Dcera nechce pít z lahve. Jak ji to mám naučit?

kacerice
3. zář 2008

Ahoj, možná máte někdo zkušenost s tímto problémem. Moje jedenáctitýdenní dcera je plně kojená. Protože občas potřebuju na par hodin odejit, začala jsem odstříkávat mléko. Problém ale je, že z flašky nechce pít, jakmile jí ji dám, začne křičet a vůbec nezavře pusu, takže vůbec nesaje. Nevíte, jak ji to naučit?

konja
28. zář 2008

dnada: tak to máš štěstí.Naše holka to prostě nechce!Jakmile cítí v puse něco jiného než prso tak šíleně řve.Taky mám flaše od Aventu a ani ťuk 🙄

minea
28. zář 2008

Dnada, "kojení na žízeň u nás nefunguje" - promiň, ale větší hovadinu jsem už dlouho nečetla, dokonce ani na koníkovi 😒

kakaja
28. zář 2008

ahoj všem, mám stejný problém. Dcerce je skoro pět měsíců, plně kojená. Od října začínám školu, 1x týdně což znamená, že péči převezme manžel. Snažíme se makou naučit pít z lahvičky, aby neumřela hlady - bude se jednat o cca dvě krmení. Malá naprosto odmítá láhev jakéhokoliv typu (Avent, NUK, Tommy Tippee, Suavinex atd.) nakoupila jsem opravdu všechno 😀 zkoušíme krmit alternativním způsobem již přes týden a nakonec stejně skončíme u lžičky. ZAtím dávám málo, jen 40ml a pak kojení, ale trvá to věčnost, plive to a vzteká se....neumím si představit nebohého manžu jak do ní cpe 120ml!!!!!zkusím ještě tu stříkačku a uvidíme.
jinak je od prvního okamžiku moc šikovná na sání, takže s tím že by zapomněla sát si hlavu nelámu. Můj syn zvládal bravurně střídání mezi prsem, lahvičkou a lžičkou.

dnada: přesně, z prsa mi mlíko teče mnohem lépe než z lahve, takže tady problém taky nevidím....

kakaja
28. zář 2008

minea: mimochodem, jak mám naučit 4,5 měsíční miminko pít z hrnečku??? 😲

johanka13
28. zář 2008

ahoj,se taky pridam,mala mi pije z lahve Avent od 6tydnu,pije cajik,vodu,stavicku,ale nejvic ji do nedavna bralo kojo 😅 stale sice kojime,ale vetsinou kdyz je fakt zizen,po spinkani,nebo tak tak spis sahne po lahvi,ale je fakt,ze bylo obdobi kdy se mi zniceho nic prestalo delat mlicko,asi na tri dny a zkousely jsme ryzove mlicko od nestle do Chicco flasky-nechtela!Do Avent-nechtela! proste chce to prso a hotovo!ale je fakt,ze pak v noci jsem ji nastrcila lahev s tim ryzovym mlickem a jak byla rozespinkana a hladova,tak zbouchla 100 jako prd 😀 😎 Oni jsou to malickati vycuranci a vedi jak na nas! kdyz je HLAD snedi vsechno z cehokoli,verte! 😉

konja
28. zář 2008

johanka: kéž by si měla pravdu 😅

radka.m.
28. zář 2008

johanko,ne všechny děti jsou stejný,to věř zase ty mně,můj malý mi začal ve dvou měsících bojkotovat kojení a k prsu jsem ho nedostala,radši by umřel hlady,musela jsem vyhledat laktační poradkyni,ta mi poradila zakoupit odsávačku a odsávat,abych nepřišla o mlíčko a tak odsávám doted.malý si mlíčko z lahve nevezme přes den ani omylem,mlíčko papá jedině ze lžičky,ovšem kolem desáté mu ze spaní dávám ještě MM do lahve a to si ze spaní vezme.i když jsou hladoví,tak si přes den tu lahev opravdu nemusí vzít,i kdyby měli umřít hlady.takže přes den,i kdyby měl hlad sebevětší,tak si z lahve nevezme.

johanka13
28. zář 2008

..jo a z hrnicku taky nejak moc nadsena neni,spis s nim blbne,coz asi taky neni dobre,takze k obidku zatim lahev 😖

johanka13
28. zář 2008

konja,radka- fakt sorry,ale co tady tak po vecerech ctu,vetsina dnesnich miminek 21st jsou rozezranci,takze mi prijde zvlastni,ze nepapaj jinak nez ze lzicky apod ☹ ale samozrejme kazde mimi je individuelni,pravda 😔

radka.m.
28. zář 2008

to je v poho,my lžičkou zvládnem i 250ml mlíčka,to my jsme taky žravý,ale jsme hooooodně moooooc tvrdohlavý. 😀 😀 😀

johanka13
28. zář 2008

no to je slusnyyy!!! to nesni aninase mlada,a to je nejakej jedlik ale to krmite tak hodku,ne? 😨 😲

radka.m.
28. zář 2008

trvá nám to jenom chvilku,máme to natrénovaný 😀 ,a v tom to právě je,že je líný a paličatý,tak tou lžičkou mu to jenom dávám do tý papuli a on jenom polyká a nemusí se namáhat,typický chlap,no 😀

johanka13
28. zář 2008

😀 😀 😀 😀

johanka13
28. zář 2008

..ja vedela,ze ty krivochcandy maj neco do sebe 😀 😅

niki2
28. zář 2008

ahoj, nebudu tady resit, zda se da zaroven kojit a krmit z lahve, ale poradite mi prosim jak teda na lahev naucit i za cenu ukonceni kojeni? Malemu bude za chvili rok, tak by to nebyla takova tragedie a ja bych uz potrebovala, at ho muze nakrmit i nekdo jiny. Teda nakrmit se necha (ovoce, masozeleninovy prikrm, kase, rohlik,...), ale nic nevypije. Ani z lahve ani z hrnecku. Maximalne par kapek z normalni sklenicky. Takze zatim pitny rezim resime pouze kojenim.

johanka13
28. zář 2008

niki-no to nevim,asi cas a trpelivost,ale pokud neni zvyklej na flasku,nechce z ni,tak bych do nej asi prala pod tlakem ucici hrnicek,s tou silikonovou hubickou 🙂

radka.m.
28. zář 2008

a nezkoušela jsi ty flaštičky od jupíku,sice jim to chvíli trvá,než na to přijdou,ale jsou barevné a to se dětem moc líbí,alespon u nás to funguje,jinak kdyby to bylo akutní-ten pitný režim,tak určitě do něj aspon trochu pití dostaneš lžičkou.jinak pokud jde o krmení mlíčkem,tak pokud chceš ukončit kojení,tak po roce už děti nemusí mít UM,pokud ho sami nevyžadují.stačí jim 150-200ml mléčné dávky denně,při čemž 150ml jogurtu se počítá jako 250ml UM,COŽ JE DENNÍ MLÉČNÁ DÁVKA.

niki2
28. zář 2008

No ja myslim, ze rano a vecer jeste mlicko bude, vidim to u starsiho syna, ten chce i ted, sice uz pije kravske, ale ma ho rad.
S hrneckem si maximalne hraje nebo do te hubicky kouse ☹

johanka13
28. zář 2008

..no a prave tou hrou by se to mohl naucit...az zjisti,ze mu z toho tece neco co mu chutna,tak se treba chytne 😉 Jinak jsem taky zastance mlicka,sama ho mam rada,ale mozna to UM vubec nebudem aplikovat,prijde mi,ze jsou ty deti silene baculaty po tom..nevim 😕 asi bych chtela kojit co to jde,ale je fakt,ze kdyz uz to beha a jezdi na odstrkovadle,je to divne kdyz jdem tak okolo a jen tak si cucne 😅 vidim to u kamaradky,ma 2letou holku,kterou porad koji a ta starsi 7leta vzdy tak litostne kouka...moc bych za to nedala,ze si taky obcas cucne
😲 😲

konja
29. zář 2008

johanka13: Synovi jsem dávala UM až do jeho tří let a baculatý teda rozhodně nebyl. Vždy byl a je i teď spíš na dolní hranici normálu. Baculatost podle mě není způsobená UM,ale tím, že každý má jiné trávení (spalování), každý je jiný jedlík a každý jí jiné jídlo - to platí u dospělých i u dětí. Moje sestřenice, která je primářkou na pediatrii právě doporučuje dávat Sunar klidně až do tří let, prý je to lepší než cpát do dítěte vitamíny v přáškách (tím myslím ty dětské vitamíny).

kakaja
29. zář 2008

konja: a už jsi zkusila tu stříkačku???já už jsem zakoupila a dneska večer zkusím, dám ti vědět jestli to klaplo 😀 včera pokus o krmení z láhve opět neúspěšný, řev jako blázen, psí voči atd. Pokud to půjde tou stříkačkou tak to nechám tak. Ale moc naděje tomu nedávám ☹