Dudlík. Bezva tip na odnaučení!

kubaka
22. kvě 2009

Podařilo se nám nemožné: v 26 měsících našeho závisláka odtrhnout od dudlíku. Chodil s ním celý den a žalostně se dožadoval, když ho neměl.
Nápad jedné babičky ze Slovenska zněl: ustřihnout u gumového žužlátka koneček, udělat takovou velkou díru, asi 0,5 cm v průměru. Za dva dny díru popřípadě ještě zvětšit. Dudlík ztratil atraktivitu, přestal chutnat a plnit funkcei, ale:
co je důležité, malý neměl pocit, že jsme mu ho sebrali násilím, vzali mu něco úžasného. Dudlík pořád měl, akorát se nějak pokazil. Dva dny ho nosil jen v ruce 😎, okusoval kroužek, ale nedumlal. I v noci si ho držel. Za další dva dny už ho přes den vůbec neměl ani v ruce, jen večer na usnutí.

A včera už jsme dudlík ani nenašli, spal bez něho a vůbec se nedožadoval. 🙂 🙂 🙂 A žádný pláč, stres. Fakt bezvadný nápad.

paavlaa
15. kvě 2015

Tak ja jsem ho taky nastrihla,a mala za mnou pribehla,ze ma kousnutej dudlik a chce jiny,tak jsem rekla,ze jiny uz nemame a na to mi navrhla,ze koupime jiny 🙄 Jenze jsme sly ten den nechat nastrelit nausnice,tak jsem ji ho koupila 😒 Ale ted uz to s usima vypada dobre,tak udelam druhy pokus s dudlikem,jen tu dirku udelam mensi a budu ji zvetsovat,a budu k tomu muset vymyslet nejakou pohadku,protoze pani co ji ho ukousla moc nezabrala 😅 Tak drzim palce vsem!

radapokec
19. čer 2015

Měli jsme to úplně stejně jako zakladatelka

werik153
28. črc 2015

Já jsem odnaučila kamarádky holčičku asi cca ve 20 měsících, byla hrozně šikovná. Jednou jsem jí večer řekla,( chodila jsem je hlídat - pravidelně), že překvapíme maminku, že půjdeme spát bez dudlíka, že už je velká holka a maminka z toho bude mít velkou radost 🙂 A ona s nadšením souhlasila. Lehla si a spala, za to její 3,5 letý brácha s tím naprosto nesouhlasil 😀 ( ten měl dudlíka jen na spaní - protože ho měla ségra) 😀

jesie28
28. črc 2015

My ho dali čertovi pro malý miminka 🙂 A v pohodě. 🙂

avantgarda
29. črc 2015

Také už jsem tuto radu slyšela a říkala jsem si, že to tak časem taky udělám (synovi jsou 2 a 3/4 roku). Ale nakonec se nám to podařilo během 14 dní úplně jinak. V jedné napjaté situaci letěl dudlík do koše s tím, že ten poslední, který máme už bude jen na spaní. A to jsme dodržovali - já ho synovi dávala na spaní a on mi ho po spaní vracel. Říkala jsem si, že mu ho takto budu dávat klidně ještě dlouhou dobu (od zubařky máme dudlík povolený do 4 let). Po 10 dnech od vyhrocené situace jel na jeden den a noc k babičce a tam si na dudlík ani nevzpoměl a tak jsem v tom pokračovala i další dny. Dnes je to 6 dní, co si na dudlík nevzpoměl - ani odpoledne ani večer.
Největší závislost zřejmě překonal tím, když dokázal vydržet bez dudlík přes den a vzít si ho jen na spaní. Pak už to šlo hezky pozvolna samo.

kackata
21. zář 2016

@kubaka Gratulujem, my jsme ustřihli dudu a v téměř dvou letech se změnilo usínání na řev...snad to přejde. Čekám další dítě a bylo by celkem hrozné uspávat dva uřvánky...nezbývá než doufat.

odula
21. zář 2016

naše holčička měla šílenou závislost, ale šílenou. skoro do čtyř let. no ale jednou večer nenašli ani jeden (!!!), tak jsme vysvětlili, že hamánek (dudlík), kterej je vlastně pro miminka, byl už hrozně unavenej a ocucanej a že potřeboval odjet na dovolenou pro hamánky. A dcerka pokrčila ramínkama, povídá "no tak jo", otočila se na bok a zalomila to. Žádnej řev, žádná hysterie a ani po tom. Šok víc pro mě 😀

kackata
21. zář 2016

To teda závidím- naše malá bude mít sice teprve dva, ale duuuduu na noc musí být. Nicméně zubařka už říkala, ať to jde pryč, protože malá je dost velká a aby se jí nepokřivily zuby. Ustřihli jsme to už před šesti dny a zatím není usínání bez řevu, přítel to velmi těžce snáší a mě to taky rozhodně nedělá dobře- kéž tohle rychle přejde.

odula
21. zář 2016

@kackata no, my jsme měli ten dudan skoro do čtyř. Malá měla zoubky křivý - jako dost no. zubařka říkala, že do čtyř ok,ale pak už raděj ne. No a jak jsme ho odstranili, tak se jí do měsíce zoubky srovnaly a ted je ma krasně rovný.
ted když jste ho ustřihli tak už je potřeba vytrvat. Co by mohlo zabrat.... čtete před spaním? Má oblíbenou hračku? Vymyslet nějaký jiný rituál... aby se jakoby upnula k něčemu jinýmu. My třeba pouštíme hvězdičky na strop... 🙂 u babičky jsme poslouchali potichoučku hudbu, to je krásně ukolíbalo. něco zkuste vymyslet, abyste pomalu odvedli pozornost. Přeju pevný nervy. 🙂

mikilenka
21. zář 2016

Kluci měli dudlík téměř do dvou let, ale jen na noc. Byli jsme na prohlídce u paní zubařky, kde ji slyšeli povídat o zoubkách a také, že už stačí dudlání. Tato autorita zabrala. Přijeli jsme domů, všechno jsme si znovu připomněli. Dala jsem jim dudlíky do ruky a hodili je do popelnice před domem. Asi za 10 min zrovna přijeli popeláři, vyvezli popelnici, my jsme dudlíkům zamávali a bylo hotovo. Ještě si na ně asi 2x vzpomněli, ale v klidu usnuli. Pak všem vyprávěli, jak už nepotřebují dudlík, jak jim zamávali...každé dítě potřebuje něco jiného. Já jsem čekala na věk až to sami pochopí a sami ten krok udělají. Držím palce všem maminkám.

odula
21. zář 2016

@mikilenka to jsou drsoni 😀 dudlík do popelnice....

pavlakafka
21. zář 2016

My měli skřítka Dudlínka. Nejdřív jsme o něm vyprávěli pohádky, jak nosí dudlíky od velikejch dětí do porodnice a tam je dává miminkům aby spinkaly. Potom jsme si ho namalovali a večer dali na okno a ráno, tam byla hračka a dudlík byl pryč. Poslední dudák dala malá kamarádce s mimčen, prej pro mimi. Žádný řev se nekonal a spinká stejně jako před tím-blbě 😀

odula
21. zář 2016

@pavlakafka to je pěkný 🙂

lichtakova
21. zář 2016

@kackata to myslim,ze neni nejlepsi doba na odnaucovani-miminko dost mozna dudlik mit bude,aby nebyl smutny,ze mimi muze a on ne-ja jsem proto vzdy dudlik nechala.Treba ho schova pro sourozence sam od sebe...

kackata
22. zář 2016

Zjistila jsem, že už nebrečí kvôli dudynovi, ale kvôli mé vlastní blbosti: Když jsem s tím odnaučováním minulý pátek začala, tak jsem si ji vzala do postele a uspala tam. V sobotu taky, protože mi jí bylo prostě líto- to byl ovšem blbý nápad, protože na maminčinu postel se velmi snadno zvyká a teď nebrečí kvôli dudání, ale kvôli tomu, že tam nejsem. Zkoušela jsem ji hladit, zpívat a tak, ale ona se pak rozkecá, rozjede a přetáhne. No začala jsem jí před spaním číst pohádky a čteme spolu básničky a přijde mi, že to dost pomáhá. Včera ze setrvačnosti řvala 4 minuty a pak spinkala až do rána.