Co se vaše dítě naučilo samo?

sheinka
15. bře 2013

Ahoj holky. Trochu z jiného soudku. Moc by mě zajímalo, koho a jak dítko překvapilo něčím, co se naučilo tak nějak samo od sebe.
Pro příklad uvedu svou dcerku. Od první chvíle, kdy vzala cíleně do ruky tužku a snažila se naškrabat něco na papír, drží tužku správně - tak jak se má. Žádný úchop alá vařečka nebo lopatka. Nevím jestli to okoukala u nás, nebo se jí tak tužka lépe drží a "ovládá". Každopádně nám tím zřejmě odpadla do budoucna jedna starost (učení správného úchopu).
Pochlubte se čím vás prckové příjemně překvapili. 😉

evulinkab
15. bře 2013

@sheinka Ahojky, tak muj Bořeček je rozený matematik už tak od dvou let.Nevim "KDE", ale umí pocitat do 100vky, umí pocítat od 50ti dolů, pozná vsechna pismena v abecede-tiskací velká.A kde se to naučil?Nevim..on Bořeček je proste v tomhle hodne jiný než ostatni deti.Neběhá s klukama, nerošťačí...on je hodný, klidný, rozumný na svuj vek až moc a zajimá se spis o tohle..Proste za mnou prijde a zeptá se me:Mami, když napíšu vedle sebe dvojku a dvojku, tak se to říká jak?Tak já mu řeknu-Dvacetdva.A on si to zapamatuje...No a asi si takhle zapamatoval i ty cisla, pismena, atd,´...Já mu odpovidala na jeho otázky a on si to proste zapamatoval.-)

monad
15. bře 2013

ano taky ve dvou letec h se naučila počítat nejdřív do pěti a pak do 10ti a pak v angličtině.. sama se učí nejvíc hlášky, ze kterých fakt padám.. 😀 vůbec nevím, kde je bere a hlavně je moc správně používá..

dagina
16. bře 2013

@sheinka s tím správným úchopem tužky měly u nás obě holky. A ještě jsem pyšná docela na to, že na začátku 4. roku říká R, nikdy nebyla extra upovídaná, mluvit ve větách a vůbec trochu srozumitelně začala po 2. roce, nikdy jsem jí nějak v tomto směru nedrezůrovala např. řekni to a to, opakuj po mě apod. A myslím, že má správně našlápnuto i na Ř 🙂. Jinak na svůj věk umí poměrně dost věcí, ale ty jsme jí naučili 🙂.

dagina
16. bře 2013

U té mladší..., co je u mě stále nepochopitelné, že je od roka a půl absolutně bez plenek. Nikdy žádná bezplenková metoda, žádné látkování...., žádná drezura s nočníkem - na nočníku seděla poprvé v 17ti měsících a pak krátce na to šup a byla bez plenek i na noc.

marecek4
16. bře 2013

tak tužka je asi tak nějak normální-velcí jsou ve škole tak asi okoukané když dělají úkoly,plíny-ještě neměl dva roky a i když jsme mu radši na delší cestu plínu dali tak stejně chtěl zastavit a vyčural se venku-a na noc-to bylo nějak automaticky s koncem plínek,prostě ji na noc nedostal-na nočník jsme ho nenutili,prostě jen přes léto běhal nahatý akorát z podzimka když byl pak už oblečený tak se musela vypilovat doba na vysvlečení a doběhnutí-no párkrát to nestihl,tak jsem ho převlíkla a bylo-nějaké chození za ním aby se šel vyčurat a vyptávání se jestli se mu nechce neproběhlo,prostě došel si sám,oblíkání-taky tak nějak-jen kalhoty nebo triko bez obrázku mu položím tak,aby je měl správně a co mě překvapil,tak punčošky si oblíkl automaticky dvěma švy na prcku

hasky24
16. bře 2013

SÁM JEDNOHO DNE PŘIŠEL K NOČNÍKU NA ´´STOJÁKA´´ A BYLO TO 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀