Brečí, že nechce být na nočníku. Jak to probíhá u vás?

andreakrausova
18. led 2013

Dnes jsem zahájila čurání a kakání pouze do nočníku ..
Celý den jsem ji nechala bez plýny a několikrát se vyčůrala do jistých koutků v bytě, vždy jsem to odchytla a dala na nočník.
Kolikrát brečí že na tom nočníků nechce být ale "prý" to jsou začátky, snad si zvykne.
Jak to probíhalo u Vás?
Celý den s ní jsem, vysvětluji ji to, a když tuším že chce čůrat a vzápětí začíná, posadím ji na ten nočník a ona se automaticky rozzuří . 😒
Ách jo, máte nějakou zaručenou metodu ?
Jak to šlo u Vás ?
mimochodem je nám 19 měsíců 🙂

kocicka1983
18. led 2013

Ahojky nám je 21 měsíců a tak nějak jako je vám jsme to zkoušeli a i dlouho předtím jsme ji říkali že až se ji bude chtít čurat tak at si řekne čurčur a nebo kakat a že to je nočník a najednou z ničeho nic si tam i sama sedala a nebo mi nosila nočník a ted jsme už bez plen když jsme doma 🙂 nevim myslím si že je nemá cenu do ničeho nutit, čím víc je budeš nutit tím víc nebou chtít, ale samozřjmně to chce pevné nervy 😉

imzadi
18. led 2013

@andreakrausova ja chtela tez zacit dnes ale syn ma teploty...asi to vytusil 😝 budou mu dva a nocnik i zachod totalne bojkotuje a navic zapira i pokadenou plinu... 😠 tak dam vedet...

baris
18. led 2013

@andreakrausova já bych to tak násilně neřešila - dosáhneš jediného, že se blokne 😖 a z nočníku bude mít paniku.

Moje starší dcera vzala na milost nočník až ve 3 letech a 5 dnech (ale od roku si sama způsobovala zácpu a ikdyž jsme teď na tom o 100% lépe, stále obíháme kolečko - dětské gastro, dětský psycholog) a to ze dne na den sundala plínku, sedla na nočník a oblékla si kalhotky. Do té doby šílená panika a řev (a to jsme zkoušeli vše - nočník, záchod, kytičky ....)

Mladší dcera bojkotovala nočník do 2 let - nesedne si a nesedne si. Týden po 2 narozeninách sedla na nočník - a opět oblékla kalhotky a plínku už nechtěla.

Sestra učila svou dceru on 7měsíců na nočník - nechala jí tam sedět i půl hodiny - než se vyčůrala. A výsledek - plínku sundala až ve 2letech a 4měsícíh, teď má skoro 3 a na noc stále má plínku.

Nechala bych to na dítěti. Samo si řekne, až bude zralé (nejen po fyzické stránce, ale hlavně po psychické).

Jsme hold masírování našimi rodiči, protože pokud my jsme měli plínku ještě v 9 měsícíh, tak jsme byli povařování za "debily" a matky za neschopné. A věř mi - já si se svou starší dcerou (která vypadá díky výšce o dost starší) užila od okolí a příbuzných dost 🙄

klaraemma
18. led 2013

taky bych to nehrotila, starší začala asi ve 2 a čtvrt roce, taky jsem jí v 18 měsících chtěla naučit, trápily jsem se obě 2 týdny, byla to hrůza, pak jsem to vzdala a najednou to šlo ze dne na den. Mladší je bez pleny už nějaký týden, ale nějak na to byla šikovnější či co. A přesně jak píše 🙂 @baris oni si řeknou sami, nestresuj se tím, každé dítě je jiné, nejsou to závody, užívejme se s dětma navzájem a nekažme si to. A taky souhlasím s tím, že občas zaslechneme poznámku maminek a babiček, že my jsme už v roce byly bez plen a že naše děti by to taky měli umět atd. Však oni se dřív nebo později naučí taky.

andreakrausova
autor
18. led 2013

Jasně, tak násilí v tohle případě ani náhodou, spíš mi jde o její pohodlí, bez plýny ji je líp, tak ji nechávám přes den bez ní, když jsme doma a když se zatulí do kouta ,tak je jasný že chce čůrat, tak ji posadím na nočník ,vyčůra se a hotovo....... Od babiček stále slýchávám jaká je ostuda v 19m mít plýnu, no jo - stará škola. Nebudu to hrotit, když to nepůjde, tak to nechám býti 🙂

Mimo jiné děkuji za názor 🙂

cernalu
18. led 2013

my taky začínáme, synovi se na něm náramě zalíbilo (ještě před měsícem měl šílené záchvaty, že tam nechce) teď si sedne a sedí jak přibitej, povedlo se to spíš náhodně, ale dnes si dal hodinu dopoledne a hodinu odpoledne a nemohla jsem ho z něj dostat 😀

anyysek
18. led 2013

Tak to je u nás taky téma č.1. Už to zkoušíme docela dlouho. když mu řeknu, že jde čůrat jako chlapi na záchod, tak jde,ale těch kravin co u toho nadělá, vůbec se nesoustředí a když ho neodchytnu, tak se pročůrá a ještě si v tom libuje. A kadění....věčně ve slipech:( Už mě to docela vysiluje. Vůbec si neřekne, ikdyž se mu viditelně chce a sotva stahnem gatě, tak čůrá ☹

sacvi
18. led 2013

Já bych vyzkoušela koupit prkýnko a chodit na záchod. Janička skoro na nočník nechodila..pořád za mnou běhala i na wc a jak mě tam viděla 😀 , tak i sama tam pak chtěla sedět. Od roku kakala do záchodu, občas čurala a od dvou bez plíny přes den, ale na noc měla ještě v třech letech a dvou měsících. Pak byla nemocná, tak jsem toho využila a jak se v noci budila chodily jsme na wc a od té doby nemá plínu ani na noc 🙂

andreakrausova
autor
19. led 2013

@sacvi Tak to jsem původně plánovala taky ale ona je docela strašpytel, co nezná, nevyzkouší :D 😉
No včéra jsme začali, zatím nechám od odpoledne bez plýny a pak úplně celý den.
Musíme "pomalu " nechci ji od toho odradit 😵

ladik1
19. led 2013

Ahoj! My začli hned jak malej začal sedět, takže to asi bylo jednodušší... dávali jsme ho na nočník v pravidelném intervalu, max. 2 hodiny, plínky pořád taky měl. Když seděl na nočníku, vždycky jsme si s ním hráli, aby mu tam přišla sranda. Asi v roce si začal postupně říkat, pak sám chodit k nočníku... vždycky když se mu to povedlo, tleskali jsme jak šílený a hrozně chválili a doma přestávali chodit s plínou (na ven si to zatím netroufnu 🙂 . Poslední týden už vyžaduje chodit na velkej záchod (rád splachuje), co chodí na velkej, tak ještě ani jednou nepočůral plínu, tak to zkus taky. Našemu synovi je taky 19 měsíců, tak už třeba chtěj být jako dospěláci 😉

simonceli
19. led 2013

Ahoj, malá tohle dělala taky a tak jsem ji prostě dala zpět plínu a říkala jsem, že do plíny je to přece fuj a takové ty psychologické řeči a pak ji sundala sama, až se na to cítila a začala sama chodit na nočník. Nechala jsem ji prostě k tomu dozrát, nenutila jsem ji.

pindriste
28. dub 2013

Osobně bych radila nechat dítě být, ono si samo řekne, kdy chce na nočník. Náš malý byl to samé, zkoušeli jsme ho posadit, ale on brečel, nechtě na nočníku být, no a najednou nějak před druhými narozeninami se to naučil doslova ze dne na den a to opravdu nepřeháním. První dny bylo několik málo nehod, ale stačily tak tři dny a byl bez nehod. Prostě dozrál na to, aby to pochopil. Teď je mu 2 rok a 14 dní a říká si úplně spolehlivě, na spaní mu dávám plenu, ale bývá už někdy suchá.

brusinka30
29. dub 2013

Malý si taky řekl, až uznal , že přišla doba nočníku 😉 . Kdybych ho tam nechala celý den, tak by stejně nic neudělala a pak to najednou přišlo ráz na ráz a během týdne byl i bez plíny na noc. Malé je 11.měsíců a když ji zkusím posadit tak řve. Počítám,m že to asi bude stejný postup. Nechat to na dítku a pokud by to trvalo déle, zkusit podpořit, ale určo nenutit.

kackabo
3. kvě 2013

Nám budou teď 13. května 2 roky, plínku máme stále na celý den i noc, Matýska jsem zkoušela dávat na nočník už někdy kolem toho 9-10 měsíce kdy začal sám sedět do toho roku až 14. měsíců to šlo to tam udělal vše ale pak začal chodit tak mi z nočníku utíkal pak jsme měli období kdy na něj nechtěl vůbec vztekal se řval že tam nechce a hotovo a teď asi poslední měsíc na něj chodíme ale jen čůrat kakat prostě jen do plíny ale tak počůranou plínku máme pořád ale už asi trošku chápe že se na ten nočník má čůrat aspoň něco snad se to přes léto zlepší a do zimi budeme bez plín aspoň přes den.

jetynka
3. kvě 2013

Hlavně nenutit, my starší dceru tak trošku tlačili na nočník a vypěstovala si na něho averzi a už se nikdy na nočník neposadila, pak rovnou na wc měla ale asi 2,5let.

ivular
7. kvě 2013

Nevíte prosím co dělat, když syn (27m) už pár měsíců pozná, že bude čůrat nebo kakat (i to předem hlásí), ale zabejčil se v tom, že na nočník ani wc nesedne? Je inteligentní, ale neskutečně tvrdohlavý a když si usmyslel, že na nic takového ani na sekundu nesedne, tak se prostě nedá ničím ošidit/přemluvit - každý pokus končil hysterákem, takže to už ani nezkouším 😒
Takže fungujeme tak, že je přes den bez plen, jakmile signalizuje, že se něco chystá, tak si nechá plenku nasadit a až je plná, tak se z ní sám vysouká. Ale fakt nevím jak z tohoto stádia dál 😖

domnik
7. kvě 2013

@ivular nechte ho bez plenek i když si řekne a ono se mu to zprotiví, když bude v mokrém. Třeba si pak sám uvědomí, že ten nočník nebo záchod bude lepší. A hodně dělají i děti v okolí. Jestli máte v okolí děti, které chodí na nočník bez problémů, tak by to mohl od nich odkoukat... Držím palečky, aby jste to zvládli.

jimmy1
7. kvě 2013

@ivular můj syn odmítá sednout na wc a nočník kvůli tomu, že ho to studí a on je na to moc citlivý. Tento problém vyřešila babi, která vymyslela čůrání do kyblíku (od 1kg hollandie). Bylo to super i na cesty, protože se dá čůrat kdekoliv, kyblík má víčko a vylije se až je kde.
Teď už čůrá v pohodě do záchodu, ale zásadně ve stoje a tak, že má kalhoty nebo aspoň trenýrky stažený jen na stehna, aby ho nestudilo, když se dotkne té studené keramiky.
Stolici bohužel po problémech se zadržováním zatím plínkujeme, ale jakmile nastane správný čas a budeme opět zkoušet nočník nebo wc, tak jedině s podložkou pod zadek, aby to nestudilo.

loafeer
7. kvě 2013

jsem za tohle téma moc ráda. Malého jsem posazovala na nočník od 8.měs- jak začal sedět. A dokonce jsme měli i úspěchy....teď mu je 19.měs, sem tam se podaří, sem tam ne, ale jak řeknu: poj´d čurat, tak utíká. A kaká zásadně do plín a vůbec mu to nevadí. Vždycky si někam odběhne a potutelně si tlačí. A běhal by v té potentěné plínce celý den, kdybych ho hned necítila. Taky nevím, jak mu to vysvětlit :o(

olusenka
7. kvě 2013

@ivular zkuste program Hurá na nočník z programu Babysigns (babysigns.cz a e-shop), moje sestřenice si to děsně moc chválí, my budeme teprve začínat....

hojda
7. kvě 2013

Nech to na léto až bude hezky a bude moc venku běhat nahatě, pak to půjde líp, když začne vnímat, že čůrá 😉

januuule
25. kvě 2013

ahoj, tak náš malý (21 měsíců) začal chodit kakat na nočník z ničeho nic sám od sebe ze dne na den ve 20 měsících (a to až tak, že mu hned začalo strašně vadit, kdyby se měl vykakat do plíny 😝 ). Od té doby trénujeme i čůrání, někdy větší úspěch, někdy menší, ale hlavně si už uvědomuje, že čůrá (i když občas pozdě)....ale ono to přijde 😉 😉

bremisek
16. pro 2014

Chtěla bych obnovit diskuzi, nějak si už nevím rady. Synovi jsou 2 roky a třičtvrtě. Čůrání zvládáme bez problémů, ale s kaděním je problém. Proti nočníku asi máme vypěstovaný psychický blok - od té doby co ho babička asi třikrát za sebou vzala na ruce a "pelášila s ním" ze zahrady do patra na nočník, když se mu očividně chtělo na velkou. Od té doby prostě na nočník nesedne... :-/ Tak jsme zkoušeli redukci na záchod, ale tatínek koupil menší prkýnko, zvětšil otvor kde drží, ale zapomněl ho vyzkoušet a s nadšením, že už to půjde ho posadil na redukci, ale pod synem se to zhouplo a od té doby záchod prostě ne. Čůrat jo, ale sednout ne... :-/ takže kadí do slipů už minimálně půl roku. Žádné vysvětlování, slibování, odměny, přirovnání... nezabírá nic. Ví, že bude kadit, je schopný si časově k tomu dojít, ale prostě nee... Nelámeme to přes koleno, ale mrzí mě to, protože pořád mluví o kamarádech a příští rok bych ho chtěla dát do školky, ale s takovou to nepůjde. Nemáte někdo podobou zkušenost nebo tip, jak to příležitostně dobourat? 🙂

merunkova
16. pro 2014

@bremisek A ví to, že s takovou za kamarádama do školky nepůjde? Ale že když to zkusí na záchodě, že pak půjde, protože ti kamarádi ve školce tam můžou proto, že chodí na záchodky? A jinak - u nás ve školce máme jednoho kloučka, 3 mu byly v červenci a dělá nám to samé i ted, kadí do gatí 😅 . Zřejmě potřebuje ještě trochu času.....snad si k tomu dospěje sám, že mu to přináší různá omezení a že je pohodlnější si dojít na záchod 🙂

polaks
16. pro 2014

@bremisek Písali ste,že redukciu na záchod nechce,sú ale rôzne,ja som deťom kúpila takú,čo má aj schodíky,aby si mohli vyliezť samé,veľmi sa im to páčilo.

Deti som dávala na nočník,hneď ako sa naučili sedieť,vždy ráno po prebudení som ich posadila,nechala som ich tam posedieť,väčšinou si tam aj trošku cvrkli,takže úspech bol odmenený aj melódiou,ktorá sa ozvala,ked sa dieťa vyčúralo.zvykli si na to a nikdy sme nemali problém s nočníkom.Časom si na nočník sadali deti samé,bol to proste ranný zvyk.No a do dvoch rokov ani jedno z detí už plienku nenosilo.

tarra27
16. pro 2014

@bremisek na cas to uuplne prestante delat, zadny nuceni,davani na nocnik nebo zachod....prejde ho to...nechte ho alespon 2 nebo 3mes a pak to zkuste znovu...
nase dcera mela obdobi ze taky nechtela a nic ji nedonutilo...schovali ksme nocnik a vytahli ho za 2mes a nechtela,tak jsme ho vytahli za dalsi tri, to uz nebrecela ale sedet na nem nechtela....a tak jsme ho nechali jen po ruce aby ho videla...a pak najednou ze dne na den prisla,ze plenku nechce a zacala chodit na wc, obcas ale minimalne na nocnik....a az sama od sebe chtela,tak sla....nenutili jsme ji...a byt vama,taky ho nenutim...;) casem se to spravi neboj.

berusinecka
16. pro 2014

@andreakrausova Já bych to nehrotila. Malý mi taky nechtěl asi v 15ti měsících. Taky jsem se snažila ho tam přemlouvat, za každou cenu. Já byla vynervovaná, nešťastná, že jsem hrozná matka,...Malý byl taky nešťastný a protivný. Pak jsem to přestala řešit. A já ho nenutila. Naučil se v červnu, když mu bylo 2 roky a 1 měsíc. Začalo to bez nátlaku. Seděli jsme před domem a malý se hrál na trávě, navrhla jsem mu jestli nechce počurat tu sedmikrásku, a tak počural všechny sedmikrásky, které tam byly. 🙂 Během odpoledne. Pak začal počurávat zámeckou dlažbu. Líbilo se mu jak to z kopečka teče. No paráda. Během tohoto dne sám sedl na nočník a bylo to. Pak už plenky neměl. V noci ale pro jistotu ano. Noční plenku jsme ale sundali přesně za týden. Bylo to v pohodě, bez dohadování, nátlaku a teď myslím, že jsem udělala to nejlepší. Nechala to na dítěti, až se na to cítil. Počasí nám také pomohlo. Teď mám druhého syna, který má 15 měsíců. A čekáme na jaro, krásné počasí. Nebudu ho nutit, zkusíme osvědčenou metodu. Tchýně mi předhazovala, že můj manžel čural do nočníku v půl roce. Takže ani nechodil a musela ho tam držet. Toto bych nikdy nedělala. Vydržte. Nejvíc je spokojené dítě a maminka 🙂

bremisek
16. pro 2014

@merunkova 🙂 jojo ví, že bez toho do školky nepůjde. A ani to nefunguje i přesto, že kamarádi jsou pro něj velká motivace. Odkýve, že to zkusí, ale příjde k záchodu, vyleze na stoličku, svlíkne kalhoty a zase sleze ze stoličky, že ne.... (pak ho už nepřemlouvám a nenutím, jen pak někdy mimochodem řeknu, že kdyby se mu to příště podařilo, tak by to bylo fajn)... po nějaké době si zatlačí do slipů.

merunkova
16. pro 2014

@bremisek Tak je vidět, že i když by chtěl, tak to nejde....nechala bych mu čas, zatím do školky nemusí a když to neobtěžuje výrazně tebe, tak o nic nejde.Má prostě s WC špatnou zkušenost a věkem se to odstraní, u takto malých dětí je každý měsíc znát.Nám se ve školce pokaká a počurá dítě i v 5 letech...nic neřekne a zůstane v tom.U nich už je to na pováženou, ale u tvého synka to půjde časem, uvidíš.Zaměř se na něco jiného než toto a on si k tomu dozraje sám.A ještě to spolu pak parádně oslavíte 🙂

berusinecka
16. pro 2014

Kakat také nechtěl, to jsme vyřešili až v 2,5 roku. Předtím následovalo přesvědčování, odměny, ale nepomohlo. Jen zbytečně měl pár dní zácpu. Tak jsme to neřešili a když jsem věděla že chce kakat, tak mu dala plenku. Pak jsem to za měsíc zkusila a přesvědčila jsem ho si sednout na záchod a dostal odměnu. Tak jsme začali dávat odměny a malý začal sám chtít kakat na velký záchod.