Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

macanet
23. dub 2008

Nevíte, co to znamená, nějak na to nemůžem přijít, třeba to některý váš prcek dělá taky 😉 Natáhne ručičky před sebe dá je v pěst a mačká pěstičky a kroutí zápěstíma směrem dovnitř, směje se a furt nám ty ruce ukazuje,nejdřív jsme mysleli, že chce něco podat, ale to ne, to natáhne ruku a ukáže.

makelka
23. dub 2008

Petamarketka: Tobi?? To je nejchytřejší miminko na světe 😀 😀 😀 😀 😀

makelka
23. dub 2008

HOlky já mám ještě jednou dneska šílenou radost, přišli jsme z plavání a Tobiášek seděl na gauči a sám z ničeho nic udělal znak pro pití a ukázal na něj 😵 😵 😵 a pak ještě pro jídlo, má je sice dost podobný, ale byla jsem u vytržení, a jelikož jsem si nevěděla, zda to bylo vědomě, tka jsem se ho znovu ptala a on to udělal znovu a usmíval se u toho 😵 😵 😵 😵 😵 to bylo boží, mě to ještě nadchlo víc 😵 😵 😵

myschka
autor
23. dub 2008

Holky to je super 😵 😵 😵 my taky děláme pokroky. Já znakuju všechno co znám, nebojím se, že jí zahltím vždyť když na ní mluvím tak taky normálně a nezahltí jí to.Prostě některé znaky pozná a nové pochopí. Naše Aduš dělá strašně znaků kterým nerozumím ale já na to časem příjdu 😉
A nejvíc pyšná jsem na ní byla v tescu když u regálu s ovocem znakovala jablko 😵 😵 😵 😎 jsem se dmula pýchou a koukala jestli si toho někdo všimnul 😅 😀 😀 😀 😀

carlisse
23. dub 2008

Teda holky gratulka ke všem pokrokům! Je super vidět, že naše snažení nese ovoce😉 (a nemusí to být zrovna jablko😀)
mací tak tohle Adélka taky dělá a netušáím co to znamená, ale asi něco univerzálního miminkovštinou😀
myschko jsem ostuda, dvdčko jsem poslala až dneska, tak snad ti zítra dorazí. Jinak v PC jsem to normoš otevřela a přehrála vše ale u našich v dvd přehrávači šlo jen něco, tak uvidíš...
koukám, že nejvíce znakujících miminek nese jméno Adélka😀

petamarketka
23. dub 2008

Teda, gratuluju, gratuluju, gratuluju 🙂 My zatím stále žádný znak, ale některým už rozumí - hlavně týkali se to jídla 😀 To se pak celá klepe 🙂 Jenže pořád do ní něco cpát nemůžu 🙂

Však to přijde. A jestli ne, tak ji přejmenuju - na Adélku a to pak bude šikula 🙂

macanet
23. dub 2008

Tak asi je to radost a nebo, že se jí něco líbí, dneska jsme čekali na tátu a šel proti nám a v kočárku začala kroutit těma pěstičkama a teď doma pařej na ty svoje pankáče a dělala to zas 🙂

lenchita
23. dub 2008

gratuluju!!!!

Peto, díky moc za dvd, dnes dorazilo!!! tak jsme na to koukali - ty animovaný batolata jsou na můj vkus trochu strašidelný, připomínají mi kostíky z těch jogurtů, fůůůůj, ale jinak paráda🙂 Hned jak to pošťák doensl, tak jsme to strčili do přehrávače a sledovali to a Julka byla hrozně legrační, protože se ty děti snažila napodobovat, beruška🙂hlavně knížku zkoušela, ale vůbec jí to nešlo 😀 😀 😀 😀 ale budeme na to koukat častěji a třeba se to naučí🙂

já bych ji potřebovala naučit ještě a hotovo, ale nějak se mi to nedaří, zatím jsem ji naučila jen samý blbosti, jako broučka a tu opici a to spaní....

já mám někdy pocit, že z ní těžko dostanu, co ji trápí, dkyž všechna svá trápení chce řešit kojením a toho se dožaduje voláním bumba a hrabáním se v mém výstřihu 😠 😠 😠 nakonec třeba zjistím, že problém byl jinde, ale prvotně chce prostě všechno řešit u prsa 🙄 🙄

zuzule
23. dub 2008

Holky, chci se s Vámi poradit. Pustili byste se do toho znakování, kdyby Vašemu dítěti bylo 17 měsíců? Není to pozdě? Docela mě to chytlo, díky Vám, ale psali tam, že se doporučuje začít nejpozději do 12 měsíců...ale snad to neuškodí,ne? Nechystáte se někdo z Prahy na ten seminář? Že bychom šly spolu?

petamarketka
24. dub 2008

Ahoj Zuzule 🙂
já nevím, kdo tu psal, že se má začít nejpozději do 12 m....Není to toiž pravda. Začít se může kdykoliv, dokud dítě plně nemluví. Psala jsem tu o té své švagrové co má 22měs. holčičku - s tou začala taky (slova co ještě neříká) a mají úspěch od prvního dne 🙂 Pozdě podle mě není! Naopak, půjde vám to rychleji 🙂

zuzule
24. dub 2008

Petamarketka - díky, to jsem chtěla slyšet 😀 On už něco řekne, třeba mami, babi, táta, čiči, mňau, mňam,papa, ale zdaleka ne všechno, že...takže si taky myslím, že by bylo fain vědět proč zrovna pláče atak..vždyť o tom to je, ne? Takhle mi to ještě neřekne a mě by to často pomohlo...díky

lenchita
24. dub 2008

ahoj zuzule! já myslím, že není pozdě - já mám holčičku o dva měsíce mladší a taky jsme začali až teď a myslím, že ji to baví a že se snaží využít téhle nové možnosti komunikace🙂

navíc je to se staršími dětmi i víc motivující - aspoň myslím, protože se znaky naučí asi trochu rychleji, než menší děti - nebo se mi to tak minimálně zdá🙂

dnes jsme byli v parku a byly tam kachny a ona o nich jednak mluvila, jak už je zvyklá a ještě k tomu znakovala! a to jsem jí to vůbec neučila, jen viděla to dvd! hrozně mě to překvapilo🙂

zuzule
24. dub 2008

Lenchita - to je super! A jaké máš to dvd? Že bych si ho taky objednala...a na kurzu nebo semináři jsi byla? Promiň, jestli jsi tady o tom už psala, ale nějak se mi to nechce všechno číst 😅

zuzule
25. dub 2008

Holky, tak asi taky půjdem na ten kurz. Petamarketka - byla jsi na semináři nebo na kurzu? Asi na tom semináři (dvouhodinovém), že?

Petamarketka - ze které části Prahy jsi? Že bychom se třeba mohly někdy sejít 🙂

zuzule
25. dub 2008

Holky, tak zrovna jsem si přečetla, že ty výukové materiály nejsou, budou až v polovině června..ach jo. Myslíte, že když půjdu na seminář, tak je dostanu, nebo taky ne..to mě štve, protože jsme už dost velcí, takže bychom měli začít hned a ne čekat až do června ☹

slunicko27
25. dub 2008

Dají se knížky o baby signs koupit volně v knihkupectvích?

carlisse
25. dub 2008

Ahoj holky, tak včera mi od myschky došlo DVDčko - jsi zlatá!!! Jen máma za mnou večer přišla celá vyjevená - prej podívej co mi přišlo od nějaký neznámí paní, nějaký dvd a je to zrovna o tom znakování (jsem týden u rodičů i s malou a vysvětlovala jsem jim to a učila je naše znaky😀), tak jsem jí ujistila, že to je pro mě, že jsem si to k nim nechala poslat-D Dneska ráno jsem to pustila Adélce, no seděla celá vyjevená a doslova hltala celé DVD - vydržela to celé a když ukazovaly kachny (ten znak používáme všebecně pro ptáčky - jak kahcny tak vrabce apod.), tak znakovala se mnou, bylo to úžasné!
zuzule dá se koupit knížka Jak se domluvit s kojencem a batoletem - je to od té paní co byla teď ve střepinách se svou dcerou - Dorotkou. Začni sama podle citu, jsou tu někde asi na předchozí stránce i odkazy na stránky kde jsou nějaké znaky, tak se mrkni a klidně začnětě. Kubíčkovi nový znak vždy nejprve ukaž ve správném kontextu (když jí tak ukaž na jídlo a udělej znak pro jídlo apod.) a pak hjo zapoj do běžné komunikace a uvidíš, jak to krásně půjde.

zuzule
25. dub 2008

Carlisse - díky. Tak zkusím koupit aspoň tu knížku.

zuzule
25. dub 2008

HOlky, zrovna je v Sama doma na čt 1 o babysigns, tak koukněte...je tam ta zakladatelka s dcerkou Sofií, už něco mluvili a pak na konci pořadu ještě budou odpovídat na dotazy...

seymi
25. dub 2008

Ahoj. Uz jsem na netu o znakovani cetla a zaujalo me to a tak se vas chci zeptat, jestli jste nektera absolvovala kurz nebo jedete po vlastni linii. Muzu nekde dvd se znaky sehnat? Nebo i knizky k tomu? Nebo vsechno sezenu pouze prostrednictvim kurzu. Nase Adi teda uz zvladne predvest dost zviratek, ale znaky pro boli, dekuju, prosim, jeste a tak by se hodili. Rada bych s ni nejak zacala, ale nemam podle ceho.
Diky za rady

zuzule
25. dub 2008

Holky, kamarádka mi poslala tohle:

http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

třeba vám to pomůže, je to super. Sice je to anglicky, ale v pohodě.

zuzule
25. dub 2008

Jo, a kdybyste některá objevila něco podobného v češtině, tak vás moc prosím o odkaz, díky - tohle mi vyhovuje 🙂

slunicko27
25. dub 2008

mně napadlo je mezinárodní řeč to znakování nebo každá země má svoje znaky?

Jinak zuzule úžasná stránka!! přesně tohle jsem hledala 🙂

carlisse
25. dub 2008

slunicko to není vůbec oficiální řeč, je to jen speciálně pro miminka dokud se nedokáží sama pořádně domluvit. Je to naprosto individuální a pokud si tvoje dítě samo vytvoří nějaký znak, tak ho používej, nepředělávej ho na jiný jen proto, že to někde píšou. Nemá to téměř nic společného se znakovou řečí pro neslyšící.

bambusko
25. dub 2008

sledujem vasu debatu a uz sa neviem dockat, kedy aj my zacneme 🙂 knizku som si objednala, v cechach je to na
http://www.grada.cz/katalog/seznam/jak-se-domlu...

seymi
25. dub 2008

ta stranka baby can talk je bomba. Mam sice pomalej net, ale rada nejaky ten cas prekousnu a neco se priucim a vyzkousim s mrnkou. Diky 😉

zuzule
25. dub 2008

Seymi - mě se to taky líbí...dobře se to podle toho učí.

petamarketka
25. dub 2008

Ahoj holky 🙂
Koukám, že se nám to tu krásně rozrůstá o nové a nové znakující miminka a maminky.
My zatím stále žádný úspěch - ale to chce čas... Začala jsem na ni znakovat téměř vše. Jak psala myschka - když mluví tak ji vlastně taky nezahltí slovy.... takže znakujeme tak nějak co mě napadne. Protože těch 5 znaků mi absolutně nestačilo... 😀

Zuzu: já jsem z Břevnova, odkud jsi ty?
Jinak jsem byla jen na tom semináři, ale opravdu si myslím, že to bylo asi zbytečné. Jen mám ta dvd a knihu. Pokud bys chtěla, můžu ti je poskytnout. Kdyžtak písni do IP 😵

Loučím se, jdeme s manžou po druhé od porodu na pivko 🙂 Markét usnula, a přijde hlídat moje sestra 😵 😵

zuzule
25. dub 2008

Petamarketka - já z Holešovic... ale to neznamená, že se sejít nemůžem 😉 Stromovka je skvělá, když je hezky 🙂

bledulka
26. dub 2008

ahoj všem -patamarketka- tak hlásím první miniúspěch-prcek dnes při DVD ukázal znak "hotovo" bylo to evidentní,ale teď jde ještě o to,aby to ukazoval,když je to vhodné.Jinka já stále ukazovala okolo 5 znaků a asi taky najedu na větší množství - nějak je to omezené a kolikrát si situace vyloženě říká o znak...
zuz-já jsem taky z holešovic,můžu půjčit knížku či poskytnout ta DVD, klidně napiš do IP 🙂
podle mě je stejně asi nejlepší to DVD -to pro děti je fakt bomba,to pro dospělé je taky dobré,ale nahradí ho ty stránky "my baby can talk" - je tam víc znaků,takže pro ty,co umí AJ je to dostačující...
ten kurz (souhlasím s Petamarketka) se dá v pohodě oželet...(nevím,zda ho jiné instruktorky vedou jinak,ale myslím,že fakt stačí ta DVD..)

tak všem hodně úspěchů 🙂