Děti se nechtějí koupat, co dělám blbě?

malaletajicimyska
6. únor 2013

Kdyz se mi narodil prvni syn, tak u koupani vzdy plakal, pozdeji se to zlepsilo a pozdeji zhorsilo na tolik, ze byl problem ho jen dostat do koupelny, po dlouhe dobe ukazovani, ze je koupani fajn si dnes do vany vleze a hraje si tam, myti ale znamena sileny jekot o vlasech ani nemluvit. Rikala jsem si, ze je to vyjimka ale druhy syn mi dokazal, ze asi neni. Asi je chyba ve me. Mladsi jeste nemel lepsi obdobi od narozeni jeci a zapasi se mnou kdyz ho chci umyt. Mohu ho otirat zinkou to se smeje nebo jen osplouchnout nad umyvadlem ale do vody se neposadi ani nepolozi, kdyz ho do vody cca nad kotnicky postavim nejiste se rozhlizi a tise poplakava.
Vsechny deti kolem se rady koupou cachtaji se a v lete dovadeji v bazencich jen moje deti berou nohy na ramena.
Teplotou vody to neni zkousela jsem trochu teplejsi nez si myslim, studenejsi nez si myslim, ale je to stejne. Je mi z toho smutno, mam dojem, ze neco delam zarucene blbe neni prece mozne aby to bylo vrozene. Ja se vzdy rada cachtala a muj muz je take sileny kacer.

evaviki
6. únor 2013

@malaletajicimyska a kdyz si vlezes do vane s nim?

kamila1979
6. únor 2013

@malaletajicimyska ani hračky nepomáhají nebo kdyby si tam vlezli společně? Ondra s Matyáškem se koupou od léta společně a oba jsou spokojení.

petrajurinova
6. únor 2013

@malaletajicimyska určitě to není tebou, někdo prostě vodu nesnáší. Jednoho takového antivodníka mám taky doma. Od narození byl u každého koupání kravál jako bychom ho vraždili, umývání hlavy je horor ještě teď (a to už je mu 6 let), ve školce mají kurz plavání - jenom zmínka o tom, že bychom ho tam přihlásili vyvolala hysterický záchvat, v létě strašně rád chodí k řece, ale maximálně si sedne na kámen na břehu a opatrně namáčí chodidla, aby se do vody postavil nebo aby si tam dokonce sedl, to nepřipadá v úvahu. Od doby kdy byl schopný v klidu stát (asi od 2 let) ho většinou jenom sprchuju - to jakž takž snese pokud mu necáknu do obličeje. Mytí hlavy je boj pořád, trošku pomáhá, když mu na čele (částečně přes oči) přidržím froté žínku a on zakloní hlavu - v rychlosti sprchou namočíme vlasy (tak aby to stříkalo od čela směrem dozadu, namydlím a zase spláchnu. A dcera je pravý opak, ta by ve vaně nebo jiné vodě byla klidně pořád jako kačena. U obou dětí jsem vše okolo koupání dělala stejně, takže opravdu jsem přesvědčená o tom, že je to vrozenou povahou dítěte a rodiče to nijak výrazně ovlivnit nemůžou.

naomi6
6. únor 2013

@malaletajicimyska Ahoj, jen tě chci uklidnit. My máme doma to stejné. Je fakt, že vykoupat se nechá, ale vlasy jsou horor. Příšerně řve. Ale celkově vodu taky nemusí. Je to dědičné. My oba s manželem taky nemusíme vodu. 😉

missymici
6. únor 2013

@malaletajicimyska Ahoj,muj syn se vody boji,uz jen minimalne,ale donedavna to bylo silene.Voda ve vane malinko,jen sedel,hral si,odmital si lehnout,nebo opřít o lokte na zadech,mytí vlasu horor. Prosíkal o koupaní v male vanicce,tam mel jistotu asi. Jemu se koupano nelíbilo od narozeni,vzdy u toho plakal,co pamatuji uz v porodnici.
Má proste z vody strach,znam to moc dobře(osobne mam stach z velke vody- nemyslim ve vane,ale o tom syn neví), tak jsem ho chapala a vůbec jsem na nej netlačila,jen me bylo líto,že není v tomhle jako jiné deti.Minule leto jsme ho ukecali a sel do velkého bazenu s Babickou (ona je velka klidaska a ma velkou trpelivost), sedel na nafukovacím clunu a nechal se vozit,pak si machal ruce a az prisel tatka za ním,chtel aby sel do vody,Tatka sel a vzal si ho na ruce a chodil s nim ve vode. Velky pokrok. Ale ve vane se to nezlepšilo.PAk si do vany s nim vlezl opet Tatka a koukal co Tatka vyvadi ve vode,a bylo videt ze by chtěl taky ale mel strach. Tat´ka byl na nej fakt opatrnej a ohleduplnej a pak mu slíbil ýe když se do leta prestane tak hrozne bat vody,ze ho veme na ten tobogan a nauci ho plavat u babicky v bazenu.
Ztochu se to pohnulo.Ze zacatku si lehnul,ale hlavu jsem mu musela podpírat 🙂Vlasy mytí jen v sede se zaklonenou hlavickou a jistila jsem mu čelo,aby mu voda netekla do oci,mel z toho silene zachvaty, az prestaval dýchat.Ted mu hlavu meju stejne,ale uz nedavam tak velky pozor .schvlane. A uz si lehne na bricho,na zada,dela vlny,blbiny ve vode a umyt se necha taky.Dokonce sam od sebe se nororil oblicej a s radostí mi to chtěl ukazovat a ze to musí rict Tatkovy.Sam si leje na hlavu vodu.Pro me jsou to velke pokroky.

Skus jich chapat jako detsky pohled,maji strach,treba proto odmitaji,...Skus je nenutit do toho,ale spis mu rict coo to obnasi,kdyz se nemude chtit mýt.(tomu staršímu) a ten mladsi to mozna dela proto,ze to vidi od toho starsiho....

malaletajicimyska
autor
7. únor 2013

Dekuji jsem rada ze v tom nejsme sami vcera jsem je oba dala do vany a ve stoje sprchovala starsi se smal, lechtalo ho to a maly na nej koukal chvili nevericne a pak se take usmival.....tak to tak asi budu delat a jednou na to snad prijdou ze je to prima nebo hold budou sprchovaci 😀 Ach jo a ja se tak tesila jak budeme chodit na koupaliste a do reky a aquaparku. Pravda je ze starsi je sileny srabik boji se snad vseho a kdyz ho donutime tak se mu to pak vetsinou i libi a ma radost a mladsi ten jecel uz v pirodnici pri koupani. Budu si muset najit partaka do vody 😎
Dekuji za uklidneni fakt jsem si rikala, zda jsem neco nezanedbala ci nepokazila

zuzik24
7. únor 2013

S dcerkou jsme to měli podobné. Od narození koupání bojkotovala, řvala tak, že celá vesnice musela vědět, že koupeme ☹ Postupem času se to zlepšilo, v bazénku se jí tedy líbilo, ale doteď si do vany ani do bazénku nelehne, jen sedí a cachtá se. Mytí vlasů je u nás problém ještě teď, když ji to chytne. Někdy dobrý, ale někdy se zapře o futra do koupelny a že vlasy mýt nechce. A nehnu s ní ☹ Teď jsem to tedy ještě přiživila tím, že chytla od kamarádky vši a musela jsem jí ty vlasy stříkat smradlavým sprejem a pak jsem to musela smývat dvakrát, jinak měla vlásky mastné ☹ Takže averze vůči mytí vlasů se ještě prohloubila. Filípek naopak je ve vodě ve svém živlu, směje se, kope nožičkama a řve, když ho vyndaváme 😀 Taky doufám, že jí to časem přejde a bude si koupání užívat 🙂

cerkr
29. črc 2014

Tady jsem četla zajimavej članek o koupání dětí.
http://polepsteny.cz/navody/jak-deti-motivovat-...