Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

sussanah
11. bře 2011

@zfidorka my mame jednotny znak "zachod" a to je poklepani dlani na podbrisek. Maly sice spise boucha do hrudniku, ale naucil se to opravdu rychle, je to jednoduchy znak.

ninouche
19. bře 2011

ahojky, taky bych ráda koupila nějaké materiály k baby signs, jestli někdo máte a už nepotřebujete a byli byste ochotní se slevou prodat, nabídněte do IP🙂 Mám už knížku Jak se domluvit s kojencem a batoletem, tak tu ne, ale ráda bych něco, kde je třeba i instruktážní dvd. Např. materiály z nějakého kurzu... Předem díky 🙂

permonik7
20. bře 2011

Ahoj holky, tak malej už znakuje cca 10 znaků a teď začal dělat pár nových a nemůžeme přijít na to, co znamenají ☹
Jedenje, že se chytne za hlavu a kouká na mě - dělá to večer po jídle, když má jít spát. Mohlo by to být jako spinkání? Nebo se chytne za oblečení jakoby pod pažema a tahá se za bodýčko, v průběhu dne to dělá i několikrát..
Nevíte někdo, co by to mohlo být? A někdo, nevím, jestli @blka nebo někdo jiný, sem dával odkaz na stránky kde byla videa znaků. Nemůžu to najít v diskusi.

@ninouche mrkni na mimibazar, já tam koupila celou sadu baby signs za poloviční cenu a jsem spokojená🙂

klementina
20. bře 2011

baby ponukam na predaj http://shop.gokids.cz/store/goodsdetail.asp?str...
tie dvd.cka su v anglictine, mala to velmi rada pozerala, a popri znakovani sa naucila aj anglicke slovicka. dodnes hovori napriklad mesiacik-moon 😉
k tomuto vam mozem pridat aj normalne dvdcko v slovencine, ktore sa davu ku kurzu

asaka
20. bře 2011

ahoj holky, u nas uz je znakovani davno pasé, ale syn znakoval jak divej 🙂 nechodili jsme na zadny kurzy, zadnej specielni material jsme nemeli, akorat video babysings, kde jsou asi 4 znaky-z toho se ani znaky nenaucil, ale spis se mu to libilo samo o sobe, je to vylozene pro nejmensi deti a neni to tak stupidní jako třeba teletubbies..
Nasla jsem si akorat na internetu nejake zasady jak znaky ucit, inspirovala se nekterymi znaky a pak uz to frcelo... vymyslela jsem znaky bud ja sama nebo si je potom vymyslel sam syn...
takze moje rada- nechte se vest sami sebou a vasema detma-ma to byt prece prirozena komunikace tak na to nejsou treba zadne "ucebnice" 🙂
hodne stesti a znakovani zdar! 🙂

blka
21. bře 2011

@permonik7 Videa znaků myslíš třeba toto http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary... ?
To tahání za oblečení, nemohlo by to být, přeslíct/vyslíct? Při jaké činnosti to dělá? A s tou hlavičkou nevím, možná by to mohlo být spinkat.
@asaka Krásně napsané 🙂 .

permonik7
21. bře 2011

@blka nee, to byl jiný web, vůbec si nemůžu vzpomenout..možná to byly znaky pro neslyšící, ale fakt nevím,. bylo tam toho strašně moc právě.
to spinkání, to by mohlo být, protože to plácání na hlavičku dělá jen večer, po kašičce nebo před koupáním. To oblíct nebo vyslíct mě taky napadlo, ale nějak mi k tomu nesedí ta situace. To dělává v průběhu dne, kdy si to nedokážu s ničím spojit. Zkusím ještě vypozorovat, Každopádně moc díky😉

permonik7
21. bře 2011

@blka joooooo, to první to je🙂 dííííky moc!!!!! jsi zlatá 😉 teď mě napadlo, tohle je už snad třetí téma, kde se potkáváme, že Blani ;) a všude chodím míň a míň☹

blka
21. bře 2011

@permonik7 Není zač 😉
No jo, asi třetí 😀 . Ono toho času je míň a míň, jak ti prcci rostou. A navíc mám pocit, že mě to diskutování už tak nebere, jak ze začátku. Pokecám ráda, ale už tady nemusím prosedět 3/4 dne a je mi to málo 😀

permonik7
21. bře 2011

@blka No, přesně, času není a když je, tak makáme na stavbě a večer padáme únavou s Lukáškem. Taky mě to diskutování už nějak nebere, nějak ho už nepotřebuju 😀 Spíš chodím pro rady...

e37
21. bře 2011

@asaka jasne kocky, kazda mamina svojmu dietatku rozumie, dieta komunikuje aj samo od seba, treba ho len pozorovat. Ziadne specialne znaky nie su potrebne, "dohovorite" sa aj bez toho 🙂

sladkasue
21. bře 2011

ahojte... ak smiem, rada by som sa pridala 😎
znakovanie ma oslovilo, este ked sme maleho cakali - v TV novinach, potom som o tom nastudovala co to... aj tie podarene videa ana youtube...

nas maly zacina svojvolne ukazovat rozne veci - ma proste svoje posunky - snazime sa ich s manzelom identifikovat... a tak sme si povedali, ze je asi uz ten cas na ucenie znakovej reci 😉

uz len cakam na zasielku 🙂 sama sa bojim - neviem ako to, ako ucit, tak sme si to objednali....

tikasi
23. bře 2011

@permonik7 to chytanie za hlavicku je podla mna sinkanie a tahanie sa za tricko moze byt,ze chce ist von,akoze sa obliect a ist,aj moja dcerka to tak ukazovala,teraz mi uz hovori ze chce ist pa pa a ukazuje co chce ist von pozriet,sliepky,psa a pod.

znakovanie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
znakovanie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
taanak
4. dub 2011

ahojte, mozem sa pridat? Vcera sme zacali so znakovanim aj my 😉

taanak
4. dub 2011

@sladkasue my sme boli vcera na kurze, tak som dostatocne namotivovana. Maly uz bude mat rok, tak by to malo ist rychlejsie... Dnes po mne opakoval znak psa 😉

znamia
4. dub 2011

moja mala ma 9 mesiacov a znakujem s nou od 6m, ale v podstate len niekolko znakov dookola, a raz za tyzden pridam 1 novy. ale este ziadne extra vykony v tejto oblasti nepodava, vie ukazat "este, uz nie je" ale vo svojej vlastnej forme. zvieratka rozumie, ale odpoveda zvukom zvieratka. hracky ako kedy, podla nalady. 😀

sladkasue
4. dub 2011

babenky...
ja som si objednala to babysing vlastne na podnet nasho -uz znakujuceho syna(6mes.) - zacal on sam...
tak som si povedala ze je nacase to zobrat do svojich ruk - nenechat to len na nom...
- JEHO prve znaky boli: chrumka, papat, plienka - kaka; no a k tym jeho si pridavame z babysigns 🙂

my sme si vybrali cca 30slovicok zo slovnej zasoby BS a pouzivam ich vzdy... ked sa niekedy prebalujeme, alebo hrame a sedime oproti sebe - ideme rad zarodom a rozpravam mu - viem, ze ma vnima...

ale zatial okrem svojich znakov este ine nepouziva ☹ snad sa dockam...

jaro2008
24. dub 2011

Ahoj maminky, baby signs mě moc zaujalo a zkoušíme znakovat asi od 6 měsíců, ale dlouuuuho se nic nedělo a až později začal sám znakovat...teď je malému necelých 13 měsíců a umí čepici, světlo, kytka, brouček, jíst, kačenka, zajíček, už ne - ale to spíš vymyslel svůj znak a prasátko či jiná zvířátka předvádí spíš hlasem - zvuky 🙂 Moc jich zatím není, ale určitě časem zase nějaké přibudou. Moc mě to baví a vždycky mám velikou radost, když se naučí něco nového...obvykle mu to ukazuju a nic nic a až třeba později sám od sebe např. při listování knížkou a zavolá svoje oblíbené gó a ukáže znak 🙂

luly13
27. dub 2011

@taanak ahoj, kde ste boli na kurze? ked som sa o to zaujimala, tak mi bolo povedane, z v ba sa nic nepripravuje v najblizsej dobe ☹

taanak
27. dub 2011

@luly13 boli sme u tejto lektorky: http://znakujemesdetmi.meu.zoznam.sk/

zlilly
6. kvě 2011

Ahoj. chtela sem se zeptat u zkusenejsich znakujicich. my sme jeste poradne znakovat nezacali, radi bychom, ale cekame na kurz, ktery zacne za par dni. delam na malyho zatim akorat znak mlicko. a on ho nekdy dela taky. urcite to neni tak, ze by to opakoval, to rozhodne ne, proste si jen tak hraje s pestickou a nebo to ma znamenat neco jinyho, ale dela to. tak sem se chtela zeptat. kdyz ho uvidim, ze dela "mlicko" co mam delat? mam mu taky ukazat mlicko a trochu mu dat by si to spojil? diky.

lucie.krajcarova
6. kvě 2011

@zlilly Ahoj , jj když mu ukážeš mlíčko,tak si to malý potvrdí, že se to správně naučil.a je dobré hodně chválit 😉

mirka7582
12. črc 2011

ahojte je tu niekto kto znakuje alebo chce?

pia22
13. črc 2011

@mirka7582 my este znakujeme, ale drobec zacina rychlo rozpravat, takze uz to zacina byt passe🙂

mirka7582
13. črc 2011

@pia22 no super ja otom rozmyslam a chodila si na kurz ,alebo iba tak doma domacky . to je dobre ze zacina kecat

betelgeuzz
13. črc 2011

@mirka7582 taky s malou znakuju, asi od půl roku. Ale teď už to flákám, začíná mluvit, ale ty znaky, co umí, stále používá. Na kurz jsem žádný nechodila. Přečetla jsem si knížku Jak se domluvit s kojencem a batoletem a přečetla jsem si tuhle stránku (ta je od autorky té knížky) http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=... . Pak jsem si ještě přes MMB koupila sadu k Babysigns, to video je tam fajn, to jsme s malou často sledovaly. I ty knížky si často prohlíží.

mirka7582
13. črc 2011

@betelgeuzz super aj ja chcem tak domacky