Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

luvie
2. lis 2012

@danniellitta nemusíš čekat, až se na tebe bude dívat, děti to vnímají i tak... znakuj, co umíš a hlavně si všímej svého dítka, co používá. U nás to šlo dlouho pomalu, ale pak se to najednou rozjelo a K začala znakovat spoustu věcí sama od sebe, myslím tím, že si znaky prostě vymýšlela, protože jsem ji v tom podporovala - něco ukázala, já se jí ptala jestli myslí to a ona byla nadšená. Stejně to bylo i s mluvením, dlouho moc nemluvila, ale najednou skoro přes noc začala mluvit plynně ve větách...🙂

favofrenki
6. lis 2012

Ahoj ráda bych zkusila znakování, ale nevím jestli není pozdě malému bude 8měsíců. A ještě bych se chtěla zeptat nebrzdí děti znakování v mluvení? Myslím jestli prostě nechtějí mluvit když můžou znakovat. A je o znakování knížka nebo se to učíte jen podle netu? Moc děkuji za odpovědi

zlilly
6. lis 2012

@favofrenki 8 je úplně akorát. Dá se začít i dřív, ale to bys pak dlouho čekala na odezvu. takhle tě napodobí už za pár dní - týdnů. A je to spíš naopak, mluvení a znakování se podporují. Dobrá knížka je Jak se dorozumět s kojencem a batoletem nebo tak nějak. určitě se tu o ní mluvilo. jde to i bez ní, ale je to takový pěkný vhled do teorie a do komunikace vůbec.

blumka
6. lis 2012

@favofrenki ja som znakovala s oboma babami, a obe zacali rozpravat zhruba od roka a pol 😉 potom sme znakovali a rozpravali zaroven...

rudy252
13. lis 2012

ahojte ktoré dvd so znakovaním by ste mi odporučili v angličtine. 🙂

lubka231
13. lis 2012

@olusenka ahoj prosím ťa ktoré DVD konkretne si kúpila na znakovanie. Ja hľadám nejaké v angličtine. Si s tým svojím spokojná? Nemohla by simi poslať nejaky link? Vďaka 🙂

olusenka
14. lis 2012

@lubka231 Já mám celou sadu Baby Signs, ta je jak v češtině tak v angličině. Je tam více DVD, myslím, že čtyři. Ale nejsou samostatně prodejné, jen celá sada. Jedno DVD s vhodnými znaky do začátku pro děti, jedno DVD se všemi znaky (asi 100) pro rodiče, a dvě DVD nebo resp. CD s písničkami na poslech. Tady na obrázku jsou vidět ta dvě DVD:

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/olusenka/alb...

olusenka
14. lis 2012

@lubka231 podívej se na babysigns.cz, je tam odkaz na jejich e-shop. Já to ale nekupovala nové ale na mimibazaru s menší slevou. byla to celá sada s učebnicí, zpěvníkem, leporely pro děti, CD a DVD. Platila jsem něco přes 500Kč za použitou.

majpro
28. lis 2012

Vítejte maminky, právě jsem od jedné krásné dobré duše @druidee dostala odkaz na Vaší diskuzi. Ráda bych se svým dítkem znakovala, tak čerpám informace jak na to. Jmenuji se Magdalena, čekám chlapečka v polovině února a moc se už na něj vážně těším. Dočtu Vás postupně, ať vám nedávám otázky, které už třeba byly zodpovězené. Přeji krásný večer. Majda

alenavy
16. pro 2012

Zdravím maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli některá nemáte zkušenost s touhle knihou http://www.albatrosmedia.cz/versovane-znakovani... ?

ostravacka999
18. pro 2012

@alenavy Tu knihu máme a já jsem spokojena 😉 Líbí se mi. Ale je to o tom, co kdo chce.

haluvit
8. led 2013

Ahoj lidičky navštěvujete někdo i ten kurz? A kdy je vhodné začít? Malému budou ve čtvrtek 4měsíce

tichackova
8. led 2013

@haluvit Ahojky, já začínám kurz právě teď v pátek, tak jsem na to zvědavá😉

tichackova
8. led 2013

@alenavy Tak mě zrovna tedy moc nevyhovuje. Možná do budoucna. Říkanky jsou tam pěkný, ale těžko teď budu používat znak pro - namotat, medvěd, trumpeta, přijdeme o rozum, kukátko, stavět z cihel, cupitat a podobně😀

alenavy
13. led 2013

@tichackova Tak to mne rozesmálo🙂

terezab
19. led 2013

Ahoj maminky, rozhodla jsem se začít znakovat se svým synem (10,5 měsíce). Zatím zkoušíme 2 dny, tak uvidím, jestli se to u nás chytne. Zatím mě jen se zájmem pozoruje, když mu znak ukazuju. Zatím ukazuju jen jíst a pít. Potřebovala bych ale poradit, jaký používáte znak pro nočník nebo prostě nějaký, aby si řekl, že chce čůrat nebo kakat?

elika
20. led 2013

Haluvit: Seminar pre rodicov mozes absolvovat aj este ako tehotna. Kurz pre deticky odporucam najskor od cca. 8 mes., dovtedy riesit znakovanie v domacom prostredi - info ako na to, ziskas prave na seminari, alebo citanim podobnych diskusii, mozno tam najdes nieco, co by vyhovovalo aj vam. Ide o to, ako dlho sa dietatko dokaze sustredit, ako velmi je mobilne, ci je zvedave, alebo skor este nic moc neriesi 🙂 Je to dost individualne. Doma uz urcite zacat mozete.
Terezab: Na riesenie nocnika je vhodne DVD Hura na nocnik.
Tichackova: znaky co si vypisala sa daju uzasne ukazat 🙂 Skor som mala problem ako ukazat napr. lemur 🙂

terezab
21. led 2013

@elika mě prcek na nočník chodí v pohodě (kaká už většinou jen do něj), ale jde mi o to, aby si nějak "řekl" že potřebuje jít

hanuu
22. led 2013

@tichackova Mně teda ty znaky, co jsi psala příjdou využitelné v pohodě, možná krom příjde o rozum. Kniha mi příjde fajn, využitelná na víc způsobů a pak i pro starší. @alenavy

hanuu
22. led 2013

@terezab u nás to zatím není aktuální, nočník ještě neřešíme, ale jestli něco vymyslíš, tak by mě to taky zajímalo 🙂

terezab
22. led 2013

@hanuu hledám na netu jak divá a zatím nic ☹ Našla jsem akorát znak pro čůrat a kakat, ale ty se mi moc nelíbí, takže bych chtěla něco jinýho 😒

elika
22. led 2013

Terezab:

https://www.youtube.com/watch?v=iWqAS6xaMzM


Znak uvidis nieco po 2 minutach v tomto videu. Na Slovensku a v Cechach sa produkt vola Hura na nocnik a znak je ten isty ako vidis v tom videu. dietatko ho tu sice neukazuje tak zretelne, ale v podstate je to podobne. Oducanie sa odporuca riesit medzi 1-2 rokom. Potom prichadza dost vyrazne obdobie vzdoru, takze je to o nieco tazsie riesit a tiez je to obdobie, kedy sa az velmi snazime, lebo chceme, aby dieta islo do skolky uz bez plienok.

terezab
22. led 2013

@elika děkuju. ten znak sice není moc zřetelný, ale zkusím to pohledat ještě jinde. Určitě si kvůli tomu nebudu kupovat ty materiály, protože u nás s nočníkem žádný problém není. Jen ten, že je prcek ještě malej a neumí mluvit, tak si nedokáže říct

terezab
22. led 2013
zuzana76
22. led 2013

@blumka vyuzivate znakovanie este aj teraz? myslim, ked uz dievcata normalne vsetko rozpravaju, ci to ide do uzadia, az tie znaky uplne zabudnu?

hanuu
22. led 2013

@terezab díky, mrknu se.

elika
22. led 2013

no my znak na zachod vyuzivame aj s 5 rocnou dcerkou, ktora velmi dobre rozprava. ide o to, ze ona potrebuje vzdy, ked veceriame. tak som ju poprosila, ci by mohla na miesto toho, ze to vsetkym nahlas oznami, radsej ukazat znak 🙂

skobrt
31. led 2013

Ahoj holky, mam dotaz, se znakovanim teprve zaciname, mala mela vcera 8m, ukazuju jidlo, mliko, mama, tata, jeste a dost, mala se zatim nechyta, ale co ji jde je vrtet hlavou nenene, pouziva to i na lidi asi ji bavi, ze na ni pak oni taky vrti hlavou, ale zacne to delat i u jidla, jako ze uz nechce a to treba po 2 lzickach, jeste hodne i kojim, tak nevim, jestli to jeji ne respektovat, aby videla, ze to ma vyznam znak pouzit a nebo ji nutit jst, ona se pak za. Chvili rozplace a je stejne konec...? Diky za nazory

skobrt
3. únor 2013

@elika ahoj, muzu te poprosit mrknout na otazku, co jsem napsala vys, dik

novazena
3. únor 2013

ahojte, ja som s mojim drobcom tiez znakovala, a neviem si to vynachvalit.. pouzivali smr sice len zaklady, ziadne stavanie z tehal 😀 ale stacilo to, aby povedal co potrebuje 🙂 urcite znakovanie odporucam..
@skobrt moj mal tiez vo zvyku krutit hlavou pri jedle ako aj Vravis po dvoch lyzickach.. ale myslim ze on to len zo srandy robieval, nikdy potom neplakal.. ja som sa k nemu pridala a vravela nie nie Nie.. no a to bola pre neho velka zabava 😀