Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

envika
22. říj 2008

A aký je rozdiel medzi českými posunkami, slovenskými posunkami, nemeckými posunkami, anglickými posunkami? Ja som používala znaky z Baby Signs a bola som rada, že mám pomôcku a pomohlo mi to.

ivka08
22. říj 2008

Ahoj holky, se znakováním jsem se setkala ve Státech a teď jsem zjistila, že to je tady taky. 🙂 🙂 🙂 Máte někdo tu knížku Jak se domluvit s batoletem (nebo tak nějak 😉 ) Máte s ní zkušenost, stojí za to si ji koupit nebo odkud jste získalycslovníček. Díky

angelik
22. říj 2008

asi pred tyzdnom a pol som nieco hladala na nete a hodilo ma to do vasej diskusie
som velmi rada, lebo ma to zaujalo tak, za som si vytlacila knizku, co bol na nu link, dalej hla dala na webe a zacala malu- 1rok- pomaly ucit, cilepsiepovedane ukazovat to co hovorim, aspon tych par prvych zakladnych znakov

a na moju velku radost mala dnes pytala ham-ham a aj ukazovala ruckou do pusy

diky, ze ste to tu zalozili

angelik
22. říj 2008

a este
neviem, ci viete, ale zajtra v Reflexe na Markize ma byt o tom reportaz

krista
22. říj 2008

orlik1717 • Dnes ve 20:25
Ahojte, práve som si čítala články na znakovanie a tak som si povedala, že aj ja prispejem svojou troškou do mlyna.
Je to úžasné a som rada, že nakoľko tu na Slovensku kurzy neboli, tak som si objednala len tú sadu a som veľmi spokojná. Keby sa robili kurzy na Slovensku, tak tam isto idem. Chodím s malou aj plávať a myslím si, že si veľmi užíva čas, keď je spolu s deťmi a dokáže sa naučiť niečo nové a vidím na nich, ako sa radujú, keď sú spolu a predvádzajú sa, kto čo vie a ako im to ide. To isté by bolo, keby sa tie kurzy konali aj tu, keď som teda s malou začínala. Nieje nad kolektív detí, ktoré si dokazujú, aké sú úžasné a ide ím to. 🙂

timbouctou • 1d • Dnes ve 20:28
co je baby signs? My byli plavat jednou, malému se to mooc líbilo, a pak chudák dostal ekzém

wanda007
22. říj 2008

Kurzy znakovania, si myslim, su len na ukazanie ako to funguje. Nie je to nic pravidelne a kurz je urceny pre rodica, aby vedel ako DOMA ucit znakovat.
Potom sa mi zda, ze sa organizuju stretnutia znakujucich deti s rodicmi, par krat za rok.

lucika333
22. říj 2008

Wandi, už začinajú aj kurzy znakovania pre deti (so spevom a hrou). Je to 1 hod týždenne počas 6 týždňov 😉

harvyova
23. říj 2008

Zaujala me tato metoda a rada bych s ni co nejdrive zacala. Poradte mi prosim, kdo uz mate zacatky za sebou, zda se da zacit jen podle knizky "Jak se domluvit s kojencem a batoletem", nebo jste zacinali bez niceho jen dle tech odkazu viz par stranek vyse nebo je vhodne si poridit celou sadu s knizkou a dvd?

orlik1717
24. říj 2008

myslím, že kúpoť sadu, to je najlepšie. Vieš, ja som to urobila a som veľmi spokojná. Malá znakuje ako drak, tie detské DVD sú pre ňu úžasné, znakuje spolu s batolákmi a veľmi sa pritom zabáva. Čítanie leporel miluje dodnes a aj keď má iné knižky, z ktorých znakuje, tak tieto keď príde návšteva učí vlastne aj ich, lebo musia čítať spolu s ňou. A aj keď nemám práve veľa času jej robiť spoločnosť pri znakovaní, tak jej pustím batolákov a viem, že 10 min. je mojich. Viac pritom neobsedí, ale pomôže. Aj čo sa týka toho magnetu na ladničku. Dala som ju svokre a tá keď nevie, čo malá od nej chce, tak vie, kam sa môže pozrieť, prípadne jej znak ukáže, keď malá niečo chce a ona ju vlastne tiež učí.

harvyova
24. říj 2008

Chtela bych se jeste zeptat, jedete, co se znaku tyce podle "baby signs" (tedy spis podle americkeho znakovani) nebo dle stranek "znakovani s miminky". Zjistila jsem, ze tam jsou rozdily ve znakach (koukala jsme jich asi jen na 10 a bylo to treba u spat, tata aj.) a to druhe by melo byt prizpusobene nasim podminkach, jelikoz je to od ceske autorky. Co vy na to? Ktere znaky jsou praktictejsi?

elika
24. říj 2008

pre harvyova...
ak chces skutocne s malou znakovat, mala by si si najskor pozriet obe stranky. a rozhodnut sa pre tu, ktora ta viacej presvedci svojim obsahom. kazdemu vyhovuje nieco ine a preto spolahni sa na svoj pocit, ked budes tie stranky citat....

webi
24. říj 2008

Maminky, ja jsem taky četla o znakování, viděla nějaké ukázky, ale nakonec s Vojtou i "vymýšlím" svoje znaky. Myslím, že ze začátku je důležité pozorovat, co dítě nejvíce zajímá a na to mu vymyslet znak (pokud je to těžké slovo). Nejlépe se mé osvědčilo pozorovat i jaké posunky a jaké pohyby ručičkami už Vojta ovládá a na základě toho mu znak vymyslet, aby už pohyb uměl. pejska jsem třeba vůbec nemuseli znakovat, to hned říkal "haf". Ale takové světlo nebo šroub je pro něj ještě těžké, takže to znakujeme 🙂 Doporučuji

entik
24. říj 2008

je uplne jedno, jake znaky se pouzivaji, hlavni je ze se s miminkem domluvite, porozumite si, o to jde. Primo filozofii BabySigns je ze si znaky muzete upravit, vymyslet, ... jak chcete.

kurzy se zpevem a hrou, je takove setkani maminek a znakujicich miminek, hrani, povidani, tanceni. na nasem kurzu uz vsechny deti znakuji, takze se primo tolik novych znaku nenauci, ale nauci se pisnicky, uvidi medvidka BeeBa nazivo, je to metodicky vedena hodina s aktvivitama pro deti od 6 mesicu, takze pro mala prtata, coz mi prijde fajn, protoze tolik zas aktivit pro tak male deti neni.

U nas Matula znakuje taky jako drak, je to supr, ted do toho micha sva slova, a je supr, ze hned chapeme co chce rict, proste znakovani je uzasne 😀 😀

chromozom
26. říj 2008

Hladam maminku z Bratislavy, co znakuje, chcem sa dozvediet ako na to, moc ma to chytilo! Ak by si na mna nasla cas, budem jej zaviazana! Vopred dakujem!

olinka6226
27. říj 2008

chromozom najdes na www.znakovanie.sk kocka byva v bratislave, ja mam s nou dohodnuty termin na piatok a strasne sa tesim

barca05
27. říj 2008

Ahoj, v Bratislave bude začína byť viac miest s kurzami, ostatné nájdeš na babysings.sk

chromozom
27. říj 2008

Uz som sa tam mrkla, dakujem! Tesim sa na to!

elika
31. říj 2008

Seminare uz aj v centre BA.

olinka6226
1. lis 2008

ahojte, tak sa hlasim po vcerajsom kurze. mne sa to velmi pacilo. So samkom som uz zacala trosku znakovat a batolaci sa mu strasne pacia. Snazi sa po nich opakovat tie rucicky 😀 Zatial mozem len odporucit.

baileysa
4. lis 2008

baby, musim sa pochvalit, taka som nadsena 😵
mala sa kazdy den skoro nauci nejaky znak, perfektne na to reaguje, vdaka prerabajucim susedom uz vie hluk 😀
a dnes zacala topanky 😵
inak u nas to vzalo celu rodinu, manzela ani nehovorim, ale normalne stari rodicia su do toho zhavi, ked vidia, ze mala reaguje, napr. na vtacika, tak su uplne vo vydrzeni a vtacikuju o dusu s nou 😀

my tiez mame v podstate "svoje" znaky, idem podla baby signs, ale mala mozno este aj kvoli svojim motorickym moznostiam znakuje svoje vlastne... mne ale pomaha, ze mam tie znaky, ze nevymyslam svoje vlastne... napr. zubna kefka u nas vyzera tak, ze si strci prst do ust a kruti hlavou 😀 😀

elika
5. lis 2008

super super, nam sa dnes podarilo odznakovat, ze chce ist mala na nocnicek, tak som z toho celkom paf. 😵 a vcera kukala batolakov a uz si s nimi nacvicovala znak pre knihu. este nema motoriku tak rozvinutu, aby to mohla robit bez problemov, ale myslim, ze aj v tomto jej moze znakovanie velmi pomoct. no ale ten nocnicek dnes rano, stal za to.

slunicko552
5. lis 2008

Ahoj tak moc gratuluju,prcek moc znakovat nechce 😒 .Sice mi rozumí,když znakuju,zopakuje to-slovně,ale sám znaky moc nepoužívá,jenom ham a není.Tak uvidíme snad se to prolomí.

baileysa
5. lis 2008

slunicko, ja myslim, ze ak budes trpezliva, a tvoj syn zisti, ze sa s tym moze s tebou dorozumiet, tak znakovat bude 😉 u nas sa gretka tym vyslovene bavi, sice zatial vacsinu znakov ukazuje na "poziadanie", ale uz sa jej parkrat podarilo pouzit znak, ked mi daco chcela ukazat alebo podobne... a ake znaky mu najviac ukazujes? lebo napr. ja som medzi prvymi zacala aj zabu, ale tej gretka doteraz odolava, vobec ju neznakuje, ani naznak... mozno keby si vybrala nejake ine znaky... ale to je len taky napad. 😉

grisgot
5. lis 2008

Ahoj všem..nemám moc času to tu pročítat..jen jsem se ctěla zeptat, jak je v dětské znakové řeči "děkuji" ?

baileysa
5. lis 2008

gris, dakujem ja taky posunok smerom od ust 🙂 tazko sa to opisuje 🙂

slunicko552
5. lis 2008

Baileysa-znakuju snad všechno,skoro "každé" slovo,takže má docela na výběr.Ještě znakuje kde,to jsem zapoměla.Taky myslím,že se to poddá,ale teď mi tak připadá,že je mu to jedno 🙂

baileysa
5. lis 2008

sluni, tak mozno je toho na neho mozno naopak privela 😕 ale ved vsade pisu, ze su deticky indivindi v tom ako a kedy zacnu znakovat, takze asi to chce len cas a trpezlivost, aj ked teda sama za seba musim priznat, neviem, ci by som mala trpezlivost, keby mala na to nereagovala 😔
a s tym znakovanim je to ako s hovorenim, podla mna najprv tomu rozumie iba vlastna mama, teda ked vidim gretkine znaky napr. zajac, tak to by asi nikto nerozumel, ani ja nie, keby som ju to neucila a nevidela, kedy to robi 😅

slunicko552
5. lis 2008

Baileysa-taky mě npadlo,jestli toho není moc,ale na druhou stranu na neslyšící děti se taky znakuje každé slovo 😒 .Tak uvidíme třeba mě překvapí a začne znakovat všechno najednou 😅 😀 .

wladka
5. lis 2008

baby, hodte mi aspon par z vas, ake slovicka ovladate.. 😉

ja som nepocujuca, dceru mam pocujucu.. posunkuje perfektne, nie vsetky slova.. ideme na to pomaly.. moja zanedpraznenost, jej hyperaktivita 😀

vieme: mama, tato, babka, dede, melon, havo, cicka, lampa, auto, ako sa mas? papat, voda, zvonit, telefon.. to sme sa naucili kratkom case, a teraz mame dlllllhu pauzu, nic nove som ju neucila.. 😖 .. a dochadza mi inspi,.. poradte 😉