Během jídla se kroutí, chytá misku. Jak ji uklidnit?

jandalinka
4. čer 2008

Ahoj maminy!!!Nenešla jsem žádné podobné téma,tak zakládám nové.
Může mi někdo napsat a uklidnit 😉 jestli má podobné zkušenosti a je to "normální"?! 😒
Malá od začátku papá krásně vše a nemáme problémy.Ale poslední dobou se to změnilo a mě už "tečou nervy",když hned po 3lžičce se mi začne kroutit,zvedat ručičky,chytat do misky s jídlem,zvedat nožičky,kopat,žvatlat.....a já nestačím držet misku s jídlem,držet ručičky a dávat nožičky dolů.Už jsem na ni "přísně"mluvila,ale nic nepomáhá.Když jí nechám chvíli bez lžičky jídla a čekám až se zklidní,tak začne vrnět a chce do pusenky.Jak ji uklidnit,aby věděla,že při jídle má být klid a hezky papat?! 🤐

kristynaw
4. čer 2008

co se dela tady-dite se jemne pleskne pres rucicku a durazne se rekne ne,nauci je to... misku mam v ruce nebo na konci stolecku,kde na ni nedosahne,..
kamoska zase rucku trosku stlaci,na jeji dite to funguje vic,nez placnuti...
a porad dokola,dokud jim to nedojde...
protoze jsou jeste malinci an nejaky vyprask,ale tohle je nauci, protoze hlavne to durazny ne a jemny plesknuti neznaji...
nekdy musim nekam,kde nikdo neni... dat vsechny hracky a rusive elementy pryc...

kristynaw
4. čer 2008

to stejne se dela up rebalovani,kdyz se ti otaci...plesknuti pres nohu.l.to na nasi malou ale nefunguje...ale u jidla je zatim dobra....tuk tuk tuk..tak nevim,treba neni az zas tak hladova?

anchsunamun
4. čer 2008

Ahoj Jandi, tak tohle přesně dělá náš mladej, ale u flašky. Jsou mi teprve tři měsíce a dokázal mi tak bouchnout do ruky že nám flanděra spadla až na zem. Dělá to skoro při každém jídle jen v noci je to zatím dobré to papa výborně jako před tím. A vypozorovala jsem to, že to začal dělat hned jak začaly tyhle tepla.
Jak mám tohle dítě plesknout přes ruce.....nemyslím, že to pomůže

sylvar
4. čer 2008

já bych mohla mluvit, mě tečou nervy každý den při krmení, malá sní pár lžiček, pak ji zajímá ovladač, plínka, kocour...je to děsný
Já ji kolikrát i vyndám ze židličky a nechám ji řvát na zemi,až se uklidní,tak zkusíme jíst znova, když to nevyjde, dostane flašku s mlílkem a je to 😎

berynka
4. čer 2008

Tak já taky začínala s představou, že když se jí, tak se jí (a nic jiného)! Ale bohužel nám to nějak nejde pořádně zrealizovat. 🙂 Za úspěch můžu považovat, že malá jí v jídelní židličce a nenaháním jí po celém bytě.
Naše pravidla při jídle:
- krmení zkrátit na minimální dobu (dokud otvírá pusu, tak tam sázet jednu lžičku za druhou)
- když to vypadá, že už nechce a s krmením jsme sotva začaly, tak předstírám, že je to hrozná dobrůtka, případně sama ochutnám 😝
- když už jde do "tuhého" a malá se začíná rozčilovat, tak jí dám na hlavu prostírání, to jí připadá hrozně vtipné a je ochotná jíst, když jí ho nadzvednu. Asi zapomíná, že už nechtěla vlastně papat
- další varianta je hudba, případně můj zpěv 😅 , to se zklidní, odpoutá to její pozornost a v pohodě jí
- občas se dá využít, když je někdo na návštěvě, to se předvádí jako velká holka a bez okolků baští (bohužel né vždycky)

Plácání a důrazný či zvýšený hlas naprosto nefunguje. To buď začne bulet a všechno je ještě horší nebo když jsem jí párkrát plácla, když úřadovala kolem zapojených zásuvek, tak to pak napodobovala 😒 a snažila se mi to vrátit.
A mistička nebo lžička v dosahu? Tak to ani náhodou, to bychom mohli rovnou vymalovat 😀 .

xsipm04
4. čer 2008

jandalinka: Já si myslím, že máš ještě holčičku moc malou na to, abys jí nějakým takovýmhle způsobem vychovávala. Vidím to i ve svém okolí, že malé děti prostě jen tak nevydrží sedět a jíst, ale musí přitom pořád něco dělat, mě se malá taky pořád do všeho sápe a tak, tak to prostě tak beru, že prostě dítě nejí přesnídávku 3 minuty, jako bych jí jedla já, ale třeba 20 minut a chce si přitom hrát, ukazovat na věci, mlátit druhou lžičkou do skleničky a tak. Prostě být tebou, tak když jí jdeš krmit, tak bych se nejdřív uklidnila, řekla si, že mám půl hodiny na to soukat do dítěte pár lžiček a pak ti bude jedno, co u toho malá dělá. Třeba mi přijde dobrý, když u toho člověk sám jí, že prostě dáš malé jednu lžičku do pusy, pak jí necháš si to pářádně spolknout, přitom se vyplbnout a sama si mezitím zobneš ze svého. Nevýhodou je, že dítě pak často chce ještě šmátrat do tvýho talíře 😀 😀 😀

natalien
4. čer 2008

Tak já bych taky přes ruce nedávala, u jídla určitě ne, ani jinak, asi jsem měkkota, ale zatím jsem na ni jen zvýšila hlas, když píchala prstem do "papírový" lampy.
Moc hezky a výstižně to napsala Xspim - 100% souhlasím. Já sama jím taky s malou, když není manžel doma, jinak jíme všichni.
Dnes nechtěla jíst jahodový knedlíky co jsem ji pracně uvařila, tak jsem to neřešila, nechtěla - nejedla, hlady netrpěla, o to dřív měla svačinu🙂 Mě taky totiž nechutnaly...pže byli jen ze surovin co už Nella může 😅

nensy
5. čer 2008

ahoj tak mi to máme to samé taky nám jedla pěkně ale ted to je taky hruza .malá ji taky s náma ale třeba předevčírem manžel šel pro ubrousky na pusinku a co u toho dělala.naše malá má v oblibě když má plnou pusinku se koukát do bryndáku na obrázky to je pak uplně všude.a stím kroucením a zvedáním to dělá taky.já ji vždycky chytnu nožičky a hned ji to šoupnu do pusinky ale taky u toho někdy teču. 😀

cazadora
5. čer 2008

tak natálka nejedla nikdy pěkně a dělá fory pořád i u flašky když už mi opravdu tečou nery tak si odcházim očítat do 10 je to na budku na nic jak jí to vysvětlit sem nepřišla, prská u toho řve směje se strká ruce do pusy do misky.
to co napsala xsipm je pravda u normálních dětí ale natálka prostě jíst nechce a něco do ní narvat musim takže každý jídlo je pro mě očistec ☹

jandalinka
autor
5. čer 2008

holky díky.Já si také myslím,že je ještě brzy ji ještě nějak plácat přes prstíky nebo něco podobného.Ještě z toho nemá rozum.A jsem ráda,že to nemám jen já doma a i ostatní se potýkají s "aktivním"chováním při jídle.Zkoušela jsem i odejít,když neumí hezky hačat u jídla,ale to začne řvát jak"pardál"a myslí si,že ji nechci dát najíst ☹ .Takže se budu muset obrnit trpělivostí a prostě při jídle "šermovat"s malou a držet ručičky a zároveň nožičky a přitom dávat po lžičce 😅 😉

anchsunamun
5. čer 2008

Maminky
,u nás je to taky problém. U Ondry jse si říkala, že asi nebude híst jako Natálka, ta trhala v pití mlíka rekordy. U nás se to ale hodně moc pokazilo těma teplama.Nevím jestli to má nějakou souvislost. Taky mám problém cokoli do něho dostat.Vyzkoušely jsmei různé polohy. U mě v ložnici nebo v obýváku na polštářích nebo taky v autosedačce. Taky jsem zkoušela koupit i sunar, ale tím ho moc cpát nechci. U jídla se kroutí, žvaní strká si packy do papuly pak se začne vžtekat. Už dnes ráno jsem vstala s tím jak se na dnešní krmení Ondry netěším. Do toho měl co začaly ty tepla průjem kde se objevily hleny. Takže dnes jsem navštívila doktorku. Tam jsem si připadala jak blázen, když jsem chtěla radu,že mi malej nechce jíst, tak mi řekla že je to normální. Akorát nám dělala výtěr kvůli těm hlenům ve stolici.Tak z toho mám takový smíšený pocity.Výsledky mají být v pondělí.
Prosím poraďte, máte taky nějaká problémy s jídlem ve třech měsících. Mám dojem, že mu to nemůže stačit....už jsem z toho vyřízená...

xsipm04
5. čer 2008

cazadora: No možná je Natálka ještě na příkrmy malá. Já jsem vlastně začala trochu přikrmovat až od 11 měsíce, do té doby jsem jen kojila, protože malá chtěla tak vždycky max 3 lžičky a pak prostě zavřela pusu, tak mi to přišlo zbytečný to do ní soukat. Pak jsem to zase zkusila v těch 11 měsících a najednou už je to jiný, teď už to jídlo chce mnohem víc, nechce totiž, abych jí krmila já ale chce se krmit sama, což teď v roce už docela jde, dřív to ale totálně nešlo, neb bylo jídlo všude, takže to mi přišlo lepší jí dát jenom žužlit nějakou sušenku, kus okurky nebo jablíčka, prostě něco jen si tak sama chroupat, spíš pro potěšení než pro uspokojení hladu. Ale každé dítě to má jinak, některé děti vyžadují to jídlo už kolem půl roku a fakt ho chtějí, některé chtějí být klíďo v roce a víc jen na mlíku 😀

anchsunamum: Máš chlapečka starého jen 3 měsíce a moc jsem nepochopila, jestli kojíš, nebo dáváš umělé mlíčko. S UM ti neporadím, to by ti asi poradily spíš maminky na nějaké diskuzi týkající se UM, s kojením by ti poradila laktační poradkyně. Jinak takhle malé dítě se vlastně ještě nepřikrmuje, příkrmy se zavádějí až po 6 měsíci, do té doby stačí miminko kojit nebo se mu dává umělé mlíčko.

sisstin
5. čer 2008

xsimp04: jen pro upřesnění, nekojené děti se přikrmují od 4.měsíce 😉 my se lžičkou žádný problémy nemáme..prostě otvírá pusu a jí..a nic jinýho nedělá...za to flaška..to je něco 😅 😅 😅

sisstin
5. čer 2008

flašku mi odstrkuje rukama, popřípadě vystrkuje jazykem, koulí se u toho..takže už několikrát jsem do něj to mlíko prostě nasoukala lžičkou, protože prostě jinak to nešlo 😅 😅 😅 😅

xsipm04
5. čer 2008

sisstin: Jojo, já jsem měla tušení, že tam je to trošku jinak, tak jsem se radši odkazovala na vaší diskuzi 😉

sisstin
5. čer 2008

jinak 200g příkrm má sněděný za cca 5 minut...flašku s mlíkem je schopnej cucat i 30minut 😅

lenkazdenek
5. čer 2008

naše občas dělala podobný věci,chtělo to jen svatou trpělivost,nebo ji strčit do ruy něco na hraní,třeba tenbryndákco měla na sobě 😅 a byl pokoj 😉

zusma
5. čer 2008

malá mi zeleninu ze lžičky jí celkem pěkně, flaška je taky ok. Akorát když jí dávám občas ze lžičky štávu na zácpu, tak mi nohama kope do ruky a ještě se u toho v lehátku houpe 😀 😅 Už se těším až dorazí jídelní židlička, to bude mít po rybičkách 😝 😀

niega
5. čer 2008

Edík dělal peklo při jídle až do minulýho tejdne, nekecám. Jak mně tekly nervy! Každý jídlo mě dopředu stresovalo, bála jsem se, že se neudržím a jednu mu natáhnu (slabší nátury prominou - naštěstí jsem se vždy udržela). Edík řádil jak černá ruka, řval, jak když ho na nože berou, vystupoval ze sedačky, prskal, kopal, škrábal mě a já nevím, co ještě. Několik měsíců jsme přestáli s flaškou, do který jsem mu jídlo přendala - muselo bejt strašně hustý, aby skoro nic neteklo a on vlastně jenom dudlal. No a od minulej tejden se to zlomilo a jí jako normální dítě. Nechápu to...

Jo ještě jednu věc - asi to tu někdo psal, pardon. Když Edíkovi lezly zuby, brečel, jen jsem ukázala lžičku - a to i při večerní kaši, kterou jinak miluje. Takže třeba to, Jandalinko, bude způsobený zoubkama - máte na to věk 😀 .

majaaita
5. čer 2008

Jandalinko, že neposedí, je normální. Zkus zavést nějaký rituál - třeba pokaždý před jídlem přebalit, dát lehátko nebo v čem krmíš vždy na stejné místo, nejlépe s výhledem do zdi a bez rušivých podnětů. Zkus jí dát do ruky vlastní lžičku - na samostatný jezení je ještě malinká, ale zaměstná jí to. Mluv vždy klidným hlasem, nenech se rozčílit, vytočit, dostat z klidu - přesně na tohle dítě čeká, je to prostě zajímavá reakce k pozorování.
A jak už bylo řečeno, holt to bude dýl trvat. Misku určitě z dosahu.

Náš mladej vstává z krmící židličky, šermuje rukama, trhá si bryndák - ale zvládnout se to dá. On už teda jí víceméně sám, tak spíš řeším jídlo na zdi 🙂

Každopádně pevné nervy, ono se to časem třeba usadí, hlavně nedělat žádný prudký pohyby, nezvyšovat hlas, jsem výrazně i proti plácání - to není dobrý komunikační prostředek.

cazadora
5. čer 2008

xsipm naty je taky na Um:-/ bejt kojená tak jí nechám takhle nevim no

frog
5. čer 2008

Moje Ančí taky začala pěkně zlobit když jí před dvěma týdny začly zůst první zoubky.Už jsou venku,ale zlobení přetrvává.Ranní dávku mlíčka 150 ml jí musím ohřívat nadvakrát,páč flašu furt odstrkává až to má studený a to pak nechce..jogurty,přesnídávky dobrý,ale oběd a večerní kaše je zas horor..už jsem kolkrát fakt na nervy.Normálka předevčírem jsem jí dávala oběd nekecám půl hoďky a furt jsem říkala hami ňami až jsem si připadala jako debil a ona nic,kroutí se,bouchá do lžičky a snědla 10 lžiček 😠

aschin
11. čer 2008

anchsunamun: jak pokracujete s jedenim/nejedenim? Je neco noveho? Ja uz skoro mesic do male to jidlo lamu. doma mame 3 druhy lahvicek, pro pripad nouze strikacku. Pristi tyden jsou male 4 mes, tak uz jsem zkusila dat i pokracovaci mliko........ Doktorka taky neshledala zadnou zavadu.... Dneska rano mela opet po 3 mesicich mala spenatove zeleny hladovy hovinka. No sila. Rano jsem do ni nalamala 100ml, pak 60, pak 50.... Uz moc nechce ani caj. ☹