Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

katy1979
7. srp 2008

lindulak však práve tiež som málo dôsledná teda spomeniem si až ked je neskoro.

trixi vy idete na to stretko do ciech. akurát pozerám že kde to vlastne je.

lindulak
7. srp 2008

No luskam teraz tu knihu, co nechala dobromila007 na stiahnutie. Niektore tie znaky sa mi zdaju pritiahnute za vlasy 😀 A mate niekto tu knihu Jak se domluvit s kojencem a batoletem od GRADY? Na www.znakovanismiminky.cz je o nej viac. Je tam vraj aj slovnik. Je tam dost slovicok? Inak sa mi zdaju niektore tie znaky na tejto stranke logickejsie - take jednoduchsie. Hadam by som si skor na to zvykla... 🙂 A som rada, ze nie som sama co zabuda... Ale uz sa mi zda, ze rozumie znaku mliecko. To jej ukazujem pre kojenim. A rozumie aj ham - ale to rozumie aj slovu, vlastne to uz vie aj povedat uz od 6. mesiaca, no malokedy to teraz hovori. Stale len mama - ka 😀

trixi
7. srp 2008

ahoj katy. Ideme. Je to sice dost daleko, ale spojime to s navstevou Prahy. Takze budeme mat taky rozcestovany tyzden a zakoncime ho prave v Ceskom raji.

bambusko
7. srp 2008

ahojte, sa to tu rozbehlo 🙂 dlho som tu nebola. lindu, v knihe je okolo 60 znakov, myslim, ze staci ak si precitas to co je na nete alebo aj to od dobromily. dobry je slovnik v anglictine na

http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

ja som bola nedockava a hned ako som sa o znakovani dozvedela, som zacala na maleho skusat, nemal ani 4 mesiace, doporucuje sa zacat od 6., ale pokaziit sa tym nic neda, len nie je odozva. zacala som znakom ryba, okolo 5. mesiaca som pridala mlieko - ukazujem pri kojeni, este znakujeme hotovo, cumlik, lopta, strom a kniha. a dnes marek prvykrat znakoval mlieko 🙂 🙂 🙂 najprv som si myslela, ze to robi len tak mimovolne, ale pri dalsom kojeni to zopakoval, aj pri dalsom aj po a smial sa pri tom. on sa rehoce od zaciatku na vsetky znaky, skusala som len povedat slovo, vtedy nic a ked ukazujem, smeje sa.

tie znaky su robene perfektne, moja 5-rocna dcera si ich zapametala na prvykrat vyse 30, dievcata su v tom strasne aktivne,musim ich krotit, aby drobca nezblbli. vzdy sa ma pytaju ako sa ukazuje to a to, ja to po par dnoch uz neviem a ony si pametaju

slunicko27
8. srp 2008

Ahoj, dá se na ten víkend přijet třeba jen na jeden den? Moc jsem to z toho popisku nepochopila. Já jsem nedavno počítala znaky, co Mikuláš umí a umí jich asi 20 a plus další které mi třeba ukázal jen jednou a pak dlouho nic. Teď se to docela rozjelo a je to bomba, furt nám něco ukazuje. Můj neoblíbenější znak je miminko, děláme ho jako, že kolíbáme mimi v ruce. To miluji 😵 😵 😵

luciar79
9. srp 2008

A ako sa na Vás pozerá okolie, neľutujú bábo, že je hluché keď naňho znakujete? nemusíte dookola vysvetlovať že nie je? Ja som z dediny a už sa teším ako ma budú môcť ohovárať.....aspoň sa nebudú nudiť. Sa na to teším. 😀

trixi
9. srp 2008

luciar, nikdy som sa neriadila tym co si mysli okolie. A nikomu nic nevysvetlujem, nikto sa nepyta. Nas to doma bavi, dokonca sa nam s tatinom stalo, ze ked maly v aute zaspal tak sme si znakovali medzi sebou.

luciar79
10. srp 2008
lindulak
11. srp 2008

Ahojte! Kupila som si tu knizku o znakovani od GRADY. Paci sa mi ten slovnicek tam - tie znaky su v mnohom jednoduchsie ako na nete - na tych angl. strankach. A musim sa pochvalit, ze sa uz snazim byt doslednejsia a ono sa to celkom pekne rozbehlo - teda s mojim znakovanim, mala este neznakuje 😉 Ale zaujima ju to, pozera sa na mna s vytrestenymi ocami, ked jej nieco znakujem.

katy1979
11. srp 2008

a porovnavali ste nietko ten preklad co je na nete s tými knižkami čo sa dajú objednať od tých čo robia tie seminare v cechách?

aj grada má takú knižku? musím pozrieť.

lebo z toho preloženého stiahnuteho materialu sa mi niektoré znaky zdajú byť zložite na to aby to dokázal ukázať.

trixi
11. srp 2008

katy, ved nemusis dodrziavat presne tie znaky. Mozes si vymysliet sama. Nas maly neukaze na auto tak ako je v znakovani, pre neho je to slovo brm-brm, a tiez pre slovo papat nepouzije rucicky ale mlaska pusinkou. Ved ide o zabavu pre babatka a maminky.

markeeta
11. srp 2008

my uz doma tak nejak samovolne zacali se znakovanim - jist, ano, ne, spat atd. Ona sama neukazuje, ale vi, co to znamena. Treba pri ANO a NE kyvame hlavou, ukazovani rukama me prijde zbytecne.
Jak ukazujete HOTOVO?

bambuska: deti si pamatuji dost, me staci, kdyz hrajeme s detma pexeso a hnedka se stydim 🙂

lindulak
11. srp 2008

Veru katy aj mne sa zdaju tie znaky v tom stiahnutom preklade Sign with your baby nejake zlozite. Ta kniha od GRADY sa vola Jak se domluvit s kojenci a batolaty a znaky su ovela jednoduchsie. A to ceske Baby signs neviem ake su znaky.

trixi
11. srp 2008

ahoj markeeta, neviem ci zvladnem popisat znak hotovo:

das k sebe ruky, ako keby si naznacovala striesku (ako keby si isla tlieskat) a potom obe ruky odseba, take zhupnutie (dlane smeruju dole).

Da sa tomu rozumiet 😉 ?

bambusko
11. srp 2008

markeeta, presne si to trafila s tym pexesom 😝 ja na konci vzdy akoze placem, kolko mam malo dvojic a tak sa tesia este viac 😀 maly znakuje mlieko krasne, uz to videla aj dcera, takze sa mi nesnivalo 🙂 som nepredpokladala, ze sa do 8 mesiacov niecoho dockam...

trixi, ja ukazujem hotovo akoby sekanim malickovou hranou druhej ruky do dlane

trixi
12. srp 2008

bambusko, aj to je dobry znak na hotovo. My sme zacali pouzivat ten co je v Babysigns. A ten sa ujal.
Prave to znakovanie je o tom, ze si znaky mozeme vymyslat sami. A tiez som vela znakov nenasla pre slova, zvieratka, tak si ich vymyslame.

gucz
12. srp 2008

moja dcérka sama začala používať znak pre "jedlo" a pre "piť" a nikto ju to neučil 😕 . O tomto znakovaní som sa dočítala až teraz 🙂

lukin
14. srp 2008

Ahoj, doufám ,že se můžu přidat. Celkem mě to zaujalo. Nevíte, o nějaké české stránce, kde je ukázáno pár základních znaků? A jak to dítě učit?

tigri
14. srp 2008

my s malou znakujeme uz od 9tich mesiacov podla ceskeho programu babysigns, dcerka uz ovlada velmi vela znakov a este vacsiemu poctu rozumie, aj ked nepouziva, zacina uz aj rozpravat, vtedy vzdy znak vypusti (napr. prestala pouzivat znak "kacka")...najkrajsia chvila je, ked mi pri ranajkach sama od seba zaznakuje, ze ma lubi...to sa vzdy idem rozplynut od dojania 🙂

anamor
15. srp 2008

tigri a bola si aj na kurzoch, ci si si len zaobstarala materialy?

lukin
15. srp 2008

A víte o nějakém odkazu, kde jsou přímo obrázky normální znakové řeči?

tigri
15. srp 2008

anamor, na kurzoch som nebola, dala som si len poslat materialy....si myslim, ze ten kurz nie je az taky dolezity...u nas malo velky uspech hlavne to DVD pre babatka....

mimi26
15. srp 2008

tigri, a vieš, alebo mohla by si poskytnúť nejakú adresu alebo kontakt..? Aj my by sme chceli znakovať, hoci náš mravček je ešte maličký, ale akurát pred dvomi dňami sme sa s mužom o tom rozprávali. Ja som znakovanie videla v jednej komédii a bolo to strašne zlaté a milé. Veľmi by som sa chcela dopátrať k niečomu konkrétnemu... 🙂

trixi
15. srp 2008

mimi26, uz som tu pisala, ze funguje stranka www.babysigns.sk a tam si mozes objednat kompletnu sadu pre znakovanie, je v cestine. Nas maly zboznuje DVD pre babatka. Teraz si oblubil aj tie leporela, cita ich, ked troni na nocniku. Inak cestina mu nerobi problem, kedze sme cesko-slovenska rodina.

mimi26
16. srp 2008

trixi, ďakujem, pozriem... 🙂

lukin
22. srp 2008

Můžete mi poradit, jaké znaky mám vymyslet na toto?: lulu, kaku, ještě, zima, teplo, máma, táta.

trixi
23. srp 2008

ahoj lukin, my na lulu a kaku nemame znaky rucickami ale slovne - psssss a e-e.
Na este pouzivame znak - takyto:

http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

zima - to sa zatrasieme a povieme brrrr

teplo este nepouzivame, skor horuce (teple) - fukame

mama- rostiahnute prsty na ruke, a palcom sa jemne dotknem tam ako si damy viazali klobuky
nieco ako toto:

http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

tata-rovnako roztiahnute prsty a palcom sa dotykam na hlave ako pani nosili klobuky

slunicko552
27. srp 2008

Ahoj holky to je skvělé.Učila jsem se znakovku dva roky,ale už jsem to nějak zapoměla.Chtěla bych si koupit knížku jak píšete,ale nemůžu ji sehnat ☹ .Poradíte mi?

lindulak
29. srp 2008

Ta knižka už je vraj vypredaná, ja som ju ešte zohnala v jednom obchode. Aj by som ti ju mohla predat, ja uz som ju precitala, no do CR by postovne asi vyslo draho. Skus internetove knihkupectva. Alebo priamo www.grada.cz.

entik
29. srp 2008

slunicko, na www.babysigns.cz jsou kompletni materialy i s DVD, kde je slovnik se 100 znaky.

a musim se pochlubit, Matej uz pouziva aktivne tak 10znaku, je to supr. Chystame se i na kurz rodicu s detmi 🙂