Dcera si pořád sundavá bačkůrky. Jak ji to odnaučit?

elisbet
11. říj 2009

Ahoj děvčata,mám 16 měsíční holčičku a asi tak 50krát za den ji nandavám bačkůrky/někdy i ponožky/,nevím jak ji má vysvětlit,atˇsi je pořád nesundavá a netápká bosa,pradite někdo? 😉

malovani
11. říj 2009

Neporadím, u nás je to to samý... 😝 😀

power700
11. říj 2009

Ahoj, my máme bačkůrky s přeskou, takže zatím se ji to nepodařilo rozepnout. 😎 Ale ponožky si sundavá také stále. 😝

power700
11. říj 2009

Ponožky si sundavá také stále, když nemá bačkůrky... (abychom si rozuměly, že 😀 )

kaleilah
11. říj 2009

jediná rada je: na doma místo tepláčků punčochajdy, třeba i ty laclíkem 😉 MM ještě radí vteřinový lepidlo 😀 😀 😀 Ale klid, dvouletá cácora mi to dělá taky, ročňák se to taky naučil takže je zábava. horší je že z bačkor ještě vytahají tkaničky a lést s pupkem pod gauč a prohledávat celej byt už mě dooost neba 😀 😀 😀 Jo a s vysvětlováním nepochodíš, co na tom že maminka i tatínek bačkůrky nosí. se nemusim ve všem opičit, ne?! 😝 😀 😀 😀 😀

elisbet
autor
11. říj 2009

ja si říkala,že na to asi žádný fígl nebude 😒 ,ani přeska u nás nezabírá,vyzuje si je 😀

jandalinka
11. říj 2009

ahoj,U nás to trvá zhruba od 1roku. 😉 .Opakuji to pořád dokola,že bud musí mít bačkůrky nebo ponožky.Když má oboje,tak se jí moc potí nožička,ale v těchto chladných dnech nemůže být jen tak na boso.Když jsme teď byli nemocní,tak to byl "boj",nechtěla ani za boha ponožky a tak jí pořád dokola opakuji,že až půjde spinkat,tak si ponožky může vysléct a šup pod peřinu a jinak musí mít ponožky 😉 Ale radu žádnou neznám na toto 🙂

knobloska
11. říj 2009

Elisabet u nás to samé, já jí jen pokaždé říkám, že ne ne, že botičky patří na nožičky, ale stejně je to na prd 😀

jandalinka
11. říj 2009

knobloska: 😉 přesně tak.

elisbet
autor
11. říj 2009

Holky,já bych to zase až tak neřešila,ale na rehábce/cvičili jsme totiž vojtovku do 11 měsíců,kvuli oslabení svalstva/nám mudr jasně řekla,že Barča nesmí chodit bosa po rovném povrchu,ale musí mít zdravotní botky i doma,takže jem nakouopila kotníkové sandálky,aby se ji nepotila nožka-na sucháč i na přasku,takže skoro 2000 kč fuč a Barča lítá doma bosa,při troše štěstí v pnožkách 😀 To už mi ale rehábky neporadila,jak ji botky na nožkách udržet 😝 No nic,uvidíme,koho to přestane dřív bavit,ale sázím na svou rekapitulaci 😀

marinka
11. říj 2009

U nás to samé, bačkůrky jsem vzdala už úplně, ale na ponožkách trvám, zvlášť teď, co se ochladilo, ale je to teda boj 😖 Má je vyzuté během dvou vteřin a mám pocit, že během dne oblékám ponožky tak 20x 😝

prchalka
11. říj 2009

Ahoj,
my zatím nesnesem na nohách vůbec žádnou botu, ale neva, ještě nechodí. Jen jsme zkoušeli k její noze přiblížit podrážku na změření, tak začla nohama myslit o 106.
Mám ale trošku jiný dotaz. Jak chodit s dítětem ven v zimě (už i v takovémhle šeredném počasí), když si stejně tak nenechá nic na hlavě?? Jezdíme kočárem a buď je to někdy ok nebo se stále musím snažit odvádět pozornost a pak dojde stejně na vztekánky. Nebo nesmím chodit daleko od baráku, abychom se případně mohly vrátit dom, když by to bylo neúnosný. Bez čepice bych jí nenechala. Kapuca jí rozčiluje ještě víc. 2 čepice jsem teď koupila na šňůrku a stejně, když jí to popadne si ji stahuje přes obličej nebo vytahuje do výšky. Co s tím? A kdy asi tak chápou, že si to mají nechat?

iloha
11. říj 2009

musíš do nekonečna nandavat a nebo si vzít čepku taky. 😉

prchalka
11. říj 2009

iloha: No právě, že jen nandávám a vlastně třetinu procházky nemá nic na hlavě, zas to okamžitě sundává a nikam se nedostanem. Ale někdy si zas ani nevzpomene.. Tkaničky zastrčím za mikinu a je to taky lepší..

anatanka
12. říj 2009

Miri uz je starsi, tak na ni zabira to, ze si v obchode sama vybere cepici, backurky atd. - vetsinou silenej kyc, ale tim, ze si to vybrala, tak to pak nosi.
Mame vsechno trapne ruzovy, protoze jak to neni ruzovy, tak je to "hnusny" a neujme se to.

kaleilah
14. říj 2009

Holky, něco jsem objevila : 😀 😀 😀 http://www.infoband.cz/?cz_sock-ons-udrzi-ponoz...
😀 😀 😀

karolina1975
24. led 2010

Ahoj maminy, tak to jsem ráda, že tím netrpíme jen u nás.Kamča má ohromnou zábavu, když si sundavá jak bačkůrky tak i ponožky.Vítězím jen tehdy, když jí dám punčocháče. Má ráda moje pantofle, v těch se úžasně ráda pomaloučku loudá po bytě. 🙂 Ale jinak je to na náladě a na zahřátí jejich nožek. Zatím se osvědčuje bačkůrky na boso nebo jen punčocháče, ty jsou 100% zárukou.. mějte se..

vercak.
28. led 2010

Já teda kupuju bačkůrky kotníčkový a na tkaničky. Zavážu na mašličku a ty kličky ještě zavážu na uzlík. 😉 😉 😉 Malej si je od tý doby nedokáže rozvázat a když se mu to už náhodou povede, tak nad tim uzlíkem stráví fakt hodně času 😀

soanpe
28. led 2010

sofí má druhý sandálky,ty první si neustále sundavala.o víkendu jsem jí koupila ecco sandálky a ráno si je sama přinese do koupelny,když jí jdu přebalit a převlíknout, abych jí je obula 😀 😀 😀

renatajjj
8. bře 2010

Nazouvání bačkůrek jsme vzdali. Dáváme punčocháče a ještě protiskluzovky ponožky.

blandik
8. bře 2010

Malý je taky fascinovaný sezouváním botiček a rozvazováním tkaniček, ale taky i provlíkáním tkaniček, a sundáváním ponožek. Zatím to není extrém, tak ho nechávám si hrát. Ale papučky zavazuji na mašličku a tu pak ještě jednou zavážu, a toto neumí už rozvázat:o)) Ale když mu chci sundat papučky, tak ho nechám, a't to udělá sám...

kubaka
8. bře 2010

bačkůrky vůbec nevlastníme - chodí v ponožkách a v zimě ještě v těch ponožkobačkovech, co mají koženou podrážku. Teď má bačkorky až do školky. Ono se jim lépe chodí bez bačkor doma a líp udržují rovnováhu. Já bych je nenutila.

blandik
8. bře 2010

Kubaka - a co máte na podlaze? Koberec nebo něco klouzavého? Slyšela jsem, že u koberce botičky nepotřebují, ale když je podlaha kluzká, tak raději dát botičky...

kubaka
8. bře 2010

koberce nebo lino a má ty pletené bačkory s koženou podrážkou - ještě nikdy na ničem neuklouzl (nebo je šikovný, to neodhadnu 😅 )
úraz byl akorát když šplhal a hapal.

prchalka
9. bře 2010

A nevadí chození bez bačkor vývoji nožky? My měly jen jedny bačkůrky na přezku a už jí jsou malé, stejně je neustále sundávala, tak teď nemá nic, jen protiskluzové ponožky, které taky začala sundávat. Chtěla jsem jí koupit nové i za cenu, že je moc nosit nebude, ale na zavazování jí jsou malé přes nárt a jiné zrovna neměli 😖

elvie
9. bře 2010

Pokud můžu připojím se k vaší diskusi. Malé jsme koupili kotníčkové papučky na tkaničky a úspěch měli jenom v tom, že se daly dobře vyzout a vytahat tkaničky - několikrát za den. Ale jinak se jí v nich potila nožička. Máme všude plovoučky nebo dlažbu a mám strach, aby se mi nenachladila nebo neuklouzla, když bude lítat jenom v ponožkách. Teď jsme koupili papučky s výřezem a na přezku,ale nožka se jí potí pořád. K tomu ještě dětská doktorka řekla, že má na nechtíkách plíseň ☹ . Kožní lékařka říkala, že to je buď z bazénu, protože jsme chodily na dětské plavání nebo že to také může bít, když se hodně potí nožka a je uzavřená v neprodyšné obuvi. Tak co teď s tím? Papuče nebo ponožky?

mayerka
9. bře 2010

Ahoj, malej doma chodí naboso 😀 Je to otužilec. Máme doma parkety, lino, koberec i dlažbu. On je vůbec nalehko - body a pleny 😎

mayerka
9. bře 2010

tedy pro upřesnění - zatím nechodí, jen se staví... 🙂

vercak.
9. bře 2010

holky, já teda nevim, ale mě doktorka i známá, co vlastní obuv, řekly, že by malej měl mít bačkůrky, když už chodí. To kvůli vývoji nožičky. No nemá je každý den, protože i když mu udělám uzlík na tkaničkách, tak si s nim pohraje a rozváže. Navíc se mu taky dost potí v bačkůrkách nohy, takže je má fakt málokdy. Když jsme ale u rodičů, tak je mít musí, protože lítá po celým baráku a na chodbě je fakt zima

kubaka
9. bře 2010

no kvůli vývoji nožičky by měly děti co nejvíc chodit bosé. to je přirozené. Po koberci nebo linu - když máte tvrdou podlahu tak třeba jen sandálky s měkkou podrážkou, aby tlumily nárazy. V bačkorách se vždycky děsně potí nožičky. Učitelky dokonce ve školce ani na bačkorkách netrvají, stačí prý sandálky.
U nás jsme nepěstovali nikdy žádnou domácí obuv a nohy mají (narozdíl od nás s mužem vychovaných v 60. letech v pevných kotníčkových botách ) naprosto zdravé. 😖

zarofka
2. kvě 2010

ahoj. my mely stejny problem. dcera - 18m - si porad sundavala backurky, ale i boty venku. Nakonec se to vyresilo samo, jednou ji do boty venku vlezl mravenec, a tech se ona desne boji, takze ted vzdycky rikame, at necha botky na nozce, nebo ji tam zas vleze. a je klid🙂)) a na doma jsem navic koupila sandalky na prezku, kterou jeste sama nerozepne, takze dobry 🙂