Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

dobromila007
23. črc 2008

Linka na slovenský preklad knihy Sign with Your baby:

http://www.subory.sk/download/163899/Znaky.pdf

myschka
autor
23. črc 2008

Holky ta moje potvora začla to znakování normálně bojkotovat nebo spíš se jí rozvíjí smysl pro humor 😅 😀Když chci aba ukazála třeba spinkat tak schválně ukazuje deset jiných znaků a hrozně se tomu směje. Já vždycky"Aduško jak je pejsek?" a ona ukáže kočičku tak já zase" to není pejsek ale kočka a jak je pes?" a ona znakuje ptáčka a směje se jak blázen 😝 😀 snad jí to přejde pač znakovala fakt ukázkově až všichni pochybovači valily bulvy 😀

slunicko27
23. črc 2008

dobromila díky, ale nejde to stáhnout... stahovalo by se to den a tři hodiny 😝

myschka
autor
23. črc 2008
myschka
autor
23. črc 2008

je to odkaz na znakovou řeč z které to znakování vychází ještě najdu ty vyloženě dětské momentík 😉

slunicko27
23. črc 2008

ok čekám 🙂 😉

myschka
autor
23. črc 2008

http://www.mybabycantalk.com/ tady a nahoře je odkaz na slovník

slunicko27
24. črc 2008

myschko to je ten, co právě nefunguje 😢 😢

blumka
24. črc 2008

dobromila dakujem za link, kniha uz je precitana 😉
slunicko skus toto http://www.aslpro.com/cgi-bin/aslpro/aslpro.cgi

duskaf
24. črc 2008

dobromila, aj ja veľmi, veľmi ďakujem.

blumka
25. črc 2008

baby, dnes som v casopise mamina citala, ze uz je vyskolena aj nejaka lektorka na slovensku a od oktobra bude robit seminare...tak konecne sa snad dockame aj my 😉

myschka
autor
25. črc 2008

ten odkaz už zase funguje!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

myschka
autor
27. črc 2008
myschka
autor
29. črc 2008

Holky nenarazila jste některá na kartičky se znakama? Já to našla jen na angl stránkách. jsou to takové tvrdé kartičky, z jedné strany obrázky a z druhé naznačené znaky.

slunicko27
30. črc 2008

Myschko ano taky jsem to zjistila, to je super, pže tyhle stránky jsou snad nejlepší 🙂

duskaf
30. črc 2008

Prosím Vás nemohli by ste dať link na tie kartičky z anglických stránok, ďakujem.

trixi
31. črc 2008

ahojte, uz funguje aj stranka www.babysigns.sk

katy1979
1. srp 2008

baby neviete o niekom inom ako o tej babe z nitry čo robí tie kurzy. Ci sa niečo nechystá tu v BA.
Alebo stačí ak si objednám tie knižky z ciech?

blumka
1. srp 2008

katy, ona je asi jedina na Sk..aspon tak to pisu na stranke...mozno jej staci napisat maila a ak sa vas nazbiera viac tak mozno pride do Ba...ja by som nieco take brala v KE, len neviem ci z Nitry do Ke by prisla

duskaf
2. srp 2008

Ahojte, my sme už začali. Malá sa veľmi smeje, keď jej ukazujeme znak pre vtáčika.Manžela to strašne chytilo.

trixi
2. srp 2008

ahoj katy, ja mam cely balicek, objednala som si to z Ciech (este nebola slovenska stranka) a myslim, ze to staci. Neviem ako prebieha taka instruktaz, to by mohli blizsie napisat mamicky z Ciech, ale nam staci knizka a DVD a chut znakovat.

myschka
autor
2. srp 2008
https://www.youtube.com/watch?v=tVaWLg0Ijbs

tady se mi povedlo zachytit hned 4znaky 😵 Aduš měla chuť spolupracovat 😀

majka07
2. srp 2008

Myschka 😵 😵 😵 😵 😵 Adélka je šikulka, krása

trixi
2. srp 2008

myschka, velmi pekne. Nas Matej ma dnes sokoval, ked mi ukazal znak pre knihu. Zatial vieme iba znak pre svetlo, papanie, auto, zaba. Sedel na nocniku a chcel citat knihu, ja som sedela pri nom a telefonovala s tatinom, takze som nedavala pozor na co ukazuje, tak mi strcil rucicky do tvare a zacal ukazovat znak pre knihu. Mala som z toho radost, pretoze sa mi zdalo, ze znakovaniu nevenuje velku pozornost.

duskaf
2. srp 2008

Adélka je rozkošné dievčatko, ja sa tak teším, keď aj naša Veronka bude takto znakovať.

myschka
autor
3. srp 2008

děkujeme, dmu se pýchou 😀 😀 😎 😎

lindulak
6. srp 2008

Ahojte! Mna by tiez zaujimalo, ci sa ten kurz oplati absolvovat, alebo staci si objednat tie materialy. Co myslite? Ja som zacala malej ukazovat par znakov, co som odkukala z tych anglickych stranok. No musim sa priznat, ze som malo dosledna, takymto cinom sa to asi nenauci. Pritom sa mi to zda super vec! Ale stale na to zabudam, asi som malo motivovana... Neviem sa rozhodnut, ci si objednat aj tie materialy alebo si vystacit so slovnikmi na nete. Su tam inak nejake rozdiely, ze? Napriklad znak pre spinkat - v tych angl. je taky ze ruka cez tvar a zavriet oci, co sa mi zda tazsie ako dat rucku pod licko ako ukazuje Adelka. Inak je zlata 😉

myschka
autor
6. srp 2008

ja myslím, ze to zvladnete jen s knižkou nebo dvdckem😉 na tech kurzech je fajn prave ta motivace. A co se tyče znaku tak každé dite si je trošku prizpusobi nebo si najde uplne jiny znak😉 ja ted premyslim, ze pojedeme v zari na setkani znakujicich rodicu co porada babysigns. cz
je to 12-14.9 hrozne me zajima jestli Adus dokáže komunikovat s vrstevnikama.

myschka
autor
7. srp 2008
trixi
7. srp 2008

ahojky myschka, my sme sa uz prihlasili na ten vikend. Som zvedava ake to bude. Trosku nas odradzalo to ubytko, ale rezervovali sme si celu chatku pre nasu family. Ja sa tesim, urcite bude zabava.