Jak malého naučit spávat bez svázání v plíně a usínat samotnýho?

janneberuska
26. zář 2009

Holky mám problém a nevím co s tím....potřebovala bych malýho naučit spávat bez toho abych ho musela svázat do plíny...pořád háže ručičkama a to ho budí...nechce mi ani spát v kočárku max.10-15min...a pak celou procházku prokřičí...a to mu jsou jen 2měsíce...nemáte někdo radu???A taky bych potřebovala poradit jak ho naučit usínat samotnýho v postýlce bez chování a dlouhýho uspávání a hádání se..díky všem

mikulka
26. zář 2009

janne, prosím tě, vždyť máš ještě malé miminko, nespěchej na něj tolik.

Miminko se v plíně cítí dobře. Přišlo z dělohy, kde všude, kam sáhl, byly stěny. Teď je najednou v ohromném prostoru, kde se necítí bezpecně.
Proč ti vadí, že má plínku, nebo zavinovačku? Jen mu v tom vyhov.

Samotný v postýlce ti bude usínat, až přijde jeho čas. zatím mu vyhov i v tom, že ho budeš houpat, je to úplně normální. Pak to můžeš zkusit po půl roce. Do té doby miminko nerozmazlíš tím, že mu pomůžeš usnout a poskytneš mu náruč.
Tu on teď potřebuje nejvíce. Jsi jeho bezpečí. 😉 🙂

dvojka
26. zář 2009

též se přikláním k tomu nechat mimčo tak,jak se cítí nejlíp.Vždyt my svazovali naši Anetu do 9 měsíců a pak to padlo samo.
Nehrotit,mazlit,chovat 😉

janneberuska
autor
26. zář 2009

A co dělat s tím že nechce spát v kočárku??? ☹

karotky
26. zář 2009

janneberuska,..................tak my od 3.měsíců dávali Ádu spát na bříško a od té doby spal celou noc bez probuzení(pokud nepočítám prořezávání zoubků apd.). 🙂

morgan
26. zář 2009

janneberuska - a v kočárku ho nemůžeš svázat dečkou nebo plínkou? Jinak u miminek se to často mění, je ještě malej, tak neboj 🙂 . My svazovali do cca 4 - 5 měsíců, pak bylo období uhoupávání v ruce a teprve ted v 8 měsících se začíná učit, že usíná sám v postýlce. Ale taky jsem byla (a jsem) občas na nerva 😀

shaula
26. zář 2009

janneberuska - takhle malé miminko těmhle "návykům" ještě nenaučíš. Miminko není nepřítel, kterého musíme zlomit a nacpat ho do latě 😉 V tomhle věku potřebuje hlavně maminčinu přítomnost, pocit bezpečí a i to chování a to mu prostě musíme poskytnout, od toho nás má 😉 Zavinování se neboj, jak píše Mikulka, je to pro ně přirozené, obvykle se jim to přestane líbit tak právě okolo těch 4 - 5 měsíců jako u Morgan. Já třeba lituju, že jsem se o výhodách zavinování dozvěděla pozdě, možná jsme si mohli ušetřit hodně starostí...
Taky bych zkusila to zavinování i v kočárku, třeba to pomůže...

kay
26. zář 2009

ahoj janne, já malou svazovala tak do těch 2 měsíců, klidně bych i dál, protože pak usla, ikdyž hrozně brečela před tím.. ale ona se mi z toho začla vyslíkat, ať jsme ji svázala jak pevně.. 🙂 pak jsem našla dudlík.. no u toho naučení se usínání v postýlce samotný, myslím, že je času dost, já to tak prostě jen praktikovala od začátku.. zkus mimču pouštět nějakou hudbu a až si zvykne že s eu ní usíná, půjde to i bez Tebe, ale opravdu je ještě malé, takže nejvíc potřebuje Tebe.

prchalka
26. zář 2009

janneberuska: Myslím, že máte ještě čas. My svazovali do 3. měsíců. Taky jsem se tím trápila, kdy už to nebudeme muset dělat, bylo mi jí líto. Ve třech měsících přesně se v noci vrtěla a soukala ze zavinovačky, tak jsme si říkali, že jí musíme rozbalit, ona rozhodila ruce a spala do rána - zázrak! Takže to může být ze dne na den, ono to přijde 😉 Malá řvala neustále, nám teda kočár pomáhal, ale to bylo v zimě..

kadlecova.misa
27. zář 2009

ahoj..my taky svazovali,do těch 3 měsíců...pak se z toho dostala sama.Zhruba od 4,5 měsíců jsem ji naučina usínat samu, jinak jsme taky nosili a uspávali jak se dalo. 😲 😝 . a s tím kočárkem? Malá až teď, když je v pololeži, ve sportáku,má ráda kočárek a okamžitě v něm usne..v hlubokým řvala,řvala, nespala...asi se jí nelíbil.. 😀 ..to chce čas,každý mimi je jiný. 🙂 😉

simlenka
27. zář 2009

Jeste je jiny reseni,porid si satek,ty budes mit volne ruce a miminko tesny prostor a chovani,budete urcite spokojeni oba. Ja pri prvnim nesatkovala,pri druhym planuju mimi do kocarku ani nedavat a jen satkovat,pze deti jsou tak daleko jistejsi,spokojenejsi a drive se osamostatni.Cim vice spolecnych chvil a dotyku das miminku ted,tim driv bude samostatnejsi a sebevedomejsi. Doporucuji knizku koncept kontinua,je malicka tenoucka ale je v ni hodne moc!

puckalucka
27. zář 2009

Nám u Matěje pomáhá látková plínka přes očička nebo u hlavičky. Šmajchluje se s ní a má asi větší pocit bezpečí.
Když se mu nedaří zabrat a pláče, tak se pod plínkou hezky a hned zklidní, vezme si dudlíka a spinká-plínku mu klidně po chvilce můžeš odendat, ale jestli by to fungovalo i na Tomášku...zkus to a uvidíš 😉 .

andykov
27. zář 2009

taky myslím, je ještě brzo, mně se malá kroutí ještě do teď, ale už to teda nejsou ty reflexy a jak ji zaratifikuju, ta mi usne 😀

mikulka
27. zář 2009

shaula: hezky napsané.

Já si s uspáváním užila moc. Chce to vydržet, a pozor, miminko nesmí cítit, že tě obtěžuje, že jsi nervózní a když to hodně přeženu, že se ho už chceš "zbavit" aby už konečně spalo... 😉
Svazování je normální. Jak se to začne víc hýbat, přestane to chtít.
V kočárku to vyloženě chce taky. Prostě se cítí dobře v malém prostotu a velký prostor ho děsí. Normálka. 😉

fajn
27. zář 2009

mikulka já jsem Didku vázala skoro do roka ,jinak by nespala 😉 ☹

jancaroul
28. zář 2009

Janne: Měli jsme stejný problém a nakonec si to Tomáš vyřešil sám, nejspíš už si na ručičky venku zvykl a kolem 3 měsíců už mu ruce venku nevadily. Svazovali jsme do zavinovačky, pak si začal ruce vyndavat ven a budil se jimi, tato fáze trvala cca měsíc. K ukládání ke spánku - každé dítko je různé, podle mě je nejdůležitější poznat, kdy už se ke spánku schyluje a pak uložit, ne ho nutit podle nějakých našich hodin, Tomča spal někdy po hodině bdělosti, ale už v tomhle věku vydržel být od cca čtyřech do sedmi až půl osmé večer bdělý. Ze začátku jsme nosili na ruce, pak jsme přešli k uhoupávání v postýlce za zavázanou zavinovačku, pak na lítání s jeho oblíbebou beruškou a teď většinou usíná buď sám s beruškou v ruce a nebo mu stačí že u něj jen jsme, občas zpíváme ukolébavky. Do kočárku jsem dávala rychlozavinovačku a ručičky k tělu, nevyndaval je a spinkal. Držím palce, ať je u vás brzy také po problému.

eliotka
28. zář 2009

Tak kup polohovací válečky, ty můžeš mít i v kočárku. Bude se v nich cítit bezpečně.

lenic
29. zář 2009

Myslím si, že není kam spěchat..Když se svázaný cítí dobře a uklidní ho to, nevidím důvod v tom nepookračovat..Naše malá bez zavinutí taky nemohla spát, zavinovali jsme snad do půl roku. Jsem zastánce všeho, co miminko uklidní a nic bych nelámala přes koleno 😉

jeudi
29. zář 2009

ahoj mi meli uplne stejny problem,doktorka rikala ze kdyby to neklidne spinkani a hazeni sebou pokracovalo tak budem muset na nervovy.maleho musim balit porad ale jen do zavinovacky,jinak nespi ,a to vecerni usinani zname taky duverne pres den usina sam a vecer potreboval uspavat treba dve hodiny na ruce a kdyz se narodil tak i pres den..je to asi tri dny co vecer zacal usinat sam..ja nevim jestli kojis ,jestli ne tak mu zkus dat na noc vic mleka..ja naseho prcka musela krmit dvakrat asi nak vyciti ze je pred nim dlouha noc a ze se dlouho nenaji 😅

nikulka83
29. zář 2009

My svazovali do necelých 4 měsíců. Do 3 měl v zavince i ručičky, ty jsme pak uvolnili... Plynule jsme přešli od zavinování. Mimi si samo řekne... Kdyby chtěl zavinovat dál, nebránila bych se tomu...

romi73
29. zář 2009

janneberusko, a jaký máš kočárek? není venitř tmavý? kamarádky syn v něm nechtěl být, respektive byl v něm nespokojený, protože byl černý. tak tam dala plínku a zlepšilo se to. oni prý mají rádi světlé barvy a koukat do tmavé jim vadí. jinak nevím, mě malá usnula jakmile jsem ji strčila do kočáru a vydrží v něm spát dodnes třeba dvě hodiny.

a jiiná mimislečna zase nespala, protože jezdili po asfaltu. jakmile najeli na lesní cestu, kde to trošku víc házelo, usnula jak špalek.

a svazovali jsme taky - jakmile jsem ji zavázala do zavinovačky a utáhla, zavřela očka a byla tuhá. tak do čtvrtého měsíce, pak už to nebylo třeba. kolikrát mi připadala, že už na to čeká...

sunea
29. zář 2009

Janne, my sme upevnovali rucicky pomocou plienky v zavinovacke cca do 3. mesiaca, od 3. mesiaca sme uvaz postupne povolovali, a teraz zaspi aj s rucickami navolno. Deticky si urcia sami, co im vyhovuje. Mas este mini cloviecika, ktory sa nechova pdola kniziek a priruciek, ale tak, aby mi bolo dobre. A jemu je dobre s tebou, alebo ked je napevno, akoby v objati, prisposob sa ty jemu, budete spokojnejsi obaja 😉 Toto obdobie netrva vecne, kazdy tyzden je predsa iny, mozno za nejake 2 tyzdne uz ti bude spavat s rucickami pri hlave uplne v pohode.
Co sa tyka zaspavacich ritualov, my uspavame v naruci pohupujuc sa na fitlopte a hned, ked prvykrat prevrati ocicka dovrchu, tak ho dame do postielky. V kociku nam spociatku dost vyvadzal, aj teraz su take chvile este caste, ale uz sa to zlepsuje. Pomaha kocikovat v case, ked predpokladas, ze by deculo malo byt unavene - u nas napr. po 2-3 hodinach bdelosti. Tiez nam pomohlo, ze sme mu "otvorili" okienko hore na korbicke a chodime popod stromy, aby videl aspon nieco zaujimave, ked este nespi. Drzim palce.

vendeta
29. zář 2009

Ja bych to vubec neřešila, vždyt je to malinký mimnko. bylo u tebe 9 měsíců v bříšku tak to nelam pře koleno. kdžy je mu to přijemny tak to tak nech.

aponchie
29. zář 2009

alergie na svet..jestli mu zavinovani pomaha tak zavinuj..neni treba ucit veci dalsi kdyz nejake funguji..kasli na predsudky

beruna84
1. bře 2015

Ahoj holky, ráda bych obnovila - naší princezně jsou 3 měsíce, doteď jsme zavinovali napevno s ručkami podél těla a bylo to fajn. Spinkala klidně. Teď už má větší sílu, usne se zavinutýma ručkama, ale během noci si ruce vždy nějak "vydloube" a pak s nimi máchá, budí ji to, co 20 min. k ní chodím ji zabalit. Zkoušeli jsme usínat bez - to nešlo vůbec, ale teď jak se z toho dostane, nevyspíme se ani jedna. Nemáte někdo nějaký rady, jak ještě ty ruce udržet? (balím do tetra plíny a na to zavinovačku)..
Moc díky..

lllucielll
17. bře 2015

Také jsem syna dlouho zavinovala, aby krásně spal. Myslím, že asi do 7mi měsíců. Zavinula jsem ho do rychlozavinovačky (pevněji) a převázala stuhou. Také se z toho někdy vyšmrdlal, tak jsem ho musela převázat... Později jsem ho zavinovala už jen na noc a pak už vůbec.