Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

berenika39
13. srp 2009

ale jo, oni umí brzo zopakovat, co vidí často...ale to není znakování, skvělý je to když ti chce něco říct a ty víš co...4 měsíce je podle mě trošinku přitažený za vlasy.... 😀 😀 , ale třeba joooo...

blumka
14. srp 2009

berenika, ja neviem...nezazila som tak neviem posudit...a viem o com hovoris...sice uz Terezka keca ale stale pouziva vela znakov a je super ked jej rozumiem, ziadny plac, ziade hadzanie sa o zem 😀

opica
14. srp 2009

ahojte,
s muzom sme sa rozhodli baby signs skusit.
chcem sa opytat, myslite si, ze v akom veku (podla vasich skusenosti) je najlepsie s tym zacat.
nase skvrna ma necele dva mesiace, takze na kurz sa chystame az niekedy v septembri, ale radi by sme zacali asi cim skor. ci to ma vobec vyznam s trojmesacnym dietatom.
dakujem 🙂

blumka
14. srp 2009

opica, ja si myslim, ze to vyznam s trojmesacym babom nema...ale ako pisem vyssie je tu jedna baba, ktorej vraj babo ukazovalo znak na mlieko uz od 4ch mesiacov...ja som na Terezku znakovala nieco vyse mesiaca, kym sa chytila...a to uz mala skoro 10 mesiacov....podla mna je idealny prave ten vek okolo 9-10 mesiacov, ked uz babo vela chape...a ma aj aku taku koordinaciu ruciciek

opica
14. srp 2009

blumka, ved prave o to mi islo, lebo tiez si nemyslim,z e dieta je v takom veku schopne pochopit, co od neho chceme. ale vdaka, ved nic nepokazim, ked budem skusat, no nie? 😉
chuda nase dieta ej taky experiment, aj bezplienkovu metodu skusame...ach jo, snad nas za to raz nebude nenavidiet.
este raz vdaka 🙂

blumka
14. srp 2009

opica, za skusanie nedas nic, len ja si pamatam ako ma po mesiaci znakovaia zacalo frustrovat ze Terezka sa nechyta...a to uz mala skoro 9 mesiacov...no potom sa rozznakovala...pri druhom zacnem asi az v 10.

labutka
14. srp 2009

vidim ze ma tu ohovarate.. 🙂 ano, adam ukazal Mlieko ked mal necele 4 mesiace, teraz tiez obcas ukaze, ale som si na 100 % ista, ze ked mu ja ukazem znak mlieko, ze vie co to znamena a co ideme robit.
ked chcete znakovat na mladsie dieta, treba sa vyzbrojit trpezlivostou, lebo to trosku trva, kym zacne pouzivat znaky.
opica, bezplienkovku skusame aj my, tiez sme taka alternativna rodinka. 😀

blumka
14. srp 2009

labutka 😀 😀 a znakuje uz misko aj nieco ine? som velmi zvedava aky bude sikulko ked uz teraz zvlada prvy znak 😉

lyongirl
14. srp 2009

ahojte mamičky, chcem sa spýtať, či máte niektorá DVD so znakovaním a vedeli by ste mi ho napáliť. Samozrejme zaplatím, na cene by sme sa dohodli. Bola by som veľmi vďačná ak by ste mi ho niektorá ponúkla. Poprosím cez IP.
Ďakujem 😉

tatojano
17. srp 2009

ahoj lyongirl môžem ti napáliť videá čo som mojej dcérke terezke stiahol na nete. je to dvd kvalita ale je to v angličtine. malinkej to neprekážalo. začali sme v 8 mesiacoch a v 11 dala prvé znaky. teraz ich ovláda viac ako 100. pozri časopis zdravie august 2009 str.76 - to je terezka s maminou. teraz už viac a viac hovorí a znakovanie ustupuje. 31.07. sa nám narodil miško a aj s ním budeme znakovať. nám to s terezko veľmi pomohlo!!!!!!!!!!!!

elika
18. srp 2009

ahojky, mozem ti DVDcka predat - originaly (ziadne napalovacky!) Jedno stoji 10 EUR. 😉 v ponuke je aj videoslovnik, aj klasicke zabavne pre dieta. 🙂

petruna
19. srp 2009

na youtube jsem narazila na znakujici mimco s DS. ...uzasny.

https://www.youtube.com/watch?v=hKQ2cUXNNEo
tatojano
21. srp 2009

Chcem vám odporučiť jednu pieseň na YouTube -

https://www.youtube.com/watch?v=gGF3iC0o_1s

- veľmi sa mi páči. Od tejto firmy, s touto inštruktorkou máme videá. Sú prepracovanejšie ako vyššie spomenutá konkurencia.

slavka555
21. srp 2009

Ahojte, maminy, máme doma jednu používanú kompletnú sadu Baby Signs ( DVD-čka, 4 leporelá, manuál, magnetka ...), a už je nepotrebujeme, moju malú z celého balíka najviac zaujali leporelá. Ak by ste mali niektorá záujem o celú sadu ( 20 €),napíšte mi prosím cez IP. Pekný deň, 😅

blumka
24. srp 2009

tatojano...ta pesnicka je uzasna...terezka sa pri nej naucila znak pre husenicu 😀

tatojano
26. srp 2009

mama by si blumka vidieť ako krúti ukazováčikom keď sa snaží napodobniť ako lezie húsenica 😀 😀 😀

emjee
26. srp 2009

poradte - znakovanie a nosenie (satka, manduca) - ide to dokopy?
mozno blba otazka, ale najviac casu na "rozpravanie sa" mame pri prechadzkach, no kedze chodim na prechadzky vylucne v satke / manduci, je dost obtiazne znakovat, ked mi krpec aj tak cumi do vystrihu alebo do boku (nosim zatial na bruchu)
aj doma maleho vela nosim

tatojano
26. srp 2009

emjee koľko mesiacov má drobec? má 8 a viac? ak, áno tak znakuj. znakovanie nie je bifľovanie je to HRA, HRA a ZASE HRA!!!! nikdy to neber inak - deti neoblafneš. hrať sa budú a radi - bifľovať znaky nie. znakuj keď čítate knihu, znakuj keď mu podávaš hračku, znakuj keď ho kŕmiš, znakuj keď ho kúpeš,... najjednoduchšie sa to dieťa naučí pri najobyčajnejších situáciách. začni zo 4 - 5 znakmi - napr. mlieko, piškotka, banán, havo (pes), vtáčik, mama, tata a dieťa si samo vyberie. a chváľ, chváľ, chváľ a preháňaj 🙂 🙂 🙂

emjee
26. srp 2009

nie, ma len 6 a pol, znakujem zatial mliecko a oblubene hracky a hop do satky 😀

tatojano
26. srp 2009

super, šikula, len tak ďalej 😉

tamka84
26. srp 2009

ahojte baby, aj ja chcem znakovať, ako mám začať? asi by som si mala kúpiť dvd a nejaké repolerá k tomu, však? prosím poradte.
tatojano pozerala som tvoj albumček, malá je zlatá ako znakuje. Myslím že aj Sofinka by bola, lebo ked jej niečo hovorím tak ma sleduje a úplne ako keby dávala pozor čo hovorím... 🙂
Neviem si predstaviť ako robíte znaky na mlieko, piškotu a banán 😅

shaula
27. srp 2009

Tamka - mléko znakuju tak, že otevírám a zavírám pěst, jako bys dojila krávu.
Piškot - ukazováčkem jedné ruky kroužím po dlani druhé ruky (tohle tedy zatím neznakuju, ale takhle budu).
Banán - jednu ruku sevřenou téměř v pěst a druhou pohybuju kolem ní nahoru a dolů přesně jako bys držela banán a loupala slupku.
Snad to z toho mého zmateného popisu vyplyne🙂

shaula
27. srp 2009

No ale jinak mám pocit, že moje děti znakování ignorují nebo nechápou☹ Zatím snad znakují SVĚTLO, VELIKÝ a ŠIKOVNÝ (píšu snad, protože si někdy nejsem jistá, jestli to je opravdu znak 😀 ). Občas MLÉKO, ale to používají v úplně jiných situacích (při krmení zeleninou apod. 😖 ) No snad se mi konečně rozznakují, už to do nich hustím od 6 měsíců, ach jo 😠

blumka
27. srp 2009

shalu a nezacali chodit teraz niekedy? my sme mali taky mensi utlm ked terezka zacala chodit ale potom sa to praveze rozbehlo...teraz a dokaze naucit aj viac znakov naraz..

blumka
27. srp 2009

pardooon, som ti domotala meno..shaula samozrejme 😀

shaula
27. srp 2009

Blumka - ne, kolem nábytku chodí už asi 2 měsíce, ale sami v prostoru zatím ne a ani to nevypadá, že by se chystali 😔

blumka
27. srp 2009

hmm...tak mozno su lenivsi na znakovanie, ale raz sa isto rozbehnu..myslim, ze kazde dietatko sa chce dohovorit 😉 len skusaj dalej 😉 ..mas to dvd z babysigns.cz? mne velmi pomohlo..je tam tych 6 znakov a to boli vlastne prve ktore sa terezka naucila

shaula
27. srp 2009

Jo jo, DVD mám, občas jim ho pouštím, ale moc je nezajímá☹

bezaz
27. srp 2009

hojte, tak u nas je to so znakovanim dost naprd, lebo ninka znaky pozna, ale sama znakuje len obcas, ako keby sa jej nechcelo.. celkovo je lenivsia, len "huba" jej ide stale.. zeby to bolo tym?
shaula u nas sa znakuje od nejakeho 4. mesiaca, vidim na malej, ze znakom rozumie, ale ona sama malokedy nieco ukaze 😅

denisocka
27. srp 2009

baby,tak ja len na okraj,našmu sa moc nechce hovoriť tak mi zakladne veci znakuje už normálne,že chce spať a take somariny 🙂 takže dufam že raz aj prestane znakovať a začne to hovoriť 😀