlku uklidil sám. Ale taky je to boj. Neboj, myslím, že v tom nejsi sama. Nicméně to nehodlám vzdát. 😀

majka12
8. črc 2013

Syn začal uklízet kolem druhého roku s mojí asistencí, ale pravidelně před obědem, než se jde odpoledne ven a večer před spaním. Teď jsou mu 3 a uklízí už sám 😉 Jakmile neuklidí, tak se ven nejde a prostě na tom trvám. 😔 😔 Taky po něm chci, aby uklízel na návštěvách a venku na zahradě, co si vytahá, tak potom uklízí. 😉 😉 Ale je fakt, že někdy nad ním musím stát a ukazovat mu, co ještě musí uklidit 😅

mucosin
1. srp 2013

Dcera začala uklízet ve chvíli, kdy začala chodit, tzn. někdy po roce věku. Bylo to nejspíš tím, že máme malý byt, a když jsme měly roztahané nějaké hračky a chtěly vytáhnout jiné, řekly jsme si, že musíme ty vyndané nejdřív uklidit a bylo. Automaticky jsme spolu uklidily a pak si hrály dál. Naštěstí jí to drží a stačí říct, aby uklidila, že půjdeme ven, koupat se, ... a není problém. Někdy, když má horší den, taky není stoprocentní, ale kdo je? 🙂 Jen se děsím, aby jí to nepřešlo. Takhle už jsme měly zmáklé třeba i čůrání, které krásně hlásila. Najednou ale přestala a nenadělám nic. Je to "lev - osobnost", což zní líp než třeba "tvrdá palice" 😀

romcovaklarka
1. srp 2013

Bohužel moc ne a padá to na mou hlavu, protože ve dvou letech ještě sám toho moc nenauklízí (spíše se většinou "zabejčí", že uklízet prostě nebude) a se mnou sice uklízí, když na to jdem spolu, ale jsem v tomhle nedůsledná, když mám zrovna něco okolo miminka, tak prostě na uklízení hraček hodím bobek :-/ Zrovna včera jsem si říkala, že bych to měla začít požadovat aspoň před spaním a uklízet prostě s ním. Ale takové to "uklidíme jednu věc, než si vyndáme novou" jsem se sice snažila zavést, ale když u toho nejsem, že třeba kojím, přebaluju a tak, tak si stejně roztahá všechno po celém obýváku a nenadělám nic...
A je fakt, že to má taky asi trochu po mně, ať už v genech nebo i příkladem, protože bohužel sama nejsem zrovna extra pořádná |(ne, že bychom měli doma špínu, ale spíš co se týče povalujících se věcí) a moje máma jakbysmet, takže asi máme takovou rodovou tradici 😀 😅

elastiq
28. srp 2013

Chce to jen cvik a důslednost od maminky, oni se to ti drobci už potom naučí, já jsem malou taky motivovala nějakou dobrůtkou, pohádkou, prostě pokud neudělá co chci já, nebude mít co chce ona, když byla malinká, tak jsem ji vždycky trochu pomohla, to byla taky hned aktivnější

kettm
28. srp 2013

Mám taky 4 leťáka a uklízet se mu moc nechce, ale nutím ho, pomáhám mu, chci aby měl nějaké návyky, teď na mě zkouší mami podej, mami přines, tak to je taky o nervy 😀 , ale nesmí se jim moc ustupovat. 😉

petule246
28. srp 2013

Kupodivu docela jo a baví ho to, ale zrovna uklízení hraček ve 4 letech pro mne není priorita. Uklízí si podle potřeby (má svůj pokoj, mne to nepřekáží) a večer, ale ven jdeme klidně i se zabordeleným pokojíčkem, stejně si bude ještě chvíli hrát před spaním.