Jak ho odnaučit tahat za vlasy ostatní děti?

velinka84
19. pro 2011

Jsem už úplně zoufalá a nevím si rady. Náš Matěj (2 roky) tahá všechny děti za vlasy. Ale dost surovým způsobem, že mu pak v ruce zůstane chuchvalec vlasů a chlapeček nebo holčička utíkají s pláčem. Došlo to do takové fáze, že jakmile uvidí dítě v telce začne říkat auau a dělá jako, že ho tahá. Přitom moc dobře ví, že to nesmí, protože v zápětí řekne máma tytyty. Už s ním nemůžu chodit mezi děti a pomalu se už bojím vlézt i do krámu. Když potkáme sousedovic děti, raději ho držím pevně za ruku, aby se nerozběhl a něco jim neudělal. Jsem z toho už unavená a nemám pak ani náladu někam s ním chodit. Zkoušela jsem snad už všechno co mi kdo poradil. Dostal na zadek, přes ruce, zkoušeli jsme mu to vráit, rozmlouvali jsme s ním, že se to nesmí atd. Já už vážně nevím co dál. On je hrozně zlobivej a kdykoliv dostane na zadek, tak se mi akorát vysměje, začne kopat a já ječet. Myslím, že se ze mě stává pomalu hysterická matka, která nezvládá svý dítě a je s nervama v kýblu ☹ Teď jsme na tom tak, že už na něj většinu dne ječím a jsme pak hotový oba dva 😝

petkavol
19. zář 2012

Dobry den, uz mate chlapce starsiho, proto se Vas ptam, jestli stale mate tento problem, ze taha ostatni deti za vlasy? Protoze ja mam stejny problem se svou 18-mesicni dcerou a jsem uz take zoufala. Dostane pres zadek, zacne se vztekat, ale vzapeti to udela znovu a to vsude, na piskovistich, v ruznych detskych koutcich a stalo se uz, ze jsme kvuli tomu doslova vyprazdnili piskoviste :-/ Zlepsilo se to casem anebo mate nejaku radu napr. od detskeho psychologa? Predem dekuji za odpoved, snad to nejak zvladneme 🙂 Petra

miana
27. zář 2012

Podle mě se nedá zabránit dítěti, aby ubližovalo tím, že mu budu ubližovat. Naopak bych malou často hladila, objímala, pusinkovala a když někoho zatahá nebo bouchne, tak bych k ní přišla a vřele (bez křiku a násilí) ji vzala za ruku a řekla, že po vláskách se hladí (áty, někdo říká malá nebo nyny) a ručičku bych jí nasměrovala tak,aby skutečně pohladila. Určitě to zvládnete🙂. Sama jsem zvědavá na sebe, až do toho věku přijdeme 🙂.

burysek
2. led 2013

Můj syn dva a půl roku dělával to samé...také mu padli dva roky a svoji kamarádku věčně tahal za vlasy a i odstrkával a vůbec všecko možný..byla jsem z toho zoufalá asi jako vy popisujete..na zadek jsem též dávala,ale to opravdu nemá smysl..spíš vždy když jsme přišli domů,tak jsem si sním o tom povídala třeba,až do večera,že se to nesmí atd.a opravdu ho to za čas přešlo,teď už to nedělá,ale zase mu to dělá ta kamarádka..asi si tímhle projde každý dítě a zkouší kam,až může zajít,už to jsou osobnosti 🙂

romantika
2. led 2013

co zkusit se domluvit s nejakym tatinkem ci maminkou od jineho ditete. nam takhle buzerovala nasi malou na piskovisti holcicka, porad jsem to chtela resit s maminkou, tam to teda bylo jine, mamince to bylo jedno. Ale pak jsem jednou v obchode v detskem koutku videla maminku, co jeji dite take jine otravovalo, ona se zvedla pekne mu ustne vycinila, ze jestli neco udela jejimu tak mu da na zadek mozna teda i trochu drsneji. Proste vynechala ten zachytny bod maminku a kluk ztuhl. Tak jsem to hned vyzkousela na te holce co usurpovala nasi malou a bylo po ptakach, jeste jednou to zkusila, to na ni vyjel manzel a holcicka uz nikdy nic. Tak treba by zapusobila takova scenka kdyby ti nekdo jinej pomohl a ty bys nenapadne nebyla pritomna. Hodne deti si troufa, kdyz ma rodice za zadkem. Tak at pochodite, musi to byt tezke, my mame opacny pripad a taky se tezko vysvetluje ze ma zase kdyz ji nekdo skrti jednu strelit 🙂)))))

superkousky
2. led 2013

Nic bych ho neodnaučovala.
Ona až na něj "vlítne " nějaká mamina,tak si příště dá pozor.
Co já bych za takové dítko dala 😉 ....
Vždycky jsem dětem říkala,že slabším se má pomáhat.Nikdy nehráli bojové hry /vždy jen Špidlu/.Od malinka vědí,že násilí je špatné.Museli půjčovat hračky,dělit se i o poslední bonbón atd.
Víš,jak to dopadlo???Teď jsou z nich ve třídě největší "otloukánci",teda spíš ze syna.
Pamatuj>>>Je lepší být agresor,než šikanovaný. 🙄
Toť můj názor 😉 .