Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

sisstin
30. kvě 2013

@tichackova ono to na ni může být fakt náročný motoricky, a hodně dětí v roce ta gesta ještě nedělá 😉 já bych ještě vydržela. Pasivně tomu znaku rozumí? 😕

sisstin
30. kvě 2013

@tichackova můžete zkusit i kartičky, ale to manželovi bude připadat asi taky jako blbost 😅 😅 😅

tichackova
30. kvě 2013

@sisstin Tak tos tipla úplně přesně😅😅

sisstin
30. kvě 2013

@tichackova ty kartičky jsou na takový prcky asi dost těžký, ona by musela už umět generalizovat, což jako u ročního je asi ještě nereálný, to by jste to museli trénovat 😉 je to dobrý i k rozvoji pasivní slovní zásoby a vůbec přenešení naučeného do reálu 😉

tichackova
30. kvě 2013

@sisstin Já myslím, že znaku rozumí. I když nevím, jestli to není tím, že jí k tomu to slovo i řeknu.

sisstin
30. kvě 2013

@tichackova tak, že rozumí tomu slovu je hlavní že 🙂

sisstin
30. kvě 2013

@tichackova zkus pexeso s jednoduchými obrázky, dej před ní dva (třeba dům a hrnek), a do ruky ji dej jeden z těch obrázků, aby ho přiřadila..pokud ne, tak to udělej její rukou 😉 a řekni to slovo ještě k upevnění, ale nevim, jak u ročního je to reálný...já bych potřebovala mít doma to mimino k tomu, bych se vyřádila 😅 😅 😅

tichackova
30. kvě 2013

@sisstin Tak zkusit to můžu, jen někde musím sehnat to pexeso😅 😅

sisstin
30. kvě 2013

@tichackova hele, ale to jenom, kdyby ji to bavilo...jinak to vůbec nehrot v roce 😉

tichackova
30. kvě 2013

@sisstin Mi přijde, že na tu jemnou motoriku je nešikovná. Pápá začala dělat až někdy kolem 10. měsíce, paci paci ještě o měsíc později. Ale za to chodí od 11. měsíce a týdne😀

tichackova
30. kvě 2013

@sisstin Jasný😉 Mě prostě štve, že to do ní hustím takovou dobu a bez odezvy. Je to "lehce" demotivující....

sisstin
30. kvě 2013

@tichackova hele, je fakt v normě, má čas. min do 15. měsíce, a do 18. měsíce je ta nápodoba ještě v širší normě 😉 vydrž prtka vydrž 😉

hanuu
31. kvě 2013

@sisstin
@lorreine
@zvirka Díky holky, tak ještě vydržíme. Jako už jsem si za tu dobu zvykla a nějak mě to neobtěžuje. Jinak si myslím, že syn je celkem komunikativní a rozumí velkému množství slov, tak problém snad nebude, jen se mu nějak nechce do toho znakování. Je fakt, že s pápá, pacipaci a pod začal taky hodně pozdě.

ivkaj
31. kvě 2013

@hanuu taky jsem s prckem znakovala a přišlo mi, že raději začal mluvit než opakovat znaky ;o) Ale třeba teď když to občas zkouším s naší malou (znak pro spaní), tak si na to vzpomněl.

tichackova
31. kvě 2013

@sisstin No dobrá, držím držím😀 Dávám jí poslední tři měsíce!😀

hanuu
31. kvě 2013

@ivkaj dekuju, taky mam z malyho takovy dojem, ale jeste uvidime. Trochu me to na jednu stranu mrzi, znakovani me nadchlo, ale na druhou stranu, hlavne ze je sun v pohode a nejak se domluvime 🙂

penelopa
1. čer 2013

my znakujeme od polroka a mala od 10 mesiacov fičí ako vietor 😉 😉 😉

sisstin
1. čer 2013

@ivkaj
@hanuu holky, tak o to jde ne, aby ty děti mluvily? 😕 😅

hanuu
1. čer 2013

@sisstin no nakonec jasne, ale brala jsem to tak, ze pomoci znaku si bude umet rict, co chce, co vidi a tak. Driv nez to zvladne rict. Ale tak uvidime 🙂

eva1_k
3. čer 2013

@petrajavor Určitě pozdě není, mrkni na www.babysigns.cz - tam je toho o znakování celkem dost, dají se koupit i nějaké knížky či dělají kurzy. Můžeš si tam vyhledat, jestli máš nějakou lektorku Baby Signs ve svém okolí.

tichackova
11. črc 2013

Sháním další dvě jako moderátorky do skupiny baby signs. Kdo se hlásí?😀

aajda
12. črc 2013

@tichackova Nooo, já se teda hlásím, ne úplně dobrovolně 😝 , ale ta skupina by mě zajímala... když mi to nepůjde, tak rezignuju 😀

tichackova
12. črc 2013

@aajda 😀 Neboj, nic to neobnasi, jen tam proste budes uvedená🙂 A potrebujeme tedy jeste jednu...

darrez
12. črc 2013

@tichackova mě to taky zajímá,ale jeďte neznakujeme,teprve se chystáme.ale jestli potřebuješ nekoho napsat,tak klido 😉 neco uz mam nastudovano ale praktické zkušenosti nemám 😉

hlasil
12. črc 2013

@tichackova Já taky klidně pomůžu, ale předem říkám, že my jsme znakovali volně podle potřeby, nikoliv podle Baby Signs, takže o tomto programu nic nevím. Přimlouvala bych se spíš za obecnou skupinu Znakování s miminky.

tichackova
12. črc 2013

Super holky, takze beru prvni dve, tzn. @aajda a @darrez , souhlasite?😉

tichackova
12. črc 2013

@hlasil Super napad, dam to jako znakovani s miminky, at uz baby signs nebo ne😉

aajda
12. črc 2013

@tichackova Ok, souhlas.. Jinak my teda znakovali a zase budem, tak úplně mimo nejsem 😀

tichackova
12. črc 2013

@aajda Bud v klidu, ja o znakovani taky prdlacku vim, ale proste me to zajímá🙂

olusenka
12. črc 2013

já bych se taky docela ráda stala součástí skupiny o znakování. Znakuju na syna asi od 7měsíců, dlouho se nechytal, pak trošku, ale nejlepší to je až poslední dobou, co je starší. (Hodně pomohly a líbí se mu DVD Baby signs-oblíbené znaky a Hurá na nočník.) Ale znakuje jen co chce. Ale mluví "o 106". 🙂