Jak donutím 2,5letou dceru uklízet?

denisa_svatba
18. zář 2013

Dcera (2,5 roku) zásadně odmítá cokoliv uklidit, vše odhodí, jakmile danou věc nepotřebuje. Snažím se jí pořád dokola vysvětlovat, že si věci zničí nebo poztrácí, ale bez jakéhokoliv úspěchu. Ani na úklízení hrou neslyší. Má někdo nějaké nápady?

berenika39
18. zář 2013

ahoj, mrkni sem, nedávno to tu proběhlo, podobné téma.. 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/ucim-ho/jak-p...

denisa_svatba
autor
18. zář 2013

@berenika39 Díky 😉

lenik750
18. zář 2013

jéé taky děkuji za typ..mám doma dcerku 25měsíců a když projde po bytě..zanechává za sebou jen viditelné stopy ale uklidit, sebrat,či podat..to ne ne. Máme doma ještě 4měs.mimčo..tak mám pocit že jen uklízím,kojím,přebaluji a vařím 😨))

dorinek
19. zář 2013

@denisa_svatba - já jsem dceři řekla, že když si hračky neuklidí, tak se naštvou a odejdou k nějaké jiné holčičce, která je bude mít ráda a bude je uklízet. Večer jsem neuklizené hračky posbírala, schovala a ráno, když se dcera scháněla, tak prostě hračky nebyly. Odešly. Když začala uklízet, tak se zase vrátily. U nás tohle zafungovalo 😅

denisa_svatba
autor
19. zář 2013

@dorinek U nás je problém, že máme doma ještě staršího brášku (4,5 roku), takže toto praktikovat nejde, v podstatě bych tím potrestala i jeho (že zmizely hračky)... 🙂

dorinek
20. zář 2013

@denisa_svatba - tak potom zkusit někajou tu hru na uklízení, jak radí v tom druhém téma maminky 😉

katfan
24. zář 2013

@denisa_svatba já jsem to udělala následovně:5x jsem Filipovi řekla,ať si uklidí 2 krabice vysypaného lega,5x odpověděl ne,takže jsem to uklidila sama a odnesla za dveře,dveře jsem zavřela a začala jsem křičet:néééé pane,neberte mu to lego,on už bude uklízet!!!filipovi jsem řekla,že za dveřma je nějaký cizý pán a chce mu to lego vzít a že musí slíbit,že iž bude uklízet.od té doby stačí pohrozit:mám to uklidit já a dát to za dveře?hned uklízí jako drak.přiznávám,trochu drastická metoda,ale zabrala už na dcerku a na něj taky 🙂

denisa_svatba
autor
24. zář 2013

@katfan Podobné fígly jsem měla na staršího syna. Ale teď s dcerkou to je složitější, protože hračky mají společné, takže by to bral syn špatně, že mu někdo chce brát hračky, když to rozházela Vanesska...

katfan
24. zář 2013

@denisa_svatba jojo,to znám a starší dcerka Filípka ještě obhajuje.Někdy se mi to s dcerou povede zakamuflovat,že je to jakože naše tajná hra,aby se Filípek naučil uklízet a aby to nemusela uklízet pořád ona za něj.