Dcerka si sama neřekne, když potřebuje na nočník

eerryy
21. zář 2013

Dobrý den, dcerka má 27 měsíců, je šikovná, všechno umí, jenom s čuráním máme problém. Ví kde má nočník, k čemu je, řekne mně, jak na mě zavolá, ale když se jí chce čurat, tak neřekne a řekne až se počurá. Někdy zpozoruji já, že se jí chce čurat, tak ji rychle dám, vyčurá se do nočníku, ale sama si prostě neřekne. Snažím se jí neustále ptat, posazovat ji (pokud si posadím, někdy se vyčurá). Co by nám mohlo pomoct? Myslíte, že k tomu ještě nedospěla? Máte prosím někdo zkušenosti?

ivular
22. říj 2013

@jaja.m Stále nevidím rozpor.. Toho co popisuješ u své dcery prostě VĚTŠINA dětí schopná není. To je princip všech tabulek - a pokud některé maminky namítají, že jejich děti se od tabulek lišily a přesto jsou zdravé, tak je to jen o nepochopení, že tabulky jsou o Gaussově rozdělení, nikoliv o každém jednom dítěti bez výjímky 😉

baris
22. říj 2013

já asi patřím mezi vyjímky, ale já jsem ani jednu ze svých dcer neučila chodit na nočník - teda abych nelhala - u starší jsem měla snahu okolo 8 měsíců jí tam posazovat (naočkovaná svou rodinou, že já už v 9 měsících byla bez plen). Dcera zdrhla, řvala jak tur. Tak jsem toho nechala. Okolo roku si začala sama způsobovat zácpu, takže k nočníku či WC se nepřiblížila ani na 10m, vyčůrat se na kytičku bylo sci-fi.

Podle dětské psycholožky (kde chodila se zácpou) je v normě mít plínku do 4 let. Starší dcera je hodně vysoká, takže "pohledů" od okolí jsem si užila dost, co jsem to za neschopnou matku a vyslechla jsem si tolik zaručených rad, že bych o tom mohla napsat knížku.

Starší dcera týden po 3 narozenách si sedla na nočník sama, oblékla kalhotky a už u toho zůstala.

Mladší jsem taky nevysazovala na nočník/WC - nechtěla. Na druhé narozeniny taky odložila plínku a oblékla kalhotky. Na noc jsme dávala plínku cca ještě 3 měsíce.

Sestra vysazuje holky na nočník od půl roku. Výsledek??? Neteř má přes 3 roky a stále spí s plínkou 😝

Počkejte, až se u dítěte "vše propojí" a pochopí co a jak.

diviska
22. říj 2013

@baris jenže i toho je individuální, já jsem s dcerou dělala od 4 do 10 měsíců bezplenkovku, pak se zasekla a nechtěla a v roce a půl se sama odplenkovala. Na noc jsme pak přestali dávat plenku během měsíce.. Jelikož jsme látkovali, tak by mi asi hráblo dávat plenky do 3 let 🙂

baris
22. říj 2013

@diviska právě proto, že je to strašně individuální - každé dítě to má jiné. Proto by se maminky neměly stresovat, proč jejich dítě ve 2 letech má plínku 🙄

A ano, přiznávám, bylo to už na palici - ani né kvůli těm plínkám, ale kvůli té zácpě. 🙄 Od 1 roka do 3,5 let jsme obíhali kolečko - dětské gastro, dětský psycholog, homeopatika, kineziologie ... co týden dávali projímadlo, aby se konečně vyprázdnila .... Vedle toho ty plínky byla prkotina - i když to bylo spojené - tak moc se bála vypustit stolici, že nechtěla jít na nočník/WC.

Až jí to v hlavičce přecvaklo na "správnou kolej", že kadit pravidelně nebolí, mohla odložit plínku.

diviska
22. říj 2013

@baris no tak to jste si užili :( já právě nemám ráda tohle srovnávání. Chápu. že se maminky mohou bátt, ale pokud nemá plínku ještě v 15 ti tak je prostě vše ok 🙂 ( nadsázka samozřejmě )

kituska
22. říj 2013

no tak u nas to same..klukovi tahne na 28mesic..sedi tu vedle me a hlasi, ze dela bobo..kdyz jdu ja nebo manzel na zachod, tak krici, ze delame bobo (nerozdeluje curani) kdyz se pokadi a ja se ho zeptam kam patri bobo, tak mi rika na zachod..vzdycky rikam ze teoretickou cast zvlada,ale kdyz mu reknu, tak pojd na nocnik, tak sebou placne na zem a jeci ze na nocnik nehce 😒 vsichni kolem nas uz jsou davno bez plinek, tak me to taky docela stve, ale odmitam tady mit vsechno pocurane a furt prat hovinka..lidi mi rikali, ze kdyz uz tak vsechno hezky hlasi, ze je to otazka chvilicky a odplinkuje se,ale on uz to tak hezky ovlada pres pul roku a stejne nic..tak doufam, ze se taky brzy dockame 😝

svha
22. říj 2013

ahoj 😉 nejde nenapsat, dcera má 25 měsíců, co chodila v teple nahá, plena nebyla potřeba, chodila si na nočník, když jsem dala kalhotky, jen mi oznámila, že se počůrala, jak se ochladilo, šla zase do plen
kamarádky dvě odplenkovali přes léto
první má dceru, v listopadu budou mít 2 roky, když se sejdeme, pořád běhá s malou na WC, kde si malá ucvrnkne a takhle to dělají už od července, chodí skoro co půl hodiny, prý to doma nedělá, ale jak vyrazí ven, skoro pořád,mě by to nebavilo
druhá má dceru o 14 dní starší než mám já, od června chodí na kanál, prý si doma říkala, od září se jí denně 2-3x počůrá, pokaká, blokla se, ale k plenám už se vracet nechce, poslední setkání, počůrala se, po převlečení se do hodiny pokakala a počůrala, na tohle taky nemám
máme látkové pleny, ale u nás rychleji neodplekovávají 😉, máme za sebou dva dny, kdy před týdnem byla 2h bez pleny a jednou si řekla, že chce na nočník, pak se šlo ven a šla do pleny
dneska byla 1,5h bez pleny, nechtěla do ní, chtěla kalhotky a oznamovala my až čůrala, vše mokré, převlékly jsme a chtěla do pleny, sama si ji donesla
nic neřeším, nesnažím se, když byla bez plenky, sice jsem se jí ptala několikrát, jestli nechce dělat aa, ale smůla
jinak chápe, co dělá a kde se to dělá, ovšem....
čekám, až to cvakne a na ostatní kašlu včetně mé mámy a tchýně 🙂

zazy
23. říj 2013

Ahojky děvčata,mám takový problém s malou a chci se zeptat,zda si myslíte,že je to neormální nebo máte něco podobného.Malé budou v prosinci 3 roky.Asi opřed 2 měsíci,jsme přestali dávat plínku na polední spaní.nepočůrala se,a asi po měsíci ani v noci,třeba jen jednou za týden se počůrala,tak hruba před 14 dny jsem si řekla,že ji už nebudu dávat ani na noc.Jenže než jsme stím začli,tak se začla počůrávat a to i u poledního spaní.Udělá to,že jkdyž jsem jki dala plínku tak si ji sundala a počůrala se do postýlky,to nikdy nedělala.A ted dva dny se mi počůrá normálně do kalhot,jednou denně,nevím,co si mám o tom myslet,jsem z toho na nervy

bamimi
19. zář 2017

Dobrý den,chtěla bych poprosit o Vaše zkušenosti,dcera ve 2,5letech se konečně začala hlásit na nočník,ale tak 1x za týden se stane že se počůrá do tepláků(když je zabavená hrou nebo třeba se zakouká u pohádky a já nejsem poblíž).
Je to normální že ze začátku děti nehody mívají?
Bára