Dudlík. Bezva tip na odnaučení!

kubaka
22. kvě 2009

Podařilo se nám nemožné: v 26 měsících našeho závisláka odtrhnout od dudlíku. Chodil s ním celý den a žalostně se dožadoval, když ho neměl.
Nápad jedné babičky ze Slovenska zněl: ustřihnout u gumového žužlátka koneček, udělat takovou velkou díru, asi 0,5 cm v průměru. Za dva dny díru popřípadě ještě zvětšit. Dudlík ztratil atraktivitu, přestal chutnat a plnit funkcei, ale:
co je důležité, malý neměl pocit, že jsme mu ho sebrali násilím, vzali mu něco úžasného. Dudlík pořád měl, akorát se nějak pokazil. Dva dny ho nosil jen v ruce 😎, okusoval kroužek, ale nedumlal. I v noci si ho držel. Za další dva dny už ho přes den vůbec neměl ani v ruce, jen večer na usnutí.

A včera už jsme dudlík ani nenašli, spal bez něho a vůbec se nedožadoval. 🙂 🙂 🙂 A žádný pláč, stres. Fakt bezvadný nápad.

ewuska
3. čer 2009

yanna: taky k tomu jednou dozraje 🙂 Do školy s ním nepůjde tak se nestresuj 😉

yanna.o
3. čer 2009

Zatím mu říkám, že ho vyhodíme do popelnice a popeláři ho odvezou.. On to i celé po mě opakuje 😅 Ví přesně, co se stane. Tak uvidím, jak bude reagovat, až ho tam sám a dobrovolně vyhodí.. To udělá, myslím, bez problému. Ale pak stejně bude řvát, už to vidím. Můžu nejdřív zkusit to, že dudu je nemocný, pak ty popeláře..

ewuska
3. čer 2009

nebo co sem ještě slyšela tak dávají děti dudlíky čertům a nebo když se v rodině (nebo kamarádce) narodí miminko tak ho dát to mu miminku, že je malinký a potřebuje ho 😉

yanna.o
3. čer 2009

ewus, taky myslím. Je mi to tak nějak jedno, hlavně že je klid. Čekám, až skončí ta rekonstrukce a pak mu ho prostě seberu, mazat se s tím nebudu. Ale mám dojem, že na něj budu muset jít po dobrém a s citem. On ho má fakt rád. A přilnul k němu od té doby, co jsme ho začali připravovat na ty popeláře a občas mu řekli my nebo babičky, ať to vyndá, co to má v puse apod. Začal si ho hlídat 😅

yanna.o
3. čer 2009

ewus, hm.. teď jsme dávali kamárádce dárek, že je to pro malinké miminko. Tak on šel, dárek jí podal a pak se rozplakal, protože ho chtěl. nějak to chudinka nepochopil 😅 Tak jsme mu ho sebrali v nestřeženém okamžiku, až si ho prohlídnul. 😀

ewuska
3. čer 2009

yanni: hele jednou ho to přejde, jednou prostě musí 🙂 My to zatím zvládáme na 1* tak doufám že to tak už vydrží 😉

jeudi
3. čer 2009

ahojky tak to jsem udelala malymu kteremu jsou pres tri roky!!!!a bohuzel nam to nepomohlo sice ho nosil zuzlal pres den ale vecer byl nepricetnej spocenej vzteky tak sem mu musela dat jineho ..nemuzem se ho zb avit v zari jde do skolky ..sice sem do teto kategorie nepatrime protoze uz neni batole ale nevim si rady

terreza
3. čer 2009

ja mela dudlik do 4 let pry, a moje mamka si pamatuje jak si chodila dudlak jeste sama kupovat 😀 a rovnou ho dala do pusy v obchode 🙂 ani jedna nemame krive zuby,tak v tom nevidim problem..do skoly s nim nepujde neboj

kubaka
autor
5. čer 2009

yanna - dlouho jsem tu nebyla, koukám, odnaučování pokračuje - možná kolem toho dudáka nedělat tolik řečí. Nemluvit o tom, co se stane- dítě to nepochopí a jen ho děsí představa čehosi. Nechat to být a spíš konat, než kolem toho mluvit. Malej byl taky pěkný závislák - nedělal teda scény, ale dožadoval se dosti žalostivě. Záleží na povaze,takže spíš odhadnout co dítě snese a nestresovat ho, neshazovat jeho dudánka, nevzbuzovat stud za to ,že ho má rád - prostě jak píšeš, s citem a laskavě 🙂

zuz- jak jste na tom vy?

pepibubu
6. čer 2009

Holky já zase někde četla, použít mikuláše s čertem - když ho odevzdá, tak dostane nějakou hračku pro velkýho kluka... Hodlám to tak letos udělat, to mu bude rok a čtvrt, tak si myslím že optimální 🙂

jeudi
6. čer 2009

pepi 😀 mi byli na certech a filipek ho hodil certovi a bohuzel to nevyslo,ale tobe drzim pesti at to vyjde..ja mam doma beranka tvrdohlaveho takze to budu mit tezsi,ale jak rika kubaka nemela bych ho shazovat ze ma rad dudlika on se za to uz stydi a vzdy me chytne za ruku at mu ho tam dam ja sam se pre de mnou stydi doktorka rekla at tomu necham volny prubeh neupozornuju ho a ono to casem prijde samo..jsem zvedava za jak dlouho aby jeste ve skole nechtel cumlat 🙂

zuzik.3
6. čer 2009

Ahojky, takže my už jsme bez dudánku 12 dní, ale pořád to není ono. Už jsem se radovala že se to lepší, usínala za cca 10 minut a jenom lehce pobrekávala. Pak se to zase zhoršilo, odpoledne odmítá spát, stojí v postýlce, brečí a křičí že NE HALÍ. Některé noci prospí v pohodě celé, jindy se vzbudí a bez dudlíku znova neusne tak jsme vzhůru i hodinu. Zdá se mi to už nějak dlouho, nechci aby byla z toho vystresovaná. Když jsme odnaučovali od flašky tak byl po týdnu klid.

jeudi
6. čer 2009

zuzi ja bych to nasilim nedelala ale sama si neumim poradit tak drzim pesti a pevne nerviky 😉

kacici
6. čer 2009

Holky,my jsme pred 3 tydny byli na dovolene a pri odjezdu jsem ji dala uplne vsechny dudliky(asi 10 😅 ) a ze je pujde odevzdat drevene figurce na zahrade.V tom nebyl problem,figurky tam meli ruzne,my jsme vybrali Mikulase s kosikem,nechtela jsem aby se bala certa.Byl to zlom - do te doby byla na dudliku zavisla ve dne v noci a kolikrat musela usinat se tremi najednou 😅 . Nam ale na dovce dosla trpelivost,stale dudu sem dudu tam a tak jsme to udelali naraz. Dudliky vsechny pekne polozila,tak jsme rekli papa a to co potom bylo bylo sileny 😔 . Strasne zoufaly rev,vydrzela brecet asi jeste hodinu,ale sama vedela,ze dudliky tam dala a ze je Mikulas da miminkum a mensim detem. Ted uz je v pohode,obcas rekne dudu ne,neni,ale jen pred spanim v kocarku.Spani se nam teda rapidne zhorsilo,teda jen uspavani,protoze nema neco co ji uklidni ☹ Ale kdyz je unavena usne uplne v pohode. Uz jsme ji ho parkrat chteli vratit 😅 ,ale vydrzeli jsme a jsem fakt rada. Moc vsem maminkam preji pevne nervy pri odebirani dudlika u zavislacku 😉

zuzik.3
6. čer 2009

Tak jsem ji dala před chvilkou spát a opět bylo halí ne, položila jsem ona začala brečet a stoupla si. Já jsem s úsměvem řekla hezky se vyspinkej a odešla jsem. Pobrekávala max. 1 minutku a bylo ticho 🙂 🙂 🙂 Tak snad už.....

jeudi
6. čer 2009

holky ja vam tak zavidim pevnou vuli ta mi k tomu bohuzel chybi a ja mu ho vzdy vratim 😔

yanna.o
6. čer 2009

kubako, jasně. Já teda nevím, kdy jsi tu byla nebo nebyla, protože tě neznám 😅 I já jsem tady fakt náhodou jen prolítla, napsala, že mám závisláka 😀 Osobně ten dudlík nijak neřešim a hlavu si s tím nelámu. Až nastane čas, tak mu ho prostě seberu. Zatím jsem mu aspoň řekla, že ho má jen na spaní a snažím se si za tím stát. A taky mu říkám, ať si ho vyndá z pusy a položí na stůl, což dělá, poslechne.

zuzik.3
9. čer 2009

Nechci to zakřiknout, ale zdá se že máme vyhráno 🤐 🙂 🙂 Včera večer a dnes už usínala konečně bez breku.

kubaka
autor
9. čer 2009

yanna.- tak to je hezké, že váš poslechne 😀 Náš taky poslechl: odložil dudlík asi na vteřinu a pak si ho labužnicky zase narval do pusinky s výkřikem Ham a s vyzývavým výrazem, jako že rozumí, ale odmítá poslechnout. 😀
taky jsme si s tím hlavu zas až tak nelámali

zuzik - výhra - 🙂
jeudi - víš kolikrát jsme mu ho vrátili, když se začala žalostně dožadovat? Nepočítaně. Prostě mi to rvalo srdce, když ho těch pár minut zoufale hledal, že jsem si řekla, že ty slzy za dudáka nestojí. No, a zvládl to ve 2 a čtvrt roce.

jeudi
10. čer 2009

kubaka:jste sikulky mi ho porad mame na spani ale pres den si alespon odvykl a na ven ho uz nevyzaduje a da mi ho dobrovolne..

ewuska
11. čer 2009

tak my máme zdá se vyhráno 🙂 Sice jsem podlehla a koupila ještě jednoho dudlíka, ale už honechce 😵 ksichtí se na to jak kdybych mu dávala citrón 😉 Občas sice dýl usíná, ale je to max 20minut, takže pohoda. Ještě jednou moc děkuju

janulinek
12. črc 2009

Ahojda holky,tak my to vyřešily tak,že já odjela na sraz se ZŠ a přítel jel ke známým na chalupu.Samozřejmě náš miláček si někam schoval dudlika,tudíž se jelo bez něj.A světe div se,vůbec si na něj nevzpomněl.Ani dnes si nevzpomene a to je moc dobře.Už jsem se i styděla,že takový kluk má furt dudlik.Přeju hodně zdaru při odnaučování 🙂 🙂 🙂

beruska24.9.
2. pro 2011

Tak jsem se včera konečně odhodlala začít s oddudlíkováním naší 26m. dcerky. Jen nevím, jak to dopadne, když máme ještě 3m. mimčo s dudlíkem. Ustřihla jsem špičku, večer před spaním ji ho normálně dala, hned zjistila, že něco není v pořádku. Zkoumala dudáka, do vzniklé dírky strkala prstík a pořád mi to ukazovala. Nakonec spala s ustřiženým dudákem v puse. Dnes jsem odstřihla další kousek. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.
Spíš bych potřebovala poradit. Dcerka stále 1-2x za noc pije sunar z lahvičky s klasickou savičkou. Už jsem zkoušela i měkké pítko, ale zjistila, že to není savička a dožadovala se té. Ráda bych společně s oddudlíkováním chtěla zrušit i tu savičku na láhvi. Máte nějaký typ z čeho dávat pít mlíčko??? Když dám jen vodu z lahvičky od kubíka (přes den pije z té nebo ze skleničky), tak po půlhodině je zase vzhůru a chce mlíčko.

beruska24.9.
7. pro 2011

opravdu nikdo nemusel toto řešit? 😕

skajana
7. pro 2011

@beruska24.9. Já tedy osobní zkušenost nemám, dcera naštěstí v noci mlíko nevyžaduje - ale řešila to kamarádka, u podobně starého dítka a vypadalo to u nich asi podobně. Začala dávat na pití jenom vodu, pár dní se sice nevyspali, protože holčička taky vstávala daleko častěji a dělala scény, že chce mlíko, ale po cca týdnu byl klid, spala celou noc i bez vody 🙂 tak držím palce ať vám to vyjde ;)

clea.1
7. pro 2011

Strašně jsem se toho bála a nakonec to bylo jednodušší než jsem myslela,ve 20m jsem jim je zebrala a letěli do koše a byl klid.Od té doby si na dudel ani nevzpomenou a spí jak dudci.Konec nočních hledání těch zatracenejch věcí,konec nočního řevu.Hurá.
Moje rada je nebýt srab a najít tu odvahu a vyhodit je.Ps.mám oba dva v ložnici takže mi to trvalo dlouho.
Jedna známa mi poradila rozebrat jim dudel na tři části a dát jim ať si ho složí,že to jejich kluka tak unavilo,že u této činnosti usnul a za tři dny to šel sám hodit do koše.(já tu radu neuplatnila tak nevím)

beruska24.9.
7. pro 2011

@skajana - už 3 měsíce jsem se prakticky vůbec nevyspala. máme malé mimi, takže se mi budí na střídačku. přesto díky, asi to budu muset fakt zkusit - jen tu vodu.

sussanah
7. pro 2011

jo kez by to fungovalo, ale mlademu je to uplne jedno ☹ Klidne si dudlik i cely rozkouse, pak prijde, ukaze ze je rozkousany, hodi ho do kose a chce novy 😝 No ale jak uz tu nekdo psal, do skoly s nim nepujde, tak co 😀 Navic si ted zacal cumlat palec (dudlik ma jen na spani uz asi od roku) pres den, tak nechci rusit nocni dudlik, aby si necucal v noci palec. Radeji dudlik do 3 let nez deformace prstu z cucani..

skajana
7. pro 2011

@beruska24.9. Aha, tak to pak chápu, že se asi blbě realizuje 🙂

beruska24.9.
7. pro 2011

@sussanah - nestraš! já už odstříhala 2/3 dudáku a malá ho zatím zvládá dudat i tak, ale palec nééé!!!!!! mám tedy koupený ještě jeden v rezervě, takže asi ho budu muset na to spaní zase vytáhnout ☹