Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

natalia11
16. únor 2011

@blumka ahoj, neviete kde by som dvd znakovanie mohla kúpiť?

lucie.krajcarova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
permonik7
19. únor 2011

@natalia11 máš IP😉 Tak honem, ať ti to někdo nevyfoukne 😉

salvinka
23. únor 2011

maminky, musim sa vam pochvalit 🙂 Risko dnes ukazal prvy znak 😵 😵 😵 vzdy ked ideme papat, tak sa ho spytam, Risko, co ideme robit? a nasledne ukazem znak papat, a dnes ho ukazal somnou 😵 😵 😵 jaka som ja prestastna 🙂

na to ako som pasivne znakovala, ma dost skoro prekvapil 🙂 dnes zaradujem nove slovicka 😝

blka
7. bře 2011

Ahojte 🙂
Chci se zeptat, jestli některá máte znak pro lentilku? Popř. nápad, jak ji ukázat 🙂

sussanah
7. bře 2011

@blka pokud nepouzivate znak pro piskot, tak bych pouzila ten. My to mame tak, ze ukazuje ukazovackem do dlane 🙂

blka
7. bře 2011

@sussanah Díky, to mě nenapadlo. Piškot nepoužívám, nějak mu dávám všechno možný krom piškotu 😀

trinka
7. bře 2011

ahojte maminky- chcela som sa opýtať kedy vase babtko ukázalo prvý znak a kolko ich už vie? 🙂 dakujem

sussanah
7. bře 2011

@trinka prvni znak kolem 10m, ale to jen aby ukazal, ze ho umi, nepouzival ho moc. Potom kolem 11-12m zacal znakovat vic a od cca 13m jich umi asi 35 (nevim presne). Ale uz dlouho nic noveho nepridavam. Obcas se neco noveho objevi, ale spis ojedinele, zasoba nam vyhovuje, tak jak je 🙂 kazdopadne ted se nauci novy znak v podstate okamzite, staci parkrat ukazat, behem dne parkrat zopakovat a uz ho umi a pouziva

sussanah
7. bře 2011

@blka neni zac 🙂 U nas prave vedou ve velkem hlavne piskoty 😀

blka
7. bře 2011

@trinka U nás byl 1. znak až ve 13 měsácích. Teď jich umí přes 20.
@sussanah 😀 😉 . Mareček se rychle naučí znak jen ten, co ho zajímá, jinak bych mohla ukazovat do aleluja a stejně ho neukáže.

sussanah
7. bře 2011

@blka jj to je presne, taky proto uz se ani nesnazim neco noveho zavadet 🙂 On kdyz ho neco zajima, tak si s nejakym znakem prijde, kdyz tak to jen doupravime, aby se nam to nepletlo. Nedovno takhle zacal znakovat banan 🙂 Ale nove znaky jsem vzdala uz asi v tech 14m, protoze co on nechce, znakovat proste nebude 😀 Ale minuly tyden porad koukal na oblohu na letadla, tak jsem zkusila a chytil se hned 🙂

blka
7. bře 2011

@sussanah Znak letadla jsem ukazovala a zbytečně 😀 . Líbí se mu, ale začal ukazovat znak sám (samozřejmě jiný 😀 ), jak jsme si hráli s vrtulníkem. Tak to pak začal používat.

blka
7. bře 2011

Já právě nové znaky taky moc už neukazuju. Sice mě sem tam něco napadne (jako ta lentilka), ale když se nechytí, tak přestávám ukazovat 😅

sussanah
7. bře 2011

@blka no ja se zase snazila zavest ovecku, pavouka, mravecne, kozu a nic. A pritom zrovna tyhle zviratka ma obzvlaste v oblibe. Ale casem dosel k tomu, ze rika ovce "dzaaaaa", koza "dzaaaaa", pavouk "aaaaaaa" a mravenec "aaaaaaa" takze co ja bych dala za nove znaky 😀 Ale letadlo mel zmaknute asi behem 5min 😝

blka
7. bře 2011

@sussanah 😀 A vidím, že už se pomalu i rozpovídáváte 😉 . My taky 🙂

didulka85
7. bře 2011

Nema niekto na predaj nejake materialy na znakovanie? Chcela by som znakovat, len neviem ako zacat. 😅

sussanah
7. bře 2011

@blka ano ano, nase oblibene "dzaaaaa", "aaaaaa", "iiiiiiiiii" "hamahamahama" a posledne i neco jako "tatatata" 😵 Ale do konkretniho slova je to jeste daleko. rekla bych, ze je ted na urovni takovych beznych 10m zvatlajicich deti 😀

blka
7. bře 2011

@didulka85 Můžeš si koupit knížku Jak se domluvit s kojencem a batoletem. Je pěkně psaná 😉 a nebo potom informace na internetu.

@sussanah To nevadí, aspoň nějaký pokrok 😉

sussanah
7. bře 2011

@blka a co Marek, uz se to formuje do konkretnich slov?

sussanah
7. bře 2011

@didulka85 ja jsem mela knizku, kterou pise blka a zbytek jsem si nasla na netu (hlavne konkretni znaky)
http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=...
http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

blka
7. bře 2011

@sussanah Tak u nás frčí dlouho paradoxně mňam, které zní, jak mama. Potom říká krásně tata a baba, ještě bác bez C. Umí udělat lva áááááááááááá 😀 a pak dělá psa vafvaf. Auto dělá bfffffffff - nevím, jak to napsat, jen pusou ne písmenka. Tak dělá i letadlo, motorku nebo cokolic, co hučí, vrčí. A ještě zavřenou pusou dělá sanitku a sovu 😀 . Takže možná tak úroveň ročního dítěte. Ale krásně si rozumíme 🙂

sussanah
7. bře 2011

@blka tak to tak odpovida, nas je o 3m mladsi, takze pokud on je na urovni 9-10m, tak vy jste na urovni roku 😀 Ale jak rikas, rozumime si perfektne, primo si obcas pokecame. Ted uz v pohode spojuje 2-3znaky, podle nalady 🙂

blka
8. bře 2011

@sussanah Mareček znaky teda nespojuje, ale to nevadí. Akorát mu rozumím jen já, nikdo jinej 😀 . Teda ostatní se snaží, ale nechápou. Můj taťka říká, že bysme ho měli přihlásit na nějakou znakovou řeč 😀 . To netuší, že mu ty znaky schválně vštěpuju do hlavy. Jsem se tím "nechlubila", protože bych si zase vyslechla...

sussanah
8. bře 2011

@blka no ja jsem dneska extra ocenila znakovani, cekali jsme s malym u dr skoro 1,5h a maly jak vstaval brzo a nejaky bacil kolem neho lita, tak samoze byl uknourany a pak ze chce mliko. A porad ukazoval, ja mu porad rikala, ze ne, ze to ted nejde a on samoze porvaval, ale v podstate nikdo z okolnich podle me ani moc nechapal, proc si vlastne stezuje a co chce 😀

dagmarkaaa
8. bře 2011

@trinka u nás to bylo světlo a mlíko páč ty jsou jednoduché.... kolem 10m a dále to šlo tak nějak vlažně. no a pořádný znakovací boom u nás proběhl kolem 1 roku a trvá dodnes, hladově vyhledává nové znaky a je celá nadšená že si rozumíme 🙂

@didulka85 souhlasím s blka, tahle knížka Jak se domluvit ..... je moc fajn, pomohla mi začít pomaloučku začít znakovat a nepřipadat si divně 🙂 ...

blka
8. bře 2011

@sussanah To jste tam čekali pěkně dlouho. Tak ať je Filípek brzo zdravej 😉

@dagmarkaaa U nás se světlo vůbec nechytlo.

trinka
9. bře 2011

@sussanah
@blka
@dagmarkaaa 🙂 dakujem, lebo som bola zvedava. Lily ukázala prvý znak ked mala 9 mesiacov- bol to havo a teraz sa naučí znak, ale skor sa ho snaží povedať a ked jej velm i nerozumieme potom ukáže, mnohe znaky už neukazuje lebo ich vie povedať, ale ked jej povieme aby ukázala,tak vie...
minule za mnou pribehla a buchala sa po rukach a asi dva dni sme nevedeli prist na to čo znakuje... nakoniec to bola stolička 😀 😀 😀

moninka1
10. bře 2011

ahojte, neviete mi poradit, kde by som mohla zohnat material (dvd, knizku, leporela) ku znakovaniu? Rada by som zacala cim skor 🙂 .Pripadne ak mate niekto na predaj (seconhand 😅 ) - neposkodeny, tak mi, prosim, napiste do IP.

zfidorka
11. bře 2011

ako znakujete cikanie? na kakanie som znak nasla, na cikanie nie...