Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

slunicko552
30. srp 2008

Ahoj entik děkuji zqa odpověď,myslíš,že je to lepší než ta knížka?
Gratuluji doufám,že to taky zvládnem 🙂

bibula
30. srp 2008

pisla som 😉

trixi
30. srp 2008

slunicko, urcite ta komplet sada je lepsia ako knizka co vydala Grada. Vlastne ziadnu knizku nepotrebujes. Potrebujes poznat znaky a uz len znakovat. Je to zabava. Nasho maleho to teraz nebavi, teraz ho bavi chodenie. Najradsej by chodil od rana do vecera. Zatial len za ruky, tak sa mi tazko znakuje, kedze ho musim aspon jednou rukou drzat.

wanda007
31. srp 2008

slunicko: mam 9 mesacnu dcerku, znakujeme, teda zatial len ja. Mam knizku aj z Grady aj tu, co predavaju na babysigns v cechach. Presne ako pise trixi, potrebujes len vediet znaky pre rozne slova. Nepotrebujes pokec. Tie materialy v cechach stoja okolo 700 ceskych korun. Mne to poslali na dobierku, prepoctom kurzu a poplatok, vyslo ma to na 1350 Sk. Nato, ze som potrebovala vediet znaky, lebo som nie dost vynaliezava si ich vymysliet, tak ako, je to dobra palka. V zasielke dostanes aj nejake DVD a 4 leporela pre deti, ale je to dost biedne graficky. Na to, ze je to tak drahe, tak kresby velmi odflaknute, ale malej sa tie knizky vidia, lebo sa daju otvarat a dobre sa do nich hryzie. Ak chces napis mi, ale neviem, som tu prvy raz, kde mam hladat tu internu postu, ci co.

jurocko
31. srp 2008

vanda odpises mi?

slunicko552
31. srp 2008

ahoj holky moc děkuji,tak myslím,že to zvládnu sama(doufám).Wanda Ip je Hned navrchu nad Domů,diskuze atd.je tam uživatelka jako Ty a interní pošta.Klikneš a jsi tam. 😉

slunicko552
31. srp 2008

A všem moc gratuluji k úspěchům 🙂 Prcek zatím kouká,ale když znakuji tak mi odpoví co jsem udělala.Je to talent 😀

trixi
18. zář 2008

ahojte, je tu nejaka mamina co bola na vikendovom znakovani v Ceskom raji? Ako sa vam pacilo? Okrem toho ze bola v noci a v nedelu uz poriadna zima.

entik
19. zář 2008

ano, my jsme byli, a jeli jsme spolu na kocare s konikama 😉 zdravime Matyska. Zima byla, ale nastesti neprselo...

trixi
20. zář 2008

ahoj entik, nam sa pacilo, ale hlavne Matejovi. On bol s deti uplne mimo. Po tom vikende zacal celkom slusne znakovat. Mal take stagnovacie obdobie. A naucil sa tam papat piskotky. Takze uz vie znak aj pre piskotku. 🙂
My sme odchadzali v nedelu doobeda, mali sme v plane este navstevu Prahy, po cca pol hodine cesty sme zistili, ze sme zabudli kojaci vankus (bez neho sa Matej nenakoji), tak sme sa otocili a vratili sa pre neho.
Posielame pozdrav Matyskovi 🙂 .

entik
22. zář 2008

Tak to vam vylet moc nevysel... 😉 hlavne,ze polstar mate. To nas matysek se nakoji vsude, i na kocare tahnutym konmi, ze?
Vcera jsme pocitali znaky a uz jich umi 30. Jsme fakt radi, ze znakujem, takovou slovni zasobu by normalne nemel. 😵

carlisse1982
27. zář 2008

Ahoj holky, nějak nestíhám, ale dneska mám konečně chvilku, tak se na vás jdu podívat.
Jak pokračujete? My stález nakujeme, ale nějak extra to nehrotím, Adélka si o některé znaky říká sama, některé si sama vymýšlí a krásně se domluvíme. To so umí říct to neznakujeme, nebo znakuje i povídá, ale to jsou spíš výjimky (třeba občas pejsek).
Nevím, jestli si vzpomenu na vše, ale zkusím napsat naše slova🙂
Umí hotovo, ještě, světlo, kytka, pití, koupat se, voda, čepice, šikovná, strom, sluníčko, čistit zuby, špinavá, horký/pálí, vítr, knížka
ze zvířátek umí: pes, kočka, žába, želva, žížala, krteček, kůň, velbloud, žirafa, slon, ryba, ptáček, kuřátko, brouček, pavouček, motýl, vosa (+ kšá voso kšá 🙂), kachna, opice
na víc si teď nevzpomínám, začala docela povídat, takže spoustu věcí si dokáže říct, případně napodobit zviřátko.
Zkusím někdy natočit na foťák jak si čteme knížku o krtečkovi, tam znakuje většinou jak divá a kdyžtak bych to dala na youtube.
Jinak jsme se ve čtvrtek vrátili z dovči na Korfu, bylo to skvělé, kdybyste chtěly mrknout, v albu jsou fotky.
Od čtvrtka začínáme chodit na cvičení pro chodící děti, doteď jsme chodily jen párkrát na zpívání pro nejmenší a na plavání, tak jsem na to zvědavá, plavčo jsme si přidaly až od listopadu, aby toho neměla najednou moc.
Držím palce ve znakování a vytrvejte, je to fajn😉

carlisse1982
28. zář 2008

tak jsem si dnes ještě během dne všimla dalších znaků co jsem zapomněla, Adélka umí ještě klíče, dveře, miminko, volant, točit se.
Já si myslela, jak to s tím znakováním nepřehníme a takhle když jsem si to vypsala, tak toho je koukám víc než dost🙂

evitek
28. zář 2008

To je Adélka teda moc šikovná. Já jsem si uvědomila, že jsem teď nějak moc polevila a nepřidávali jsme skoro žádné nové znaky. Asi to bylo mým malým důvtipem, nějaké nové vytvořit. Takže přibývaly jen ty, které si sám vytvořil. Občas mám problém přesně poznat, co mi chce ukázat, protože ty znaky ukazuje jen jednou rukou. Druhou moc nepoužívá a tak mnohé znaky vypadají stejně.
Mohla bys mi popsat, jak ukazujete: koníčka, dveře, vítr, pavoučka a broučka? Ráda se nechám inspirovat.

carlisse1982
29. zář 2008

evitek: taky máme pár podobných znaků, rozlišuju je dle kontextu.
zkusím ti popsat ty znaky, snad to pochopíš...🙂
Koníček: dvěma prsty střídavě ťuká na plochu (jako když předvádíš chodícího človíčka🙂
dveře: jednou rukou mává od sebe a k sobě v úrovni pasu (jako když by dělala průvan, ten si vymyslela sama)
vítr: fouká pusinkou, stejný znak máme i pro horký/pálí
brouček: rozevřená dlaň na hrudníčku
pavouček: totéž, ale dlaň rozevírá a zavírá
snad jsem ti pomohla.
Mimochodem taky potřebuju poradit - máte někdo znak pro Lišku, nebo napadá vás jak ji znakovat? o je jediné, co jsem v knížce o krtečkovi nebyla schopná Adélce ukázat, nemůžu vymyslet jak lišku předvést...

marusicu
29. zář 2008

Zdravím všechny, nabízím kompletní sadu pro znakování, jako nová (cena 490,-). Pokud budete mít zájem, pište na marusicu@seznam.cz.

blumka
1. říj 2008

no carlisse, adelka je velmi sikovna ked uz toho tolko vie.
ja by som tiez s malou chcela znakovat, len neviem ako na to...poradite? kedy a co jej ukazovat a kolko toho na zaciatok a kedy pridavat az ked zacne znakovat tie prve znaky? alebo ako?

carlisse1982
1. říj 2008

blumka: přečti si tuto diskuzi cca prvních 5 stránek, tolik tu toho zas nění a je tam popsáno i jakna to😉

lenkaajarek
1. říj 2008

Baby musim uznat ze tuto temu som si vcera preletela a velmi sa mi to paci.Uz som sa naucila aj par znakou a zacala som ich pouzivat.Maly na mna len cumel ze co to robim 😀 😀 .Som az prakvapena ze som si pomocou www.mybabycantalk.com zapamatala dost vela.Sama sa tomu tesim 🙂 🙂 🙂

danka_ba
1. říj 2008

Kedy je najepsie s tym zacat? Nie je uz 15 mesiacov neskoro na dieťa?

bibulka1
1. říj 2008

Ahojte, mam 19 mesacnu dcerku a forum som si rada citala aj pocas tehotenstva. Je to super, lebo tu vzdy najdete odpoved na otazky ktore vas trapia :o) Do fora som sa vsak zapojila po prvy krat...
Tema Babysings ma zauja pretoze ked mala Lucka 13 mesiacov nahodou som pozerala CT a tam to davali. Velmi ma to zaujalo a tiez som rozmyslala ci uz nieje neskoro zacat. Rozhodla som sa objednat si uvodnu sadu a cez leto na dovolenke sme zacali znakovat. Lucka mala 15 mesiacov. Chytila sa velmi rychlo, uz po prvych dvoch dnoch pouzivala tri znaky:o)...sikulka, ale velmi sa jej zapacilo opakvat podla deticiek na DVD. Postupne sme pridavali dalsie znaky a niektore sme si vytvorili sami :o)
To, ze dieta sa nebude snazit rozpravat pretoze sa vie dorozumiet znakovanim je podla mojich skusenosti hlupost. Lucka sa skoro sumerne so znakovanim zacala snazit veci pomenuvat. Do vtedy sme spolu vela komunikovali, ale neslo jej to rozpravanie tak, ako ked sme k tomu pridal znaky. Aj teraz ked uz vela slovicok vie, vzdy ked jej nieco nejde snazime sa to nahradit znakom. ...No a tie znaky, ktore sa naucila ako prve uz ani nepouziva, pretoze ich vie pekne povedat...vlastne pouziva ich napr. vtedy, ked ma plne ustocka a chce mi nieco rychlo povedat-tak to ukaze :o).
Je to super, mozem to doporucit a ak budem mat druhe dietatko urcite zacnem skor...
Prajem vsetkym maminkam...aj tatinkom, ktori sa do toho pustia ---- vela uspechov -----

evitek
1. říj 2008

Carlisse, díky moc za ty znaky. Určitě nám to pomůže. My ukazujeme broučka i pavoučka stejně (jako vy pyvoučka), tak to teď budeme moct rozlišit. Zatím mě na lišku nic nenapadlo. Taky se mi často stává, že nějaký znak neukazuju, protože nemám nápad, jak na to. Tak děkuji za tipy.

danka_ba
2. říj 2008

bibulka a kde su kupila to dvd? mozno by som ho objednala aj ja a skusila to 🙂

wanda007
2. říj 2008

myslim, ze kym nevie dietatko povedat, zakladne slova, tak sa oplati s tym zacat. A starsie dieta sa chyti ovela rychlejsie, ako vravi bibulka za par dni, za tyzden... Ja znakujem uz od 8. mesiaca, ale dcerka sa moc nechyta. Uz ma 10 a pol. Mozno sa malo snazim. Ale aj stary sa snazi, co ocenujem. Moja mama sa z toho ironicky smeje, ta ma moc nepodporuje.

wanda007
2. říj 2008

danka: lenkaajarek vyssie uviedla web stranku, na ktorej je video slovnik znakov. Kto nevie anglicky, tak maly navod: Odkaz pod obrazkom macika "Dictionary of signs" klikni a si tam. Vyber pismeno, na ktore sa zacina slovko (vsakze v anglictine) pod video okienkom a potom konkretne slovo v stlpci vlavo. A vo video okienku ti to predvedu. Super. Keby som o tomto vedela, tak ziadne DVD sadu neobjednavam za nehorazne prachy.

carlisse: je tam aj liska (fox)

danka_ba
2. říj 2008

jeeej, naozaj - citala som si prve odkazy, ale je ich tu tak vela ze som necitala vsetky 🙂 tu stranku som si uz pozrela - je to super. Dnes to prvý krát začneme tak som zvedavá aké budú úspechy.
a wanda - podla mna sa nesnazis malo, niektoré deti chcu, niektore nechcu ukazovat. S malou citame knizky kazdy den, niekedy ukaze ked sa jej spytam kde je ... ale väčšinou nie - a som si ista ze to vie...

danka_ba
2. říj 2008

Pozerala som to - je to perfektné 🙂

evitek
2. říj 2008

wando, jestli se znakokování tvoje máma směje, tak si z toho nic nedělej. U nás to bylo stejně, manželova maminka tomu nevěřila a spíš to odsuzovala. Ale teď je to už jiné. Počkej, až to Verunka začne používat a ona pochopí, že ji takhle Verunka něco říká a mohou si rozumnět, tak se to určitě změní. Babička teď už používá taky pár znaků a už občas za mnou přiběhne a zeptá se, co to vlastně ukazuje 🙂 Takže neboj, určitě bude líp.

danka_ba
2. říj 2008

Fakt je to super, som rada ze som zacala - i ked len prvy den 🙂 mala zacala ukazovat pit a psika. teraz vecer som ju zacala ucit mlieko tak uvidime ci to rano este bude vediet.
este taka malinka otazocka - kolko posunkov ste deticky denne ucili?

wanda007
3. říj 2008

To ze moja mama sa z nas vysmieva, to mi nevadi, ale cakam na tu chvilku, ked zisti, aky to je benefit aj pre nu, ako vravis, evitek. Inac, vcera sa mi ZDALO, ze mala znakuje "oco". Tak prve znakovanie som predstavovala trochu inac... (Dufam, ze sa mi to len zdalo 😀 )