Dcera vyžaduje kojení k obědu, jak ji to odnaučím?

teodora159
6. lis 2013

Zdravím všechny dámy. Mám 8 měsíční dceru a stále vyžaduje kojení i k obědu. Nevím jak jí to mám odnaučit. Doktorka do mě stále hučí že musí papat oběd už bez mléčné dávky. Máte s tím prosím nějakou zkušenost?

berynka
6. lis 2013

@teodora159 zkušenost nemám, ale kojím pořád 😉 . Už tři měsíce zkoušíme příkrmy, jedla už všechno možné (i nemožné), ale bez prsa to ještě dlouho asi nepůjde. Naše dr. to naopak vůbec neřeší, i když jsem jí na to několikrát upozorňovala.

arrowka
6. lis 2013

Zkušenost nemám, ale to direktivní slovo "musí" se mi nelíbí. Nic nemusí, je to tvoje dítě a to bude jíst tak, jak mu to vyhovuje a jak to vyhovuje tobě. Jsi jeho máma a ty ho znáš nejlépe. Jestli s doktorkou není diskuze, tak jí řekni, co chce slyšet a sama si to udělej, jak potřebuješ. Takhle bych to udělala já.

naomi6
6. lis 2013

@teodora159 Klidně koj dál i k obědu. Znám kamaráku, co svoje kluky pouze kojila skoro do roka a nijak jim to neuškodilo, ba naopak 😉. Užívej si kojení, dokud to jde.

betelgeuzz
6. lis 2013

@teodora159 také nechápu, proč by musel mít oběd bez mléčné dávky. Jsou děti, kterým normální strava hned zachutná a nají se toho, jiné dlouho jen ochutnávají a jsou skoro do roka převážně na mléku. důležité je, co vyhovuje dítěti a tobě a ne nějaké doktorčiny tabulky.

lucifereeek
6. lis 2013

já myslím, že dr. určitě neříkala, že oběd bez mléčné dávky, ale spíše, aby už zařadila i něco jiného než mléko, pokud ho po obědě ještě dokojíš tak není problém, ale určitě by už mělo dítě jíst i něco jiného než jen MM.

katyxq
6. lis 2013

Kašli na doktorku, nemá pravdu ... koj tak, jak to dítku a tobě vyhovuje, spousta dětí se rozjí v roce i později 😉