Jak malou odnaučit od dudlíka?

mamula1178
6. zář 2011

Chtěla jsem poradit malé jsme sebrali dudlík jsou jí skoro 3 roky vím,že je to moje chyba a měla jsem to udělat už dávno,ale měla ho jen na usnutí a pak jsem jí ho sebrala.Ted jsme týden bez dudu,ale přestala mi po obědě spát a to do té doby spala 2hodiny.Spánek prostě ještě potřebuje jinak je do večera vzteklá,neposlouchá nic.Nevzdala se teda dudu sama od sebe a to jsme zkoušeli všechno dát ho někomu.Přejde to samo?díky za zkušenosti

lucielucie
6. zář 2011

My jsme po druhém roce odevzadli dudlík koťátku. Dobrovolně. Ale bez řevu se první noc taky neobešla. Taky jsem se bála, že po obědě už nebude chtít spát. Trvalo týden než se naučil po obědě usínat bez dudlíka, takže usíná o hodinu později než s dudlíkem. Prostě když je opravdu unavený. Ale hoďka a půl po obědě mu zůstala. Tak jí zkus dávat později a pro začátek připravit náročnější dopolední program, aby byla unavená. Držim palce.

dagmik
6. zář 2011

U nás to bylo podobné jako u vás, ale od té doby vlastně bez dudlíka neuměl usínat sám, takže spaní po obědě jsme vzdali. Museli jsme ho dost dlouho uspávat a pak stejně spal už jen tak hodinu, jako praktikovali jsme to tak skoro půl roku, ale pak jsme spaní po obědě prostě vzdali. Večer chodí spát dřív a usne dřív.

evulka25
6. zář 2011

My bez dudlíka přes den od roku a no noc od roku a 3/4. Dali jsme ho jedné tetě pro miminko tak to vzal jako že on je už velký a miminko je malé a potřebuje ho. Chce to trpělivost a spíš vycítit kdy je vhodná doba, když nezačínáte s odvykání moc věcí najednou nebo když má hodně nových podnětů. Držím palce 🙂

coxa
6. zář 2011

Staršímu synovi jsme nechali od 10ti měsíců dudlíka jen na usínání na noc, mladší je na tom stejně, akorát o měsíc později a tím, že spali v kočárku nebyl problém je uvozit, ikdyž ani jeden nebrečel a dudlíka se nedožadoval. Staršímu synovi jsme vzali dudlíka úplně někdy před druhým rokem, ustřihla jsem špičku, sám ho jako rozbitý vyhodil z okna a od té doby dudlík není. Určitě bych dudlík nevracela, snažila bych se to přechodný období ustát a třeba jí pomoc usnout tím, že jí zazpíváš, nebo si lehneš s ní apod.

pettule
6. zář 2011

Můj prcek odevzdal dudánka dobrovolně, ale bylo to opravdu dost pozdě. Nijak jsem to neřešila, měl ho pouze na spaní, tak jsme mu ho prostě vždy dala a nechala mu ho. Rady od kamarádek byly "nech mu ho, uvidíš, dá ho sám a pak budeš mít klid". A fakt to tak bylo. Měl ho do 3 let a 3 měsíců. Vždycky jsem se jen zeptala, zda dudanu už náhodou nechce dát Barušce - je to pejsek od tety (pořád jsem přemýšlela, komu by ho tak mohl dát 🙂 ). A jednoho dne se probudil, tak jsem se zase ptala o on najednou že už konečně dudánka dá. A od té doby se asi pouze 3x zeptal, kde je dudlíček, tak jsem mu řekla, že ho dal přeci Barušce a pak už si na něj vůbec nevzpomněl. Musím říct, že jsme ho měli fakt dlouho, ale nelituji toho. V pohodě spí po obědě, večer a fakt není vůbec problém. Jak píši, měl ho fakt dlouho, ale pak to najednou přišlo samo, přesně jak radily kamarádky............... a já toho nelituji. 🙂

ssimmikk
6. zář 2011

Mně malá přestala po obědě spát v roce, takže odpolední spaní jsem řešit nemusela....měla dudlík jen na usínání jinak ne, nechtěla se ho vzdát, prostě na to usnutí ho chtěla, jednou si ho prokousla, tak sjem ho vzala a ukázala jí, že je zničenej, ale furt ho chtěla, tak jsem ho před ní rozstříhala a šly jsme ho spolu hodit do koše, od té doby byl klid, nedovedu si představit, že by teď ve třech letech měla ještě dudlík 😀

elvira
6. zář 2011

U nás to šlo naštěstí samo - tedy až v roce a půl, ale bez větších problémů.
Kamarádky malá přestala taky spát přes oběd, ale bylo to jen období a už zase spává. Taky z toho byla na nerva, malá byla protivná, ubrečená, nepomohlo ani drncání v kočáře...
Ale jak to přišlo, tak to odešlo.

jajina.c
6. zář 2011

Ahoj holky, tak Lukymu jsou 2 roky a měsíc. Dudu měl jen na spaní a když usnul, tak ho většinou vyplivnul. Takže nás nic nezabíralo, nechtěl ho dát nikomu a ničemu. Tak jsem to přestala řešit a je to 3 týdny - seděl na WC a kadil, měl s sebou dudu a když kadí, tak chce, abych šla pryč z koupelny, aby měl klid. Najednou volá mami, dudu pa pa, tak jsem tam šla a duda nebyl, tak jsem mu říkala, co s ním udělal a on, že je papa. Tak jsme ho hledali a nenašli, tak jsem se ho zeptala, jestli ho spláchnul a on, že ano 😀 . Tak jsem mu řekla, že jestli ho spláchnul, že je teď už dudu plave v řece s kačenkama ( má kačenky rád ), tak se zamyslel, usmál se a za chvíli začal natahovat. Tak jsem mu řekla, že dudu spláchnul sám a že už dudu není a já jinýho nemám. Děsila jsem se noci, nedovedla jsem si to představit. Když jsem šla večer připravovat vanu, tak jsem sundavala dětské prkénko z WC ( máme závěsný ) a dudu se válel pod ním až vzadu, ještě, že jsme ho předtím nenašli, tak jsem ho rychle schovala, aby to neviděl. Večer jen řekl dudu papa gaga a byl klid. Teď jen občas řekne při splachování dudu papa. Bylo to bez řvaní, i první noc byla v klidu. Pozitivum na tom je, že mi přijde, že v noci spí lépe, ale přestal mi spát po obědě, ale on je nespavec, takže to možná není tím. A když se přes den zmocnil dudka, tak musel mít ještě dvě hračky v ruce a nic s ním nebylo. Teď s hračkama jen spí a přes den si jich ani nevšimne🙂.Ale kdyby to u nás nebylo tak náhodný, neřešila bych to moc, měl ho jen na spaní🙂. A máme v rodině extrém, moje teta ( nyní 62 let ) měla prý dudka na spaní do 7 let a žije, zuby má rovný a žádný pozůstkatky taky nemá 😀 . Hlavně se neřiďte tím, že sousedovic Andulka ho už nemá a náš Pepíček ano, je zbytečné děti stresovat. Dudka je uklidňuje a jen Vy a Vaše dítko víte, kdy je čas na to se sním rozloučit. Přeji všem klidné loučení 😉 .

missymici
7. zář 2011

Danikovi se to s moji pomoci a fantazii povedlo tesne pred druhyma narozeninama. Take ho mel jen na usinani... Meli jsme vymyslenou postavicku,...jako bubacka,kterej si obcas pujcoval Danikove veci,kdyz zlobil...a tak to bylo i s dudakem.Proste se najednou veci stratili. Jedno rano,nasel dudaka a zahodil ho,...tak jsem vyuzila situace,a rekla jsem mu,ze ho nikde nemuzu najit,...hledala jsem s nim vsude a pri hledani jsem ho hned schovala. Zabralo to,...Tak jsem mu rekla ze si ho asi pujcil pan bubacek,protoze se veci nezahazuji.Jeste asi dva dni se ptal kde je dudu,...tak jsem mu jen celou situaci opakovala jak k tomu prislo,ani neplakal...a na treti den,...uz na dudu zapomnel. 🙂

neu.sona
7. zář 2011

Ahojky, tak můj názor je, že máš už docela velikou holčičku na to, abys jí to mohla rozumně vysvětlit. A když nepomůže rozumně vysvětlit, tak zajděte třeba za nějakým miminkem a řekni jí, že miminko dudlík potřebuje, že ona je už velká atd., nebo něco podobného. A pokud ani to nepomůže, tak jej pošlete na čerty malým čertíkům do pekla. To udělala kamarádka a má klid 🙂.
A ještě jedna rada, je dobrý dítě na to připravovat dopředu. Mluvit s ním o tom, aby na to bylo připravený a vědělo o tom. Prostě né ráz na ráz.
Náš odložil dudlíka na spinkání něco před druhým rokem. Přestali jsme mu ho nabízet a on se přestal ptát a začal usínat bez něj. Od té doby si na něj ani nevzpomene 😀.
Hodně štěstí a nervů :o).

lukza
8. zář 2011

nemám tak staré dítko mi máme dudu jen na spaní ale už budeme odbourávat ale hodně kámoškám se osvětšilo prostě nech jí dudany ale tu špičku odstřihni jí to samo přestane chutnat a už je nebude chtít ,ale přiznám se dělali to na mladších dětech takže zda to bude mít aji u 3leté uspěch nevím ale není to nasilné prostě sama ho odloží nebude jí chutnat zkus to za to nic nedáš.
a kámoš udělali že to vyměnili za hračku co moc chtěl byl prý hodně dudlíkoví a nevěděli si s ním rady a už byl velký takže rozumněl a vyměnili to za lego co moc chtěl a od té doby bez dudana přeji moc uspěchu

majatob
8. zář 2011

u nas nejstarsi poprve odlozil dudu kolem dvou let, zapomnel ho v lese a nahradni nebyl... jeden vecer pofnukaval a pak uz si na neho nevzpomnel...jenze kdyz se mu narodila segra, zarlil takovym stylem, ze jsme mu ho museli vratit a uplne se ho vzdal ted o prazdninach ve skoro 3,5 letech...ze dne na den, proste se mu to rozlezelo v hlave a uz nechce byt miminko 🙂 prijde mi, ze se vsechno hrozne hroti, plinky ve dvou letech, dudel...no a co, jsou to deti, nektery k tomu dospeje v roce jiny ve ctyrech 😅 neznam zadny co by slo do skoly s dudlem nebo plinou 🙂

ilonka82
11. zář 2011

U nás problém s dudlíkem nebudeme muset řešit, Eliška není dudlíkové miminko. Ze začátku mě to trápilo, ale teď už začínám být ráda 🙂 Ale můj synoveček ho měl do 2,5 roku, sice jen na spaní, ale měl. segra si na něj vymysleli, že když nechá dudoška Ježíškovi, tak on mu za něj nechá pod stromečkem dárečky 🙂 No a zabralo to. Po vánocích si vzpoměl a chtěl ho zpátky, ale segra mu řekla, že to by ale musel vrátit Ježíškovi dárečky. No a bylo po problému 😵

romi73
12. zář 2011

ustříhněte špičku, odhodí ho dobrovolně (u naší závislačky zafungovalo okamžitě). nechtěla ho pak už ani vidět. řekli jsme že má dudu bebí a bylo 🙂

kamila297
12. zář 2011

Sebrat s nějakým vysvětlením formou pohádky, příběhu apod., NEVRÁTIT, vydržet 😉 Nám taky zmizelo polední spaní, ale zase se asi po 3 týdnech vrátilo.

evulatko
12. zář 2011

My jsme dali dudlik kocourovi u babicky a pak jsme odjeli domu. Vecer si o nej vubec nerekla a tak to bylo i dalsi dny, to jsem tedy zasla🙂 Odpoledni spani se nam taky zrusilo, ale dneska poprve odpoledne spala, tak doufam, ze to tak bude i pokracovat🙂

verka12
17. zář 2011

Moje kamarádka vyměnila dudlík za hračku v obchodě. Já malému dudlík vzala týden byl nervozní, ale pak si zvykl 🙂

marselina
17. zář 2011

já bych poradila když už je tak velká,tak jí dej po obědě spinat,sedni si k ní na postel,čti pohádky a přitom jí hlaď,třeba usne a na dudu ani nevzpomene.
já jsem klukům sebrala dudlíka v roce,druhý syn byl do 2 a čvrt let kojený,tak mu dudu tolik nechyběl.
máme teď ve školce 2 tří a půl leté holčičky a dudlíka mají na spaní i ve školce.přijde mi to už přehnané.