Jak ji odnaučit cucání palečku?

besinecek
21. říj 2009

prosím vás, jak mám odnaučit cucání palečku mou dceru, 2,5 let. má z toho hrozný předkus, palec dlouhý a ne a ne se to odnaučit, jak ji ho vyjmu tak řve, nervačí a děs, ani nezaspi bez něho, cucá ho i přes den. dudlík odmítá.děkuji

slevik
13. lis 2009

K284 - počítala bych s tím, že se opravdu bude vztekat a bude pár nocí rušných...proto bych odnaučovala, až když opravdu budete všichni pevně rozhodnuti a budeš cítit, že teď je ta správná doba 😎 . Podle mě je totiž nejhorší to pak vzdát, můj názor je takovej, že když už jednou s něčím začnu, tak vytrvám 😉.

jeane
14. lis 2009

JJ je fakt, ze u velkeho ditete je dudu uz takovy... navic a vypada to blbe, ale na noc, jak pisete, at si kazdy delal co chce 😀
a co se tyka veku, tak jste me trochu uklidnili. Zatim ji tedy nebudu nejak drasticky odnaucovat. A uvidime, treba ji to slevik taky pak nejak vysvetlim, za pul roku, nebo jindy. No hlavne aby to nebylo v 18ti 😀

jita2
18. lis 2009

ahojky,
my máme půl roku a paleček si cucáme dost často! Snad jediná kladná věc na tom je, že nepláče, usíná sama a v klidu, protože si prostě strčí palec do pusy, když má hlad, nebrečí, protože cucá palec, ale necumlá ho pouze, když má hlad, prostě i po jídle, tak řekla bych, docela často, přes den se toho zbavíme třeba tím, že jdeme ven, ve fusaku s rukavkama si nemá šanci palec cucat, tak jen když jsme doma, cucá docela často...taky mi jde někdy z toho hlava kolem, jak jí to jednou odnaučím....z nějakých těch následků, jak se tu psaly, mám taky strach, ale říkám si, že třeba to u nás nedojde tak daleko, taky mi jiné mamky radí, abych zavedla dudlík, že ten se může zahodit vždycky, ale zase se mi do dudlíku nechce....

sharon2
20. lis 2009

ahoj holky, tak my jsme dudlíkoví, ale obě moje neteře byly palečkové závislačky.....jedna do 6let a to přes opakované vředy,které musel čistit doktor - snad až na potřetí, kdy to měla zafačované fakt douho, přestala. druhá má 11 a ještě letos v létě ji prý ségra našla spící s palcem v puse 😀 Ségra odnaučovala až později a nepomohly rukavice, laky na nechty, pepř, nic.
takže já jsem pro důsledné odnaučování už kolem toho 2,max.3 roku - stejně jako u dudlíku 😉 A myslím, že rukavice u těchle malých jsou super nápad.

jeane
8. pro 2009

Ahojky ,
Sharon tak to jsi me teda zase trochu vydesila,,,, 11 let??? no to je sileny....
Rukavice dobr napad, pokud si je nesundaji, nebo necucaji a to pak t mokre rukavice, na rukach, .... ted jak saje tu rukavici, vydava sileny zvujky, jakt o tam bubla... ach jo, no snad nebudeme do 11 let cucat....

janettka
9. pro 2009

ahoj holky tak se k vám tu přidám jako stara matka která má přece jen nějakou zkušenost...Moje vlastní 3 děti všechny cucaly palec,kluk toho nechal tak nějak sám od sebe kolem roku,ale pak cucal rohy povlečení až jsme měli všude díry.druhorozená dcera cucala palec asi do 8let a to tak,že ho měla větší,placatý,pořád se loupající a přez všechny naše snahy,laky,pepř,rukavice,nic nepomohlo.Pak se ji to jednou podebralo,museli ji to čistit a protože už měla rozum sama si to hlídala,aby ho do pusy večer nedala.Ale stálo nás to asi měsíc špatného spaní a byla dost nervozní.....V té době jsem byla těhotná s naším 3.dítětem a protože už byl UTZ tak jsme podstoupili mnohahodinové drama,kdy si mysleli,že nemá ruku a ono ejhle potvora mimino už v bříšku mělo v puse narvaný palec a proto nebyla ruka vidět. hrůzy aby jsme neabsolvovali to co s 1.dcerou jsem ji odmala rvala do pusy dudlík,který fakt nechtěla,dávilo ji z něho.Nakonec si zvykla na dudlík,ale v noci si narvala palec i s dudlíkem do pusy.Nakonec jsem to vzdala.Po přechodu k jiné dětské doktorce jsem dostala velice nadané,že ji to toleruju v jejich 5letech a tak jsme opět začali odnaučovat.Výsledek byl,že holka byla nervozní,začala se počůravat a stejně jsme ji našli vždycky někde schovanou a tam vyděšená cucala palec.Vzdala jsem to a nechala ji být.Dneska je ji 11, palec necucá rok a před tím 2 roky to spíš používala jako signál,že byla rozhozená,třeba ze školy.Můžu vás všechny ubezpečit,že to přestali všichni dělat,nikdo z nich nemá křivé zuby ani větší nebo placatý palec(i té prostřední se to růstem upravilo).A můj závěr je,že kluk,kterého jsem nechala sama aby se rozhodl přestat,jen jsem mu nabídla plenku k cucání přestal nejdřív a holky,které jsem se to snažila odnaučit když byly malinké to nejhůř opouštěli.A nebojte se,když byly starší tak cucali palec jen když šly spát nebo jak jsem říkala byly rozrušené...je to pak dobrý signál,že se něco děje 😉

chalotka
22. led 2010

Ahojky, tak já se taky přidávám. Mám 13 měsíční dcerku a paleček si cucá od 3 měsíců. Věděla jsem, jaké nebezpečí může nastat a tak jsem ani nebránila dudlíku. Máme doma 10 druhů, od nejlevnějších po ty drahé a ani jeden! Cucá si ho při usínání, v rozrušení, z radosti. Zkoušeli jsme vodičku Mordex, rukavičku, náplasti / jedn dokonce snědla/ a nic nepohlo. Nechce se mi čekat třeba do 11, až jí to samo přejde. Už teď má paleek placatější a nehet hodně nekvalitní. Poraďte, máte ještě nějaké nové zkušenosti?

hlavinka
12. srp 2010

ahoj holky, pomoc!
Adelka si cuca 2 prostredni prsty na ruce, ma je cele mokvave, boli ji to, ale stale si je cuca. Nic nepomaha, dudlik si da, ale kdyz je moznost, sup tam s prsty. nepomaha ani lak na nehty proti kousani, ani pepr, ruzne mazani ci citronova stava, nic. Proste cuca. Mazu ji to bepanthenem, aby to aspon nebylo tak popraskany, ale ma to strasny. Dr. ma dovolenou a my pak jedeme taky pryc, takze k ni muzeme az za mesic.o( A stejne nevim, co by nam poradila.
jak jste to vyresily vy? hlavne to mokvani ☹
dekuju moc!

jindri
13. srp 2010

Ahoj Hani, taky to řešíme dudulíkem, ale poslední dobou si prsty cucá čím dál tím víc a občas už dudel nechce, radši prsty 😖 takže já ti moc neporadím. Odnaučování bude těžké, protože když jí prsty vyndavám, za chvíli je rudá vzteky 😅 takže nezbývá než trvat na dudlíku a sledovat.

kopretinka84
20. srp 2010

Dobrý den,
ráda bych se podělila o naší zkušenost. Mám 19měsíční dcerku a od narození si cucá palec. Do nějakých 5 měsíců jsme se jí pokoušeli naučit na dudlík, zkoušeli jsme opravdu všechny druhy, které jsou na trhu. Dudlík ale tvrdohlavě odmítala. Dumlání palečku jsme celou dobu tolerovali jako něco přirozeného, pořád jsem si říkala, že miminko asi potřebuje dudlat, aby se uklidnilo... Dcerka si cucá bohužel jen pravý paleček, takže to na něm bylo velice brzy znát-slabý nehet, mozol a ekzém. Tohle všechno jsem byla schopná tolerovat, i proto, že i dětská lékařka nám řekla, že se to těžce odnaučuje, že přestane sama. Ale před týdnem se jí paleček podebral, celý ho měla červený a začal hnisat-v místě kde si ho dře o zoubky. To už bylo opravdu moc a nezbývalo nic jiného ,než palec zalepit. Vyčistili jsme ho, namazali Framikoinem a zalepili dětskou náplastí s obrázky. Jenom 1 den trvalo, než si na náplast Leontýnka zvykla. Ze začátku se jí to samozřejmě nelíbilo a chtěla to sundavat. Ale máme náplast, která dá zabrat i mě, než jí sundám. Je to týden a dcerka si PALEC NECUCÁ. Zkoušela to jednou přes náplast, ale okamžitě ho vyndala. Nejhorší je to při usínání po obědě, to si ho cucala nejvíc, aby se uklidnila. Snad se naučí usínat bez něho. Te ještě většinou brečí a protestuje, tak jsem u ní nebo jí pochovám. Večer většinou s usínáním bez palečku problém nemá, protože je víc unavená. Takže já jsem pevně rozhodnutá, že neustoupím a pomůžu jí přestat cucat paleček a náplast budu dávat dále. Myslím, že v tomto věku už je to u dítěte velký zvyk a vlastně závislost, jako třeba kousání nehtů a je potřeba mu pomoct s tím přestat a hlavně pořád dokola vysvětlovat, proč má náplast a co by se stalo, kdyby jsme jí sundali-velké bebíčko atd...

joplin
29. srp 2010

Ahojte, taky se přidávám, naše Eli (13m) si cucá palečky oba od narození, cucá když je unavená, nebo když se necítí dobře. Zatím to na palečcích není vidět (tím, že je střídá). Tak to necháváme tak, snad jednou přestane.......

hlavinka
8. zář 2010

Kopret. naplasti u nas nepomahaji. Cuca si prsty i s nima.
Jindri: taky davam dudlik, jenze kdyz ho nemame po ruce, hned tam ma prsty. Fakt se desim toho, az ji budu odnaucovat dudlik - protoze ona ma porad prsty a ty ji nahradi dudlik, kterej nebyl prvotni dudaci vec:o( No, utesuju se tim, ze holt se bude pak uz stydet (mezi detma) a cucat si je nebude.

kopretinka84
22. zář 2010

Dobrý večer,
tak přidávám náš aktuální stav s palečkem. Je to měsíc od posledního příspěvku a Leontýnka dumlá jen večer při usínání. Je to velká změna k lepšímu, když dřív cucala paleček i přes den a opravdu velmi intenzivně.
Teď to řešíme tak, že když se jí bolístka na palečku trošku zhorší, tak zase mažeme a lepíme. Sama si řekne, že chce zalepit. Takže tento problém momentálně dál nehrotíme, až se na to bude cítit sama, tak nejspíš přestane cucat úplně.

iv_77
23. pro 2010

Holky prosím vás, které dávaly rukavičky - to si je vaše dítka jen tak nechala na ručičkách? Nebo jak jste je přinutily, aby si je nesundavala? My měli problém nasadit a hlavně nechat rukavičky už venku, jakmile jsem je synovi nasadila, tak řev a během vteřiny je měl dole. Nepomohlo zastrkávání za kombinézu, nic, malému je rok... Když mu vysvětluju, že je musí mít, aby mu bylo teplíčko, hezky se na mě směje 🙂, ukazuju mu, že maminka je má taky, ale hned jak může, jsou dole... Poraďte..

iv_77
23. pro 2010

Ještě jsem chtěla napsat, že s tou dlahou mi to přijde krajně brutální 😉 Mně, když jsem si cucala palec, zašila máma rukáv u pyžamka, protože rukavice bych si sundala.. Ráno mě našla, s ručičkou provlečenou výstřihem u krku a palcem v pusince 😉

spetra
23. pro 2010

Tomášek si žužlá palec taky v podstatě od narození, Přes den, když se nudí, nebo je nervozní nebo mě chce vyprovokovat. Do 2 let jsem to vůbec neřešila. Problémy se zubama ani s palcem zatím nemá. Teď jsem si řekla, že se budu snažit odstranit palec zatím přes den a to takže pokud si dula palec chce se mu tteda spát a dám ho spát. Tak to si radši rozmyslí.... na noc to bude asi problém... říkám si že začneme trénovat tak na jaro....