Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

zuzule
18. kvě 2008

Carlisse - hlasuje se až od zítřka od 10 h dopoledne 😉

zuzule
19. kvě 2008

Ahoj holky. TAk ode dneška už se hlasuje, tak kdo bude tak úžasný a pošle nám hlas, ten je naprosté zlato 🙂 🙂 🙂 Nikoho ale nenutím, samozřejmě. Jen konstatuji...

http://www.babyportal.cz/soutez-satky/

č. 38 papa Z 😉

kajule
22. kvě 2008

Ahoj holky, tak my se taky o znakovani pokousime a ted v cervnu jdeme na kurz, tak jsem na to hodne zvedava. 🙂
Doufam, ze nebude vadit, kdyz se k vam sem pridam? 🙂

zuzule
23. kvě 2008

Ahoj Kajule 🙂 To víš, že se k nám můžeš přidat 😉 Ale zrovna koukám, že to tu nějak "vázně" 😀 tak nevím nevím, jestli se něco dozvíš...kde jste kdo? 😀 😀 😀

carlisse
23. kvě 2008

Ahoj holky, kajule vítej mezi námi.
Zuzu odhlasováno, ať vyhrajete😉
My znakujeme ptáčka, ještě, pejska, a občas znakuje čepici, ostatní znaky poznává a směje se jim. Mám z ní velkou radost😉 Do toho konečně začala lézt, takže chození přeci jen nepředběhne, i když k němu nemá daleko🙂

ewcik
23. kvě 2008

Ahoj maminy 🙂
můžeme se k vám s Lilinkou přidat ? Zkoušíme už asi měsíc znakovat,ale ikdyž zatím bez úspěchu,tak mě to moc baví 🙂
Znakuji hamání,pití, spaní,světlo a kytičky,ale naše malá je natohle lempl 😀 je spíš nadaná pohybově,než takhle. Neumí zatím ani pápá ani paci paci,což taky pořád zkoušíme. Prostě ona se na to nedokáže soustředit 😖 jen jí něco ukážu........koukne,usměje se a dleze nebo odejde pryč 😀
Ale já to nevzdávám,to teda neeee 😅

Chtěli jsme jít taky na kurz,ale ten je až v červnu,tak nevím. Spíš jsemsi chtěla koupit ty dvd,ale nevím,kde je sehnat. Na babysigns jsou vyprodaná 😢 neporadíte mi ?

A mohu se zeptat,po jaké době se vám tak dostavily první úspěchy. Asi je to různé,že?

kajule
23. kvě 2008

Holky diky za privitani. 🙂
Zuzu, nj a proto jsem tady ja, abych to tu trochu ozivila. 😀
Ewciku, Patu taky vzdycky zajimalo vsechno kolem a jediny co udela je papa, paci paci, tytyty apod., ale jinac mne vsechno vesele sabotuje a smeje se mi, ale jak rikas, ja to nevzdavam. 🙂 I kdyz musim uznat, ze si nekdy pripadnu jak blazen, tak me to bavi. 🙂
Jinac ja jdu prave na ten kurz a tam bychom to dvd i nejaky dalsi prirucky meli dostat. 🙂

kajule
23. kvě 2008

Tak jsem poslala prihlasku a na kurz jdeme 4.6. do MC Domecek, jsem na to silene zvedava. 🙂 Pani mi jeste psala a ujistovala me, ze rozhodne neni pozda na to zacit v roce, ba naopak, deti v tomto veku se pry uci mnohem rychleji. 🙂 Navic kluci jsou pry co se tyka rozvoje reci trochu pozadu za holkama a znakovani by nam mohlo pomoct nejen v tom, ze bychom Patovi vic rozumneli, ale zaroven by to pomohlo i jemu v rozvoji reci. 🙂

carlisse
31. kvě 2008

Ahoj holky, tak co pokroky? Nějak tu nikdo nic nepíšete, tak se alespoň pochlubím já🙂 Adélka začala během pár posledních dnů znakovat světlo, čepice, ham, hotovo, strom, kytka, dneska k ham začala ještě říkat ham, je to neuvěřitelné, jak to teď jde rychle. Na všechno jinak ükazuje prstíkem a chce vědět co to je.
Co vy? Povídejte, přehánějte, jsem zvědavá!

myschka
autor
6. čer 2008

Ahojky, carlisse to je úžasný, u nás se to taky zrychluje 😀 ale jak vezmu do ruky foťák, že to nahraju tak neznakuje nic 😀 ale přeci se mi povedlo zachytit jak znakuje rybu, dám to na youtube aby jste se mohly pokochat jak mám skvělé dítě 😅 😀 😀 😀 😀

myschka
autor
6. čer 2008
myschka
autor
6. čer 2008

ryba, kachna, čepice, žába, kočka, jídlo a pití nám jsou nejlíp a taky ještě a stačí. Teˇse naučila dělat já já, ukazuje si na prsa, teda ukazuje 😅 spíš se bije do prsou jak gorilka 😀 😀 😀 😀 když řeknu třeba:kdo se pokakal? Tak ukazuje já já 😀 😀 😀
Některé znaky jí vyloženě nejdou tak je zkouší předělat po svém a my pak horko těžko zkoumáme co chce básník říci 😀

zlatka
7. čer 2008

Ahoj holky, tak já se přidávám, začala jsem v jedenácti měsících a berunka už znakovala do týdne "ještě", "ryba" a "pejsek".teď už umí znaků mnohem víc:kačena, čepice, hotovo, voda, pták,strom, králík, bublina, bolí, pití, kytička, ham,nůžky.Některý si vytvořila sama- třebas tu vodu, máchá ručičkou před sebou a třebas strom znakuje jen jednou rukou(bez té druhé ve vodorovné poloze).myslím, že ji v tom rozumím jen já a taťka, některý znaky dělá skoro podobně, takže myshko, básníka prokoukneme jen my,ale ostatní znakoznalci by s tím asi měli problém. 😀

entik
30. čer 2008

ahoj pridavam se ke znakujicim 🙂 Matej ma deset mesicu, a zatim znakuje jen svetlo. Kdyz nepocitam papa, a taktak vselijak, apod. Kazdopadne znaky chape a rozumi jim. Moooc se tesim az taky bude znakovat, tak jak pisete 😉

mamacat
1. črc 2008

aj my pouzivame znaky. zatial ovladame: este, staci, jest, pit, mliecko, hore (na ruky). mame knizky a video podla ktorych sa ucime🙂

entik
1. črc 2008

taky mame knizku a video, medvidka Beebo a vubec pouzivame vse co je pri ruce 🙂

kasis
1. črc 2008

Ahojte, my sme tiez objavili caro znakovania, dost rychlo teraz Matko napreduje,tak to vyuzivam 😉 .
Vieme,aky je velky, kolko ma rockov, kto je MAtko, na ruky, lietadlo, had, svetlo, voda, nalozene v plienke 😀 ,slon, topanocky,hodiny, no este viac, ale nespomeniem.
Len tak dalej, vela uspechov vsetkym mamickam a detickam 😉

evitek
1. črc 2008

Tak my taky znakujeme a je to super. Vůbec nechápu, jak bych se domlouvala, kdbychom to neznali. Teda asi bychom si nějak rozumněli, ale takhle na procházce vím, na co se kouká. To ukazuje každou kytičku, ptáčka a hlavně popelnice. Do těch je úplně zblázněný. A teď ještě objevil odpadkové koše, takže když není na blízku žádná poplenice, tak postačí odpadkový koš.
Ale některé znaky má tak podobné, že často musím vytušit ze situace, o co se jedná. Ptáček, světlo dokonale splývají a stejně znakuje ještě i to, co znakovat neumí. Občas jsem z toho zmatená, ale jinak je to paráda.
Jinak už umí: ještě, hotovo, světlo, jíst, pít, ptáček, kytička, popelnice, pes, čepice, hodiny, kniha, ryba, koupat se, čistit zuby, zpívat, šikovný, prosím, strom a nově i včela, prosím a moucha. Občas se asi snaží znakovat mrkev, jablko, motýla, berušku, ale ještě mu to nejde
Některé se učil více jak měsíc, než jsem se toho znaku dočkala, ale některé začal znakovat okamžitě. Záleží na tom, v jakou chvíli to přijde. Když ho něco zaujme a já mu ukážu nový znak, tak se to snaží hned zopakovat. Ale když mu třeba ukážu na něco v knížce, tak ukazuju jak divá a nic 🙂

kasis: Jak znakujete hada?

zlatka
1. črc 2008

Evi, jak se znakuje popelnice??? 😀 😀 Hada znakuju pravou rukou udělám vlnku směrem od těla a zasyčím.
To jste teda šikulky, fakt je Vítek borec.U nás je všechno červený ovoce pod znakem jablko(malina, jahoda...).Jinak jsem byla ráda, když mi znakovala "bolí", když jsme ji rvala do kalhot a nešlo mi to, měla nitku chycenou mezi prstíkama. No a je to jak píšeš, pěknej pocit, když si prohlížíme knížku nebo jsme na vycházce a vím co říká, co ji zrovna zaujalo. Kdyby jen ukázala a řekla "to", tak to je dost širokej pojem, jste-li někde venku.Beruš už se snaží opakovat slova, ale někdy jí ukážu novej obrázek a ona se mi hned dívá na ruce, jestli jí to předvedu.
No a dotazy klaďte přímo entikovi, 🙂 ta vede semináře,je to odbornice!

kili
1. črc 2008

baby, už je toho tu napísaného docela dosť, neviete mi prosím dať len nejaké zhrnutie, nejaké pravidlá?
je v podstate jedno, aké znaky budem používať, len chcem vedieť, ako často, koľkokrát zopakovať a kedy v priebehu niečoho, ako jedenie atď.
ďakujem

evitek
1. črc 2008

Jak popsat náš znak pro pepelnici 😅
Ukazuju to asi tak, že jednu ruku mám nataženou před sebe a v druhé jako bych držela kelímek a jako bych ho překlopila přes tu nataženou ruku (vysypala) a poklepu. No je to jako když se popelnice vysypává do popelářského auta. Ale Vítek to ukazuje spíš jako zatleskání, neumí si rukou poklepat na předloktí.

petula...
2. črc 2008

ahoj holky, taky jsme byli na kursu. Teď na Fildu znakuju zatím jenom pít a jíst. zkoušíme to cca 14 dní. kdy se u vás dostavil první úspěch?

carlisse
2. črc 2008

ahoj holky, koukjám, že se to tu konečně rozrostlo, my znakujeme to co dříve + hotovo, čepice, dneska pvně kniha, kočka, prostě vše z dvd - to naprosto miluje, plus nějaké další naše znaky, naposledy se mi povedlo natočit hotovo, tak hodím odkaz. Jo rybu a žirafu umí.
Jinak jak jste tu některá psala, tak nám aky nějaké znaky splývají, dělá stejně kytka a světlo, stejný znak používala i pro strom, ale ten už se naučila jinak. Ale když něco neumí nebo pro to nemáme znak, dělá to stejně jako kytku a světlo.
evitek: ta popelnice mě pobavila🙂 U nás ji taky všechno zajímá a pořád na všechno ukazuje.
Jinak začala používat už i pár slůvek - říká ham a od té doby co to používá běžně to přestala znakovat, to samé pití, to říká brm a už ho také neznakuje, jinak říká haf - to většinou když jde pejskovi vybírat misku s granulemi a když znakuje psa, tak přitom říká haf.
Je to s nimi sranda a znakování mě stále stejně fascinuje, jsem ráda, že jms ese na to vrhly.
Chtěla jsem se zeptat jak znakujete bolí?

https://www.youtube.com/watch?v=-oj8aDbig60

- to je to naše hotovo. Jinak jak je v tom videu na konci znakujících dětí ta malá černoška jak tak divoce máchá rukama, tak se tomu Ádě vždy strašně směje a jakmile se objeví ta bláznivá opice, tak se řehní na celé kolo🙂

carlisse
2. črc 2008

jo nevíte jestli není ještě nějaké pokračovací dvd baby signs? Docela bych uvítala ještě nějaké, je fakt, že z toho dvd se Adélka naučila nejvíce.
Jo petulo my začaly znakovat v 8m a první slovo - ptáčka znakovala za 14 dní. Tenhle znak používáme stále hojně, chodíme často krmit na potok kachny a to se může uznakovat 😀

petula...
2. črc 2008

na kursu nám ta paní říkala, že pokračovací dvd bude snad v září až říjnu. Jinak opici z dvd se Filda taky strašně řechtá... 😀 . kolik znaků jsi učila ze začátku?

petula...
2. črc 2008

hotovo umíte krásně. už se taky nemůžu dočkat, až budeme znakovat. 🙂

zlatka
2. črc 2008

Bolí jsou oba ukazováčky na proti sobě(poklepou)dvd bych taky brala, je moc oblíbený, ale už okoukaný.

entik
2. črc 2008

My zacali znakovat, kdyz bylo Matejovi sedm mesicu, a v deviti mesich ukazal znak pro svetlo. To zatim vede a jine zatim nedela. Jen kdyz mi chce neco nutne rict, tak ho dela taky, jak pise carlisse, ze kdyz nema pro neco znak, tak ho tim vlastne nahrazuje. Kazdopadne se Matyskovi znakovani moc libi, vzdy kdyz si prohlizime knizku nebo o necem povidame, tak uz kouka na ruce, jestli budu ukazovat. Prumerny vek, kdy deti zacinaji sami aktivne znakovat je 11 az 13 mesicu.
Nova DVD vyjdou na konci zari, potvrzuji Petulo 🙂
Hned od zacatku ukazujeme tech 18 zakladnich znaku z kurzu a postupne pridavame podle toho o cem si povidame, nejvic zviratka.

Kili, co nejcasteji a zopakovat vzdy pri vysloveni slova. Materialy jdou objednat na www.babysigns.cz a jsou tam i vypsane kurzy, ale ty na slovensku nejsou ☹

Carlisse, adelcino "hotovo" je genialni🙂

majka07
4. črc 2008

ahoj holky, tak taky se snažíme znakovat, je to super, akorát někdy mi přijde, že su měla začít dřív a ne v roce 😀 ale to mám alespoň poučení pro příště.

to Adélčino hotovo je nádherný 😵

zaria
4. črc 2008

Ja moju malu ucim 4 zakladne znaky od 4. mesiaca. Dnes ma 8 mesiacov a ked jej ukazem niektory znak, podla jej reakcii viem, ci danu vec chce,alebo nie. Ak jej ukazem cajik a ona nereaguje, znamena, ze nechce, ale ked zane kopkat a natahovat rucicky, viem,ze je smadna. Myslim, ze nie su dolezite presne znaky ake su na youtube, ci v knizke, dolezite je,aby ste dany znak nemenili a ucili ten isty pre danu cinnost.