Jak ji naučit jíst slaná jídla a lžičkou?

andrusek
12. led 2010

ahojte,omlouvam se pokud už tady nějake tema takove je,ale nenašla jsem.naše ročni dcera nechce jist se lžičky,chce to s flašky,ale jogurt nebo přesnidavku sni se lžičky.oběd nikoliv ani pečlivě rozmixovany.nechce ani pečivo s ničim.jeji jidelniček je rano cca 7h.MM 9h-jogurt lžičkou 12h oběd pouze s flašky 16 jogurt nebo přesnidavka občas banan.lžičkou.večer krupice s flašky.jak ji naučit na jidla nesladka a jist lžičkou?nechce ani nic noveho skoušet.syr,šunku,atd. ☹

chiwule
14. únor 2010

andrusek a jaké vitamíny jsi pořídila? když byla malá nemocná, něco jsem sháněla, ale nenašla jsem nic pro tak malé děti, vitamíny byly všude až od 3let....

andrusek
autor
14. únor 2010

chiwule jmenuje se to PIKOVIT je to od 1 roku sirup sladky tak bezproblemu sni.uživa se jednou deně a pišou že je to na podporu chutě na doplněni vitaminu zejmena v zimnich a jarnich měsicich a u školnich děti proti unavě.obsahu je to vitaminC,B1 B2 B6 A D B12 🙂

lanka
15. únor 2010

Zajímavý nápad - tak já počkám jestli to bude mít nějakou trvanlivost a pak se o tom rozmyslím...
😅
My by jsme spíš potřebovali něco na tu podporu chutě - nebo spíš ochotu sedět v židličce a nechat si něco cpát do pusy 😀 Než ty vitamíny.... 😝

andrusek
autor
15. únor 2010

no to je i na podporu chutě.tak zatim nevim.snidani sni ale oběd zaboha ne. 😠 v židličce taky nechce sedět,stoupa si a natahuje ruce na všechno 😒 už nevim jak ji zabavit.a hlavně jestli se vykašlat jak nechce jist nebo skoušet jina jidla dokud ji něco zrovna nezachutna

radka.m.
15. únor 2010

ten pikovit je spíše něco jako martánci,v lékárně jsou schopný doporučit cokoliv,jen aby prodali 😝 😝 ,přímo na podporu chutě je pangamin,obsahuje kvasnice,které jsou známy právě na podporu chutě k jídlu 😉

radka.m.
15. únor 2010

jo a je to hlavně čistě přírodní preparát,obsahuje sušené pivovarské kvasnice a vitamin B 😉

andrusek
autor
15. únor 2010

radko.m. to maš pravdu ale ten pangamin je jen v tabletach a neni pro ročni ditě mi bylo řečeno.a ten pikovit je sirup od roku a obsahuje vitaminy ktere nema když nic neji tak aspoň nějak do ni dostat vitamin.už fakt nevim jak jinak ☹

simounah
24. únor 2010

My máme teď podobný problém ...ne že by jedl jen z flašky to ne, ale nechce jíst oběd. Na snídani mléko, pak třeba nějakou topinku (rád křupká nějaký chlebík), svačinka přesnídávka s piškotama, no a na oběd max. nějakou polévku , ale hl. jídlo jako je brambor s něčím atd... nechce , odpolední svačinky jako jogurt, nějaké ovoce atd. s ní taky v pohodě, večer chleba s lučinou nebo kaši a před usnutím mléko. Do nedávna jedl pěkně i obědy, ale asi před měsícem půl dne zvracel a pak asi týden neměl chuť na jídlo (jen rohlíky, piškoty a takové) a od té doby hůř jí ty obědy. Takže doufám, že se to brzo spraví. Máme 1 rok a 8,5 kg a naší paní doktorce se to nelíbí, že je to málo. Ikdyž na pohled mi přijde normání, že není ani hubený. Jindy snedl vše s čím se mu přiblížilo k puse a teď, když jdu s lžičkou, tak už utíká a otáčí hlavu na druhou stranu. Stalo se vám někomu něco podobného a rozjedli se vám pak děti zase v pohodě? Když byl menší snědl i celou skleničku příkrmu (dnes jsem ráda za půlku).

lanka
25. únor 2010

simounah - tak my s jídlem bojovali a bojujem do dnes a to je malá o půl roku starší.. takže na to co se ptáš ti neodpovím.
Zato tě uklidním - neboť v roce a půl malá váží 10.2 Kg a má nějakých 80-81 cm. V roce měla cca taky těch 8 kg a nikdo se nad tím nepozastavoval. Asi máš velmi opatrnou paní doktorku - hlavu si z toho nedělej. 🙂

andrusek
autor
26. únor 2010

naše mala měla v roce 7,3kg a doktorka na to nic.tak jse na tom dobře.a z jidlem bojujem huř a huř.

efkas
26. únor 2010

andrusek,já čekala změnu k lepšímu a ono nic 😒 Pije alespon mléko?Jedivné,že by neměla hlad....Přbírá?
my jíme ted celkem dobře,ale jen ty obědy,večeře,k sváčám je stále prso a ještě banán 😝
jinak ségra má kámošku a ta má tyky takhle drobnou holčičku,v roce měla taky kolem sedmi kil
Ptala jsem se,jestli jí,tak prý jo,ale menší porce.

ined77
27. únor 2010

simounah 🙂 ...já mám podobnou zkušenost.
malý měl asi týden průjem(po 1.roce),takže byl také na dietce a pak mi začal odmítat jídla,které před jedl normálně ba i rád 😒 .sice mě to trápilo,ale časem..už ti ale neřeknu přesně za jak dlouho se vše vrátilo zase k normálu 😉.
možná má tvůj malý nějakou špatnou vzpomínku zrovna třeba na obídek,pamatuje si,že mu to neuděllo dobře a tak odmítá .
anebo je také možné,že prostě přešel do jiného období,kdy tolik jídla nepotřebuje..dětem se stále mění chutě apetit 😉.
sice je tvůj chlapeček drobnější ,ale 8,5 kg zase není taková hrůza.náš malý měl v roce o kilo více,dnes může mít okolo 11kg,bude mít 18m. 🙂 .
důležité je,že jinak papká přijatelně 😉 .