Dceři padá dudlík, neudrží ho. Jak ji to naučit?

luuca2
16. únor 2010

Najde se tady někdo kdo měl stejný problém jak naše 2,5 měsíční holčička?
Ona by i dudala, ale nějak nám ten dudlík v pusině nedrží. Párkrát zatahá a pak ho jazýčkem vytlačí a je venku během pár vteřin Když ji ho přidržuju tak to je spokojená a dudá. Koupila jsem víc tvarů, ale ani jeden nedrží ☹ .

aponchie
16. únor 2010

kvetinku obycejnou z lekarny nebo drogerie ta je mala a dobre se dudla zalezi na tobe jestli silikon nebo kaucuk u nas radsi guma hneda ..po mnoha pokusech s tezkyma dudlama jsem u toho skoncili a super

momin
16. únor 2010

ahoj luuca.. myslim ze tu podobne tema uz nekde je.... 😅
Zkus ji davat jenom jeden tvar..ktery drzi nejlip a ona si na nej casem zvykne. Danikovi to taky trvalo. uz si fakt nevzponemu do kdy.... 😒 Vypadava mu jeste ted,jenom ze je rozdil v tom ze ted uz si ho sam najde a do te pusiny da...
Jenom v noci je to za trest 100x vstavat protoze chce maly dudlik-po tme ho nenajde....

petkula
16. únor 2010

...a proč ji ho dáváš, třeba ho nechce 😉

dagina
16. únor 2010

Luci, pro takové mrňousky je vhodný dudlík s "placatou" savičkou, pokud možno né tvarovaný. Od MAMu jsou dobrý dudlíky tohoto typu a za pár kaček cca 30 kč latex, silikon kolem 50kč. Nám jedou oba, ale prvních pár měsíců jsem spíše dávala latex.

sneha
16. únor 2010

lucca2 - my jsme meli stejny problem, dudlik chtela ale neumela ho udrzet, takze jsem chodila po venku, jednou rukou tlacila kocarek a druhou drzela dudlik v pusince a vecer jsem sedela u postylky a drzela a drzela 😝
My jsme meli nejdriv kaucukovy od Chicca a pak jsme zkouseli kde co, ake nic nezabralo, az cas - jednoho dne vecer pohla hlavickou, me vyjel dudlik z ruky ale ji v pusince zustal - taze jde asi o zvyk a chce to cas

betty2
16. únor 2010

Prckovi to také trvalo, dudlal ho jenom chvíli a pak mu hned vypadl a brečel ☹ největší úspěch má dodnes dudlík od Aventu, jinak na usínání jsem mu dávala na dudlík kapičku sab simplexu (kapičky na bříško), je sladký a to pak dudlá jako "blázen" 😝 😝

anicka164
16. únor 2010

Zkus mu ho dát do pusy a pak za dudlík malinko tahat jakobys mu ho chtěla sebrat. Procvičí si tak "dumlací" svaly. Dumlání dudlíku chce taky trochu jinou techniku než sání z prsu nebo z lahve, takže je potřeba to trochu cvičit.
Jinak prý víc dětí chce latexový, jsou měkčí, tak se dumlají líp. Ale chce to zkoušet, každýmu muminku chutná něco jinýho. Mikuláš skončil u nejsociálnější kytičky, jinou prostě nechce, ortodontický silikonový dudlíky zdařile bojkotuje 🙂