Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

lyongirl
16. zář 2009

nášmu malému/staršiemu/ sa rozviazal jazyk až teraz, vedel okolo 2 rokov už dosť slov, ale stále nie toľko čo iné deti. Mne to ale nevadilo, pretože on bol vždy o niečo pomalejší ako rovesníci, jednoducho flegmoš, ktorý sa nemá kam ponáhlať. jazyk sa mu poriadne rozvazuje až teraz a to ešte stále nevie zďaleka všetky slová, ani všetky písmenká, robí mu problém K, niekedy G, o R ani nehovorím. Neznakovali sme.
S menším chcem znakovať, nakoľko je veľmi šikovný, ale aj nervavý, tak dúfam, že sa lepšie dohovoríme a nebude sa musieť nervačiť, že mama mechápe. Starší už pomáha, pozerali sme video od Rachel a starší sa naučil topánky, ponožky a čiapku a ukazuje. Bolo to len pár minút, čo sme to pozerali a hneď to pochytil, tak snáď bude pomáhať učiť znakovať menšieho.
Mimochodom, vlastne som len chcela napísať, že deti nepoznajú jazykovú bariéru, takže im je jedno v akom jazyku to je. Uvedomila som si to po tom, čo mi to napísal tatojano 😉

kubaka
16. zář 2009

beren - no jo, chro chro a máma - dobrý 😀 Teď už se docela rozmlouvá, opakuje slova, spojí tři dohromady - že to ale trvalo. Dan uměl básničky a normálně mluvil. JE to i rozdílný temperament, nátury, každý je úplně jiný. Ale pořád je to v normě. Einstein nemluvil do pěti let - neměl zkrátka ještě co kloudného říct. POčkal si, až to bude stát za to 😀 😀 To je pro schwarzovku jako uklidnění 😀

schwarzovka
16. zář 2009

kubaka....já si taky myslím, že nemluví protože by byl blbej, spíš to vadí mě...páč celej den melu a nemám žádnou zpětnou vazbu 😀 teda jako malej má i podněty v noci, jelikož pravidelně mluvím ze spaní 😀 je flegmouš po tatínkovi a je to moje první dítě, takže jsem ještě taková zkoumavka, co na něm hledá každou anomálii 😀 😀 a pak mi v tomhle moc nepřidá, když mi moje máma začne říkat, jak už jsem dělala tohle a tamto...no jo...ale já byla normálně nenormální dítě...takové to jedno z milionu, co umělo hned všechno a správně a ještě jsem do toho byla hodná 😀 😀 tak je ve mě zakořeněnej ten pocit, aby byl ten nejlepší z nejlepších...no jako bije se to ve mě, to ti povím 😀 😀
takže začneme znakovat, ať nemyslím na kraviny 😀

anita33
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kulimka
24. zář 2009

????

sjuzi
24. zář 2009

Ahojte kočky, mňa len napadá, ako vidím vašu tému, či by ste niektorá nemali záujem o túto knižku. My sme ju dostali, ale malého nijako nezaujala, už rozpráva, možno menším, čo sa idú učiť znakovať, to viac pomôže...
http://www.martinus.sk/?uItem=61379

Je ako nová... viac si písneme v ip, ak by ste chceli... 😉

sjuzi
24. zář 2009

Inak ako čítam pár riadkov vyššie... môj začal rozprávať v 2 rokoch presne... A odvtedy sa mu pusa nezavrie. Teraz po 3 mesiacoch, čo začal už skladá vety typu: maminka ideme čakať ocinka (samozrejme v svojej detskej šušlanine) 😀 😀 😀
Predtým povedal maximálne mama, brm-brm, hav-hav a to bolo všetko...

berenika39
16. říj 2009

ahoj, škoda že téma zapadlo...

J8 si momentálně nevím rady,Petas začal chodit a od té doby se nezajímá o nic jiného, než jak se někam dostat a utéct mi z dohledu. Znaky používá ty, které umí, ale nové sice bere, chápe, ale nepoužívá. Je to běžné, má toho moc?

curadlo
18. říj 2009

Ahoj dievčence, chcem sa pridať do tejto témy, aj ja sa s mojim synčekom učím znakovanie, už asi 3 mesiace a vie zatial ukázať len mlieko, pes, čapica. Dost ostatných znakov chápe ale neukazuje ich. Ako dlho trvá kým začne ukazovať. Niekedy mám pocit že mu to ukazujem, vysvetlujem -.... vlastne že k tomu pristupujem zle.

blumka
18. říj 2009

ahojte,
berenika, myslim ze uz viacero dievcat pisalo, ze ked deti zacali chodit, tak znakovanie trosku ustupilo ale ono to znova pride 😉
curadlo, znakuj, znakuj, znakuj...netreba vysvetlovaat, staci ukazovat, maly sa chyti. My sme teraz v takej faze, ze Terezka pozera dvd, skoro vzdy si vyhliadne nejaky znak co ju zaujme to mi potom ukazuje a ja jej poviem co to je po slovensky a ukazuje do bludu 😀 ale ona je uz starsia. Cim bude babo starsie tym viac bude potrebovat komunikovat a ked mu nepojdu slova budu to znaky 😉

elika
31. říj 2009

Ahojte,

herna znakovanie s medvedom beebo v BA uz v utorok- vstup volny. v ponuke aj nove baliky DVD.

viac cez IP. prosim ak by ste chceli prist, dajte mi vediet. 😉

Elena Cerna

lalus
2. lis 2009

uff, az teraz som sem kukla. Ta herna zajtra plati? Snad by sme dobehli. Pozerala som aj na vasej stranke, registrovanie tam nie je spomenute...

elika
2. lis 2009

plati. mozete prist, budeme sa na vas tesit. 😉 elena a medved beebo 😀

medirelka
3. lis 2009

na tejto stranke najdete slovnik, obsahujuci 300 znakov s ukazkami

http://mybabycantalk.com/content/dictionary/dic...

elika
4. lis 2009

Ahojte, kazda herna bola doposial super. Ale ta vcerajsia z nich bola najuzasnejsia 😀 Boli tam aj deticky z predchadzajucich kurzov a ked sa na seba snazili ukazovat prosim prosim si tvoju hracku, tak to bolo fantasticke 😉 Uz sa tesim na dalsiu hernu. Snad vyjde zaciatok decembra. 😉 Dakujem vsetkym, co sa vcera postarali o super naladu. 😵

tynushqa
4. lis 2009

Ahote,
tak sa tiez pridavame k znakujucim babatkam.
Uz mame ukonceny kurz, musim povedat ze je to super zazitok 🙂 som velmi rada ze sme chodili a chceme chodit aj na pokracovaci kurz co sa teraz zevraj chysta. Velmi este neznakujeme, ukazujeme zatial jest, pit, svetlo /nase najoblubenejsie/ a este sa nam sem tam podari zabka a aj kniha, ale ono je pravda ze ako zacina pomaly chodit, tak ju to teraz velmi nezaujima...sice na nej vidim ze znakom rozumie, ked sa opytam ze kde je a ukazem co tak sa tam pozrie ale ukazovat samej od seba sa jej este velmi nechce 😉

beadz
8. lis 2009

ahojte. rada by som zacala so syncekom znakovat. vy ste uz v tomto smere skusenejsie, tak mi prosim dajte nejake tipy ako zacat alebo proste hocico na co mam davat pozor. dakujem vopred za vsetky skusenosti 🙂

emjee
8. lis 2009

moj syn zacal ako prve znakovat "svetlo" - bavilo ho to znakovat asi 2-3 dni a teraz uz to asi mesiac nepouziva, to iste sa zopakovalo pri "ryba" - znakoval to dva dni a teraz ho to uz tyzden nebavi 😔

michaelka
9. lis 2009

Baby a kedze sa daju na internete najst znaky, oplati sa chodit na seminar a kupovat celu tu sadu, kedze to nie je lacne?

berenika39
9. lis 2009

emjee, tohle si myslím že je jednoduše tím, že když se snažím petase naučit nový znak, používám ho tak často, jak to jen jde, prostě "furt". 😉 😉 A jakmile ho umí, ukáže - řeknu si super,a polevím v tom ukazování. Už jsem to taky zaregistrovala, pokud to není třeba nějak frekventované slovo, přestane to používat, přestože to umí.
Nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, ale chce to znakovat pořád dokola a často, i když už ten znak ovládá.

minea
9. lis 2009

michaelka, moje dcera znakovala intenzivně od jednoho do 1,5 roku, pak znaky nahradila slovy. Na žádném kurzu jsem nebyla, jen jsem si přečetla knížku od Šustové. Stačí pochopit princip, kurz není potřeba.

minea
9. lis 2009

michaelka, vážně jsi v 82tt? 😀

michaelka
9. lis 2009

Minea, prosim napis mi nazov tej knizky, nech to pozriem...

michaelka
9. lis 2009

Uz som si to zmenila 🙂

minea
9. lis 2009

Je to kniha Jak se domluvit s kojencem a batoletem, autor Terezie Vasilovčík Šustová - tohle je přímo stránka autorky, má tam i další info - fakt doporučuju, čte se to jedním dechem a je tam spousta konkrétních příkladů a zážitků s její dcerou.

http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=...

berenika39
9. lis 2009

A na tom webu krásně píše deník své druhé dcerky, jak s ní znakuje. Sice ted používáme baysigns, ale tahle paní píše moc hezky, a hlavně z vlastníí zkušenosti, takže pochopíš, jak znakování funguje a že je to fakt pomoc v komunikaci.

michaelka
10. lis 2009

jeeej dakujem!

berenika39
10. lis 2009

Jinak jsem zkusila i takový ten seminář pro rodiče, bez dětí, a tam jsem se nějak nic zásadního nedozvěděla, chci zkusiit ted s petaskem hernu se znakováním pro rodiče a děti, stejjně je venku ošklivo, tak aspon něco nového a v teple🙂)).
Napíšu, jaký to bylo, jdem dneska poprvé.

emjee
13. lis 2009

berenika praveze nadalej tieto znaky intenzivne pouzivam, ale M. nechce, hoci ich vie 😅

berenika39
13. lis 2009

emjee, pak bych to nechala a zkoušela dál, třeba za nějaký týden překvapí a vysype to na tebe...znakování je přece jen hra, nic co by se muselo a dítě by bez toho nemohlo být🙂)). Pořád by to měla zůstat zábava a pomoc v komunikaci, nic víc, když to jde - ok, když zrovna řeší něco jiného než znakování, tak ať🙂).