Dudlík. Bezva tip na odnaučení!

kubaka
22. kvě 2009

Podařilo se nám nemožné: v 26 měsících našeho závisláka odtrhnout od dudlíku. Chodil s ním celý den a žalostně se dožadoval, když ho neměl.
Nápad jedné babičky ze Slovenska zněl: ustřihnout u gumového žužlátka koneček, udělat takovou velkou díru, asi 0,5 cm v průměru. Za dva dny díru popřípadě ještě zvětšit. Dudlík ztratil atraktivitu, přestal chutnat a plnit funkcei, ale:
co je důležité, malý neměl pocit, že jsme mu ho sebrali násilím, vzali mu něco úžasného. Dudlík pořád měl, akorát se nějak pokazil. Dva dny ho nosil jen v ruce 😎, okusoval kroužek, ale nedumlal. I v noci si ho držel. Za další dva dny už ho přes den vůbec neměl ani v ruce, jen večer na usnutí.

A včera už jsme dudlík ani nenašli, spal bez něho a vůbec se nedožadoval. 🙂 🙂 🙂 A žádný pláč, stres. Fakt bezvadný nápad.

iloha
22. kvě 2009

Je tak to gratuluju.... 😉 My se snažily taky........stříhaly a stříhaly, tvrdila jsem, že ty dírky jsou od zoubků, ale Terezka vždycky okomentovala, že je dudák oškivej, ale dudlala dál...... týden před druhými narozeninami jsme jeli brzy ráno na návštěvu a jí dudlík upadl v autě na zem, tak jsem ho potají sebrala a jí jsem celý den tvrdila, že se musí zeptat tatínka jesli ho někde nenašel, ale že ho nejspíš sebral nějaký pejsek nebo je někde v louži a že už to bude muset vydržet, a kupodivu místo nějakého večerního řevu se nic nekonalo.

zuzik.3
22. kvě 2009

kubako to je super že to u vás zabralo, ale u nás ne ☹

renda71
22. kvě 2009

my jsme dudánka odebrali ze dne na den a to v 19 měsících a vlastně tomu napomohla sama 🙂 jednou s ním praštila vzteky a on někam zapadl,že jsme ho nemohli najít,večer když šla spát,tak jsem řekla,že dudlíček je pryč,že utekl když ho zahodila a od té doby je bez něj 😵 čekala jsem šílený scény,ale vůbec nebrečela,občas řekla kde je dudu a tím to skončilo 🙂

sarinkam
22. kvě 2009

U nas byl dudlik skoro do tri let, zavinila jsem to ja, dala jsem ho jednou dceri do auta, aby by klid a jednou si ho odmitla vzit z navstevy a vecer jsem rekla, dudu je tety Ireny, no a ta tenkrat bezdetna Irena nam ho dalsi den prinesla , skocila jsem po nem a upenlive jsem trvala na to, ze ho ztratila cesou k nam. Nejlepsi bylo ze kdyz jsme se pozdeji stehovali, dudu byl objeven a skolacka rika, tak hele, ona ho Irena neztratila

kubaka
autor
22. kvě 2009

jejda- to jsem netušila, že to někdo takto už zkusil - 😅 Já to nikdy neslyšela, tak jsem hodila do placu 😀 .
No naštěstí tedy u nás tato metoda zabrala.
sarinkam - to je veselý - jak se na to pak zpětně hezky vzpomíná. Já mu ten ustřižený dudlík schovala do krabice "vzpomínek". Vedu takovou krabici každému z kluků - jsou tam takové zvlášť oblíbené nebo typické nebo nějak něčím zvláštní věci, kterým se váží vzpomínky nebo nějaký úspěch. Takže vedle prvního ohlodaného chrastítka, prošoupané ponožky je i děravý dudlík. 🙂

iloha
22. kvě 2009

to s tou krabicí je dobrej nápad, dudlík jsem ještě nevyhodila, tak snad ho někde najdu

tomasek06
22. kvě 2009

Tak já ho usřihla úplně a taky byl klid. Myslel si že si ho urval. Dva týdny ho jen držel u usínání a teď jsme dva týdny na dovči, tak jsem ho nebrala a řekla jsem mu že jsem ho zapoměla doma. S úspěchem se odnaučil už úplně. 😀 😀

sarinkam
22. kvě 2009

S tou krabici- videla jsem jednou na svatbe, první dupacky nevesty, boticky, vlasky, fota, taktez zenich tam mel svou vzpominkovou nastenku a bylo to moc vesely. Takovy dudlik tam ale chybel, k vseobecnemu veseli

kubaka
autor
22. kvě 2009

iloha - musím říct, že první syn má neuvěřitelnou paměť - když jsem vytáhla po něm peřinky do kočárku, rozzářil se a pamatoval si, jak na ně v kočárku koukal - takže dostal do krabice potah na peřinku a Marián povlak z polštářku. Jsou tam diplomy, vyrýžované "zlato" z Legolandu, první knížka, malý příbor, dopisy z prvního tábora - takový průžez životem ...

leonik
22. kvě 2009

ahojky, my taky dceři dudlík ustřihli ve 2,5 letech a řekli že je rozbitý 🙂 Pár dní to trvalo, ale zvykla si 😅

bajnokova
22. kvě 2009

Ahoj to je dobrý to teda musíme vyzkoušet

andys26
23. kvě 2009

Taky jsme minulý týden stříhali dudlík a malej 16 měsíců ho večer když šel spát pořád kroutil v pusině protože mu tam nějak neseděl 😀 . Když usnul dudel vyplivnul tak jsem ho vzala, schovala a bez problému usíná i bez něj (klep, klep, klep) 😉 . Tak nevím jestli to bylo tím stříháním nebo na něj velice rychle zapoměl a jsem ráda že to odnaučování máme rychle za sebou.

vojtisek2007
23. kvě 2009

já taky zkoušela dudu ustříhnout (nebo nechat téměř rozpadnout - máme latexový,tak to jde celkem rychle) a naprosto bez úspěchu - dudu byl chudák, měl bebíno, pořád ho myl a ofoukával...řval jak tur a hlavně rychle zjistil, že si ho může půjčit od ségry, protože se nemůže bránit, tak jsme koupili další a odnaučovat budeme až oba sviště najednou....

kubaka
autor
23. kvě 2009

vojtísek - to je teda smůla - když máš ještě maličkou, tak to je jasné, že dudlík je pořád na očích. To jste zatím fakt asi bez šance - ledaže by se cítil za chvíli jako chlap a dudlík je přeci jen pro "mimi" 🙂

lukynek
24. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsem včera s malým vyhodila dudlík. Nakecala jsem mu, že je dudlík jako nemocný, a že má "bolínko", a spolu jsme ho vyhodily do koše. Stál u koše asi 15 minut a řval, a řval, a řval !!!. Večer jsem ho dala spinkat, a byl asi půl hodiny kravál ("de je dudanek???"). Potom jsem si myslela, že už spinká, tak jsem se šla podívat, a on v postýlce svlečený z pyžama, a křičí na mě "zima". Tohle udělal asi 4x !!! Dáváme ho spát v 19:30, a usnul až ve 21:00hod.
V poledne mi usínal taky s brekem, a půl hodiny!!!
Dneska večer to probíhalo stejně jako včera, pořád se svlíkal !!!
Holky, myslíte, že to svlíkání začlo tím, že mu chybí dudlík?? Nebo to vaše děti dělají (dělali) taky ???
Děkuji za každou radu 😉

peppapig
24. kvě 2009

kubala, dobry napad a teda tleskam, jak rychle si u vas malej odvykl. nase M je na dudu nalepena. Teda pres den ho nemivala skoro nikdy, ale na spani a nekdy, kdyz potrebuju neco udelat a ona se zacne nudit, hned si bezi pro dudu. Zrovna dneska jsem chytla nerva, M kricela 'dudu dudu' nebo nebo jsem ji neco vzala z ruky, tak jsem dudu chytla a hodila z okna 😅 M pak chodila okolo okna a smutne hlasila 'dudu neni, sel ven'

Porad se chystam, ze zacnu s tim 'dirovanim' ale nejak nemam odvahu, vim, ze ho v noci bude hledat a pak neusne a vsichni budeme vzhuru. Zni to hrozne pohodlne ja vim, ale snad to nejak zvladnem. Porad lepsi oducovat od dudliku nez od ozuzlaneho palce v puse 😝

zuzik.3
27. kvě 2009

Tak jsem znova začala s odnaučováním, uřízla jsem dudel a když to zjistila sama ho vyhodila do koše, že je bak. Při odpoledním spánku ho samozřejmě vyžadovala, nedala jsem, řvala, ječela a ze spánku nebylo nic. Večer se nám ji podařilo po hodině a půl uspat, ale v noci strašlivé scény. Takto už je to třetí den a já opravdu přemýšlím že dnes koupím další dudel, protože je mi ji líto jak ječí a mlatí sebou o postýlku ale usnout prostě nedokáže. Máme vydržet nebo podlehnout??

hejdita
27. kvě 2009

vydrzet........
co kdyby to byl uz jenom jediny den na to aby si zvykla bez...... 😉 🙂

fajn
27. kvě 2009

tak já dudel taky uřízla ,ale to byl starej a novej jsem měla co kdyby. Večer chtěla nunu a tak jsem ji dala ten hnusnej a ona že je rozbitej ,dala ho vedle sebe na polštář a usnula za 3 dny si už nevzpoměla

amina
28. kvě 2009

Nám pomohla náhoda - "nehoda". Po večerním vylévání nočníku malý obdivoval jásavě na záchodem svůj výtvor a jak se tak radoval, dudlík mu vypadl přímo do největšího špláchu. Chvilku plakal, nechápal, zíral, ale pak pochopil, že je "nunuky" nadobro konec. Měla jsem z toho prvního večera pěkné obavy, občas se v noci vzbudil, ale zvládl to dobře.
Nevěřila bych, že to tak klidně proběhne, byla to jeho droga, když mu bylo úzko, byl unavený, neusnul by bez něj. A stačila náhoda a všechno je tak, jak má být.

zuzik.3
28. kvě 2009

hmm, vám to všem šlo tak lehce tak si říkám, že na to asi ještě není ten správný čas, je to už čtvrtý den a žádná změna k lepšímu 😒 Dudlík už mám nachystaný na dnešní noc...

lukynek
28. kvě 2009

Holky, jupííí, už jsme se ho zbavili nadobro. Dnes, čtvrtý den po vyhození dudlíku, malej spinká jako andílek....a to celou noc !!! 🙂 Sice to usínání je teda delší, pořád něco vymýšlí, ale nakonec usne. No a konečně se vyspím, mám velkou radost.

janulle22
29. kvě 2009

Nas malej ma cumel jen na spani a to jeste tak, ze vecer usne vyplivne a dozaduje se ho az nad ranem a nebo kdyz spatne spi... mozna uz by jsme to mohli taky zkusit, ale chceme odnaucit ted od plin, tak zas aby toho nebylo moc na nej.co myslite?

petrunka01
29. kvě 2009

Ahoj.Mně tuhle metodu poradila kamarádka.Zkusila jsem to asi ve 26 měsících a ze dne na den jsme byli bez dudla-měla ho jen na noc a sám ho zahodil,nechtěl ho.. 🙂

krista
29. kvě 2009

Ahojky holky,
myslíte si že je tahle metoda vhodná i pro nás, malý bude 15měs., jestli na to ještě neni malá aby to pochopila? 😅
Já bych jí ho jinak asi nebrala, ale začla se v noci hrozně budit a to kvůli tomu, že mě má ochočenou že donesu dudlík, protože jí vždycky spadne někam za postýlku. Určitě bych to zkusila, ale bojim se, už takhle přes den dost vyvádí i bez toho odnaučování 😅

jklm
30. kvě 2009

Najlepsie spravite zeny ked namocite cumlik do pepru a to pomoze hned 🙂

eppik.m
1. čer 2009

ahoj všem, kristo: já Michalovi vzala v 15m. prso (odstavila jsem ho) dudlika (prostě jsem mu ho už nedala) dostal očkování Priorix, jdou mu stoličky a trojky, učí se chodit, chce se sám krmit (jinak odmítá jíst), proto jsem založila i téma o cholerickém dítěti a přizpůsobila výchovu ... vše ustál na jedničku akorát ty zoubky nás trápí ... a přijdou další a další věci, takže si nemyslím že obyčejný dudlík by mně osobně rozhodil ... ale záleží na tvém osobném postoji a citů k tvé dcery ...

iloha
2. čer 2009

krista, za pokus nic nedáš, klidně bych to zkusila 😉

ewuska
2. čer 2009

Tak dneska jsem taky ustřihla dudlíka a uvidíme jak to bude probíhat 🙂 Neměla jsem žádnýho velkýho závisláka, pokud dudlíka neviděl tak ho nepotřeboval, ale večer po vypití kašičky (nebo při dopoledním spánku) si ho do pusinky vrazil pokaždý. Večer jsem čekala nějaký protesty, ale úplně v pohodě. vypil kaši, přikryl se a dudlíka drží ještě teď v ruce 🙂

Kristo: na tom dudlíkovi neni nic k vysvětlování. On jí chutnat nebude a max. jí můžeš říct že má dudu bebí 😉 My jsme dneska chodili a každýmu ukazovali že má rozbitýho dudu a každej ho musel pofoukat aby se dřív uzdravil 😉

Fakt super typ, tohle by mě nikdy nenapadlo 😉

yanna.o
3. čer 2009

Tak my máme pro dudlíček i speciální názvy.. tak hodně ho má rád. Říká mu dudu, dudlík, dudlíček, ale i nunánek a nynynka 🙄 😅 😅 Budou mu 2 roky a je závislej, když ho vidí, tak si pro něj hned běží a s gustem ho podudá. Když se bouchne, něco mu seberu, má jít spát, hned si na něj vzpomene a řve a pláče, že ho chce. Když mu rostly zuby, tak ho i hryzal a rozhryzal, tak jsem měla radost, že mu řeknu, že dudlík je rozskousaný a rozbitý. On ho nemohl dudlat, vyndaval ho z pusy a zas ho tam vracel a řval stejně!! Dožadoval se dudlíku nerozkousaného 😠 Takhle se to stalo několikrát. I vzteky je schopný ho rozkousnout, ale nechápe, že jiný nedostane. Prostě ho zahodí a chce dudlík, co je v pořádku. Je to moje vina, páč jsem mu tím zalepila pusu, když jsem nestíhala. Jsem na něj sama, nikdo mi nehlídá a chystali jsme rekonstrukci. Od narození byl děsně savý a dudlavý a dodnes ho to nepustilo 😅 Jsem zvědavá, co bude, až mu ho nedám, to bude řev... 😖 😝