Dcera nechce pít z lahve. Jak ji to mám naučit?

kacerice
3. zář 2008

Ahoj, možná máte někdo zkušenost s tímto problémem. Moje jedenáctitýdenní dcera je plně kojená. Protože občas potřebuju na par hodin odejit, začala jsem odstříkávat mléko. Problém ale je, že z flašky nechce pít, jakmile jí ji dám, začne křičet a vůbec nezavře pusu, takže vůbec nesaje. Nevíte, jak ji to naučit?

ivusakos
3. zář 2008

Našemu Danymu je osm měsíců a nenaučil se to doteď🙂 Přeji hodně štěstí.

gabca1
3. zář 2008

kacerice - a dudlíček si vezme?

annag
3. zář 2008

Kacerice, ak chceš naďalej úspešne a bez problémov kojiť a potrebuješ odísť, musia ho nakŕmiť lyžičkou, striekačkou. V žiadnom prípade ju nesmieš učiť na fľašu. Len veľmi málo detí skutočne toleruje fľašu a prsník počas celého obdobia dojčenia tak, aby nezačali preferovať fľašu. Akonáhle prejdú na fľašu, tak väčšinou sa zníži aj tvorba mliečka, mamička začne dokrmovať UM a je po kojení. A musíš okrem toho odstriekať mliečko v ten deň tak, ako by ho malá vypila sama. Inak si tiež jeho tvorbu znížiš a dospeješ k laktačnej kríze, resp. k zápalu prsníka. Z fľaše mliečko veľmi ľahko tečie, bábetko nemusí účinne sať a potom automaticky ide cestou ľahšieho odporu a začne prsník odmietať.

eva1k2
3. zář 2008

Já jsem používala lahvičku Avent a neměla jsem vůbec problém s kojením.

annag
3. zář 2008

áno, nájdu sa detičky, ktorým to nevadí, sú to také, čo majú veľmi vyvinutý sací reflex a mamička má vynikajúcu produkciu mliečka, no takých je ozaj menšina

jjaanca
3. zář 2008

annag, všimla jsem si, že jsi si dost jistá ve svých radách (kterýma rozhodně nešetříš) a používáš takové nekompromisní termíny... ty jsi lékařka, nebo laktační poradkyně?

kacerice
autor
3. zář 2008

Jde o to, že nakrmit malou musí někdo jiný jen jednou týdně. Bývá to babička a jelikož má strach z krmeni stříkačkou, zvolili jsme flašku. Po konzultaci s laktační poradkyní a na základě zkušeností kamarádek jsem došla k názoru, že takto časté použití lahvičky by nemělo kojení ohrozit (i když vím, že je to trochu risk). Jen nevím, jak malou přemluvit, aby se z lahve napila. Mame ynačku nuk, přemýšlím, že zkusím Avent.
Gabča1 - dudlíček vůbec nepoužíváme a v tom je asi ten problém, nechutná jí to, nemá s tím spojeno nic příjemného.

jjaanca
3. zář 2008

Zkus Tommee Tippee. Hodně holek ji tu chválilo, má tvar prsu. http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=541620

kacerice
autor
3. zář 2008

Díky za tip, zkusím ji.

frog
3. zář 2008

Já jsem používala Avent lahvičky.Sice ne kvůli tomu,že jsem potřebovala odejít,ale jako dokrm a malá neměla problém pak zas přijmout prso a to jsem měla fakt málo mlíka a malá ho ze mě musela dolovat.Myslí,že jednou týdně jí to rozhodně od kojení neodradí.Ale pokud nechce ani dudlíka,tak jí asi nechutná ta guma,takže vám asi fakt nezbyde nic jinýho než to stříkačkou.já to dělala ze začátku taky a když se to dělá přes malíček a vezmeš si 5 ml stříkačku,páč ta je na to nejlepší,tak jí tím babinka nemůže nijak ublížit.Zkus jí to ukázat a ona to určitě zmákne 😉

martinka79
3. zář 2008

Kacerice nechci tě strašit, ale moje dcera lahev nikdy nepřijmula krmila. Naštěstí jsem ji mohla sama kojit do 4měs a potom nastoupila lžička. 🙂 My dodlík používali a stejně nic. Zkus dudlík s malými dírkami.
držím pěstičky třeba pomůže tip od jjanci

annag
3. zář 2008

jjaanca, nie som lekárka, ale mám svoje bohaté vlastné skúsenosti a skúsenosti iných mamičiek, venujem sa tomu niekoľko rokov, čím viac mamičiek stretneš a riešiš s nim ich problémy, tým viac skúseností naberieš. Motivovali ma k naštudovaniu problematiky moje negatívne skúsenosti s okolím pri prvom bábetku, keď mi nemal kto poradiť, namiesto toho som sa stretávala skôr s nepochopením a neodbornosťou. Nakoniec som zistila, že dojčenie je radosť a môže byť krásne a bezproblémové a jednoduché. len treba dodržiavať pár zásad a brať do úvahy to, že každé dieťatko je iné a má iné potreby a problémy (a takisto aj každá mamička). Väčšinou však stačí iba povzbudiť 😉

jjaanca
3. zář 2008

No fajn, tak to ti můžu klidně odporovat 😎

annag
3. zář 2008

jasné 😀

radka.m.
4. zář 2008

ahojda holky,tak náš malý,kterému je 10měs.si lahev nevezme doted,takže mu odsáté MM dáváme lžičkou.ono to ze začátku není jednoduché,hodně se toho vycintalo,ale po čase se to dětičky naučí zrovna tak,jako pití z lahve a časově to vyjde rovněž nastejno,jde jenom o zvyk.

iris
4. zář 2008

náš Tom taky nechtěl láhev, takže když jsem mu potřebovala dát čajík, tak z hrnečku..no a teď to má naopak umí z láhve a hrnek nechce 😠

alenka83
4. zář 2008

ahoj, tak já zrovna řeším to samé. Zkouším malému dát láhev, kvůli jednorázovce, kdy ho nebudu mít pár hodin u sebe a též odmítá. Dudlík cumlá Avent, tak zkusím také tutéž láhev. Tommee Tippee naprosto odmítá, ať už je v něm UM nebo MM. Tak jsem dneska i koupila jinou lahvičku od MAM a jsem zvědavá, jak dopadneme s tou. Zatím se přisaje pouze k prsu.

kacerice
autor
5. zář 2008

alenko, tak dej vedet, jak se vam to dari, ja to dnes budu zkoušet střákačkou a pokud to půjde, zkusím to naučit i babičku.

flor1
14. zář 2008

Ahojky, tak já mám stejný problém..mám 2.měsíčního chlapečka a jednou týdně chci chodit na kurz, tak bylo v plánu, že bude krmit manža..ale láhev vůbec nechce..zkoušela jsem Tomme Tippee a myslím, že ani jinou zkoušet nebudem...Nechce ani dudel...Tak budeme muset vyzkoušet sříkačku..
Jen me zajímá, jestli měl někdo taky problém a nakonec se prcek po delším zkoušení přísál??? 😕

minea
14. zář 2008

Pokud podávat MM alternativním způsobem, pak jakkoli jinak než lahví. Učit na flašku plně kojené dítě mi přijde absurdní. Naprosto souhlasím s tím, co napsala annag - je mi smutno z toho, jak málo matek zná doporučení laktační ligy.

jankax
15. zář 2008

No nevim, ja jsem se doporuceni drzela a doslo to k tomu, ze syn si ted z lahve mliko nevezme, ani kdyby to znamenalo, ze bude o hladu.... 😒

minea
15. zář 2008

jankax, kdyby ses doporučení držela, vůbec by tě nenapadlo dítěti lahev nabízet (od prsa rovnou na hrníček) - a o tom to celý je 😒

jankax
15. zář 2008

No ale co kdyz nechce ani hrnicek, ani nic jineho? Tak ted rad..... 😒

minea
15. zář 2008

Jankax, jde o to, jak hodně ti záleží na kojení. Já chci kojit do dvou let, ale jsou maminy, které to hned po příchodu z porodnice zvorají dudlíkama a čajíčkama, takže přejdou na UM a pak se chvástají, že není nad spokojenou matku 😒 .
No asi bych se zaměřila na hrníček s pítkem, moje dcera ho poprvé dostala v 8 měsících a pila z něj od prvního momentu (není to o velkém pití, spíš je to pár loků, ale chápe princip a dneska už vypije i víc - podle toho, jak potřebuje). Protože stále kojím, množství vůbec neřeším, reguluje si to sama. Prostě když už na něco dítě učit, tak na hrníček a ne na lahev, to je slepá ulice.

jankax
15. zář 2008

No jo holt ale kazdemu vyhovuje neco jineho, ne kazdy chce kojit do dvou let...nektere maminy se toho rady vzdaji hned po prichodu domu a vyhovuje jim to...ale to je mimo diskuzi.

Samozrejme ze zatim chci kojit, kdybych nechtela, davno to uz nedelam, ale kdyz budu potrebovat na den odejit (coz zhruba za mesic potrebovat budu) tak bude syn cely ten den asi bez mlilka...protoze mliko v jakekoliv podobe odmita. Je nauceny na to, ze mliko je z prsu, niceho jineho, a to je podle me ten problem. Z hrnicku pije jen vodu.

Takze pokud by se mi podarilo, aby aspon jednou tydne z te lahve/hrnicku mliko vypil, moc by mi to pomohlo.

kubinkov
15. zář 2008

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že dávat miminku lahev je úplně zbytečné. Když chci kojit, tak kojím a další nápoje jsou potřeba až k příkrmům po 6. měsíci a to už se miminko naučí používat hrneček s pítkem ( Teď mám netekoucí pítka Avent, pro druhou dceru jsem měla Nuk, který se "sám stavěl" a tím se pití navylévalo. Ten Nuk se mi líbil víc, ale už ho asi nevyrábí a po dceři mi nezůstal, protože pítko prokousala. 😖 ) Na přikrmení odstříkaným mlékem jsem používala lžičku a šlo to celkem rychle. Chce to vydržet. 😅

konja
27. zář 2008

Mohl by mi někdo poradit, jak přesně semá dítě krmit z lžičky? Manžel bude krmit malou odstříkaným mlékem zatímco já budu ve škole,ale malá omítá pít z láhve (nechce ani dudlík), okamžitě se strašně rozeřve a není k utišení.Zkoušeli jsme tedy mm z lžičky,ale opět řev 😖 Mohl by mii to někdo přesně popsat?Třeba to děláme špatně ☹ A nebo má někdo zkušenost s podáváním mm ze stříkačky? Jak velkou pořídit?A když ji to dáme s malíčkem do pusy,tak má to mlíčko malá sama táhnout,nebo pomalu vymačkávat?Nějak si to neumím představit 😅

frog
27. zář 2008

Já jsem to dělala přes stříkačku,používala jsem nejdřív 5 ml a později 10ml a pak i 20 ml,ta jde ale hůř tlačit..Normálně jsem si připravila mlíčko,at svoje nebo UM,pak si malou podložila polštářem,umyla si malíček,natáhla mlíčko.Jsem pravačka,takže levý malíček do pusinky,mimi začne sát a ty mu tam pomalu budeš vstřikovat mlíčko,tak po půl ml a když bude sát dobře můžeš dát malinko víc.Chvilinku to trvá než se to mimi naučí,ale je to rychlejší než lžičkou..snad jsem to napsala dobře 😉 .

konja
27. zář 2008

frog: děkuji, v pondělí vyrážím koupit stříkačku. Doufám, že mě nebudou mít ve zdravotních potřebách za feťáka 😀

dnada
27. zář 2008

tak já teda k původnímu tématu musím říct,že mám flašku od Aventu,malej z ní umí pít čajík nebo vodu od 2týdnů,umí pít i ze stříkačky a umí baštit ze lžičky. Vše se naužil během dvou týdnů co sme byli doma.Pořád je plně kojený přesto má občas žízeň a kojení na žízeň u nás nefunguje,prostě chce vodu nebo čajík 😉
jo a když pije s flašky ,kde je jen jedna dírka ,tak se nadře o moc víc,než když bumbá ode mě,protože mě mlíko teče samo,ani nemusí "tahat" 😀 😀 😀