Jak ji naučim spát ve svojí postýlce? Zvykla si v naší

kadlecova.misa
21. led 2010

jde to? Prosím vaše zkušenosti..budíme se navzájem.Pokoj vlastní nemáme, musíme spát v ložnici spolu ,ale ráda bych ji "vrátila " zpět do vlastní postýlky. Povedlo se to někomu? a za jakých podmínek..díky.

luthien.k
21. led 2010

Co takhle snížit výšku matrace přesně na úroveň vaší postele a postýlku k ní přirazit? Bude skoro u Tebe a zároveň nebude.

blahovka.cz
21. led 2010

tak tenhle problem jsme meli ze zacatku,bohuzel nepomohlo nam na to nic jineho,nez vydrzet asi 14 dni nespat a trpelive uspavat v postylce maleho 😀 😀 😀 ne proste cas,nechat poplakat a venovat mu pozornost v jeho postylce - asi to bude chti vic casu,protoze vase mala uz je starsi . . . ale nam se to vyplatilo,malej ted nekdy odpoledne spinka s nama ve velky,ale moc dobre vi,ze jakmile je noc spinka ve sve

pospecka
21. led 2010

misa: zavedla jsem večerní rituál. Pomazlit, pyžamko, flaška s MM, ukolébavka z plyšové hračky. Tu pouštíme jen před spaním, aby tu melodii znal jen v souvislosti s postýlkou. A zabralo to. Pak měl nějaký špatný období - po očkování synflorixem 😠 , kdy mi v noci plakal ze spaní a začal se budit - dřív spal celou noc, tak ted je u mě a učení zpět nás zase čeká. 😅

aleachim
21. led 2010

Asi neporadím, protože mi jsme to nikdy neřešili. Lucinka má od malinka svou postýlku ráda a k nám chodí se jen pomazlit a když chce spinka, chce mít od nás klid.

Jen si myslím, že bych ji moc vyplakat nenechávala, aby se jí ta postýlka nezprotivila. Spíš přes den, když bude mít jít spinkat, tak si tam chvilku hrát, povídat, aby věděla, že postýlka není jen místo, kde ji maminka odloží. Dobrý nápad je i od luthien, bude cítit blízkost a bude mít svůj prostor a vy samozřejmě také.

editah222
21. led 2010

My máme problém jen po nočním kojení, to ji do postýlky prostě nedostanu ☹ Přes den i večer v ní krásně, sama usne, ale v noci to prostě bez řevu nejde. A řvát ji nechat nechci takže spí mezi nama, už se začíná docela dost roztahovat a stěhovat ze strany na stranu takže to není úplná sranda.
Postýlku mám přiraženou k našemu lůžku a je ve stejné výšce jako já, ale stejně tam být nechce.

lucie777
21. led 2010

Edith, to my máme stejně, večer většinou spí v postýlce, ale po jídle v noci odmítá usnout, takže jí máme v posteli.. A nechat jí tam řvát teda nechci, nevyspali bysme se ani jeden..

kadlecova.misa
autor
21. led 2010

no to já ji taky dlouho řvát nechci nechat.. ☹

hupcza
5. únor 2010

míšo,já chrupala s ondrou první 2-3 měsíce,pak jsme ho začala dávat večer do vlastní postýlky a po prvním koju (cca 1-2 hod.) jsem ho nechávala u sebe (ani ne kvůli řevu, ale proto,že jsme u toho nějak oba usli 🙂) no a teď poslední měsíc jsme mu zrušili šprušlovou postýlku (za chvíli se rozrosteme a bylo třeba vymyslet režim pro dva prcky) a dostal "dospěláckou"postel,kterou má přiraženou vedle naší
sice jsme nikdy dramatické problémy se spaním neměli, ale spí výrazně nejlíp ....obvykle je ve svém pelíšku, přichází až nad ránem kolem šesté se stulit (a tojespíšpříjemné 😉)
když potřebuje utěšit,přitáhnu se já k němu,aby zůstával v postýlce a neměltendence ji kvůli trápení opouštět
funguje to
dokonce ani neřešíme,že by z ní padal,vylézal ....
mám skoro dojem,že mu vadily ty "mříže" 😅

aponchie
5. únor 2010

me teda zacina lehce vadit to jeji roztahovani pac se naucila sedet a lozit a vsecko dohromady a dela to i ze sna porad s evrti mrska sebou nedovoli mi se otocit k ni ani zady hne dpo me smatra rukama stipe me ze spani jakoby brumla ,pres den spi v postylce sama no problemo vecer jde do ni taky spat a spala by myslim dobre ,ale jakmile tam vlezu potichounku a lehnu jak myska tim to zacne..vrti se roztahuje a hned je vzhuru nechapu proc???kdyz tam leze manzel driv tak nic tak ju vemu uz mezi nas pac ona jak me tam citi proste s emrska a mrska co s tim?me nevadi s ni spat ani si nemyslim,ze ji rozmazluju,ale vadi mi,ze ikdyz uz spi s nama tak neni klid cim to???? 😲

klematis
5. únor 2010

náš malý má také svou velkou postel přiraženou k mé a stejně to nepomůže, nechce tam být, občas se tam při nočním cestování zastaví a z půl hodinky zchrupne, ale jek se probere a zjistí, že není nalepený na mě, tak je panika 😀

meleri
5. únor 2010

aponchie,

na stopro tě cítí! já sem nedávno odstavila a nemůžu spát vedle malého protože se v noci budí..když spí s manželem tak prospí celou noc. zatím to neřeším užívám si toho že můžu celou noc prospat. a malý taky. ale časem se to bude muset řešit, asi by bylo dobré kdyby spal už sám v postýlce. ale zatím to nehrotíme.

paulinka80
5. únor 2010

aponchie:tak presne tenhle problem mame s nasi malou take. Do ctyrech mesicu spala uplne krasne,ale jednoho dne se to nejak zlomilo a od te doby s ni mame v noci peklo. Pres den spi v postylce, vecer kolem sedme ji taky ulozim do jeji postylky,ale kolem pulnoci to zacina. Jakmile zjisti,ze nejsem u ni,tak zacne plakat a beru si ji k sobe,abych se taky trochu vyspala.Nejen ze se vrti, prevaluje, stipe me, smatra po me ze spani,ale taky se nemuzu nejak pretocit a prevalit, protoze je proste rozvalena pres celou postel.Kdyz spim vedle v pokoji a je u ni jen manza,tak je to celkem v klidu. ale jakmile me citi,tak zacne vyvadet a je schopna byt v noci treba i tri hodky vzhuru nez zase usne....uz jsem z toho zoufala, nevadi mi, ze je u nas v posteli,ale stve me,ze ani kdyz ji mam u sebe,tak nespi klidne a budi se treba i po dvou hodinach. nekdy staci jen dudlik,ale nekdy ji musim i nakojit,aby znovu usnula....

meleri
5. únor 2010

paulinko,

tak to sme měli úplně stejné. ale jak už nekojím tak se dost sklidnil...ale taky musím spát jinde...myslím že kdyby bylo druhé dítě museli bysme to začít nějak řešit..bud světšit postel nebo ho dát do své...ale nevím nějak mám blok ho do něčeho co se týče spánku nutit, drezůrovat..

paulinka80
5. únor 2010

meleri,tak v to taky doufam, ze az prestanu kojit,tak se spanek zlepsi....jenze eli je dost zavislak,tak prestat kojit asi nebude zadna sranda a mliko z flasky nechce ☹ zkouseli jsme s manzelem spat vedle v pokoji,ale stejne se kolem pulnoci vzbudila a kdyz jsme ji znovu uspali a chteli dat do postylky, tak se okamzite probudila 😒

ivika18
5. únor 2010

náš malý spí taky s náma a přesto se budíval po 2, 3 hodinách a usnul jenom při kojení. Teď už asi půl roku nekojíme a spí většinou v kuse celou noc. Občas se mu něco zdá, tak se chce tulit, ale jinak mnohem lepší. Jenom nevím, jak budem spát, až se narodí druhý. Zatím plánujem pořídit mu taky velkou postel, no ale už moc času nemáme, tak jsem zvědavá jestli v ní bude chtít spát.

aponchie
6. únor 2010

pauli kurna jak to resit?ja ju s manzelem nemuzu nechat v noci na velke posteli pac by spadla a on ma tvrdsi spani takze leda spat v obyvaku jak vystehovalec a ho nechat k ni vstavat 😖 tvoje umi slezt z postele uz samo?u nas zatim mame pady na hlavu pac neudrzi balanc v sebe poradne ..dneska v noci co dve hodiny .hlad nemuze sakra mit dle me spis zizen davam ji navecer kasi,ale jeste nam asi zacala separacni uzkost pac rano ju manzel braval at dospim a dneska jecela jen se k ni priblizil a drzela se me jak kote no des jak si ju veme on na ruce vyvadi a me uz taaak trne ruka leva jak ji nosim az to pekne neni.kdyby aspon umela z neceho jineho nez prsu pit to bych ji zkusila dat caj nebo vodu v noci.ale ono to bude asi tim,ze ja kdyz jdu spat tak uz jsem hodne ospala a unavena takze padam na hubu a nemam silu kdyz ona se probudi neco s ni resit mozna by bylo vhodne jit spat driv?a byt odpocata na ten maraton?nekde jsem cetla,ze kdyz clovek chce neco v noci resit s deckem nema spat jak lehne a dite zacne vyvadet ma vstat uvarit si caj a jit do obyvaku a chodit tam a proste nelezet tam jinak usinas a mas tendence opet ho vzit k sobe a jede to nanovo.jenze...nechci prestat kojit kvuli tomu takze to asi zatim musim vydrzet

ivika18
6. únor 2010

aponchie, já se obávám, že s tím nejde dělat nic jinýho než vydržet. Některý děcka jsou prostě větší "maminčáci" a chcou nás cítit i v noci. Já vím, že toho má člověk kolikrát dost, taky jsem to zažila vstávat xkrát za noc a když nechtěl nikoho jinýho než mě, ale na druhou stranu teď mě trochu mrzí, když malý chce jít spát s tatínkem a se mnou ne, přestože mám díky tomu chviklu jenom pro sebe. Takže vydržet a užívat si, dokud nás chcou 😉

meleri
6. únor 2010

paulinko,

problém je že to chce asi vytrvat, prostě dokud si nezvykne, ale přiznám se že na to taky nemám moc nervy..prostě dokud není druhé dítě tak to necháváme tak.

Aponchie,
a postel nemůžete přesunout do rohu? tak by byla na jedné straně stěna a na druhé manžel.. 🙂

aponchie
6. únor 2010

ivika to neee to vubec me nevadi ze vstavam a spi s nama to delam stejne u prvni u druhe to ne jen si rikam jestli kdyz byla predtim klidna kdyz s nama spala a ted neni budi se i 5x za noc 😲

ivika18
6. únor 2010

aponchie, možná to je věkem, my jsme měli kolem 8 měsíců šílený scény i když jsem šla jenom na záchod. Podle mě fakt vydržte, pro uklidnění aspoň vidíš, že v tom nejste sami. Ještě by možná šlo naučit na postýlku tím "vyřváním", jak uložíš a vracíš se po 5, 10, 15 min., ale podle mě je to drastický, já jsem na to neměla. Tak se držte.

paulinka80
6. únor 2010

aponchie:mala jeste z postele slezt neumi, na jedny strane mame zabrany z perin a na druhy spi manza. Ona eli kdyz se probudi,tak zacne plakat,takze nehrozi, ze by ji manza neslysel. Vcera jsem ji dala spat v sedm, probudila se v pulnoci, sel k ni manzel a nez se ji podarilo usnout,tak to trvalo hodinu,ale pak spala az do pul sesty, to pro me prisli a malou jsem nakojila....usnula jeste do osmi,takze ja jsem se po dlouhy dobe krasne vyspala 🙂
ivika:o te metode nechat vyrvat a chodit k postylce po 5,10...min.jsem taky cetla,ale zda se mi to taky dost drasticky a nemela bych na to nervy a stejne bych ji pak utisila v naruci nebo nakojenim.
taky si obcas nemuzu dojit ani na zachod, hned za mnou leti s brekem. kdyz chci nekam jit,tak ji tatinek chova, ona chvili poplakava,ale jakmile odejdu,tak si jdou hrat a na me si asi ani nevzpomene.....a umi si hrat i sama. ale jakmile jsem tam ja,tak chce ode me porad chovat a nebo si se mnou hrat,takze ja toho s ni moc neudelam 😒
snad z toho ty deticky vyrostou 🙂

aponchie
6. únor 2010

nene vyrvani odmitam to mi rve srdce a stejne bych to nevydrzela takze by to bylo jest ehorsi ju nechat rvat a pak tam jit a vzit ju kdyz by me ji bylo lito nejsem zastancem rvani jen ..jj presne jak nejsem doma tak je to lepsi asi me neciti ale takto je opicak malej a strasne s ezacala vztekat kdyz ji neco vemu a ona to chc ezpet to teda cumim,ze tak brzo.ja mam chut to dneska zkusit spat v obyvaku a chodit tam na kojo,jen porad nevim cim to je ta neklidna noc kdyz ju mam pod kridlem🙂

bejicza
6. únor 2010

ahojki......tak to ja malou vždycky tak unavim hraním a vykladáním.že ji je jedno kde usne hlavně at už spinká a má klídeček!!!!