Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

tynushqa
15. črc 2009

Ahojte, nevie mi niekto poradit kurz v BA co najskor? lebo na stranke babysings.sk je tam poslwdny kurz 11. juna.
Dakujeeem

blumka
15. črc 2009

my mame znakovaci utlm, lebo vela kecame 😀 a papulujeme 😀 hlavne babke...stare znaky este pouziva ale nove uz akosi nechyta, radsej opakuje slova...skomolene ale aspon daco

elika
15. črc 2009

Ahojte, ak mi napisete, ze vam to so znakovanim suri, som ochotna urobit seminar aj mimo oficialnych terminov 😉 (znakovanie.sk) prave dnes som tak mala 2 maminky. (babatka okolo 7 mes.) a jedna maminka odchadzala s tym, ze sme tu jej malu bety naucili 2 znaky, takze nadsenie velike aj pre ne, aj pre mna. 😵

berenika39
15. črc 2009

shaula, ahoj, tak gratuluju....peta se ted zasekl, protože začal chodit kolem nábytku a s vozíkem a to ho absolutně zaměstnává. umí světlo, jíst,pít,a pak má svůj znak pro dveře....ty totiž miluje. stoupne si ke zdi a nekonečně dlouho otvírá zavírá.....viděla jsem, že dělá takovej dlouhej pohyb rukou před sebou, dělal to x krát denně, ale trvalo mi, než jsem pochopila, že to jsou dveře! u tchyně do koupelny nejsou dveře (přestavujou), a on je tam hledal. mával rukou - a to mi to došlo. jsou zlatý, chytřejší, než si myslíme.

tak vydrž, mě to baví a malého taky, jen mi vadí reakce okolí, ale zvykám si 😉

evaalner
16. črc 2009

Ahoj holky,

nechodim na fora moc casto, ale tady me celkem nadchlo, ze je primo blok o znakovani miminek. Jsem moc rada, ze tady vznika z Vasi vlastni iniciativi a nechci do nej dlouze zasahovat...ale rikala jsem si, ze by Vas nadsene a znakovani uzivajici maminky, mohl zajimat mnou vypsany pobyt. 🙂 Bude na nem probihat prave kurz znakovani a take jsem ho rozsirila o lekce plavani. Diky tomu, ze sama taky tancuji a vyucuji brisni tance, vlozila jsem tam pro zpestreni i par hodin tance. Pobyt se porada na Vysocine, coz predpokladam, ze je pro Vas ze Slovenska celkem dobre dostupne 🙂 Bohuzel jsem si v pravidlech docetla, ze tady nesmim dat kontakt na sve stranky, telefon, ani mailovku a urcite nehci pravidla porusovat. Kazdopadne, kdyz mi napisete, tak Vam vse sdelim 🙂 anebo muzete rovnou uvitat na oficialni stranky Baby Signs, kde je pobyt take vypsan 🙂

Moc Vam drzim pestiky, at Vas znakovani stale tak bavi a mate se svymi milacky jen ty nejlepsi uspechy a hlavne zazitky 🙂

Mejte se krasne Eva

pepibubu
20. črc 2009

Ahoj holky, dočetla jsem se "až" na stranu tři a jako domácí úkol to chci dočíst, taky o tom totiž uvažuju, i o kurzu, ale Honza mi to rozmlouvá, že malej už začíná klasicky mluvit, tak jsem si říkala jeho asi na kurz nedostanu, tak jsem myslela "potají" malýho naučit nějaký znaky, a kdyby táta viděl že to k něčemu je tak třeba vyměkne... Co myslíte? A asi je lichá obava, že když bude umět znaky, tak bude línější na učení se mluvit, že.... Kdyby mi některá z vás byla ochotná zkopčit DVD, byla bych moc ráda... Jsem z Prahy, takže bychom mohly někde dát sraz u kafe 🙂

shaula
20. črc 2009

Pepibubu - haha, tvůj manžel je fakt vtipný 😀 😀 😀 Vysvětli mu, že jestli malý v 11 měsícíh říká tata, mama a podobně, tak to ještě neznamená, že už bude brzy umět mluvit tak, abyste se s ním lehce domluvili 😉 Nemáš v okruhu známých někoho, kdo znakuje? Že by táta viděl "v reálu", k čemu znakování je... Myslím, že když uvidí první výsledky, bude překvapený a určitě "vyměkne", jak píšeš. Držím palečky! 😉

pepibubu
20. črc 2009

shaula - že, taky si říkám 😀 no zkrátka zkusím začít sama, v okolí je spousta mimin ale nevím že by kdo znakoval. Zkrátka asi budem průkopníci... Ale chci to zkusit, myslím si že to bude ku prospěchu 🙂 Malej chápe hodně dobře, tak si myslím že by se mohl čapnout... Jen já absolutně netuším jak na to 😀

berenika39
20. črc 2009

ahoj, pepi, manžela nalákej na to, že je to jenom hra, a opravdu je, prostě se učí něco nového a to je vždycky ku prospěchu 😉 . peta přesně jak píšeš ty - všemu rozumí, pochopí, co říkám, ale když něco chce, je jak neandrtálec a dělá he..he.he...a natahuje se směrem k vyhlídnutému objektu. a to je vončo - umí znakovat kytku, takže ted venku zahlídnul na dálku vlčí mák (já nic, jsem slepá), dělal nejdřív to svoje he...he..he.. a pak zanakoval. no já byla úplně v pasti - naměkko. funguje to. prostě si myslím, že se tím dětem roooozhoooodně neublíží, naopak, a je to sranda...děsná.
mluvení se podle všeho dostupnýho co jsem načetla nebrzdí, naoppak, děti i rodiče to svádí k častější kominkaci a navíc každej znak se musí doprovodit slovem, takže ho učíš i mluvit - současně.

byla jsem na semináři - právě u paní evy alner jízdné - příspěvek o tři výše - a bylo to moc hezký, takový laskavý, a probrali jsme tam hodně konkrétních věcí, který nevyčteš. jediný, co já tedy nedržím podle rad jsou ty znaky, které doporučují do začátku. neumíme HOTOVO,JEŠTĚ,MLÉKO...protože zatím nějak nechápe význam těch slov. mě se zdá snazší začít ne s těmi abstraktivními, ale naopak s konkrétními - věcmi, ktré má kolem sebe a neumí je pojmenovat.

sadu mám kompletní, i dvd, dá se to bjednat i samostatně, a doporučuju. písni do ip, at tu nekazíme morálku kopírováním 😀 😀 😀

berenika39
20. črc 2009

Jinak jak na to není věda. Řekneš slovo a doprovodíš ho znakem. Jediný důležitý je důslednost a hooodně častý opakování, při každé možné příležitosti, ale zase jen když se to hodí...ne ho učit AUTO na procházce v lese...ale ve městě, kde ty auta jezděj 😀 😀 😀 . To je celý.

pepibubu
20. črc 2009

Bereniko, díky, a IP už byla poslána 🙂

kalerat
23. črc 2009

Tak naše znakování už má nějaké výsledky. Poprvé začal sám znakovat mlíko, teď k tomu přidla jídlo, čepici, opici a pak jsem ho naučila jak se hýbá strom když fučí. No je to kouzelný a uričitě budeme pokračovat dále. 🙂

pepibubu
23. črc 2009

Kal, takže můžu klidně Honzovi říct, že znkování je prima? 😀

kalerat
23. črc 2009

Pepi to určitě můžeš, však to vyzkoušejte a uvidíte 😉

pepibubu
24. črc 2009

kal - tak to zkusíme, určitě to stojí za to 🙂

pepibubu
24. črc 2009

Tak mě právě Pepča naučil znak "dudu" - už pár dní dělá to že si dá do pusinky prstíky kromě palečku, a já zvažovala zda to je "ham" "bumbat" nebo "dudu", tak když to te´d udělal znova, přestože před chvílí jedl, tak jsem si říkala - chce pít, nebo dudu? tak jsem mu řekla "dudu máš támhle, broučku," ukázala do rohu ohrádky, a on se tam vydal a šup už je dudu v pusince a je spokojenost!

Takže ne máma Pepu, ale Pepa mámu učí znaky 😀 😵

kalerat
24. črc 2009

Pepi no vidíš, to je super 😵

pepibubu
24. črc 2009

kal, sama z toho mám radost 🙂 už jsem se chlubila Honzovi, a on nadšeně "fakt jo? Tak to jo, to se do toho pustíme..." 🙂

kalerat
24. črc 2009

No ono je teď ta nejlepší doma na učení. Kuba už sám od sebe ukazuje mlíko, má teda stejný signál i na čaj.. že chce jídlo atd. no prostě super.

kapulet
26. črc 2009

ahoj holky, tak my už znakujem trochu dýl a docela nám to jde, a tatínek se chytil hned jak malá zaznakovala tátu 😀 byl v tu chvíli pyšnej jak chytrou máme holčičku 😀 😀 . Ale teď jsme se stěhovali a znakování šlo mojí vinou malinko stranou a zjistila jsem, že jsme spadli jen na několik základních znaků a zbytek zapoměli ☹ naštěstí to malou baví tak snad to zase brzy doženem 😀
potřebovala bych ale poradit znak na nočník, nevíte náhodou, nevymysleli jsme něco sami?

bambusko
27. črc 2009
mamutka
2. srp 2009

bambusko, to je super stranka........ja uz som rozmyslala o kurze, ale teraz vaham, ci mi nestaci nakuknut na ten link vzdy po nove slovicko a je to.... my sme este nezacali, kopa inych veci sa riesila, ale zajtra ideme na to, skusim mlieko, to ma hooodne rad 😀

elika
8. srp 2009

😀 mamutka, kurz je na to, aby sa znaky naucilo aj dietatko, nielen ty, a aby ste si spolocne s inymi rodinkami uzili zabavu 😀 Znaky, ktore ponuka Baby Signs su vytvorene tak, aby predstavovali situaciu, ktoru maju vyjadrit. Znak na nocnik- vykonanie potreby je, ze dieta ukaze znak plienka. 😉

mamutka
8. srp 2009

no vidim ze je to zlozitejsie ako som si predstavovala 😀 ja som malemu zacala v pondelok ukazovat znak pre mlieko pri kojeni a v piatok sa zobudil, posaskoval a ukazal mi ten znak, tak teraz neviem ci to naozaj pochytil alebo to bola nahoda. a to sme boli u neurologicky v stredu, pytala sa ako komunikuje a sto inych veci a povedala som ze chcem skusit znakovanie a ona ze to jej pride len taky modny vystrelok zbytocne zatazujuci deti 😀 a ked videla tu latkovu plienku, asi uz vobec nechapala do jakych trenirok ho navliekam, boli sme asi s muzom za unikat, esteze dieta mame v poriadku 😀
sak som snorila ze kde aky kurzik ale teraz hlucho, dovolenky, ze 😉
ja sa na ten kurz iste dam, uz len pre tu srandu, len sa nechcem nikam trepat v elektricke v tomto vypeku, maly sa mi v manducke zapoti a kocik nevytrepem do stroja, trosku som PN v tomto smere

elika
8. srp 2009

ak mas cas, 12.8. robim seminar o 9:30, tak mozte prist, ty aj babo 😉 Ak chces prist, napis mi do IP, poslem ti dalsie info.
Ak niekoho zatazuje, ze mu chce dieta oznamit co sa mu paci, co ma rado, o com rozmysla, tak si nemyslim, ze by mal pracovat s detmi. Ved kazdy rodic sa tesi na to, kedy bude plne rozumiet svojmu dietatku. to ze dieta vie pouzit znaky na komunikaciu je nieco uzasne. konecne je tam spatna a najma zrozumitelna spatna vazba. znakovanie je nieco fantasticke. chodila som s dcerkou na plavanie, na babycvicenie, na anglinu, pouzivame latkovky, nosime sa, ale znakovanie je proste naj 😉

mamutka
8. srp 2009

vsak ona bola inak taka mila starsia pani, co uz 😀
IP 😉

hanam
13. srp 2009

Ahojte chcem sa spytat na jednu vec. Chcem skusit znakovanie, chcela by som vediet kedy zacat-od akeho veku a ci sa mi nemoze stat ze mi maly zlenivie ak bude pouzivat znakovanie a nezacne mi neskor rozpravat? Dakujem za odpovede.

blumka
13. srp 2009

hanam...ja uz si nepamatam kedy sme presne zacali ale v 10 mesiacoch uz znakovala...a keby sme my mali byt reprezentaca vzorka, tak ti poviem, ze maly ti urcite nezlenivie...Terezka ma rok a pol a uz dva mesiace rozprava, nie len komoleniny ale aj slova, ktore davaju zmysel, spaja ich uz dokopy takze uz vie aj rozkazovat mama vstavaj a ine 😀 ....to mas ako s chodenim...ked ti maly zacne stvornozkovat, myslis ze nebude chciet chodit? 😉

berenika39
13. srp 2009

ahoj, určo to má každý jinak, ale mě se prostě zdá (prosím - jen můj názor), že je zbytečné učit znaky moc brzo. brzo je pro mě hned po půl roce, možná i v osmém devátém,měsíci. Prostě v té době sice petas neco zopakoval, ale ani náhodou to neuměl použít, nedal si do souvislosti třeba věc,slovo, znak a důvod, proč to ukázat. Po desátém měsíci najednou zlom, začal konkrétními slůvky, zvuky,gesty doprovázet stejné věci nebo činnosti. A ted se už snadno a rychle učí, stačí ukazovat znak krátce a umí ho,a hlavně ho používá.
No aby nechybělo ale...pořád chodí jen s oporou, dřevěným vozíkem z ikey 😀 😀 , stojí s oporou....takže má dost často zaměstnaný ruce 😀 😀 . Ale fakt podle mě je dobrej 10,11 měsíc. Jsou vidět výsledky a to je kráááásnááá motivace....

Dneska ukazoval světýlko. Oba jsme s manželem koukali, kam kouká, že jako o co se snaží....žádná lampa,světlo....omyl..blikala kontrolka na mikrovlnce, že je ohřáto...úplně jsme ho upusinkovali.....

blumka
13. srp 2009

berenika, jedna baba tu uz pisala ze ma tusim 4 mesace babo a vraj jej ukazuje znak pre mlieko 😉
ja eviem kedy sme zacali ale viem ze to som dlho terezke ukazovala znaky a ona nic...az potom tom 10 mesiaci sa rozznakovala