Dcera usne jen vedle mě. Mám ji učit usínat samotnou?

suki
13. dub 2008

Holky nevím, jestli to dělám dobře s tím našim usínáním. Večer si vždycky spolu lehneme a malá se ke mně přitulí a asi za čtvrt hodinky spinká, pak ji spící přenesu do postýlky. V noci na kojení si ji vezmu k sobě a pak ji zase ve spaní vrátím zpět do postýlky. Problém je, že když by si k ní lehl přítel tak neusne, i když jinak ho samozřejmě zbožňuje, ale prostě usínat chce jen se mnou. Mám ji naučit usínat samotnou nebo nechat tak jak to je? Já nevím.

jankao2
13. dub 2008

ahojky ja s malou taky usinam a pak ji dam do postylky,večer jak se vzbudi na papani tak už si ji necham u sebe až do rana.s mojim manželem taky neusne a ani ji nějak neuspi.ja na tym zatim nic měnit nechci mala až bude chtit sama a bude na to připravena tak usne sama.asi sem ti moc neporadila ale nevim asi bych to zatim nechala tak 🙂

luucia
13. dub 2008

Holky, takový usínání je sice hezký a určitě příjemný pro obě. 😉 Ale já sem ráda, že to takhle nemáme. Anetka je od 2 měsíců zvyklá usínat sama v postýlce. prostě jí po koupání, krmení, dám pusu, odnesu do postýlky, dám jí tam medvídka usínáčka a jdu pryč. Ona si tam chvilku povídá a hraje a tak do čtvrt hodiny je tuhá. Takhle jí uspává manžel, moje mamka, když hlídá.

zuzik.3
13. dub 2008

No, jak já jsem byla šťastná, že mám dítě které taky usne samo. Dělali jsme to stejně jako luucia, někdy usla dříve někdy později ale sama usnula vždy. Zlom nastal v momentě kdy se začala přetáčet a stavět nejprve na kolínka a poté úplně. Vždycky jsme ji otočili na zpět a ona hned znova na čtyři. Takhle se to opakovalo i 2 hodiny. Bylo to opravdu vyčerpávající, tak jsme ji od té doby začali uspávat stejně jako suki. To usnula do 10 minut u mě i u přítele. Ovšem od změny času se i toho pokazilo a usne jenom u mě a ještě k tomu to trvá minimálně půl hodiny 😝

suki
autor
13. dub 2008

mně to taky nevadí, že tak usínáme, jen kdybych chtěla někam jít, tak je to takový blbý, lae jinak to mám ráda... 🙂

suki
autor
13. dub 2008

zuzik to naše malá se ještě na 4 nestaví tak nevím, třeba se to taky změní...uvidíš ono se to zase ustálí, miminka mají stejně různá období ve všem 🙂

suki
autor
13. dub 2008

je blbý, když už má člověk něco zaběhnutý a najednou se to tak změní jako u zuzika, to hlavně rodiče pak neví co s tím, ale já myslím, že se to zase spraví zuziku.

kalo
13. dub 2008

Za mě to už napsala LUUCIA 🙂 My usínáme naprosto stejně...Po kašičce pomazlit, pochovat a ukládám a odcházím /a ještě se s ukládáním střídáme s mužem...aby nebyla zvyklá jen na mě/ Zatím Ťuk ťuk...funguje

nensy
13. dub 2008

mi dáváme večer v 7 hod najíst a jde chrupkat ona je už naučená na tu 7hod potom je už pěkně protivná a dlouho ji trvá než usne.s manželem se taky střídáme je to lepší 🙂

zuzik.3
13. dub 2008

suki já taky doufám, že se náš režim zase upraví

cazadora
13. dub 2008

holky tak my uspáváme taky tak že dáme do postýlky když už je unavená ona chvilku brblá povídá výská a pak usne. ted začínám učit samotné usínání přez den doteď sem uhoupávala na míči. věřím že je super se s mimčem přitulit ale..co až mu budou tři atd budete na dovče? naši mě taky takhle uspávali doma jim to nevadilo většinou usnuli nakonec se mnou🙂 ale když někam vyjeli s partou a chtěli odejít tak já sem stejnak spala nějak lehce a jak se zvedali tak sem byla hned vzhůru a řvala když se jim povedlo odejít bloumala sem hotelem, chatou a řvala jak tur

zany
13. dub 2008

My jsme ze začátku problémy s usínáním neměli. Prcka jsme dali do postýlky, odešli jsme a jen párkrát jsme se vrátili do ložnice a dali zase dudlíčka! 🙂
Loni po Velikonocích se to změnilo a prcek nechtěl usnout, takže jsme ho uspávali buď v posteli a nebo jsme leželi na posteli, prcek v postýlce a drželi jsme ho za ručičku a hladili...
Potom se naučil usínat u kojení, takže jsem ho jen polospícího překlopila do postýlky... No a když jsme přestali kojit, tak první 2 večery trochu bulíkoval, ale během chvíli byl klid 😵 Teď jak se přehodil čas, tak to bylo docela v pohodě, ale poslední 2 dny večer bulí... 😒 Asi se mu nezdá dost tma 😕 Uvidíme jak to bude dál 😉 Holt by jsme museli dát žaluzie nebo závěsy 🙂

paolin
13. dub 2008

nam maly bohuzel neusina sam od narozeni. bylo obdobi, kdy usnul jen pri noseni. ted se v uspavani stridame a lezime s nim v jeho postylce. v noci se stejne stehuje za mnou do velke postele. pred spanim ma rad cteni a zpivani. zkouseli jsme na nej snad vsechno a docilili jsme jedine toho, ze maly dve az tri hodiny histericky rval a nevedlo to k nicemu. a psycholog a neurolog nam to nedoporucoval. otazky typu - to jako on neusne sam? to ja syna polozim..- mi uz krapet lezou krkem. taky bych to tak chtela..kazde dite je holt jine a nez ho zbytecne vystavovat stresu kvuli vlastnimu pohodli..tak si rikame, ze se nam to casem treba vrati. 😵

elly
13. dub 2008

No myslim, ze spat samo v postylce je nejlepsi...zkus ji proste naucit spinkat ve sve postylce...sice bude treba par dni plakat nez si zvykne..ale lip pro tebe...zkus ze zacatku tak byt s ni..pak intervaly zkracuj a pomalu dochazej od postylky..kdyby tam mela hodne tmu, tak ji kup treba svetylko do zazuvky.. 😉
Drzim pesticky... 😉

besinecek
13. dub 2008

ahoj, moje holčička spinká se mnou v postely a spinká krásně celou noc. Líbí se nám to, takže jestli nemáš problém tak si ji u sebe klidně nech, vždyť i ve světě zvířat žádná máma neodstrkuje své dítě pryč ale spinkají spolu až do určitého věku.

krikri27
13. dub 2008

Suki, my to měly taky tak, nakojila se vleže, odcucla, zalomila do své oblíbené polohy vpravo, ruce za hlavu 😀 a chrněla, do postýlky jsem ji přestěhovala za chvilku a spala tam ok bez problémů celou noc, po poslední nemoci ji uvozíme v kočárku-nehoupe, jen vozím semtam na místě-do 10 minut tuhá, pak spí v postýlce ok, usínat v kočárku se naučila na balkoně přes den, spí tam spolehlivě 2 i víc hodin, tak ho mám přes den na balkoně a večer v ložnici, uvozí ji i MM, nemusím já, je to pro nás lepší, než ji nechat řvát nebo ukojovat hodinu 😉 A kdyby ji někdo někdy hlídal, je to jistota 😎 🙂

ladunka
13. dub 2008

suki, jestli to máš takhle ráda, asi bych nic neměnila jen kvůli případnému odcházení. Správně jsi napsala, že miminka mají různá období, kdy svoje zvyky mění sama. Navíc jsou i dost chytrá 🙂 podle mé zkušenosti až jednou budeš chtít opravdu večer odejít, usne s přítelem, protože ty tam prostě nebudeš.

Moje dcerka je o něco starší starší, pravda, ale umí bez problémů usnout s manželem, mojí maminkou i tchyní, pokud ovšem skutečně nejsem doma 🙂 A s každým usíná jinak - se mnou se nakojí, lehne si, drží mě za ruku, kouká na mě a pak usne, když jí to dělá problémy, trochu na ni dělám pšššš. S manželem usíná s hlavou položenou na jeho rameno, moje maminka ji ukládá bdělou do postýlky, do ruky jí dá panenku a budík a malá usne sama.

Prostě až to budeš potřebovat, ono to vyplyne...

suki
autor
13. dub 2008

Holky děkuju moc za odpovědi, je to moc zajímavé. Já myslím, že zatím to tak nechám a to proto, že se na začátku května budeme stěhovat a teď ji učit něčemu novému je asi hloupé to kdyžtak až po přestěhování až si zvykne, že bydlí někde jinde, tak možná potom. 🙂

anatanka
16. dub 2008

Ta blizkost pri usinani je nadherna. Ja to tak uz dlouho nedelam, Miri spi ve svem pokojicku, ale nekdy mi to docela chybi.
Zrejme neplanujes na noc nekam vyrazet a nechavat ji uspavat nekym jinym, tak si to zatim obe uzijte. Ona se casem prizpusobi situaci a usne i jinak.

suki
autor
16. dub 2008

anatanka ja to mám taky strašně ráda, jen všude okolo slyším, že by dítě mělo usínat samo, ale myslím, že se to naučí i třeba až jí bude rok ne? 😅

ladunka
16. dub 2008

Suki, Karolína se to naučila někdy po roce, když jsem ji nechala spát u mojí mámy, která si to tak přála. A bez problémů - dokud kňourá, je máma u ní, když se upokojí, nechá ji být. Dokonce se na návštěvě u mé mámy takhle nechá uložit i ode mne. Opravdu se neboj 🙂

Podle mé zkušenosti zdaleka neplatí doslova a vždycky recept - naučte dítě co nejdřív usínat samo, jinak to pak nepůjde. Čím je dítko starší, tím víc se s ním dá domluvit a věci mu vysvětlit. Zatímco půlročnímu dítěti myslím jen velmi těžko vysvětlíš, že jsi unavená a ono se nemusí bát usnout, protože jsi vedle a přijdeš, kdykoli Tě bude potřebovat, dvouletému to už vysvětlíš o dost snáze.

suki
autor
16. dub 2008

ladunka děkuju 🙂 já si myslím, že nakonec to naše usínání není ještě tak špatný proti ostatním, kdy mimčo třeba neusne bez prsu nebo houpání....NIkolce stačí, že s ní ležím a za 15 minutek spinká. Někdy jí třeba ještě zpívám, ale mě to byví a myslím,že malá to má ráda 🙂

alcatko.j
16. dub 2008

Suki, vis jak uspavame Nelusku my?
Véélmi podobne a je mi to jedno 😵 ma uz jeden rok, takze opravdu uz mame nejaky ten rytmus pekne zazit, to znamena, ze mezi 8 a pul 9 jde spinakta je jedno, jestli se naposledy vzudila ve 2 ci ve 4, proste ona si to tak urcila, ze se chodi v tolik spat, tak se jde. A usina tak, ze ji ulozime do postylky a sedime u ni, dokud neusne, ona lezi na brisku, ocicekm si nas hlida, jestli tam vedle ni opravdu sedime, obcas si preje, abychom ji drzeli za rucicku a my ji radi drzime, kdyz chce.ja ji jeste prejizdim svymi prsty po jejich aje to uplne super.A nekdy, kdyz mam naladu, jdu si lehnout s ni a ani do postylky nejde a ja se k ni pritulim a ona ke mne a je to to nejkrasnejsi, co jsem kdy zatim zazila 😵 Mne je uplne jedno, ze to tak treba podle nekterych psychologu neni spravne, ja se ridim temi psychology, kteri to za spravne a prirozene povazuji 😅 Mne je uplne jedno, ze nekdo tvrdi, ze jsem nelcinym otrokem, kaslu na to, delam to, co delat chci co me bavi, co mi vyhovuje...ja zatim nespecham na to, davat ji na noc nekam jinam, nespecham na to, jit si povyrazit, az se na t budu chystat, budu to resit, ale proc se trapit dopredu??

listicka20
17. dub 2008

Suki, přesně jak píše Alčátko, když ti to vyhovuje, tak na řeči ostatních peč. A děti v různých obdobích potřebují něco jiného, skoro jsem tomu nevěřila, ale mění se to samovolně. Naše Katrinka v prvních třech měsících nespala jinak než na mym hrudníku (na to jsme přišli po týdnu usedavého pláče a non stop kojení, že jí zrovna tohle vyhovuje), potom se najednou začala vzpouzet, tak spala vedle mě u prsa, a od začátku pátýho měsíce vydrží ležet sama, že jsem ji jako ty nakojila a odnesla spící do postýlky, a holky pozor, včera přelomový den, celý den moc nespala a večer to bylo nejhorší, Katrinka ne a ne u prsa usnout, nepomohlo ani když ji vzal manžel do šátku, tak jsme ji dali do postýlky a nechali tam ječet, po deseti minutách jsme jí dali napít, ještě chvilku bulela a pak usnula. (Zkoušela jsem to tak párkrát už dřív, ale vždycky jsem po dvaceti minutách vyměkla, K. vypadala, že zvládne řvát celou noc). No a ve čtyři ráno se vzbudila, tak jsem ji nakojila a že budem spát dál, a Katrinka že ne, byla veselé kopající dítě, tak jsem ji dala do postýlky a šla si znova lehnout, a K. za chvilku usnula BEZ PLÁČE UPLNĚ SAMA!
Takže už jsem plná naděje, že to tak půjde i dál. A to jsem si vyslechla řečí, že ji rozmazluju, bude se mnou chtít spát v posteli navěky, neodnaučím jí to, mám ji zavřít do pokoje a odejít, i když prořve celou noc, zvykne si... blablabla

suki
autor
17. dub 2008

alcatko a listicka děkuju moc já to sama mám fakt ráda ty chvilky s malou a vidím to taky, že má pokaždé jiné období....tak třeba časem to bude chtít i ona sama jinak 🙂 Teď si to spolu budeme užívat. Je totiž pravda, že jinak není moc chovací miminko a samozřejmě se mazlíme přes den, ale ona si ráda hraje a prostě se ne zas až tak ráda chová a ten večer to je taková příjmná chvilka pro nás obě 🙂

alcatko.j
17. dub 2008

Listi, jinak, jak to ctu, my jsme to meli uplne stejne, prvni dny strasny problem se spinkanim, pak jsme zjistili, ze krasne spinka, kdyz ja lehnu na zada, pod hlavou dva polstare a nelinka na mem hrudniku 😵 Po nejakem tom mesici uz ji stacila ma blizkost a teplo tela, pak uz jsme ji mohli i prenest a ted uz pul roku zvlada usnout v postylce, jeste vypilujem to drzeni za rucicku(ale to mi nevadi) a je to v pohode 😵

listicka20
17. dub 2008

jo jo, přesně takhle jsme spaly 😀 docela hukot, co? Ale pak když jsme tak spát přestaly, tak jsem měla pocit, že mi něco chybí... Jinak jak mi lidi říkali, abych ji nechala řvát, zvykat si být sama apod., že na mě bude závislá... vůbec to není pravda. Teď v půl roce je to naprosto spokojený samostatný dítě, hraje si sama na dece a začne mňoukat jenom když je unavená nebo hladová