• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Baby signs. Znaková řeč pro děti

7. listopadu 2016 
@blumka ahoj, neviete kde by som dvd znakovanie mohla kúpiť?
16. únor 2011 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “ponuka piratskej kopie”
16. únor 2011 ve 22:54 • lucie.krajcarova
@natalia11 máš IP:wink: Tak honem, ať ti to někdo nevyfoukne :wink:
19. únor 2011 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
maminky, musim sa vam pochvalit :slight_smile: Risko dnes ukazal prvy znak :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vzdy ked ideme papat, tak sa ho spytam, Risko, co ideme robit? a nasledne ukazem znak papat, a dnes ho ukazal somnou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jaka som ja prestastna :slight_smile:

na to ako som pasivne znakovala, ma dost skoro prekvapil :slight_smile: dnes zaradujem nove slovicka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. únor 2011 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Chci se zeptat, jestli některá máte znak pro lentilku? Popř. nápad, jak ji ukázat :slight_smile:
7. bře 2011 v 08:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka pokud nepouzivate znak pro piskot, tak bych pouzila ten. My to mame tak, ze ukazuje ukazovackem do dlane :slight_smile:
7. bře 2011 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah Díky, to mě nenapadlo. Piškot nepoužívám, nějak mu dávám všechno možný krom piškotu :grinning:
7. bře 2011 v 08:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte maminky- chcela som sa opýtať kedy vase babtko ukázalo prvý znak a kolko ich už vie? :slight_smile: dakujem
7. bře 2011 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@trinka prvni znak kolem 10m, ale to jen aby ukazal, ze ho umi, nepouzival ho moc. Potom kolem 11-12m zacal znakovat vic a od cca 13m jich umi asi 35 (nevim presne). Ale uz dlouho nic noveho nepridavam. Obcas se neco noveho objevi, ale spis ojedinele, zasoba nam vyhovuje, tak jak je :slight_smile: kazdopadne ted se nauci novy znak v podstate okamzite, staci parkrat ukazat, behem dne parkrat zopakovat a uz ho umi a pouziva
7. bře 2011 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka neni zac :slight_smile: U nas prave vedou ve velkem hlavne piskoty :grinning:
7. bře 2011 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@trinka U nás byl 1. znak až ve 13 měsácích. Teď jich umí přes 20.
@sussanah :grinning: :wink: . Mareček se rychle naučí znak jen ten, co ho zajímá, jinak bych mohla ukazovat do aleluja a stejně ho neukáže.
7. bře 2011 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka jj to je presne, taky proto uz se ani nesnazim neco noveho zavadet :slight_smile: On kdyz ho neco zajima, tak si s nejakym znakem prijde, kdyz tak to jen doupravime, aby se nam to nepletlo. Nedovno takhle zacal znakovat banan :slight_smile: Ale nove znaky jsem vzdala uz asi v tech 14m, protoze co on nechce, znakovat proste nebude :grinning: Ale minuly tyden porad koukal na oblohu na letadla, tak jsem zkusila a chytil se hned :slight_smile:
7. bře 2011 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah Znak letadla jsem ukazovala a zbytečně :grinning: . Líbí se mu, ale začal ukazovat znak sám (samozřejmě jiný :grinning: ), jak jsme si hráli s vrtulníkem. Tak to pak začal používat.
7. bře 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Já právě nové znaky taky moc už neukazuju. Sice mě sem tam něco napadne (jako ta lentilka), ale když se nechytí, tak přestávám ukazovat :sweat_smile:
7. bře 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka no ja se zase snazila zavest ovecku, pavouka, mravecne, kozu a nic. A pritom zrovna tyhle zviratka ma obzvlaste v oblibe. Ale casem dosel k tomu, ze rika ovce "dzaaaaa", koza "dzaaaaa", pavouk "aaaaaaa" a mravenec "aaaaaaa" takze co ja bych dala za nove znaky :grinning: Ale letadlo mel zmaknute asi behem 5min :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. bře 2011 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah :grinning: A vidím, že už se pomalu i rozpovídáváte :wink: . My taky :slight_smile:
7. bře 2011 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Nema niekto na predaj nejake materialy na znakovanie? Chcela by som znakovat, len neviem ako zacat. :sweat_smile:
7. bře 2011 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka ano ano, nase oblibene "dzaaaaa", "aaaaaa", "iiiiiiiiii" "hamahamahama" a posledne i neco jako "tatatata" :dizzy_face: Ale do konkretniho slova je to jeste daleko. rekla bych, ze je ted na urovni takovych beznych 10m zvatlajicich deti :grinning:
7. bře 2011 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@didulka85 Můžeš si koupit knížku Jak se domluvit s kojencem a batoletem. Je pěkně psaná :wink: a nebo potom informace na internetu.

@sussanah To nevadí, aspoň nějaký pokrok :wink:
7. bře 2011 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka a co Marek, uz se to formuje do konkretnich slov?
7. bře 2011 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
7. bře 2011 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah Tak u nás frčí dlouho paradoxně mňam, které zní, jak mama. Potom říká krásně tata a baba, ještě bác bez C. Umí udělat lva áááááááááááá :grinning: a pak dělá psa vafvaf. Auto dělá bfffffffff - nevím, jak to napsat, jen pusou ne písmenka. Tak dělá i letadlo, motorku nebo cokolic, co hučí, vrčí. A ještě zavřenou pusou dělá sanitku a sovu :grinning: . Takže možná tak úroveň ročního dítěte. Ale krásně si rozumíme :slight_smile:
7. bře 2011 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka tak to tak odpovida, nas je o 3m mladsi, takze pokud on je na urovni 9-10m, tak vy jste na urovni roku :grinning: Ale jak rikas, rozumime si perfektne, primo si obcas pokecame. Ted uz v pohode spojuje 2-3znaky, podle nalady :slight_smile:
7. bře 2011 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah Mareček znaky teda nespojuje, ale to nevadí. Akorát mu rozumím jen já, nikdo jinej :grinning: . Teda ostatní se snaží, ale nechápou. Můj taťka říká, že bysme ho měli přihlásit na nějakou znakovou řeč :grinning: . To netuší, že mu ty znaky schválně vštěpuju do hlavy. Jsem se tím "nechlubila", protože bych si zase vyslechla...
8. bře 2011 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka no ja jsem dneska extra ocenila znakovani, cekali jsme s malym u dr skoro 1,5h a maly jak vstaval brzo a nejaky bacil kolem neho lita, tak samoze byl uknourany a pak ze chce mliko. A porad ukazoval, ja mu porad rikala, ze ne, ze to ted nejde a on samoze porvaval, ale v podstate nikdo z okolnich podle me ani moc nechapal, proc si vlastne stezuje a co chce :grinning:
8. bře 2011 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@trinka u nás to bylo světlo a mlíko páč ty jsou jednoduché.... kolem 10m a dále to šlo tak nějak vlažně. no a pořádný znakovací boom u nás proběhl kolem 1 roku a trvá dodnes, hladově vyhledává nové znaky a je celá nadšená že si rozumíme :slight_smile:

@didulka85 souhlasím s blka, tahle knížka Jak se domluvit ..... je moc fajn, pomohla mi začít pomaloučku začít znakovat a nepřipadat si divně :slight_smile: ...
8. bře 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah To jste tam čekali pěkně dlouho. Tak ať je Filípek brzo zdravej :wink:

@dagmarkaaa U nás se světlo vůbec nechytlo.
8. bře 2011 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah
@blka
@dagmarkaaa :slight_smile: dakujem, lebo som bola zvedava. Lily ukázala prvý znak ked mala 9 mesiacov- bol to havo a teraz sa naučí znak, ale skor sa ho snaží povedať a ked jej velm i nerozumieme potom ukáže, mnohe znaky už neukazuje lebo ich vie povedať, ale ked jej povieme aby ukázala,tak vie...
minule za mnou pribehla a buchala sa po rukach a asi dva dni sme nevedeli prist na to čo znakuje... nakoniec to bola stolička :grinning: :grinning: :grinning:
9. bře 2011 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, neviete mi poradit, kde by som mohla zohnat material (dvd, knizku, leporela) ku znakovaniu? Rada by som zacala cim skor :slight_smile: .Pripadne ak mate niekto na predaj (seconhand :sweat_smile: ) - neposkodeny, tak mi, prosim, napiste do IP.
10. bře 2011 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ako znakujete cikanie? na kakanie som znak nasla, na cikanie nie...
11. bře 2011 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek