Jak ho odnaučit na pleny na noc?

mami29
1. říj 2010

Mám skoro 3letého syna, v noci má ještě plínu, vždy počůranou ale už bych ho chtěla pomalu odnaučit. Přes den už spát nechodi a když už usne tak je to někdy v pohodě a jindy se stane nehoda. Takže na denním spaní trénovat nemůžeme.

meriva
1. říj 2010

Ahoj, ja mam kluka 2 roky a uz nemame pliny na noc, prislo to tak nejak najednou, nikdy jsem ho na nocnik nenutila, a vlastne od prvni chvile co se vycural do nocnika ubehlo 14 dnu kdyz nemel plenku uz ani na noc.. Proste jsem si vsimla ze vstava se suchou plinou, bylo leto, tak jsem mu na noc uz plinku nedala a v pohode. Samozrejme ze se mi asi 3x pocural v noci, ale to se stava... Je pravda, ze mu dam napit nejpozdeji v sedm, pak v osm chodi spat a v pohode do rana do sedmi vydrzi, pak me vzbudi, ze chce curat. Ale vim, ze kamaradky co davaj mliko na noc nebo dokonce i v noci, tak jejich deti plinky mit musi..

paja
1. říj 2010

Ahoj, já ti asi moc neporadím, neb mám stejný problém - s tím rozdílem, že mému malému jsou už 3 a půl ☹ . Jen jsem tě chtěla podpořit, že v tom nejsi sama 😅 . Zaujalo mě jen, co psala Meriva o tom mlíčku na noc. Náš Honzíček musí mít mlíčko každé ráno a každý večer... Myslíte, že by to mohlo být i tím? Že by mlíko bylo tak močopudné? Protože Honzíčkova plína každé ráno není mírně počůraná, ale totálně durch a to se mu fakt snažím nedávat na noc pít, v 11 ho třeba ještě vzbudím na čůrání a do rána je plína totálně nacucaná... 😒. Tak nevím...

krista
1. říj 2010

Dcera je bez plínek od 25měs., od 27měs. i na noc, nenutila jsem ji, přišlo to samo, byla u babičky na hlídání a najednou plínku nechtěla, tak ji babička nedala, taky se jí tam asi jednou počůrala, ale to jen protože si vymýšlela a před spaním nechtěla jít čůrat. Jinak ji v pití neomezujeme, před spaním se teda hlavně musí vyčůrat, sem tam se stane že se vzbudí v noci a někdy vydrží i hodně dlouho ráno než si dojde až po vypití mléka.

Můj názor je že k tomu to dítě musí dojít stejně tak jako došlo k tomu že nemá plenky přes den, pokud má ráno plenku nacucanou, asi opravdu není připravené 😉

apfele
1. říj 2010

Honzík je úplně od plen od 21.měsíce, na noc od 22.měsíce , jak píše Krista přišlo to ze dne na den, nevýhodou je, že nevydrží celou noc nečůrat, takže se na čůrání budí 2x - cca kolem 23hodiny a pak kolem 3 hodiny. Ale hlavně, že je bez plenek.
Sdílím názor většiny, že dítě na to musí přijít samo, taky jsem neučila na nočník, prostě jednoho dne si začal říkat 🙂

berenika39
1. říj 2010

petr měl celkem dlouhou pauzu mezi odplínkováním celý den a nocí,(přes den to šlo v poho v 18ti měsících a na noc až ve 21) ale počkala jsem, až bude mít plínku suchou celou noc, pak jsem mu ji nedala a modlila se...sám se budí kolem 02.00, střídáme se někdo ho dá vyčůrat a pak vydrží do rána, než jde táta do práce. znova na nočník , přeleze si ke mně do ložnice a chrupem ještě dál.
není na to spěch, musí na to přijít sami. a občas se tane, že se v noci počůrá, to je asi normoš.

kristyan
1. říj 2010

Ahojky
přidám taky svou zkušenost.Karolínka bude mít 3 roky a přes den plínku namá od 2 let na noc ji má pořád..........má ji suchou ALE když ji plínku na noc nedám vždy se počůrá ....taky si nevím rady ....jak ji to odnaučit ..když plínku má tak v poho ale asi 3x jsem ji plenku nedala a vždy se počůrala co s tím????? 😕

ivanky
1. říj 2010

Ahoj!Já mám holčičku dva a půl roku a pleny nemáme už ani na noc.Odnaučování přes den šlo tak nějak samo.Hlavně jí bavilo chodit na záchod🙂No přes noc to bylo horší.Jeden den jsem se prostě rozhodla že už jí na noc plenu nedám nakoupila jsem jednorázové podložky dala pod prostěradlo a začali jsme to zkoušet.Nehody byli skoro denně než jsme to vychytali.Ale ted už je to jenom občas hlavně když večer toho hodně vypije nebo je nastydlá. Nám stačí než jdu spát tak kolem 23-24 hod posadit jí v postýlce na nočník.Vždycky se vyčůrá a do rána je pak už v pohodě🙂Taky se už i párkrát stalo že se sama vzbudila že chce čůrat.Chce to jenom pevnou vůli a vydržet to věčný povlíkání postele🙂
PS:my máme zase jiný problém nevím jak jí odnaučit na noc od dudlíku☹(Bez něj prostě neusnne at děláme co děláme☹

gilotek
13. říj 2010

Martin je bez plen na den od necelého 2.roku, na spaní přes den i na noc plínu stále má. Jak v poledne tak pak ráno ji má totálně počůranou. Když mu ji nedám, vždy se počůrá. Zatím to nehrotím, musí na to přijít sám, tak jako přišel sám na chození na záchod. Nejsi v tom sama

😉

alcatko.j
13. říj 2010

Je pravda, ze do urciteho veku se muzete na hlavu stavet a stejne se pocuravat bude, kazde decko si k tomu musi dojit samo, kazdemu jinak vadi mokro v plence, popripade pocurane kalhotky/ trenyrky.
Nelda byla pres den bez pleny od roku a pul a pres noc o dalsi dva mesice pozdeji, jak tak pozoruju Theu, ta se bude pocuravat hodne dlouho😅

Pres noc plinku davat urcite az od doby, kdy si bude dite jiste pres den, az tohle zmakne, muze se prejit na odplenovani v noci.
V prvni rade asi igelit pod prosteradlo😅
Pred spanim uz prilis nepit, tesne pred spanim dat poradne vycurat, strasne chvalit, klidne slibit uplatek(nevidim na uplatcich v techto pripadech nic divneho, kdyz je to malickost, obcas, takze treba krasne vonave jablicko, malicka sladkost atd..).. a pak se obrnit trpelivosti, ne po prvnim neuspechu a procuranych perinach to vzdat...

My jsme Nele dali ten igelit, nachystali nahradni pyzamka, pred spanim dali poradne vycurat, dali prednasku o tom, ze kdyz se v noci vzbudi a bude se jit chtit curat, at nas zavola, taky ze kdyz se pocura, ze se nic nedeje a my se nebudeme zlobit, ze kazdy se to musel naucit, tedy i tatinek trebas😅
Kdyz jsem sla ja pak spat, asi o 3 hodiny pozdeji nez Nelinka, tak jsem ji jemne proudila a zeptala jsem se, zda se nechce vycurat, chtela, tak jsme ji dali vycurat. Rano sel manzel do prace a v 6 ji opet vzbudil a dal vycurat. Nehoda nebyla, Tak jsme to delali nekolik dni, tedy noci, nehoda se stala asi po tydnu, ale my jsme porad chvalili, obcas dostala odmenu a za nehodu jsme se nezlobili. Vydrzeli jsme, asi dva mesice to bylo tak, ze ob tri dny treba byla nehoda, prala jsem pyzama, prosteradla, povleceni, ale nikdy jsem se nezlobila, porad jsem chvalila, nikdy jsem nedala plinku.
A pak uz to cele byla samozrejmost, nehod ubylo, uplatku ale taky, rano v 6 jsme uz nebudili a pak uz ani kdyz jsme sli s manzelem spat🙂

Hodne stesti, nebude to dlouho trvat a Míla bude taky bez plen🙂

kubaka
14. říj 2010

Mariánovi je 3,5 roku, plínu mu na noc dávám sama pro jistotu a za problém to nepovažuju. 😀 Je to věc pohledu. Jednou za pět šest týdnů se stane nehoda a počůrá se. Většinou je suchý, plínku používám dokud se neroztrhá - nebo dokud ji nepočůrá. Budit na čůrání ani omylem - akorát se vypěstuje zlozvyk a poruchy spánku. Každé dítě k tomu dojde vlastním tempem, každé je jinak zralé. Náš třeba byl samovolně odplenkován těsně před třetím rokem. Žádný zájem. Pak to pochopil ze dne na den.
Takže bych to nehrotila. Nehody se mohou stát až do 4 let. Je to na každém, zda chce v jednom kuse prát celou postýlku. Já ne, takže raději mu tu plínu dám a je klid. Komu vadí že má moje dítě v noci oblečenou většinou suchou plenku ?? 🙂

missymici
11. únor 2011

Ahoj,mi jsme na tom podobne jako nektere z vas,...Danikovi byli v prosinci 2 roky,naucil se na nocnik pomerne brzo a na roce a pul byl bez plen pres den uplne normalne. rika si sam na velkou i na malou,i kdyz jsme nekdy pryc ,v kramu nebo ve meste.Ale na spani jak pres obed tak na noc je furt s plinou.A pokazde je pekne plna.Nekdy se stane ze kdyz se odpolko vzbudi tak je plina sucha,....mam to povazovat za signal,nebo to je jen nahoda.Stava se to tak 2x do tydne.Mela bych skusit pred den kdyz spi,ho nechat bez plen,....Nebo to nemam hrotit????Jaky je vas nazor?

kaata22
3. zář 2012

Ahoj, chci se zeptat, mám 2 a půl roku starého synka. Přes den když spí se nepočůrá. 4 noci už se nepočůral, ale teď dvě noci byl počůraný. ☹ . Mám vydržet bez plínky, nebo mu ji mám dát na noc? Díky za odpovědi 🙂

bocinka
3. zář 2012

já jsem Sofii odplenkovala tím, že jsem vzala flašku s dudlíkem a tím pádem přestala chtít pít v noci... večer před spaním se vyčůrala a když jsem šla spát já posadila jsem ji na nočník, někdy se ani nevzbudila, jen se vyčůrala 😝 😝 pak jsem dvakrát zapoměla a od té doby nebudíme, usne po osmé, nebo v devět a chrápe třeba do půl desáté... nehody byly za dva měsíce dvě, většinou po melounu, nebo tak 😉

ivanasvizelova
3. zář 2012

u nás to všechno trvalo moc dlouho, Anetka to nemohla pochopit, přes den se přestala definitivně počurávat ve 30.měs - učili jsme ji to loni celé léto - cca 4 měsíce jí to trvalo.... proto jsme na ni na noční počurávání nespěchali.... měla plenku do nedávna - před 2měsíci se to naučila sama - měla plenku týden suchou, tak jsme jí řekli, že je šikulka velká holka a že bude spinkávat bez plenky a šlo to - bez nehody, měla v tu dobu 40.měsíců ... takže tak, rozhodně bych to nehrotila, každý se to naučí, chce to trpělivost..... a ještě na noc normálně dostává napít, v devět vypije 250ml mléka, vyčurá se a o půl desáté jde spát a nečurá celou noc, až ráno jak vstane, tak vyčurá plný nočník 😀 Vyjímkou je když máme večerní lekce plavání, ta potvůrka pije vodu z bazéna, tak to se pak uprostřed noci vzbudí, že chce čůrat 😀 Myslím, že jsme byly extrémní případ, všichni kolem nás to zvládali, dávala jsem jí ostatní děti za příklad, mluvili jsme o tom dennodenně,ale netlačili jsme na ni...