Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

ciernavila
29. led 2012

ja som si vcera stiahla knihu, este ju len idem citat. Ale vecer sme skusili znak "svetlo" a dnes ho uz ukazoval tak sa z toho tesim. Rychlo si musim nastudovat dalsie znaky.

evlyn
29. led 2012

U nas se znakovani pomalu rozjizdi az ted - a znakujem vylozene prakticke znaky - hlad, zizen, jogurt, jablicko a tak...Nemate nekdo znaky pro pomeranc, kiwi a mandarinku?

sova33
29. led 2012

@evlyn Ahoj, ty znaky nevím, ale zkus se podívat sem. Jsou to sice znaky pro nesyšící, ale mohla by to být inspirace. http://www.spreadthesign.com/cz/

ivkaj
30. led 2012

@sova33 zajímavý odkaz. Už vím, jak se znakuje dálkový ovladač (mrňous se ho pořád dožaduje) a kupodivu to není žádný těžký znak ;o)

lolelole
31. led 2012

@sova33 dík za odkaz - bude se hodit, hned si ho dávam k oblíbeným 😉

sova33
31. led 2012

@ivkaj
@lolelole To jsem ráda, že se odkaz hodí 🙂

anulicek
3. únor 2012

@ciernavila prosim prosim, nezvladam citat vsetky stranky, mohli by ste prosim zavesit odkaz na tu stranku este raz? Dakujem..

a neviete prosim, ci niekto robi kurzy v BA? Nevygooglila som nic poriadne 😀 .. Dakujem

ciernavila
3. únor 2012

@anulicek to bolo na stranke ulozto cz tusim a nazov knihy jak se dorozumet s batoletem... Ak to nenajdete staci mi poslat do posty email a ja to mozem zaslat priamo v pdf. Urcite su kurzy aj v BA, ale to ja neporadim, nezijem na SK ale pri PRahe a u nas sa tiez tie kurzy robili ale mne sa to zda zbytocny business a vyhodene peniaze, ked mozem cerpat z knih, internetu a znaky si prisposobovat podla seba a tak aby boli pre dieta pochopitelne.

leveretka
8. únor 2012

Ahojte, nase skusenosti s pokusom o znakovanie neboli uspesne, tak som znakovaciu sadu nakoniec predala 🙂
Uz by som to druhykrat nekupovala, lebo viem, ze aj na nete sa daju ziskat nejake znaky alebo sa daju aj vymysliet a nestoji to kopy eur 😀

bibap
8. únor 2012

nasa ma rok a od 10 mesiacov znakuje svetlo, babatko, potom dava papa a teraz sa zacina chytat na papat a loptu.

sova33
9. únor 2012

@anulicek Ahoj, dobrá stránka je znakovanismiminky.cz nebo http://www.babysignlanguage.com
Jinak co se týká kurzů apod. jsem stejného názoru jako @ciernavila , jsou to asi zbytečně vyhozené peníze, protože se to dá zvládnout podle knížek nebo netu.

anulicek
9. únor 2012

@sova33 Dakujem.. usetrime peniazky... 😉

sova33
9. únor 2012

@anulicek Nemáš zač 🙂 Jjá jsem pak začala ty znaky i uzpůsobovat a trochu si vymýšlet svoje vlastní 😎

nella1
9. únor 2012

znakovu rec som mala doma, je to krasne urobene, ale priznam sa, svojmu dietatku som rozumela aj bez nej aj ked nerozpravala este, takze ja som ju ani nevyuzila...

ssarikk
4. bře 2012

http://www.anasurvey.com/survey/d/O3Y5Z1C2N4M2T...
Prosím o vyplnění, zabere Vám to max. 5 minut. Týká se to tématu znakování s miminky a zajímá nás Vaše úspěchy se znakováním.

Hezký den 🙂

jaro2008
8. bře 2012

@ssarikk vyplněno, odesláno 🙂

peliroja
21. bře 2012

Ahojte maminky, prosim vas viete mi poradit zopar praktickych znakov ktore sa vam osvedcili ako prve?
S kolkymi ste zacinali a ake ste vybrali? A este ak mate niektora na predaj bud DVD alebo detske knizky, napiste mi prosim do IP 🙂 Dakujem vam velmi pekne

betelgeuzz
21. bře 2012

@peliroja dobré jsou třeba světlo, pes, ryba, ale důležité je si všímat, co dítě zajímá. Znaky, které ho budou zajímat, se naučí rychleji. Doporučuje se začínat asi s 5 znaky.

zfidorka
21. bře 2012

@peliroja ja som zacinala ukazovat to co ju zaujimalo, resp. co sme prave robili 🙂
znaky som pouzivala z tejto knihy
http://www.martinus.sk/knihy/autor/Monta-Z-Briant/

peliroja
21. bře 2012

@betelgeuzz hmm asi si sedim na kabli ale ako pouzivas ten znak svetlo, resp. pri akej prilezitosti 🙂

@zfidorka presne tu istu knizku som kupila cez vikend 🙂 a podla nej som sa snazila vybrat prve znaky, tak uvidime 🙂

betelgeuzz
21. bře 2012

@peliroja např. když rozsvěcuješ lustr, lampu apod., většinu dětí to hrozně zajímá 🙂 Tu knížku neznám, já měla Jak se domluvit s kojenci a batolaty, tak je taky fajn. Autorka má tyhle stránky http://www.znakovanismiminky.cz/index.php?disp=..., tam taky najdeš spoustu informací a galerii znaků.

betelgeuzz
21. bře 2012

@peliroja a jestli jsi chtěla vědět, jak se znak dělá, tak dáš prsty ruky a rozevřeš, děláš to směrem ke zdroji světla.

katarinkalm
22. bře 2012

maminky, dávam na predaj DVD, leporelá a sprievodcu znakovaním tu do bazáru, ak by ste mali záujem, tak ma kľudne kontaktujte. My ich už máme zvládnuté a teraz sme už na ďalších DVD. Je to úžasné a každej maminke to odporúčam, aj keď viem, že veľa maminiek je proti, nám to naozaj veľa pomohlo. Tak tie, čo váhate, určite sa dajte do toho 🙂

dokocaidovoza
22. bře 2012

ja mozem tiez iba odporucat - syncek nas vzdy prekvapi, co uz vie ukazat. je to uzasne vediet sa s nim dorozumiet aj ked nevie hovorit

chomik
1. dub 2012

Ahojte maminky, ako detičkám znakujete nočník? alebo toaleta? V knižke o znakovaní som našla takýto znak - ruka v past (vnutornou stranou ruky smerom k dietatu), palec vystrčený medzi ukazovákom a stredným prstom a ruka sa pohybuje smerom vpred a vzad...toto sa mi ale zdá na 6mesačné dieťa moc komplikované, tak hľadám niečo jednoduchšie, vďaka

betelgeuzz
1. dub 2012

@chomik někde jsem četla, že poklepat na podbřišek, jakoby na plenku.

chomik
3. dub 2012

@katarinkalm Wau, tak toto je super 🙂 presne niečo také som potrebovala, mám doma síce knihu a sú tam popísané aj nakreslené jednotlivé znaky, ale toto je 100krát lepšie🙂 zjavne som to zle pochopila, takto ten znak vyzerá celkom jednoducho 😀 😀 😀 ešte raz veľká vďaka 🙂

katarinkalm
3. dub 2012

@chomik ešte mám jednu stránku, na ktorej sa inšpirujeme:
http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary...

vbrnka
21. dub 2012

ahojte, chcem sa spytat skusenim znakovacich mamiciek ci mate nejaky znak na elektricku? maly ich ma strasne rad a ja som nasla len znak na vlak.
dakujem 🙂