Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

psenicka1301
13. črc 2013

ahojte, inac tu uz jedna skupina o znakovani je, viete o nej?
Baby Signs - znaková reč pre batoľatá https://www.modrykonik.sk/skupina/2191/

hojda
7. lis 2013

Pokud má někde zájem o sadu Babysigns ozvěte se do IP. Už nevyužijeme.

ivisek_a_kubicek
3. led 2014

Ahojky, holky co je na tom DVD? Já si ho totiž nemám kde pustit, DVD přehrávač nemáme a mechanika v notebooku už asi dva roky nefunguje :-/

rodinnevikendy2
11. únor 2014

Vesele rodine pobyty s babyplavanim, s konzultáciami a seminarmi so psychologmi, s rozpravkovym programom.

Najblizsie Sasovinky Snehovinky na Remate
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...
🙂 🙂 🙂

kika2111
13. bře 2014

ja by som len chcela upozornit aj na negative tohoto znakovania,
vystudovala som pedagodiku a psychologiu a znakovanie nie je vhodne pre kazde dietatko,
moja kamaratka ma 5 rocneho syna s kt.zacala znakovat od 6 mesiacov,vdaka znakovaniu chlapec povedal svoje prve slovo az v 4.rokoch,pretoze si na to tak zvykol,ze jeho mozog nechcel prijat hovorene slovo,tak dievcata pred tym ako sa do toho pustite,prosim poradte sa s pediatrom,a muslite na to,ze vsetky tieto vymysly za nasich babiciek neexistovali a deti boli uplne ok aj bez toho,Kika

eva1_k
29. dub 2014

@kika2111 A není to náhodou tak, že kdyby kamarádka se synem neznakovala, bylo by pro ně mnohem obtížnější dorozumět se, když začal tak pozdě mluvit? Pokud jste vystudovala pedagogiku a psychologii, tak jistě víte, že důvodů, proč dítě začne mluvit později, může být spousta. Spojovat to se znakováním je přinejmenším zavádějící. A vysvětlení, že si zvykl znakovat, proto nechtěl mluvit, je zcela klamavé - myslíte si, že dítě nezačne chodit, protože se nejdříve naučí lézt?? A skutečně se domníváte, že to, zda s dítětem znakovat či ne, má rodičům radit pediatr? Za našich babiček byla spousta věcí jinak, panovala řada mýtů a dnes naštěstí máme svobodný přístup k informacím a je jen na nás, zda pojedeme v zajetých kolejích, protože to tak dělali všichni před námi, nebo použijeme vlastní mozek, budeme hledat informace a dělat pro své děti, co se nám zdá nejlepší. Za našich babiček se taky běžně děti trestaly rákoskou a tvrdilo se, že kojení je špatné, že děti do tří let nic moc nevnímají a podobné bláboly.

kika2111
30. dub 2014

@eva1_k a s kym je lepsie sa o tom poradit ako s pediatrom(pripadne logopedom)?ci len sama so sebou,ci si myslim,ze je to vhodne?nie je vsetko zlato,co sa blisti...
a spojenie medzi znakovanim a neskorym rozvojom hovorenej reci potvrdil psycholog aj logoped u syna mojej kamaratky,takze to nie su len domienky.Samozrejme existuje tisic roznycg dovodov preco dieta dlhodobo nehovori,ale tu bol dovod prave znakovanie.
Ja nikoho nepresviedcam,kazdy si spravi co chce,len varujem..zistite si toho co najviac,predtym ako do niecoho takehoto pustite.

a nikdy som mimochodom nepocula o tom,ze kojenie je zle ani o nevnimani deti do 3rokov.Asi mate ine zdroje.

eva1_k
6. kvě 2014

@kika2111 A do jaké míry byl ten zmíněný psycholog a logoped seznámený s tím, co znakování je, jaké má přínosy a podobně? Program je založený na vědeckých základech, uvedly ho do praxe dvě psycholožky - předtím ho dlouhodobě zkoumaly. Pokud odborníci z praxe o znakování mají jen povrchní znalosti, mohou opoždění řeči znakováním odůvodnit prostě proto, že je to jednoduché - našli důvod... Tím se bohužel šíří dál různé lži. Odborníky, kteří program dobře znají, lze najít na webových stránkách: http://www.babysigns.cz/informace-o-baby-signs-...

hest
5. črc 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo doma nebo nevíte kde by se daly stáhnout kartičky výukové sady 2 angličtiny baby signs? Zajímá mě to jen z toho důvodu, byť jsem prošla školením, ale u syna to nefungovalo ale vůbec, vyšlo najevo po letech, že je autista, ale ty kartičky, jsou moc krásně namalované, jen mi přijdou drahé, chtěla bych si je naskenovat a tu angličtinu přepsat do češtinyx (případně nemá baby signs obrázky české? Mají to moc krásně namalované a líbivé, lepší než ty univerzální auti obrázky, to syna nemotivuje, učíme se náhradní komunikace ale je potřeba aby na kartičkách bylo to slovo i viditelně česky napsané, díky moc budu ráda za každou dobrou radu-)

irous
16. srp 2014

Já začala s dcerkama znakovat od 8 měsíce a první úspěchy se dostavily v jejich 13 měsících. Jinak jsem si žádnou literaturu nekupovala, ani jsem nebyla na žádném kurzu. Na netu na ulož to, jsem si našla babysigns a stahla si to, takže náklady nulové 😉

sandraamalka
24. zář 2014

Ahoj holky, kdy jste zacinaly ucit prvni znaky? V knizce pisi, ze nejlepe az kdyz dite dokaze samo na neco ukazat, ale ze nekteri rodice zacinaji uz drive... Jake mate zkusenosti ?

mysakm
26. říj 2014

@sandraamalka chceš začít znakovat? Také tu hledám informace, mám 6ti měsíční holčičku a ty?

olusenka
26. říj 2014

@sandraamalka synovi jsem začala ukazovat první znaky asi na 7měsících, dceři asi taky tak. Chytil se asi za 3-4měsíce, dcera malinko déle, ale zato teď jede, ale spíš s mluvením, na to, že je jí rok, tak jí jde mluvení dobře, hodně už po nás opakuje slova nebo se snaží, někdy udělá nějaký znak, ale víc se snaží mluvit.
Se synem jsme znakovali poměrně úspěšně, dodnes jsem znakování vděčná, nevím, jak bych se s ním domluvila hlavně třeba u jídla, znaky jako "ještě" nebo "hotovo" ale i jiné. Napadá mě, že dcera se tolik nechytá znakování ale víc mluví možná proto, že se synem jakožto prvorozeným se občas snažili znakovat jeho babičky a dědové, u dcery už na to všichni kašlou a znakuju jen já, což mě mrzí. Ale nemůžu je k tomu už přimět.

sandraamalka
27. říj 2014

@mysakm ja mam 4mesicni kocenu 🙂

letnicka85
28. říj 2014

Tak ja mam dvouleteho kluka, znakujeme asi od 9 mesicu, musim rict, ze je to super, maly si pak kolem roku zacal ukazovat, co potrebuje, mliko, napit, chci, koupat, haji, ham a boli... vic znaku jsme ani nepotrebovali. Ovsem nedokazu posoudit, jestli to ma vliv na rec...maly stale nemluvi a po pravde se ani moc nesnazi, kdyz po nem chci, aby neco rekl, tak to vyznakuje a vymysli si i sve znaky na otevrit, pojd se mnou atd. ...Nevim, jestli by mluvil vic nebo ne, kdyby jsme neznakovali, me to ted pomaha, zato nase pani doktorka z toho nadsena neni a rikala, ze ma prave zkusenosti takove, ze kdyz detem rozumite znaky, tak nemaji potrebu mluvit.Tak takove mame zkusenosti my. Treba by nemluvil ani normalne, takze to beru ze je to super, ze si rozumime. Ja uz neznakuju, ale on ty znaky pouziva stale

janafaulkner
23. pro 2015

My pouziva znakovani v jeslich a je to opravdu skvele. Deti se rychle uci 🙂
Uz se tesim,az zacnu ucit sve miminko

sereza
2. led 2016

holky a je tu skupinka Znakování?

suzief
4. led 2016

Neví někdo co znamená znatelné otvírání a zavírání ruky v pěst? jedna ruka vztyčená a dělá to rychle

ivkaj
7. led 2016

@suzief syn takhle znakoval světlo.

olga_
7. led 2016

@suzief Náš syn takto taky znakuje světlo - ale to jsme ho naučili my, takže pokud je to znak vymyšlený mimčem, může to znamenat cokoli. Pak nezbývá, než pátrat.

olga_
7. led 2016

@letnicka85 S tím mluvením je to podle mě dost individuální. Naše zkušenost je zase taková, že syn většinu věcí, které znakuje, za chvíli začne i říkat. Takže už toho ve svých 15 měsících nakecá dost (znakujeme od 8 měsíců). Hodně mu ale věci pojemnováváme, u znaků důsledně říkáme, a to i několikrát. Paušalizovat to - řekla bych - moc nejde.

mythologist
7. led 2016

@suzief : nas syn timto rovnez znakuje svetlo, naucili jsme ho. Kamardcin syn tim znakuje "naval! Rychle!", to si vymyslel sam.

mortifera
27. dub 2016

ahoj holky, můžu se zeptat jaký znak používat pro čůrání nebo kakání? Děkuji moc

olga_
27. dub 2016

@mortifera Nám se na toto osvědčil ne znak, ale normálně "a-a". Dobře se to dětem vyslovuje.

dorje
3. čer 2016

Rada bych sem napsala, jak jsem zklamana programem Baby signs. Koupila jsem si z druhe ruky na bazarku sadu, protoze jsem chtela video sikulky bez plenky. Bylo k tomu i komplet znakovani. Video sikulky bez plenky i dalsi dvd jsou hrozna, je to uplne rozostrene, nechapu, jak v teto kvalite muze nekdo udelat videa pro detske oci. Navic na youtube jsou mnohem krasnejsi a propracovanejsi videa, nez toto s tim osklivym medvidkem. Koupila jsem si tedy online kurz a rovnez pro mne nepouzitelne - pani u skrine dlouze mluvi podle mne nezajimave veci, jen aby mel clovek pocit, ze zaplatil aspon za neco, uzitecne je, jak predvede par znaku. Navic opet rozostrena videa. To se da ale vyresit aplikaci za par euro, ve ktere mam spoustu znaku, je to cele mnohem lepsi a modernejsi a prehledne usporadane, takze kdyz potrebuji najit znak, mrknu a vidim, nemusim hledat v online kurzu...

soneri
7. lis 2016

Ahoj, taky jsme znakování zkoušeli. Je to super, když dítěti rozumíme pře tím, než začne mluvit. Jelikož mám už děti odrostlé, tak jsem se rozhodla prodat startovací set na učení znakové řeči od BABY SIGNS (knížka průvodce pro rodiče, DVD Videoslovník, Přehled znaků s magnetem na lednici a sadu 4 leporel pro děti) tady na koníku.
Jinak to můžu jen doporučit, chce to jen trpělivost. 🙂 🙂 🙂

alicesky
7. lis 2016

sdílím pro anglicky mluvící hledače 🙂
http://www.babysignlanguage.com/