Jak jí pomoct, aby si začala stoupat?

joplin
27. kvě 2010

Všechny zdravím,

včera jsme byli s naší malou (10 m) na kontrole, naše Eliška se plazí, sem tam popoleze, z polohy na kolínkách si sama sedá a přitahuje se do kleku........ale né do stoje...paní doktorka nám sdělilia, že pokud se Eli do měsíce nepostaví, že nás vyšle na rehabilitaci.....no, vím, že každé miminko má svůj rytmus, ale i tak bych Eli chtěla nějak pomoci, nevíte nějaké cvičení co s ní můžu doma provádět, aby si více uvědomila, že nožky jsou od toho, že se na nich dá stát 🙂. Popřípadě, jaké máte zkušenosti s rehabilitací. Moc děkui a přeji jen to nej všem. Jana

neu.sona
27. kvě 2010

a co to máš prosím Tě za doktorku? já bych teda rehabilitaci zásadně odmítla. vždyť je ještě malinká 😲 😲 . každé dítě je jiné a nemůžou být všichni v deseti měsíci na nohách. Náš Matýsek se začal plazit asi v půl roce, v sedmi měsících lezl a v devíti už u všeho chodil, ale posadil se sám až před měsícem! A vůbec jsem to neřešila. Prostě si na to dítě musí příjít samo. Teď má fázi, že chce chodit pořád za ruku, i když se to nemá a hrozně se bojí, aby nespadl. Takže si myslím, že sám bude chodit nejdřív tak za dva měsíce.
Být tebou, tak tomu nechám volný průběh a rozhodně na rehabilitace chodit nechci. Je to zbytečný stres. Jako by to bylo opožděné dítě.Pch! Ty lékařky jsou hrozné fakt 🙄 🙄

paulla
27. kvě 2010

proč už by měla stát? Na to má ještě dost času! Rehabilitaci bych také zásadně odmítla, proč malou zbytečně vystavovat stresu pro nic za nic? Já mám stejně starou dceru, ona sice už chodí kolem nábytku, leze jak drak, ale každé dítě není stejné. Přece jedno dítě chodí už v 10. měsících a jiné až třeba v 16.měsících. Dej tomu čas, ona si na to přijde sama, hlavně nic neurychlovat!!!

momin
27. kvě 2010

joplin ja bych rehabilitaci taky kazdopadne odmitla! Vim ze si chtela tip jak cvicit,ale je to podle me uplne zbytecne... 😉 🙂

joplin
autor
27. kvě 2010

Holky díky, cítím to stejně jako vy.......ale i tak by se mi nějaký typ - jak nenásilně procvičovat nožky hodil....

iluss
27. kvě 2010

joplin: no teda fakt se mi ta tvoje doktorka nepozdává. Proboha vždyť máte ještě čas!
Moje Lucinka se poprvé sama posadila až skoro v 9 měsících a postavila se mi v 11 a půl měsících. V sobotu nám bude rok a ještě nechodí, jen se postaví k nábytku, ale ještě kolem toho nábytku ani nepochoduje.
Prostě každé dítě je jiné a každé dítě potřebuje jiný čas.

zrovna nedávno byl v pořadu "sama doma" dětský doktor a povídal o počáteční chůzi dětí. A prý málokteré dítě se posadí na půl roce a chodí na roce, prý to je blábol ze starých dob. Samozřejmě jsou šikovné dětičky, které to dokáží, ale jsou i také, které si dávají na čas. Prý je v normě postavit se kolem 12.měsíce a začít chodit mezi 12-15.měsícem.
Takže vy máte ještě hafo času. A čím déle se plazí a leze, tím lépe pro páteř a pro další vývoj zádíček a nožiček.

iluss
27. kvě 2010

ten doktor tam říkal, že se do sedu či do stoje dítě nemá nutit, až to zvládne samo, tak teprve potom ho v tom podporovat a trénovat to s ním, ale dřív rozhodně ne. Když se sama nepostaví, tak na to prostě ještě není připravená a kdybys s ní něco předčasně trénovala, tak jí to spíš může uškodit.

iluss
27. kvě 2010

tady jsem ti našla ten díl sama doma, tak na to mrkni. Mrkni na celý díl, protože ten doktor tam mluví ve více vstupech. A mimojiné je tam i debata o prvních dětských botičkách - velice zajímavé 😉

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210562220...

kocicinka
27. kvě 2010

Joplin, zkus jí nožičky masírovat. Tak si uvědomí, že je má a přitom je to nenásilné. Já teda taky zírám, co je to za doktorku. Vždyť teď by mělo být spíše na pořádku dne lezení a stoj až potom. Kdybys jí teď motivovala ke stoji tak by hrozilo, že přeskočí lezení a bude rovnou chodit, což bys asi nechtěla. Naší doktorce se zase nelíbilo, že stojí a ještě neleze, tak říkala, že ho ve stání nemáme podporovat, je důležité, aby co nejdéle lezl.

florule
27. kvě 2010

Joplin, my jsme byli s Kubíkem na 10ti měsíční kontrole v pondělí a Kubík si teda zatím ani nesedne sám, natož, aby se postavil a doktorka to vůbec nijak nekomentovala. Ještě nás pochválila za to, jak jsme šikovní, že se plazí, lozí a kleká 🙂

joplin
autor
27. kvě 2010

Jéé, holky ani nevíte jak jste mě potěšily.....fakt 🙂 No, jsem taky toho názoru, že se nemá mimi někam tlačit, když to ještě nezvládá.....na ten díl SAMA DOMA se pak mrknu v klidu večer, až to miminko usne......

Florule: Je fajn, vidět - tedy číst, že i jiné děti jsou na tom úplně stejně 🙂, moc díky.......

No já jsem dala malou k doktorce, kde jsem chodila já sama, domnívala jsem se, že jsem udělala dobře - hmm, taky mě překvapilo ono doporučení......no, nechám to tak a Eli budu podporovat v tom, co už umí a vyčkáme času....na druhou stranu, už teď nevím kam dříve skočit a to se zatím "jen " plazí 🙂......ještě jednou moc díky, jsem ráda, že MK je 🙂

kocicinka
27. kvě 2010

Náš chlapeček se posadil až před týdnem, v 11 měsících 😉