Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

zuzule
26. dub 2008

Ahoj Bledulko 🙂 . To je skvělý, že Tomášek dělá pokroky 😉 Já to taky zkouším, třeba na hračky a tak..Ale náš Kuba už dost chápe i tak..je ´úžasné jaké dělá pokroky...třeba dnes jsem vyskočila a řekla hop a on hned taky řekl hop a poskakoval a najednou se mu to taky povedlo a malinko povyskočil 😀 byl vysmátý jak lečo, jakou z toho měl radost. A to je furt něco. Dnes jedl a já mu řekla "a teď to zapij čajíčkem a on vzal hrneček a fakt se napil, prostě už hodně věcem rozumí a já se nestíhám divit. Třeba mu řeknu" kde je pes?" a on začne hledat mezi hračkama a fakt mi psa donese...

Holky - víte čeho jsem si všimla? Nevím, třeba je víc druhů znakování, třeba v tom " my baby can talk" jsem koukala jak je znak "pes" a není vyplazený jazyk, ale plácání se do nohy, jako povel ať pes přijde...tak jsem z toho mírně zmatená, knížku nemám, tak nemám z čím srovnávat...

bledulka
26. dub 2008

ZUZ , máš IP 🙂
Jinak- myslím,že Tvůj prcek určitě bude chápat zase rychleji a rychleji se o naučí-až s tím začneš...Myslím,že tam každý měsíc je znát a půjde Vám to jako po másle 🙂
k těm odlišnostem znaků- no já jsem si u většiny znaků moc rozdílů nevšimla,ale koukla jsem jen běžně.Je pravda,že u MBCT chybí to vyplazení jazyka,ale jinak to plácání do nohy(boku) mají stejné...Já zas jen plazím jazyk...ty znaky si můžeš sama upravit tak,aby to vyhovovalo vám.. My si změnili znak vody,znak prosím, některé upravili....Nejde o to striktně se držet znaků,spíš je to taková inspirace...

jinak- v knížce znaky nejsou,tam je jen teorie,znaky jsou na DVD a prý budou brzo magnety na ledničku s přehledem těch nejčastějších znaků...Mají vyjít teď někdy...

petruna
26. dub 2008

ahoj holky,
o baby signs jsem slysela uz docela davno a zaujalo me to a ted kdyz mam dite, tak o tom vazne premyslim, ze se do toho v pul roce pustime. Nedavno o tom bylo Sama doma a zase jsem se navnadila.
Daji se ty videa apod. sehnat i v cestine ? a kde ?

bledulka
27. dub 2008

petru- koupit se dají na www.babysigns.cz , nebo je dostaneš v rámci kurzu ....dá se vystačit i se stránkami http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...
ale v češtině to na netu asi není...
z těch videí je hlavně super to dvd pro dětičky -náš prcek u toho sedí a hltá to ...

carlisse
27. dub 2008

Ahoj holky, tak máme další úspěch - tentokrát je to základní věc, ale mě nějak nenapadlo ji ukazovat - děláme "jak jsi veliká" - včera před koupáním než se napustila voda jsem jí to ukazovala a po několika ukázání (děsně se tomu řehtala) začala zvedat pacinky nad hlavu, dneska ráno to dělala hned jak jsem to řekla, mám z ní radost. Taky jsem asi přišla na to, co je to její sepjetí ručiček před tělíčkem kdy má radost, myslím, e dělá šikovná - paci paci neumí a tohle dělá vždy když se něco povede, když má radost.
Jinak dvd děsně žere a to doslova-) Sedí, kouká, kdy se objeví medvídek beebo začne se smát, podívá se na mě jako jesti t taky vidím, no úžasný. A u kačenky zas předváděla znak, tak jsem popadla foťák a natočila to, je to naprosto zřetelné, tak jem to ukazovala rodičům manžela a manželovi, manžel to ještě neviděl (byly jsme týden pryč) a rodiče jí včera ukazovali ptáčka v knížce a prý že nic. Já se nedivím, protože v knížce bylo na jedné stránce milion obrázků a navíc papír co šustí, tak jí to absoutně nebralo že tam je někde v rohu malý ptáček.-)
zuzle psa děláme tak, že plazím jazyk a do toho se ještě plácám do nohy, děláme to podle dvd, nakonec jsem na to plácání přeci jen přistoupila a náš pes už si zvykl😀

petruno ahoj, vítej do "klubu"🙂

lenchita
27. dub 2008

ahojky!
koukám, že se to tu solidně rozjíždí 😵 😵

my bojujeme na dvou frontách - ona se snaží hodně věcí říkat a tak ji učím nejen znaky, ale taky zjednodušený názvy určitých věcí - ty znaky jsou pro ni pořád nový - myslím ten způsob komunikace, ještě si to úplně neosahala - takže je schopná na otázku např. co dělá ježek? ukázat, že píchy píchy, ale na obrázku ho znakem přímo nepojmenuje. Ale už se to začíná zlepšovat - znakem už označí broučka nebo žábu🙂 ale jen někdy🙂

to dvd pro děti je fakt udělný přesně pro takhle malý mimina - když to porovnám třeba s jinými pořady v tv - třeba Večerníček, tak u toho většinou ani nevydrží celou dobu, i když si s ní povídám, co tam je - ale na tohle dvd čučí úplně vypleštěná 😀 😀 😀 nejvíc se jí líbí znakující děti - myslím ty živé, ne animované😉

carlisse
28. dub 2008

Ahoj holky, ráno u babysigns jse se pokusila Adélku natočit, moc se jí nechtělo spolupracovat, koukala hlavně kde co lítá, ale nakonec znakovala, tak jsem to hodila na youtube, jestli chcete mrkněte🙂

https://www.youtube.com/watch?v=ypRu7X8aKEk


https://www.youtube.com/watch?v=ttPIPyc-Ql8
lenchita
28. dub 2008

carlisse - to je krásný!!!Adélka je šikulka!!!! 😵 😵 😵

macanet
28. dub 2008

Hlásím jeden úspěch 😉 Včera jsme ráno, máme to jako raníček koukali na znakování a byla tam kniha Adu koukala, najednou popolezla a vytáhla si z hraček leporelo, sedla a prohlížela 😀 Carlisse určitě koukneme později s Aduškou, ať kouká jak vám to jde 😉 Ty ručičky jak jsem psala jsou opravdu radost 😉 Zatím spíš já odkoukávám co to může znamenat, než že by ona cíleně znakovala 🙂

macanet
28. dub 2008

Jo a jen pustím DVD znakování, tak sedne a dělá pěstičkama 😀

macanet
28. dub 2008

A když chce spinkat, je unavená, tak se hladí, nebo sahá ručičkou, dlaní na spánek 😉

carlisse
28. dub 2008

mací gratulka k pokroku! e to nádhera vidět, že to fakt k něčemu je🙂

bambusko
28. dub 2008

carlisse, mala adelka je sikovna, ale nie je moc blizko tv? a zda sa vam vhodne pustat takym malym detom dvd? , sledovanie tv vraj pre male deti do 2-3 rokov nie je vhodne kvoli tomu, ze mozog nedokaze adekvatne spracovat signaly /svetlo, zvuk, farby, ich rychle striedanie/. samozrejme obsah je ok, kedze je to robene original pre deticky, ale aj tak... nie je lepsie ukazovanie nazivo?

lollaj
29. dub 2008

Ahoj holky, zrovna minulý týden jsem koukala na Sama doma a o znakování tam byla řeč. Jen jsem přeslechla, kdy se může začít nacvičovat, cvičit, učit... ? 😉

macanet
29. dub 2008

Carlisse krásně jí to jde 😉 Aduška se přiběhla podívat 😀 Lollaj paní v DVD říkala, že začínala kolem 7. měsíce a začít se může kdykoliv 😉

carlisse
29. dub 2008

bambusko ahoj,
já si myslím, že když je to dělané speciálně pro tak malé děti a dělali to psychologové apod., tak to nejspíš je vhodné i pro děti mladší 2-3 let. Takoví teletubbies jsou také speciálně pro malé děti a pochybuji, že bys tím zabavila dvouleté a starší dítě. Samozřejmě že je lepší to ukazovat a to taky děláme. Bez toho by to ani fungovat nemohlo. kazujeme si ptáčky v knížkách, venku u potoka apod. stejně jako ostatní znaky co jí učím. Tohle dvd si pouštíme 1-2x denně jako výukové. Jinak Adélka sedí se mnou na gauči,nebo dál od tv, tohle bylo na natáčení🙂

bambusko
29. dub 2008

carlisse, si ma upokojila 🙂 dost ma to zaskocilo, lebo som predpokladala, ze maminy, ktore ucia svoje deti znakovat, su inteligentne a empaticke 😀 tak som rada, ze sa mi to potvrdilo

macanet
30. dub 2008

bambusko v žádným případě, neposadíme před telku a uč se to ne 😀 Venku je to super, akorát si připadám jak blbec, jdem kolem potoka tam kačeny a já už ukazuju, Adu se směje 😀

myschka
autor
1. kvě 2008

ty jo carlisse 😲 😀 Adélka je šikulka, to je super
si to budu muset taky natočit abych se mohla neskromně pochlubit 😀 😀 😀 😎
U nás teď žádný nový znak ale ty co už umí používá častěji. 😵 😵
jsem na ní hrozně pyšná
teď na nás mává ručičkou jako aby jsme šli k ní a pomohli jí chodit 🙂 jo a taky netleská jako když se jí něco povede nebo má radost ale mačká pěstičky a kýve se 😀

carlisse
2. kvě 2008

myschko to je super že ty znaky už umí hezky používat. Já dneska odpoldne Adélce po 2 dnech pustila dvd a jak se tam objevil znakující medvídek udělala znak pro ptáčka, jako že medvídek dělá ptáčka🙂 Musím jí nějak vysvětlit, že medvídek toho umí víc než jen ptáčka, ale snad to pochopí sama😀 Taky dělá znak ptáčka když si čteme knížku o krtkovi, je tam krtek a sýkorka🙂
No natoč a neskromně se pochlub jako já 😀 Já jsem na ty videa zvědavá, poto jsem to taky frkla na youtube, je to asi nejlepší způsob jak si to vzájemně ukázat, vkládíní sice pomalé, ale jde to🙂

zuzule
2. kvě 2008

Hurá, tak náš Kubík před chvílí udělal první znak a to "čepice" 😉 TAk snad to půjde 🙂

slunicko27
2. kvě 2008

Ahoj hlásím, že neustále nám všude ukazuje kde jsou světla, lampy a zářivky 😀 a asi umí znak pro psa, to si ještě nejsem jistá, jestli je to účelné nebo náhodné 😀

macanet
3. kvě 2008

sluničko to známe a ještě klepeme na bojler, to jí ukázal táta 😠 😀 Jinak včera ukázala ptáčka, ale spíš asi náhoda, zatím neopakovala 😉

lenchita
9. kvě 2008

ahojky🙂
tak dnes mě malá pobavila - viděla na zemi ležet knížku a kouká na ni a povídá "číty" - poprvé použila tohle slovo a my celí rozradostněný z nového slova jsme ji nutili, aby to zopakovala, pořád jsme se jí ptali, co to je a ona pořád opakovala číty, až nakonec řekla důrazně číty a ještě použila znak - který ale předtím taky nikdy nepoužila 😀 😀 😀 - asi aby nám ukázala, že má našich blbých otázek dost, že jestli my nevíme, co to je, tak ona v tom má jasno 😀 😀 😀 😀

fialenka
9. kvě 2008

Ahoj holky,
hlásím se do klubu znakujících maminek a zdravím Carlisse od nás ze srpňátek. Přečetla jsem celou diskuzi a mimo jiné se dozvěděla i to, na co jsem se chtěla ptát. 5 znaků mi totiž taky absolutně nestačí, ale nechtěla jsem Aničku přehlcovat. Tak jsem ráda, že jí můžu ukazovat i další a uvidíme, co z toho vyleze.
Už asi 14 dní znakuji jídlo, spát, ryba, koupat, kytička, ptáček. Znak jídlo ji zajímá, rybě se směje. Znakem jsou i paci-paci a pá-pá a ty už umíme 😉 Znak pápá se Anička naučila dnes asi po měsíci učení, paci-paci se naučila během chvilky. Už se nemůžu dočkat na další. Je to fakt paráda 😵

carlisse
10. kvě 2008

lenchi to je supr🙂 Úplně jsem si představila Julinčin vyčítavý pohled proč to má pořád opakovat 😀 My stále znakujeme ptáčka a občas udělá ještě pejska, ale to bylo zatím jen asi 3x. Taky se snaží dělat něco při jídle, asi se pokouší o ještě a hotovo, tak uvidíme, co z toho vypadne.
Fialenko ahoj, vítej mezi námi🙂 Písni mi do IP tu adresu, ať k tobě můžou co nejdříve poputovat dvd🙂

carlisse
12. kvě 2008

Podařilo se mi fotoaparátem zachytit znak co dělá Adélka, ale já zatím neodhalila co má znamenat, tak kdybyste měly nápad, hlašte to 😀 Je to v albu🙂

zuzule
18. kvě 2008

Ahoj holky. TAk hlásím další úspěch 😉 Kubík už umí další znak ato : světlo 🙂 , takže už umí "čepici" a "světlo"

Mám na Vás ještě takovou velkou prosbu. Přihlásila jsem nás s Kubíkem do soutěže o "nejkrásnější fotku miminka v šátku" na babyportalu, takže vás moc prosíme o zaslání hlasíků. Posílám odkaz, ve kterém je vše potřebné, jak fotka (jsme poslední, č. 38, tak pravidla, termín trvání soutěže a vůbec vše o hlasování). Moc děkujeme za případné hlasíky 😉 Díky Zuzka a Kubík 🙂

Odkaz je zde: http://www.babyportal.cz/soutez-satky/

Dííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííky moc 🙂

carlisse
18. kvě 2008

Ahoj holky, tak pejska neděláme, ale začala plazit jazyk a dělá to te´d pořád, takže jsem si to snadno spletla, ale když koukala tenhle týden na babysigns, tak jak začaly živé děti znakovat pejska začala se plácat do nožičky, ale bez dvd to nedělá. Za to začala občas při jídle dělat krásně ještě, takže máme také dva znaky - ptáčka a ještě🙂 K Vánocům jsme nechali udělat kalendáře s Adélčinými fotkami - u každé fotky je nějaký kreslený obrázek a u května je Adélka ve vaně a obrázek je tam kachna, máme kalendář i doma a vždy když ho vidí, ukáže na obrázek a znakuje ptáčka🙂
zuzu jdu na vás 😉

carlisse
18. kvě 2008

tak je tam psáno, e se ještě nehlasuje, takže nic...