Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

lucie.krajcarova
2. srp 2010

blani, to je super,tak už vám to začíná 🙂

blka
2. srp 2010

Luci, doufám, že jo 🙂

dagmarkaaa
2. srp 2010

ahoj holky, zacinam se zajimat o znakovani, jelikoz nase mala bude bilingvni ditko a ty pry zacinaji mluvit pozdeji tak at se s ni domluvime driv univerzalni reci! Jeste jsem to moc nestudovala, nevim zda jit na kurz nebo podle knizky sama, mozna kurz bude lepsi. Mate nekdo zkusenosti v Praze? Casem diskusi urcite proctu 🙂

lucie.krajcarova
2. srp 2010

dagmarkaaa, ano byla jsem na kurzu na Proseku, dávala jsem tu i odkaz a bylo to moc užitečné. hlavně od začátku nemusíš shánět znaky na internetu. to až postupně. my od září asi půjdem na kurz znakování a písniček.

dagmarkaaa
3. srp 2010

@lucie.krajcarova skoda ze mame Prosek celkem z ruky, ale cekam co se vypise jinde v Praze ted od podzimu a zkusila bych nejaky kurz, nebo alespon seminar. 🙂
Jo a muzete mi holky poradit jak zacit se znakovanim? Jestli nejakyma rikankama a ukazovanim, aby to ditko zacalo nejak vstrebavat? Jake byly vase prvni pokusy? 😕

mischelka23
10. srp 2010

ahote, poradíte mi ako naučím dcérku znakovať farby? diky moc

berenika39
10. srp 2010

http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

tady v tom slovníku je to podle abecedy, musí se ty barvy vytáhnout🙂.

https://www.youtube.com/watch?v=jVcJHv32i18


tady je máš najednou🙂

sussanah
10. srp 2010

no ja vedela, ze to znakovani bude asi fungovat, ale ono to fakt funguje 🙂 Dneska zacal znakovat jidlo 😵 Zatim sice jen az pred jidlem, kdyz mu reknu ze jdeme jist a ukazu znak, tak on hned natesene ukazuje taky znak a uz miri ke stoliku 🙂 Doufam, ze to pujde tak dal, on totiz se mi zda jinak docela mimo co se tyce nejakych pacipaci nebo ukazovani 😒

blka
10. srp 2010

@sussanah Šikulka 🙂 .
Mareček paci paci taky nedělá. Strašně se u toho vzteká, když mu to ukazuju, tak už to ani nedělám. Stejně jako, jak je veliký. To ho taky nebere. Akorát mě se.e, jak všichni a umíš jak jsi velikej a paci paci? Ne neumí a nejspíš ani umět nebude 😠 . Zase umí jiný věci. Třeba si utřít pusinku kapesníkem 😀 nebo si umýt bříško 😵

My už ukazujeme i čepici 😎 . Jen ta čepice a hotovo mi přijdou takové jednodušší znaky. Ptáček mi přijde složitý tím, že musí použít 2 prstíky a to si myslím neudělá. Tak teď přemýšlím, na jaký znak se zaměřit. I světlo si myslím je dost složité, stejně jako piškot ☹

sussanah
10. srp 2010

@blka no prave jak ukazuju svetlo, hotovo a jeste, tak to se mi zdatakydocelaslozite. V te jemne motorice je maly trochu mimo. Ale zase uz od 7m stoji 😎 A vsimla jsem si, ze uz zacinaty znaky takvubec vnimat, zekdyz mu dam napit, jenom ze mu podam piti, tak nechce, ale kdyz mu toreknu a zaznakuju, tak to se napije 🙂 A takyna jeste uz reaguje. uz se tesim, az bude starsi, doufam, ze o to bude mit zajem. Hrozne me navnadila ta knizka "znakujeme s kojencem" 😀

fem
10. srp 2010

ahojte 🙂 , chcem sa podelit so svojou pozitivnou skusenostou so znakovania....ked nas maly mal asi 10 mes. tak to bolo obdobie, kedy vsetko, co videl, chcel a komunikoval to takym nezrozumitelnym zvukom...🙂 tak som mu pritom ukazala s rukou, taky znak, ze prosim si, no nejako tak, ze som s prstami hybala v polozovretej , polootvorenej pasti, tak jemne ...kedze o znakovani nemam vedomosti, takze neznakujeme nejako v globale...no tento znak som mu este parkrat ukazala, napr. ked chcel este jest tak som mu ukazala to iste a stale pritom povedala prosim si....neskor tie jeho zvukove prejavy nejako same pominuli a tak aj ja som prestala ukazovat, ten znak prosim si ....a cuduj sa svete asi pred tyzdnom sam odseba zacal pouzivat tento znak a my s manzelom sme skoro odpadli...kedze som mu ho fakt ukazala hrozne malo krat....on si to zapamatal a to ma uz 14 mesiacov...doteraz nechapem, ako si to zapamatal...ale inak urcite je znakovanie super....co myslite dokedy ma zmysel vobec znakovat s dietatkom, ked je uz tak stare, tusim , ze je to individualne, ale aj tak, ake mate skusenosti? dakujem za odpovede

blka
11. srp 2010

@sussanah Jo, ta knížka je super 🙂 . Náš malej tu jemnou motoriku taky moc nezvládá.

@fem To je šikulka malinkej 😉 . Znakovat se doporučuje, pokud dítko ještě neumí mluvit.

salvinka
16. srp 2010

ja sa uz tesim ked zacneme znakovat 🙂
knizku uz mam stiahnutu, este docitat, trosku podrast a mozme ist na to 🙂

rivatha
16. srp 2010

@salvinka Ahoj, aku knizku si si, prosim ta, stiahla? 🙂 Chystame sa znakovat, videli sme nejake videa, no knihu nemame zatial. Ak by ti to nevadilo, poslala by si mi pripadne do IP link na nu? Vdaka velika 🙂

salvinka
16. srp 2010

http://rapidshare.com/files/131817536/Znaky.pdf
stahujte zeny a dajte vediet ako sa vam dari 🙂

dada78
16. srp 2010

@salvinka jej super, mamina sa ide učiť 😀 😀 😀 Maťko mi od nedele oslovuje auto ako enenenene 😀 😀 😀

salvinka
16. srp 2010

@dada78 a vy uz znakujete?? 🙂

dada78
16. srp 2010

@salvinka niektoré znaky si vymyslel sám - ako napr. kvetinka, ale pozeráva DVD Baby Signs, tak už napr. vie čiapka, pes a snáď sa naučí aj iné 🙂 beriem to ako zábavu a vidím že Maťo je šťastný keď s ním "hovorím" 😵

rivatha
16. srp 2010

@salvinka Uz sa tahaaa 🙂 Postudujeme. Dakovali, si zlata 😵

opica
17. srp 2010

cafte kocky,
ja som uz pisala, ze na mna moje dieta nejak kasle.
uz ma skoro 14 mesiacov, ukazuje si tie svoje detske veci, co sa mu paci a tak. uz vie povedat mnam a ham, takze znak jedla tym padom vypadava. jedine, co mi vsak ukazuje je svetlo. ked mu ja ukazujem znak, tak sa smeje, ale aby ho zopakoval, tak ani nahodou. uz si zacinam mysliet, ze on to k zivotu nepotrebuje, proste si vystaci svojimi slovickami (vie ich asi 10) a ukazovanim prstom 😀 pritom sa vyslovene snazim ho presvedcit, nech mi povie, co chce, ze nerozumiem a figu borovu. co mam robit? ja som sa tak tesila na zankovanie a teraz nist 😎

salvinka
17. srp 2010

@dada78 a odkial ste kupovali dvd prosim ta?

@rivatha kedy zacnete so znakovanim? mame skoro rovnako stare deticky 🙂

dada78
17. srp 2010

@salvinka dostala som od kamarátky ako darček 😉

betelgeuzz
17. srp 2010

@salvinka já jsem si koupila na MMB už používanou sadu.

rivatha
17. srp 2010

@salvinka Ja by som mu rada s prvymi prikrmami v 6m zacala ukazovat "jedlo" a "este". Okrem toho postupne "mliecko" a dalsie az ked budu nejake vysledky 🙂 Ty kedy planujeszacat? Viem, ze 6m je dost skoro, no nevadi mi pockat si na uspech 😅 A David na mna posobi celkom sikovne, tak uvidime 🙂

rivatha
17. srp 2010

@opica Hmm, ja teda nie som este vobec zbehla, no co som videla na par videach, tak sa netreba vzdavat, niektore deticky zacnu neskor 😉 Takze este moze zareagovat a zrazu ti zacat znakovat vselico 🙂 Ale mozno ti lepsie poradia mamicky, co vedia nielen co-to z teorie, ale maju aj prax uz v tom 🙂

salvinka
17. srp 2010

@rivatha no ja asi este chvilku pockam.. pretoze nie som moc vytrvala a ak by som zacala uz s prvymi prikrmamy znakovat, a dlho by som nevidela odozvu, ako sa poznam tak by som to vzdala..
mozno zacnem az tak v tom siedmom mesiaci aj nieco.. muz mi dnes doniesol vytlacene znaky z tej knihy tak idem rozvesat po celom dome nech sa uci aj on 😀 😀 😀

shaula
17. srp 2010

@opica My jsme na tom byli podobně. Já natěšená na znakování a kluci to moc nežrali... Pár znaků se naučili a ty používali, tak aspoň to bylo fajn... I když měli stejný znak pro několik věcí 😀

blumka
17. srp 2010

ahojteee..tak ja sa pomalicky pridavam znova 😉 sice ma juli len 6 mesiacov a este si pockam asi mesiac ,mozno dva ale idem si mozno zopakovat teoriu aby sme nabehli...
inak dnes som jej ukazovala tapi tapi (robime to asi od 3 mesiaca) a ona si zacala cosi tapkat ruckami, ale neviem teda, ci to bolo cielene kvoli tapi tapi alebo len tak jej uslo 😀 potrapim ju este zajtra...
ja mam so znakovanim dobre skusenosti, moja starsia dcerka mi znakovala od 10 mesiacov, a este aj teraz niekedy si poznakujeme, ked sa jej nechce rozpravat...a stale si vela pamata aj ked uz rapoce ako taka stara klebetna baba...takze sa veeelmi tesim ako budeme znakovat vsetky tri 😉

berenika39
17. srp 2010

@blumka ahoj, to to letí, už půl roku? super, blíží se ten čas, kdy už budeš znakovat stereo...budou ti stačit ruce???? 😉 😉
mějte se krásně...

blumka
17. srp 2010

@berenika39 veru uz pol roka 😉 Terezka uz bude pomahat, takze uz budeme mat 4 ruky na znakovanie pre Juli 😀