Jak mám naučit dceru spát bez plen?

kordulky
6. kvě 2009

ahoj poradte mi jak mám naučit malou v noci bez plen?Hodně pije nevím jestli jí mám budit každou hodinu, přes den už je úplně bez plen sama si řekne ale jak to mám udělat v noci nechci jí moc trápit ale 2x za noc dávát pleny a převlekat postel už mě nebaví ,mamku už nemám ,tchýně je 600 km daleko a všichni mají už děti velké prosím poradte mi děkuji

musko
6. kvě 2009

kordul, doporučuje sa nechať dieť bez pleny na noc, ak ju máva ráno suchú. Ak nie, tak by som nechala...
Obmedzuj trochu pitie k večeru, pred psinkaním ešte nechaj vyčurať a uvidíš. Alebo, ak cítiš, že sa v noci hodne mrví v spánku, tak skús posadiť na nočník.... Cez deň spí bez plienok?

mmisak
6. kvě 2009

Ahoj mi jsme bez plenek v noci asi 14 dní ,malej taky v noci hodně pil tak jsme nejdřív pomalu (cca během 14dnů)snižovali pití, ted se napije než jde hajat ,počkáme po pohátce ,že se vyčůrá a pak už vydrří až do rána, vnoci už nepije vůbec.V postýlce má teda pro jistotu podložku aby nepročůral matraci .

med
6. kvě 2009

Ahojky, my už jsme asi měsíc bez plen ve dne a taky přemýšlím, jak začít v noci.... Hlavně malá je furt zvyklá před spaním vypít 250 ml sunaru a to nevím, jak jí odnaučit, protože hned po koupání křící mlíko, mlíko... tak asi nejdřív budu muset nějak odbourat ten sunar. Ráno se budí kolem šestý a hned jdeme na nočník, vyčůrá se, ale plínku má už mokrou. Přes den spí tak 2 hoďky a to spí bez plínky, to vydrží.... Taky mám starost s monitorem dechu. Terka na něm ještě pořád spí, spí ve svým pokojíčku, tak jsem klidnější, že jí hlídá monitor. No a když se počůrá, tak aby se nerozbil... nevím, jestli pomůže koupit podložku... asi budeme muset přestat používat i monitor...

sirka
6. kvě 2009

děvčata chtěla jsem dnes začít stejnou diskusi, ale my už jsme podstatně starší. Ve dne pohoda, občas nehoda většinou ze vztekání (a to jsme s nočníkem začínali už v půl roce a není to o nic lepši než začít o rok později), ale v noci nee. Začali jsme pred 3 dny

mmisak
6. kvě 2009

Med mi máme též monitor dechu( nanny )mám na něm položenou pod martací přebalovací podložku to funkci monitoru neovlivnuje a je chráněný kdyby byla nehoda.Máme ho tam a spíš budu řešit jak to udělat ve velké posteli nedovedu si představit, že by spinkal malej bez něj(měli jsme apnoickou pauzu -zástavu dechu)Ale to je na jinou diskusi

vetrovka
6. kvě 2009

med já mám jenom poznámku k tomu sunaru, malý je taky naučený po koupání hned mlíčko mlíčko...vypije kolem těch 180-210ml a celou noc vydrží nepočurat se 😉 tak třeba ten sunar nemusíš odbourávat 😉 u nás by to teda nešlo... snad párkrát mlíčko jakože nechtěl ale v posteli si vzpomněl 🙂

kordulky
autor
6. kvě 2009

musko přes den na spaní jak kdy někdy vydrží někdy né před spaním jí dám vyčůrat ale pak začíná čajová směna 😀 včera jsem podle rad začala omezovat ale byla to noc děs 🙄 jsem hotová ale musím to vydržet 😉 a mám jí teda vzbudit a posadit na zem na nočník nebo ho můžu nechat v postýlce ? 😀

nety
6. kvě 2009

Kordulky...my jsme bez plen v noci cca měsíc,někdy pokud malá v noci zašknourá ji vyndám z postýlky a dám na nočníček,většinou mi ale řekne ne a vydrží do rána.V noci ji,pokud chce dám napít.Pod prostěradýlkem má gumovku a pokud se stane malér,jen vyperu povlečení.Obě holky jsem začala dávat spát bez pleny až když vydržely i ve dne a při odpoledním spaní.
Vetrovka...u nás bez Sunaru také ani ránu,dávám jí lahvičku už do postýlky a většinou se tím uspí🙂.

med
6. kvě 2009

mmisak, aha, já myslela, že tam máte takový ten gumový obal na matraci, to bych se bála, že to steče třeba nějak kolem nebo nevím... 🙂 Přebalovací podložka mě nenapadla, to asi zkusíme 🙂
Vetrovka dík za upozornění. Malá má problém s pitím, vypije hrozně málo, takže jsem ráda, že sunar pije bez problémů, aspoň nějakou tekutinu do ní dostanu. Zkusíme to a uvidíme.
A holky, vy co už v noci plínku nemáte... jak to děláte v noci? Dáte vyčůrat jen když se vzbudí nebo je budíte?

nety
6. kvě 2009

Med..pokud se vrní nebo je neklidná,tak ji dám na nočník,ale pokud spí jak zařezaná nechám ji být.Pokud musí čurat,začne plakat a je nevrlá,nebo třeba šknourá ze spaní-to ji vytáhnu a dám ji.

lukynek
6. kvě 2009

Holky tak to já teda nevím, jak odbouráme noční plínky. Malej se mi budí 2-3x za noc, a pokaždé chce čaj!! Přes den je v pohodě sám si chodí na nočníček, nebo si zajde na záchod, ale ta noc, to asi bude trvat ještě dlouho! ☹