Čištění zoubků 1,5 leté dcery. Jak to děláte vy?

misa.cekatelka
7. led 2010

Zdravím všechny, přicházím prosit o radu. Mám rok a půl starou dcerku. Už delší dobu se jí snažím čistit zoubky. Nejde to. Ona se brání, nepostojí, nechce otevřít pusu. Tak jí někdy ze zoufalství dám velký namočený kartáček a ona si ho okusuje asi minutku. Když se jí snažím čistit zuby, jen z kartáčku vcucne pastu, zbaští ji a chce další....................já fakt už nevím, jak to zkusit. Už ani nevím, kolik má zubů, nechce mě do pusiny pustit. Má jich každopádně hooooodně. 🙂 Poradí někdo, jak to děláte vy?

paja1975
7. led 2010

Ahoj miso,mrkni na téma Růst zubů - totální nespavost, dneska jsme to tam řešili. Mám podobný problém jako ty. Chce to pevné nervy... 🙂

misa.cekatelka
autor
7. led 2010

díky moc

rewq
7. led 2010

My to máme stejné. Zuby jsem jí spočítala tak, že jsem ji z legrace dala hlavou dolů a ona se tomu smála a otevřela pusu 😀 Dokonce jsem tak zjistila, že už jí roste špičák, o čemž jsem neměla ani páru (mimořádně se to obešlo bez průjmu atd.) Kartáček jen kouše a běhá s ním po koupelně ...

davdan
8. led 2010

s malym si cistime zuby vzajemne, on mne a ja jemu, delame pri tom aaaa, jak mu je vycistim, dam mu kartacek do ruky at si je ,,vycisti sam,,. funguje to 😉

prchalka
8. led 2010

davdan: Dobrej fígl 😉

kutcher
8. led 2010

taky to tak delame ze si je cistime vzajemne pak zabralo se s nim posadit dat pred sebe zrcadlo a koukat se do nej na sebe jak si zoubky cistime ted uz se ode me v poho necha

misa.cekatelka
autor
8. led 2010

Všechno vyzkouším,ale netuším,co z toho bude 🙂 No ale aspoň trošičku snad...... 😀

misa.cekatelka
autor
8. led 2010

Tak vyzkoušeno.........nezabralo....čistila jsem sobě zuby,zároveň jí.Potom ona mně,ale sobě nenechala.Vždycky jen vcucne zubní pastu,zdlábne ji a ukazuje,že chce další dávku 😀 Tak já už fakt nevím.Pak jsem zkusila teda písničky a říkanky a ošudlala jsem jí to,ale to čištění trvalo asi 10 vteřin-dýl se nenechala

davdan
9. led 2010

hlavne to chce nepovolovat a cistit fakt pravidelne, at si zvyka,ze se zuby cistijou, kdyz malymu rostou zuby, tak si taky nechce moc cistit zuby, ale vzdy jdeme do koupelny a cistime i kdyz chvili, ale cistime. Ted vi ze rano a vecer se cisti zuby, utika do koupelny, vyzaduje kartacek. Chce to trpelivost, kazdej nejak zacina,ona si zvykne, zkuste treba to zrcadlo pred ni, aby se videla, jak psala kutcher.

luciv
9. led 2010

ahojky holky mám uplně stejný problém ale je ten rozdíl že my fakt musíme byly jsme s dcerkou u zubaře 1,5 roku má a dr ji řekl že všechny 4 horní zuby má zkažené a přitom v té době je měla teprve 2 měsíce na světě a sladké ji davame hodně vyjímečně, doporučil mi hlavně pastu elimex která pokud už je kaz tak ten kaz se dál pry nešíří nebo to aspon trošku zastaví ale pry příjde den tak do roka pry kdy to bude moc malou bolet a bude to muset ven, takže doted po té zpravě od zubního mam slzy v očích a i přes pláč malé drhneme a drneme přes den je to v pohodě ale večer to je pro ni utrpení a to ji další zoubk nerostou aby ji to bolelo ale prostě se ji to nasilím nelibi nejde to po dobrým tak bohužel po zlym chci ji to aspon trošku to trhání oddálit, ale fakt bych neveřila jak muže mít dítě tak malé tolik plaku na zubech jak mi to dr ukázal. Mala taky chodí s kartáčkem a předvádí nás ale to si zoubky nikdy tak sama neočistí jen na jednom místě. Raději to fakt s dětmi vydržte a drhnete 🙂 manžel se třeba snaží malou zabavit a dělá blbiny a to jde někdy i bez pláče 🙂 držím všem pěsti at je u toho co nejméně slziček

misa.cekatelka
autor
9. led 2010

luciv:to je fakt šok.chuděrka.to by člověk nevěřil,že se můžou takovým broučkům kazit zuby a navíc hned 4.A poznala jsi nějak,že je má zkažené?Jdeto vidět?Já ještě s malou u zubaře nebyla,asi bych měla.Jen jsem zvědvá,který zubař nám ji vezme.Aby se jako vždy nevymlouvali,že mají plno.No někam ji musím nechat zapsat.
Od zítřka budu drhnout a drhnout,i kdybych se u toho měla na hlavu postavit.

luca76
10. led 2010

chci se zeptat, co používáte za zubní pastu? Mám ročního syna, taky si nenechá do pusy ani sáhnout, ale pořád nevím, jaká pasta je nejlepší. díky předem za rady 🙂

luciv
10. led 2010

misa.cekatelka. Mi se prvně zdalo že jak do něčeho kouše tak se ji kousek odloupl a mela je pořád takové zvlastní jakoby z čajčku mapy na nich no a to pry je zkažené tak nevím, ted jak ji pravidelně čistím tím elimexem tak se mi zdá že je má bělejší ale ten vrch ma stejně takový zvlástní. Navíc si ale říkam kdysi jako detičky mělo hodně detí kolem mě zkažené zoubky pamatuju si jak spolužačka ve školce je mela černé uplně nahoře a oni vypadly a vylezly nové tak nevím proč se to najednou trhá.
Elimex který je pry fakt nejlepší pro děti lepší si připlatit a hlavně chrání opravdu bezpečně proti kazu a taky zároven není to pasta která by měla nejakou příchut tak ji deti zbytečně nechcou polykat, tak jako narozdíl od perličky tohle mi řekli 3 zubaři i v lékarně.

davdan
10. led 2010

pouzivame elmex, je od prvnich zoubku. je opravdu bez prichute, ale malej ji taky okamzite sni 😀 stoji asi kolem 60 korun a staci opravdu jen trosku (hrachove zrnko).
znami taky bojovali s cernymi zuby, jejich malej neustale pil (dzusiky, kubiky, oslazeny caje atd.), neustale mel flasku v puse, zuby mu uplne zcernaly a rozdrolily se. ted tam ma jen koreny, ted budou jen cekat az mu vypadnou.

misa.cekatelka- objednej malou k zubari, ke kteremu chodis ty, mi to tak vyresili (mame dobrou zubarku) a v pohode nam malyho vzala, bez problemu. Sice malej brecel jak tur, ale aspon se mu podivala poradne na vsechny zoubky.

teessa
10. led 2010

ahoj pasta není potřeba téměř vubec jde hlavně o techniku čištění jinak my používáme pro většího elmex nebo perličku...
a čištění zubů přez odpor..hnus..u nás už to došlo tak daleko (teda když byli synovi tak 2 roky) a zuby si prostě čistit nechtěl že sebou plácl na zem já na něj klekla a ty zuby mu prostě vyčistila at se mu to líbí nebo ne. Zkoušeli sme všechny možný metody ale nic nefungovalo...trvalo to cca 2 měsíce což byl teda řádnej očistec ale od té doby je to v pohodě - zjistil že se zuby čistí ať chce nebo ne. Vím že je to dosti drastická metoda ale domluvy fááákt nefungovaly 🙄
jo jinak mi ted moje zubařka říkala že do 13 let by se děcka po čištění měly kontrolovat nebo jim zuby dočišťovat 😀 to sou vyhlídky co 😝 😀

misa.cekatelka
autor
10. led 2010

Ten elimex zkusím,pokud je bez příchutě,to potřebuju.
davdan:já ji právě nemůžu vzít ke svýmu☹On je fakt odborník,skvělej zubař,ale měří asi dva metry,má plnovous a je neskutečně,ale fakt neskutečně nepříjemný a kolikrát i zlý.když k němu mám jít,tak týden dopředu nespím.....třeba by byl na děti jinej,ale nevím jestli riskovat☹

davdan
10. led 2010

misa- tak to je blby, mela bys to bez problemu, mi kdyz jdem k zubari, tak cela rodina 😀

vim ze se pasta nemusi do dvou let pouzivat, ale malymu hlavne po ranu celkem ,,tahne,, z pusy, pasta ho osvezi a nic se tim neskazi. Nedokazu si predstavit, ze bych mu to smudlala jen vodou 😅

misa.cekatelka
autor
10. led 2010

Čoveče,taky jsem zkoušla čuchat 🙂 ale malé zatím netáhne 😀 Sem tam šmudlám i vodou,aby mi pořád nepojídala tu pastu.S tím zubařem to musím nějak vyčíhat,tady není totiž moc zubařů,kteří mají smlouvu s naši pojišťovnou.Máme OZP.Četla jsem hodnoceni zubařů a jedna zubařka mě tam zaujala:prý je strašně milá,hodná,šikovná,nějaká mladá asi....ideál...ale bohužel nemá s OZP smlouvu ☹

teessa
10. led 2010

no já taky asi od toho roku a něco čistila pastou bylo to pro něj příjemnější žejo když už nic tak se aspon nadlábl pasty... 😀 ael z hubičky mu taky celkem rychní 😀

luciv
11. led 2010

Davdan, mala právě nepije ani džusíky ani kubiky ani slazený čaj nic takového a sladké ji davame opravdu hodne a hodně vyjimečně snažíme se před ní nejíst žadné dobroty a rodové to pry není tak ja nevím. Jen bych asi fakt raději čekala až vypadou samotné a ne trhat

knobloska
11. led 2010

Luci něužívala jsi v těhotenství železo?
U naší malý čistíme od prvního zubu Elmexem, jen jsme ten kartáček zlehka potřeli, teď už dáváme víc pasty. Četla jsem, že děti do 6ti let nejsou schopné si zuby správně vyčistit a má se jim pomáhat. Já ranní čištění nehrotím, čistíme si zuby spolu a nechávám jí. Ale večer jsem tedy nekompromisní, když nespolupracuje, zalehnu jí a vyčistím každý zoubek ze všech stran. Jednou za čas se jí malilinko udělá lehce nažloutnutý povlak, ale jde setřít gázou.
Myslím, že to časem přijde a začnou spolupracovat.
Asi je dobré to dělat s nima, aby to považovaly za samozřejmost, vidí, že máma si taky čistí zuby. Časem to vstřebají.

luca76
13. led 2010

a používáte kartáček takový ten na prst, nebo normální nějaký pro děti?

luciv
13. led 2010

knobloska: ano železo jsem brala ale jen na konci chviličku spíše u kojení jsem brala dost železa tak jestli to není s toho. Dělám to uplně stejně rano ji necham si to očistit sama a večer jsme ji vždy položila na postel a drhla i s plačem ale včera jsem zkusila ji postavit před zrdcadlo (před měsícem to nefungovalo)a ona pusinku otevřela a čekala až ji to vyčistím, ale jeste ji vždy musím dat neco do ruky at se zabaví. Takže jsem rada že včera to šlo uplně bez pláče
Luca76: zubní mi dal ten naprstek ale myslím si že to je spíše na dásně u menších detí moc jsem tím malé zuby nevyčistila pak jsem to zkoušela gazou a stejně tam něco po naprstku zůstavalo s plaku. Takže kartáčkem jemným a tím toho človek vyčistí více.

mikulka
13. led 2010

Holky, poraďte, mám prstový kartáček. Můžu na něj dávat pastu? nebo radši bez?
A co s tím, když ještě neumí plivat, to tu pastu bude polykat... Nevadí to?

davdan
13. led 2010

no vidis to luciv, nakonec to ma mala asi z toho zeleza. my pouzivame maly detsky kartacek, ale i na naprstek sem davala pastu, malej ji polyka do dnes 🙂

rencata
13. led 2010

Ahojky! My zezačátku taky bojovaly. Pomohlo, když jsme si čistily zuby navzájem a když to občas nezabralo, tak jsem přišla na další dobrej fígl, zoubky jsem jí čistila prostřednictvím maňáska Fanynky. Krásně otevřela pusinku a nechala si Fanynkou vyčistit. A taky ji baví plivat zubní pastu do kelímku při čištění, ale musejí při tom na ni koukat hračky 🙂 Vždycky říká: Hračky dívejte, čistím zuby, hračky koukejte plivám 🙂 Takže teď už je to u nás pohoda. Zezačátku jsem používala Weledu (než se naučila Maruška plivat a pastu polyklala), později Elmex a ten používám doteď. Hned od začátku kartáček, první zub měla Maruška až v 16. měsících, doteď jich máme jen 10, ale další tři už se klubou 🙂

knobloska
13. led 2010

Luci já myslím, že jsi neudělala nic špatně. Je tady někde diskuze, jestli to může způsobit železo, já nevím, nemám zkušenosti. Stejně i kdyby, tak přece bys ho stejně musela brát. Já myslim, že když už mají zuby, je lepší normální kartáček, my používáme Curakid a Elmex pastu. A jste teda na dobré cestě 😉
Polykání pasty nevadí, my jí dáváme od začátku, ale jen maličko, takže klidně dávej. 😉

teessa
13. led 2010

mikulka prstový karáček by se měl požívat dokud zuby nejsou vůbec vylezlé nebo pokud jich je vidět jen kousíček jinak by se měl používat normální kartáček

misa.cekatelka
autor
18. led 2010

ahoj holky,tohle téma jsem zakládala a musím se teda pochlubit.už čistíme dvakrát denně Elmexem.Je paráda mít pastu bez příchutě,vůbec ji nepolyká.dloho teda nevydrží,ale povídám jí u toho a nějak to vždycky ošudláme. 😀

ilci
19. led 2010

tak u nás je to taky boj, nechce dobrovolně otevřít pusu a když už mu tam při řevu ten kartáček vrazím, vystrčí ho jazykem a radši neřve, abych se mu nedostala na kobylku 😀
my u zubaře byli a právě špatně čistíme krčky, takže si už fakt dávám bacha a čistím pořádně
taky doporučila elmex, kartáček kupovat v lékárně