Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

carlisse
17. dub 2008

makelko když už mimi nechce jíst, když už si nechce hrát, nbo když ty ho potřebuješ upozornit, že něco končí, že jdete z hřiště domů, tak aby se připravilo na odchod apod.

bledulka
17. dub 2008

petamarketka-ahoj,asi jsme se včera viděly na kurzu 🙂 Tak musím říct,že mě dítě taky ignoruje-stejně jako instruktorku její holčička.U znaku "jíst" spíš nadává že zdržuji,když mu do toho ukazuji znak a neustále kouká na misku nedočkavě 😀
tak ať vám to jde-i ostatním...ten odkaz od Natalie77 je super-koukala jsem na něj už dřív a ty znaky jsou opravdu stejné jako u byby sign a je jich tam i víc než na DVD,takže to stačí..jinak DVD s "batoláky" je bomba-Prcek je z něj u vytržení.... 😀

tak sem dej vědět úspěchy -až se dostaví 🙂

petamarketka
18. dub 2008

Jé, ahoj bledulko 🙂
Máš krásné fotky v albu z těhotenství!!!

Naše Markét taky hypnotizuje misku a na mě se moc teda koukat nechce. Ale mám pocit, že už mi rozumí znaky JEŠTĚ a PIŠKOT. Ty totiž miluje 🙂 a když to na ní ukážu, začne se hned klepat radostí.... 😀

Makelko:
Já tenhle znak udělám vždy, když dojíme, dopijeme, nebo když donočníkujeme (úspěšně).... Ke hře a tak ho nepoužívám...

makelka
18. dub 2008

ahoj holky,

díky moc, já ještě našla podobný znak jako stačí, tak ho budu používat k jídlu a stop jsem usoudila, že budem používat, když jako něco by neměl dělat, no snad to pochopíte 😅 Jinak jsme dneska zkoušeli dva znaky a to pro pití a jídlo a místo znaku na pití se to radši naučil říkal 😀 😀 😀 😀

No a ráno jsem zahlídla reklamu, že v neděli ve Střepinách bude o Znakování malých dětí reportáž, tak třeba jukněte 😉

myschka
autor
18. dub 2008

Holky já vám musím napsat jak už mi z toho znakování hrabe 😀 😀 😀 😀
jsem pár dní zpátky psala carliss, že Aduš dělá znak kterému nerozumím a musím přijít na to co to znamená.Pořád mi strkala rozevřenou dlaň před obličej.
A dneska mi to došlo 😀 😀 😀 to není znak, to zvedá dlaničku pač jí děláme: vařila myšička kašičku a ona nám jí nastavuje když si chce hrát. Já pořád zkoumala co to jako znamená a zkoušela jsem nějaké alternativní znaky a tohle mě vůbec nenapadlo 😅 😀 😀
To Míra to dneska pochopil hned, no tatínek je tatínek 😉 😉 🙂 🙂
makelko taky jsem to dneska zahlédla v ukázkách 😉 😉

duskaf
18. dub 2008

Veľmi pekne Vám ďakujem za informácie, veľmi ma to chytilo.

lenchita
18. dub 2008

ahojky!
makelko, Tobís je šikula, čepici má asi rád😉
já jsem se snažila pozorovat, jaký znaky používá Juli automaticky, že by se daly využít - ten znak, co má být jako pro miminko, takové to chování - to používá si myslím ve významu "chovat", většinou tak reálně chová nějakou hračku a ten pohyb jí vydrží i chvíli po tom, co hračku zahodí😉 jinak znak pro piškot asi budeme muset zvolit jiný, protože píchání prstíčkem do dlaně má zajetý pro "vařila myšička".
Vypadá to, že už chápe znak pro spaní a že ho začíná používat - no, teď večer byla utahaná a já jsem se jí se znakováním ptala, jestli je unavená a chce jít spát a ona si položila halvičku na dlaň a natáhla ke mě ruce, ať si ji vezmu a šli jsme se umýt a spát! Bylo to úžasný!!!

jak vnímá znakování vaše okolí? manžovi se to hrozně líbí, jak už jsem tuším psala, ale dnes jsme s tím seznámili moji mamku...no, tak jsme se dozvěděli, že znaková řeč je dobrá tak pro opice a že by se Julka měla hlavně naučit mluvit a když jsme argumentovali tím, že nám už teď chce sdělovat spoustu věcí, jen to ještě neumí, tak máma opáčila, že máme dočkat času a že se všechno naučí 🙄 🙄 🙄 a že ona na ni teda žádný znaky dělat nebude 😠 tak mě to zamrzelo, ale co s tím nadělám, že😉?

jdu hledat znaky pro jogurt a banán a podobný potraviny 🙂 ať není všechno jídlo jenom mňam mňam 😀 😀 tyhle obecný věci už říká, spíš ji budu učit jednotlivé potraviny, činnosti, emoce, no hlavně praktické věci jako ještě a hotovo😉

myschka
autor
18. dub 2008

lenchito to je super, já mám taky vždycky skvělý pocit když se dorozumíme 😵 😵 Aduš si umí říct o mlíčko a jídlo obecně pak dělá pozor 😀 😀 umí nějaká zvířátka a taky stači, no už toho vlastně umí dost ale používá to zatím jen občas.
Moje mamka to bere, jen se smála, že půjde do první třídy a místo mluvení bude znakovat 😀 😀 ale já vím, že ta naše cácorka ukecaná bude mluvit o 106 😉 😀 😀
Míra to přijal nadšeně, jen nemá zmáknuté ještě všechny znaky tak se mě hodně ptá ale jsem ráda, že to nikdo z rodiny neodsoudil a nebojkotuje. Občas na mě někdo kouká s úsměvej, jako ta ženská je blázen ale na to jsem zvyklá, když jsem chodila u nás po vesnici s šátkem tak jsem byla jak atrakce 😀 😀 😀 😀

lenchita
18. dub 2008

hmmm, tak abych začala přemýšlet a vymýšlet 😖 naše dvě zásadní potraviny banán a jogurt jsem našla jen na tom odkazu, co sem dávala peta, že ho doporučovali na kurzu a tam mi to přijde nějak složitý - jogurt tam znakují asi prstovou abecedou, to jsme nechytla ani já, natož aby se to naučila Julka, a banán tam mají jakože se oloupe ukazováček, tomu taky nevěřm, že by to zvládla 😠 nemáte nějaký tip? na těch stránkách od natalie pro změnu ani banán ani jogurt není 😒 asi jí budu muset začít dávat jiné jídlo 😀 😀 😀 😀 třeba sýr, ten je jednoduchý 😎

makelka
18. dub 2008

U nás to asi taky má docela výsledky, navíc manžovi se to taky moc líbí, takže se s chutí zapojil 😉 uvidíme, zda to bude k něčemu prospěšné, krom čepiče nás to zatím spíš jenom zajímá než že by to mělo úspěchy, ale ještě je asi čas, po třech dnech, tak uvidíme 😉 😉 😉

makelka
18. dub 2008

Já sice bydlím ve městě, ale i tak jsem byla exot s šátkem.

jsem zvědavá jak bude vypadat ta nedělní reportáž 😉 😉 😉

pindruska
18. dub 2008

myschka: teda koukám jak blázen 😀. mimi ještě nemám, ale je to super věc. 😀 také jsem zahlédla, že ve Střepinách bude na podobné téma reportáž, tak jsem si říkala, že se mrknu a pak narazím na toto téma na koníkovi.

moncicik
19. dub 2008

Ahoj holky,můžu se k Vám přidat?
Přečetla jsem o tom docela dost a strašně mě to nadchlo, jen nevím jak začít 😅 zda jen knihou nebo rovnou kurzem což je otázka zda je nějaký v dohledu a ne moc daleko 😒

macanet
19. dub 2008

Zkoukli jsme DVD a musím říct, že super, zkoušíme a něvím, možná to je náhoda, ale na naši Sáru (psa) opravdu dělá znak psa, mlátí rukou do nohy, jen ji vidí 🙂 U DVD ani nedutá a směje se vždy na stejných místech, teď zkoušíme knihu tak uvidíme 😉 Je pravda. že spoustu znaků, jako hotovo při jídle dělala už dříve, jen maminka si myslela, že jen hází rukama 😀

carlisse
20. dub 2008

lenchi manžel se ke mě přidal k mému překvapení a zbytek rodiny to bere dobře, děda dokonce vymýšlel některé znaky a oba i s babičkou si vymysleli znak po sebe.
moncicik myslím, že stačí kniha, pokud nemáš kurz po ruce, my pracujeme jen s knihou a díky myschce ještě s DVDčky😉
mac tak my pro psa musely vymyslet jiný znak - ukazuju pejska když prosí, jelikož jak jsme plácla o nohu pes byl u mě a malá se nchytala🙂

lenchita
20. dub 2008

ahoj!
my členy rodiny včetně psa už říkáme, takže neporadím, ale, carlisse, pobavila jsi mě, u nás to zase probíhá tak, že zavolám na Julinku pojď sem a přiběhne pes 😀 😀 😀

zkouším znaky pro exotická zvířata - na opici se celkem chytá a na žirafu ukazuje, že je veliká 😀 😀 😀 ještě jsme jí učila ježka, ale to zatím bez odezvy - každopádně to spaní začíná pěkně fungovat🙂

jaký znak používáte pro ještě? v knížce je pohyb rukou se vztyčeným palcem - nahoru a dolů a jinde jsem narazila na ještě jiný znak, ten si už nepamatuju, ale bylo to nějaké mávání rukama...co se vám osvědčilo spíš? když před ní mávám rukou, tak na mě kouká jako na blázna a tváří se nechápavě 😕 😕 😀 😀 😀

makelka
20. dub 2008

TAk a reportáž je tam 😉

makelka
20. dub 2008

Jelikož tam teda bylo i 16 měsíční znakující dítko, tak to fakt má smysl i pro nás 😵 😵 😵 a čepici te´d ukazujeme pořád, když chceme jít ven, parádička 😵 😵

carlisse
20. dub 2008

lenchi tak to máme to samé, aky řeknu pojď sem a pes se po mě sápe a chuděra dítě zas nic😀
reportáž byla docela zajímavá, ale zůstávám u knihy + DVD😉
já pro žirafu nechtěla ukazovat jako že je veliká, tak máme ruku pokrčenou v lokti, zápěstí ohnuté na 90% a rukou hýbu. Asi už tomu i rozumí, teď jsme byly v ZOO, tak jsem jí u žiraf (které ji fascinovaly nejen jako hračky ale i naživo) znakovala několikrát za sebou a teď když doma ukážu znak pro žirafu, ak už se směje. Je jí necelých 9m, tak jsem ráda alespoň za to, že poznám, že ten znak už zná, i když zatím skoro nic nedělá, jen seobčas pokouší🙂

lenchi pro ještě používám dlaně ve pšetkách a tukám špičkami prstů o sebe - popsat to je těžký🙂

kett
20. dub 2008

Ahoj holky.
muzu se k vam pridat? Uz jsem o znakovani zaslechla, dneska jsem videla jeste reportaz ve Strepinach a zacala jsem hledat na netu. A jsem lapena😉. Uz s manzelem umime par znaku a od zitrka se do toho s Matejem vrham🙂

carlisse
21. dub 2008

Ahoj holky, hlásím první pořádný úspěch! Dneska jsem Adélce potřebovala ostříhat nehty, zapla jse jí minimax a byly tam nějaké kachny, tak jsem jí řekla, to je ptáček, píp píp, udělala znak a Adélka začala něco podobného našemu znaku dělat ručičkou, schválně jse ještě několikrát zkusila říct ptáček píp píp a vždy znak zopakovala! No mám z toho velkou radost.-)

lenchita
21. dub 2008

carlisse, gratuluju!!!!to je báječný, jak máte malinký dětičky a jak šikovný!!!!!

ta reportáž se mi moc nelíbila, přišlo mi, že tam toho moc nebylo, ale probudila jsem se těsně před tím, než začala, tak jsem se na to třeba koukala špatnýma očima, ale MM na to koukal taky a taky nic moc zážitek😉

a já jsem taky nechtěla ukazovat žirafu, že je veliká, ale nějak to tak vyplynulo - to není asi přímo znak pro žirafu, jen spíš asi trénujeme znak pro "velký", že se dá použít i v jiných souvislostech😉

včera nás stavěli policajti a dostali jsme pokutu a než to vyřídili, tak jsem s Jůlinkou opakovala nějaký znaky, aby se nenudila a MM mi najednou povídá, že si myslí, že to není dobrý nápad, dělat s ní teď znak pro opici (klepání na čelo) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petamarketka
22. dub 2008

Zdravím po delší době.
Lenchi: odesláno, tak až dorazí, dej jen vědět 🙂

Carlisse: tak to gratuluji. To je úspěch velmi brzo!!!!!! Jste šikulky 🙂 Obě 🙂

Můžu se vás zeptat - asi vás s menšími dětmi (jako je moje Markétka) Jak na to jdete? Nám říkala ta instr. že máme na děti znakovat jen 5 - 7 znaků a další přidat až když ho dítě znakuje.. Ale mně to přijde škoda. Právě bych jí ráda ukazovala tu žirafku, nebo ptáčky, nebo jiná zvířatka, kytí venku atd... Ale já mám těch 5 znaků zabraných hlavně věcmi doma - jídlo, pití, ještě hotovo.......

Nevím, ale jestli by toho na ní pak nebylo moc..... Tak mi prosím poraďte 🙂 Co Carlisse 😀 😀 😀 ?

petamarketka
22. dub 2008

Na střepiny jsem se chtěla také koukat, ale nevydržela jsem. Šla jsem spát, byla jsem unavená. Každopádně jsem o tom řekla svojí mamce, aby se na to koukala a ta taky říkala, že to bylo blbý. Že to nebylo hezky udělané. Tak jsem ráda, že jsem šla raději spát...

Lenchi: s tou opicí a policistama to je fakt vtipný 🙂 😀 😀

Jinak znak pro JEŠTĚ máme stejný jako Carlisse.

Já pořádně s Markét znakuji až od tohoto víkendu. Do té doby, jsme měli hodně rozlítaný program a často byla hlídaná babičkou... Teď už je zase vše zpět ve svých kolejích, a tak znakujeme jako divý. Teda zatím jen já 🙂

petamarketka
22. dub 2008

Už se těším, až se vám také budu moci pochlubit nějakým úspěchem 🙂
Každopádně mě to baví. Alespoň mám o jeden vymšlený program navíc 🙂

Je vidět, že starším dětem, to jde rychleji. Ta moje švagrová s 22měsíční holčičkou už umí tolik zanků - za ten týden co jsem jim o tom řekla! Je to skvělé. Mám radost za všechny pokroky!

makelka
22. dub 2008

Ahoj holky,

moc vám gratuluji k úspěchům 😉 😉 😉 😉 Je to paráda, tak přidám už i jeden náš, krom toho, že čepice se u nás stala oblíbeným znakem, ukazuje ji jakmile jdem ven, prostě paráda. Včera poprvé udělal při jídle znak stačí, sice trošku jinak, než ho ukazují na těch stránkách, jen prostě zvedne ručičku a roztáhne prsty a dá ji proti mě, večer při jídle to samý, takže i my máme jeden pokrok 😵 😵 😵 😵 😵

zvířátka teda nezkoušíme, umíme jich už spoustu říct, ale zkoušela jsem třeba strom venku, a tam se moc nechytáme, teď mi dochází inspirace, jaký znaky ho ještě neučit 😖 poraďte 😎

carlisse
22. dub 2008

peto akorát jsem včera kreslila znaky pro rodiče a ségru - učila jsem Adélku opravdu pořádně jen asi těch 5-7 znaků, ale ukazuju jí jich dohromady asi 15, ukazuju je prostě při řeči, když mluvím,t ak přitom znakuju a říkám si, že buď je časem pochytí, nebo jí je pak pořádně ukážu a naučím, až bude umět ten základ co máme. Zdá se mi dost chytrá (ale nejsem samozřejmě objektivní😀), tak uvidíme🙂
Jo jak máte znak pro tetu???

petamarketka
22. dub 2008

Carlisse, díky 🙂 No budu se prostě řídit citem 🙂 a bude 🙂 Myslím, že se na tom snad nic zkazit nedá 🙂

Jo a to, že se ti zdá dost chytrá je jasné! Markétka je taky děsně chytrá! Možná bych řekla že i nejchytřejší 😀 😀 😀

Znak pro tetu nemáme... Nevím, zkoušela jsi nějaký ten slovník?

makelka
22. dub 2008

ahoj, tak dneska jsme zvládli znak pro pití 😉

Holky já myslím, že jelikož to berou jako hru, tak je vidět při těch pokrocích, že je to baví a to je taky důležitý ne? a holky bývají hodně chytrý 🙂

petamarketka
22. dub 2008

Makel: to je tak skvělé! Já mám z vás všech šikulek takovou radost! My zatím žádný znak neděláme.... Ale to přijde....
Je důležité, brát to jako hru a ne do tohoto chudáka něco drtit a drtit a drtit.
JO a Makelko, neříkej, že pro tebe není Tobi taky nejchytřejší 😀