Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

konsa
14. črc 2011

@blka @dagmarkaaa já to zatím nijak neřeším - na svůj věk mluví krásně (tak 30 slov), ale je právě zvláštní, že zrovna ty zvířátka, pro která máme znak neumí říkat. Je vidět, že to nepotřebuje, protože jí všichni rozumí, i když ukáže jen znak. Ale možná je ještě brzy a časem se to naučí.

blka
14. črc 2011

@sussanah 😀
@lalus Napsala jsi to moc krásně. Děkuju 🙂

mojdend
15. črc 2011

@berenika39 dakujeeeeeem 🙂

bambulka0406
18. črc 2011

ahojte baby, citala som o znakovani v casopise mamaaja a velmi ma to zaujalo. pozerala som stranku babysigns.sk a nasla som tam tu knihu s cd za 30 eur. je aj nejaka ina dobra kniha o znakovani, rada by som si nieco precitala, ale zda sa mi zbytocne draha. ci myslite, ze je taka dobra, ze sa oplati kupit?

crca
18. črc 2011

Jen chci napsat,že jsem trochu v šoku z mé dcery 😀 Znakovou řeč jsem nikdy nedělali,takže nevím odkud to pochytala(no asi to není ta správná zn.řeč 😅 ),ale-kluk mluví,s ním se domluvím,ale holka nemluví(no malinko se začíná teda konečně projevovat 😅 ),ale je zajímavé,že ona umí tak gestikulovat s rukama,že hned pochopím co chce 😀

sussanah
18. črc 2011

@crca jj krasny priklad ruzneho vyvoje reci u deti ve stejne stimulujicim prostredi a hlavne toho, ze znakovani je pro deti v urcitem stupni vyvoje proste prirozeny zpusob komunikace 🙂

crca
18. črc 2011

@sussanah 🙂 někdy už mě to příjde divný,poslední týden jsem už uvažovala o nějakém vyšetření u logopedičky,že holka fakt nemluví,když kluk je jak papoušek a to doslova a asi se holka vyděsila,tak tento týden začíná rozvazovat 😀 ,ale ta její gesta jsou někdy fakt k sežrání 😀

sussanah
18. črc 2011

@crca ja myslim, ze zatim je fakt cas, me dr rikala, ze nemluveni (pri vsem ostatnim ok) resi az kolem 3 roku. Ale nekdy neni spatne tem detem trochu "pohrozit" 😀

crca
18. črc 2011

Když to je přesně to porovnávání dětí 😀 Nikdy jsem je neporovnávala,každý je dobrý a ve předu s něčím jiným,ale když jí vidím,jak jí stačí jen zamávat rukama 😀 😀

pia22
19. črc 2011

@bambulka0406 postahuj si znaky z netu, nieco si k tomu nastuduj a to uplne staci😉

pia22
19. črc 2011

@crca ahoj🙂

kaja73
19. črc 2011

baby koho zaujima znakovanie a nechce investovat,tak tu je dobra stranka-vačšina znakov je podobna ako pri znakovani babtiek-ja som sa tu dost inspirovala a niečo som si aj sama vymyslela.ved na tom nezaleži,hlavne aby babo chapalo http://infosluch.sk/signs/?cat=zoo&name=zebra&s...

crca
19. črc 2011

@pia22 ahooooj 😀

sladkasue
20. črc 2011

mam problem: nas maly si vymyslel znak a ja z neho vobec nechapem:(

berenika39
20. črc 2011

@sladkasue no chce to zjistit, v souvislosti s čím to dělá.....to nikdo jjiný než ty asi nevypátrá.-)

sladkasue
20. črc 2011

@berenika39 no robi to vzdy pri inej prilezitosti... uz som rozmyslala aj nad tym ze sa hneva 🙂

babyanglictina
24. črc 2011

S radosťou Vám oznamujem, že kurzy BabySigns(R) budú od októbra prebiehať aj v našom jazykovom centre Centrum Baby na Belvederi v Banskej Bystrici. Kontakt: www.babyanglictina.sk 🙂

elastic
24. črc 2011

@babyanglictina Ahoj Sonička veľmi som sa potešila keď som našla tvoj príspevok a hneď som nahliadla na stránku. Len ma zaujímajú asi tak ako všetkých ostatných ceny kurzov, tie som tam nenašla. Ďakujem 😀

slniecko103
24. črc 2011

ahojte kocky pocula som o tom znakovani a celkom sami to pozdava.ta knizka o tom znakovani je len v cestine alebo aj v slovencine alebo je to jedno?asi je je to jedno ale radsej sa spytam.a ktora je dobra alebo je lepsie dvd poradte .chceme aj my znakovat dakujem. 😀 😀 😀

bibap
24. črc 2011

@slniecko103 ja som si prave objednala vecicky pre znakovanie:

Certifikovana poradkyna na baby signs vravela ze po precitani knihy a pozreti DVD budem sama vediet ako s dcerkou znakovat. Cena za komplet ktora obsahuje knihu, DVD pre rodicov s videoslovnikom, DVD pre deti, 4 leporela a magnetku na chladnicku (so suhrnom znakov) je 32 Eur. Okrem toho som nasla skvelu stranku pre mamicky ktore chcu znakovat aj bez kurzu:
http://www.babysignlanguage.com/

slniecko103
24. črc 2011

@bibap a je to v akom jazyku a kde si to kupovala.a od kedy sa chystate vy znakovat.my mame este len 5mes.ale chceli by sme okolo 7 mes.posli mio adresu kde si to kuipovala dakujem

bibap
24. črc 2011

@slniecko103 no my mame 5,5 mesiaca a poradkyna mi povedala ze mam zacat co najskor. Zatial sme este nezacali, cakame na dobierku ako nam posle balicek 🙂

slniecko103
24. črc 2011

@bibap ja som nasla jednu stranku a tam bola za 40 ecka cela sada.kde si kupovala ty?

bibap
24. črc 2011

@slniecko103 cez stranku babysigns.sk
od luciababysigns@yahoo.com

slniecko103
24. črc 2011

@bibap dakujem
@bibap pekne ked ti pride daj mi prosim ta vediet ako to vlastne vyzera a ci sa oplati kupit este raz dakujem

marcelkap
24. črc 2011

Ahoj všem, nedávno jsem tu psala, že se opět pustíme do znakování, trošku jsem na to začala zapomínat - a teĎ toho lituju. Teď po dvou týdnech intenzivního znakování, mi přijde jakoby se Linduška úplně změnila. Hlavně v tom, že už tolik nebrečí a nevzteká se.Asi přišla na to, že se může se mnou dorozumět jinak než pláčem. Dřív při každým převlíkání byl řev, ale teď se naučila dávat ruce nahoru a pomáhat při tom a je ticho 🙂 Což to neni tak úplně o znakování, ale myslim si, že to s tim může mít souvislost.
A co se týče těch opravdových znaků, tak jsem nezačala s cca třema, jak se uvádí, že by se mělo začít a až se je dítě naučí, tak přidávat. Začala jsem jí ukazovat znaky na všechno možný, ať si vybere co se jí líbí. A během dvou týdnů teď ukazuje "hají", jednou se jí povedlo "čistit zuby" a úplně nejvíc jí baví "opička" - má velkou plyšovou a pořád jí sebou tahá a má strašnou radost, když jsme třeba v kuchyni, ona ukáže znak "opička" a já jí tu opičku přinesu - prostě ví, že to funguje.

Myslim si, že znaků se dá dost najít na netu nebo si prostě něco vymyslim sama. Neni to o nějakým biflování a učení se, ale o komunikaci s zábavě s dítětem.

emjee
24. črc 2011

nas Matejko dnes vytiahol dvd s medvedikom a rozpraval si a znakoval 😀 asi sa chysta niekoho doucovat alebo co 😀

berenika39
24. črc 2011

@emjee naše nejoblíbenější písničky v autě jsou "kde je bíííboooo kde je bíííbooo tady jeeeee tady jeeee" 😀 , mě to už leze i patama, ale jsem statečná......ale už pochopil klasické české pohádky, tak jsem ráda 😀

berenika39
24. črc 2011

@marcelkap přesně tak to funguje, super, petr měl taky plno znaků svých vlastních, a fungovaly 😉

hhenike
25. črc 2011

ahojte, nemate nahou niekto tu knizku elektronicky? ;) (IP) Alebo tip na nejaku stranku, kde by boli popisane zaklady k znakovaniu a nejake zakladne znaky? Neviem, ci sa nemylim, ale si myslim, ze to nepotrebuje nejake prilisne studovanie, ale skor zacat a sledovat dieta...... tak nechcem stracat cas... 🙂 vdaka