Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

slunicko552
5. lis 2008

wladka já na prcka znakuju normální zn.řeč pro neslyš.-většinou ty jednudušší znaky,možná taky proto mu tak trvá 😕

chromozom
5. lis 2008

wladka, moja mama ucilanepocujuce deti 15 rokov na Hrdlickovej a dodnes za nou chodia jej byvali ziaci. Niektori aj s rodinkou, niektori maju pocujuce partnerky a vsetci, ktorych poznam maju pocujuce deti. Tie deti su neskutocne sikovne, s komunikaciou v znakovej reci vobec nemaju problem, je to krasa na nich pozerat.

baileysa
5. lis 2008

wladka, my vieme toto:
kacka, mliecko, vtacik, hluk, topanky, zajacik, kupat sa, ciapka, prasiatko, podbradnik, svetlo, voda, tlf, macicka

viac si nespominam 😅
je to super, ze mozte takto komunikovat

wladka
5. lis 2008

chromozom, ja som chodila na drotarsku.. na hrdlickovu som chodila na prax pedagogicku.. 😉

to ze vacsina maju pocujuce deti, suvisi s genom ktori nosia nepocujuci.. lebo ak sa zhodnu dve alely nepocujucich, tak vznika dieta pocujuce 😉 ..

slunicko, mna zaujimaju znaky.. ja ovladam vsetky, pretoze moj matersky jazyk je znakovy jazyk/teda posunkova rec.. ale neviem ake slovicka jej mam davat.. mam pocit, ze su tazke pre nu.. a detske posunky, a zdavot v posunkoch je uplne iny, ako rec/mluveni.. preto nejdem na nu takym sposobom, ako ucim posunky v skole.. 😉

a tak ma zaujimaju slova, ktore uz viete..

wladka
5. lis 2008

bayle.. mlieko je tiez dobre.. ciapka, hluk, zajacik.. vidis.. zajtra ju to naucim.. 😉 vdakaaa

grisgot
5. lis 2008

fibi..díky! 😀

slunicko552
6. lis 2008

wladka a jak to učili Tebe?Viděla jsem už dost malé dětí jak pěkně znakují.

wanda007
8. lis 2008

hlasim mini pokrok: k tej kacke a ciapke sa pridava ryba. Inac, mozno je toho aj viac, ale tymi ruckami tak cudne sibrinkuje, ze ja neviem, co mi chudiatenko chce povedat... ale nevzdavame sa.

baileysa
9. lis 2008

aj ja hlasim pokrok, konecne zaba 😵
a este pred par dnami vlak 😵

wanda, aj u nas su niektore posunky take, ze len ja viem, co to ma znamenat, napr. aj ryba, je taky posunok ruky, ze to vyzera skor ako tani tani 😅

wladka
9. lis 2008

slunicko, ako mna?? veru si to nepamatam..slo to prirozdene 😒 .. od malinka malilinka.. ale nasi posunkovat nevedia, ja som chodila do specialnej skoly internatnej.. tam ten kolektiv, deticky.. to ide samo, ked kazdy den "sa mava rukami" 😉

petruna
9. lis 2008

ahoj holky,
uz ani nevim, kde jsem poprve o znakovani batolat slysela, ale nadchlo me to a cca od 6 mesicu Tonikovi ukazuju par znaku. Zatim samozrejme bez odezvy, resp. zatim neznakuje. Na znak papat ale uz reaguje nadsenim (miluje jidlo)
O vikendu zacal delat paci paci a pá pá, tak si myslím, že už by brzy mohl azačít znakovat. Bude mu ted 8 mesicu.

Jen tak pro zajimavost, kdy vase deti poprve ukazali nejaky znak ? Pokud jste je to teda ucili taky v dobe, kdy je jeste nedelaji.
A vy co jste zacli pozdeji, jak dlouho to trvalo, nez se dite chytlo...

doma mam materialy z Babysings v Praze a jeto super... 😵

elika
13. lis 2008

my sme zacali ukazovat az v 8 mesiacoch, ale predtym ona ukazovala to klasicke, ze chce hore na ruky a sama vymyslela znak pre dudlik, resp. ze sa nudi, alebo je unavena a vtedy robila znak, aby sme ju bud niecim zaujali, alebo dali dudlik, resp. najlepsie oboje.ale mam kamosku a jej maly znakoval intenzivne od 6 mes. V osmych mesiacoch ukazoval uz take veci, ze ako si umyjeme rucicky 😉

slunicko552
13. lis 2008

wladka tak třeba by už to šlo.Malá už má přes 2roky.Možná se chytne.

slunicko552
13. lis 2008

nebo myslíš,že ještě brzo?

wladka
14. lis 2008

slunicko, to ti nevim povedat.. ale jak sa vravi, deti su velmi vnimave, a odozvy sa ukazu neskor.. emka ma moze sledovat, ale potom sa jej to zafixuje, a moze ma neskor prekvapit.. 😉 ..tazko povedat, nevidim u nej negativnu reakciu na posunky, ju to bavi to mlatenie, hlavne opakovanie.. lubi nas opakovat vo vsetkom, najnovsia zaluba 😝 😀..

to necham na nu, ako si to osvoji, a ako prijme posunky.. a vlastne tu rec.. priznavam, ze u mna je momentalne primarnym jazykom hovorena rec, az potom nalseduju posunky.. ale to je sposobene tym,ze okolo mna su len pocujuci.. s nepocujucimi sa stretavam, pomenej, bo na materskej - nie ako za cias studia, prace. Emka uz prisla do styku s dalsimi, vie ze su aj taki.. ovlada zasady pri komunikacii - potlapkat po ruke, ked si nieco pyta.. alebo ked mi chce nieco povedat, prinesie mi telefon, ze sprava.. alebo niekto zvoni, telefon zvoni.. babka vola.. vie, ze ked sa mame rozpravat - tak sa musime pozerat do oci - odcitavam z pier.. pekne artikuluje, otvara pusu jak saso 😀 .. stane sa, ze ked nerozumiem - zacne mavat rukami, vysvetlovat a nahlas 😝 ..

olinka6226
15. lis 2008

ahojte my hlasime prve pokroky. maly z vie vsetky znaky co robia batolaci-skoda ze ich zatial ukazuje len ked ich pozera 😀 . mna ale ignoruje ked mu nieco kazujem 😀 ale ja sa nevzdavam a ukazujem dalej

elika
16. lis 2008

jeeee, hura olinka, tak aspon ho to bavi.... dalsie pokroky pridu... netreba hned od neho chciet vsetko. my uz robime zabu aj rybu, tie jej idu najlepsie. s rucickami ukaze aj ine, ale tie uz troska horsie... ale tiez sa nevzdavame hihi. je to uzasne, ked clovek sleduje pokroky, aj ked niekedy by sme radsej videli riadne skoky v napredovani. 😉 Oli, tu stranku vtedy som nestihla prestudovat... tak zas niekedy nabuduce... malej asi idu zubky, tak je to tazsie sa dostat k PC 😝

kubaka
16. lis 2008

Já jsem jak u vidění - to znakujete s neslyšícími potomky nebo slyšícími? A pokud se slyšícími dětmi, proč s nimi raději nemluvit v mateřštině? Jsem docela zmatená. Není to krkolomné? 😕 Vysvětlíte mi to někdo v pár větách? 🙂

ikke
16. lis 2008

monika6e • 1d • Dnes ve 20:22
Ahoj holky, tak za sebou máme kurz znakování a snažíme se už asi měsíc Aničce nějaké znaky nabízet. Teprve teď začíná pár věcí, činností ukazovat. Chci se zeptat na vaše zkušenosti a začátky se znakováním. Jak to bylo u vás? Znakujete? Díky

janinininka • 1d • Dnes ve 20:25
Ahojky,
my máme kurz taky za sebou, ale zatím teda neumíme nic. Ukazuju jí 5 znaků, co nám doporučila lektorka, tak uvidíme. Co malá znakuje?

janulas • 2d • Dnes ve 20:31
ahoj holky, já byla na kurzu az teprva ted, zacala jsem pár znaky, Marinka uz zvládá, Tomi trosku zmatkuje, ale jde to celkem hladce

petruna
16. lis 2008

kubaka : ze stranek baby sings

Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím než je schopné mluvit. V Česku je to novinka, ale ve světě se znakování s miminky a batolaty používá už přes 20 let. Znakující miminka tak získávájí jedinečnou možnost se podělit o svůj svět se svými nejbližšími a rodiče si užívají větší pohody, která zavládne, když se dozví co jejich ratolest chce bez slziček a nářku.

Rodiče ukazují znaky pro různá slova a zároveň je říkají. Děti se nejprve naučí pro dané slovo znak a teprve potom dokazi slovo vyslovit...
Takze ve vysledku se s miminkem da domluvit i o rok drive nez je schopne pouzivat rec.

olinka6226
16. lis 2008

elika nevadi, mozno budem odtial objednavat v decembri a brasko by to doniesol, alebo by sa zaplatilo postovne, podla toho kolko by sme objednavali.

olinka6226
16. lis 2008

inak u nas batolaci ficia niekolko krat denne maly sa im vyslovene tesi a momentalne ma fazu ze ho takmer nic neudrzi na nocniku ale ked pozera batolakov tak tam sedi ako by k nemu prirastol 😀

kubaka
16. lis 2008

Aha - díky za vysvětlení.
No, raději si počkám, až se vysloví 😀 Učit ho znakovat - z toho by mě už úplně kleplo - neposlechne a neposedí. 😅

myschka
autor
17. lis 2008

kubalka on u toho přece nemusí sedět 😀
můžeš znakovat venku na procházce třeba když ho něco zaujme.
Naše Aduš je taky živel a posedí jen u dvd batoláci 😀 a krtečka.
je to hrozně hezké když znakuje a je na ní vidět radost když se naučí nějaký nový znak. Ona teda už teď opravdu hodně mluví ale znakuje stále. Prakticky všechny znaky už umí i říct 😵 😵
jsem to psala pár stránek zpět ale ony opravdu ty děti chtějí komunikovat a podělit se o zážitky 🙂 a někdy mě až překvapí jak je všímavá, ukazuje mi věci kterých si ani nevšimnu 😵

janulas
18. lis 2008

ahojte holky, tak mám rádost, pekne znakujeme cepici a svetýlko... pridala jsem i fotodokumentaci....
chci se zeptat, jestli jste byla nekterá na kurzu i s detickama, je to cca sest lekcí a je to hlavne pro ne...??

janulas
18. lis 2008

myschka... no to más sikovnou princeznu... paráda... jak dlouho znakujete??

wladka
18. lis 2008

janula, ta fotodokumentace super napad.. 😉 zlate deticky..

musim urobit aj ja.. 😉

janulas
18. lis 2008

wladi... no ale musela jsem být rychlá....aby sem je chytla zaráz oba dva 😀

andulkaavetrelec
19. lis 2008

My máme znak pro "myšička": polechtá se na hrudníčku, "loď": zvedne jednu ruku, "pták": to je vlastně takové pápá, "rybička":mlaskne, zatím máme jen zvířátka, praktičtější věci nás míjejí, ale začali jsme teprve cca před 14 dny, hrozně ho to baví předvádět a rychle se učí

myschka
autor
19. lis 2008

my znakujeme uz dlouho vlastne jsem zacla uz nekdy po pul roce.
Taky to porad natacim a ty prvni jsem davala na youtube 😉
Adus umi cca 30 znaku ale pouziva tak deset aktivne. Posledni dobou si vymysli i svoje a my tu zkoumame co chtel basnik rici 😀