Jak mám naučit dvouleté dítě na nočník?

bohmici
21. led 2014

Ahoj maminky moc prosím o radu mám dvouletého kloučka a máme problém s nočníkem když ho tam posadík skoro pokaždé se vyčůrá stane se někdy že ne ale spíš málo kdy ale sám si nikdy neřekne vždycky to udělá do plíny už opravdu nevím jak to udělat aby si sám řekl furt se ho ptám jestli chce dělat číííí pokaždé mi řekne ne a když ho tam neposadím tak je to zase v plíně poradíte mi někdo co dělat děkuji za radu

pejtho
21. led 2014

Nejlepší je nechat běhat bez plenky. Navléknout slipy, punčocháče nebo tepláky a nechat ho pár dní běhat. Naše se takhle naučila za pár dní 🙂
Ale samozřejmě jsem za ní pořád běhala, utírala loužičky, hubovala, ukazovala nočník - o tem jsme pořád zakopávali, protože byl věčně vprostřed místnosti,aby na něj viděla. Pořád dokola jsem prala, sušila bačkůrky...trvalo to opravdu jen pár dní než to pochopila.
Ideální na učení je jaro/léto, ale tahle metoda se dá zcela určitě praktikovat kdykoliv a myslím, že ve 2 letech to pochopí rychle 🙂 Držím palce!

dlabinecka
21. led 2014

No jasně, mám skvělou radu, kterou mám čerstvě odzkoušenou -VYDRŽ!!! To prostě musí sepnout samo. Náš Filípek na tom byl stejně a pak prostě ze dne na den si začal řikat, no stres. Sice doted nemůže mít trenky, s těma se počůrá, takže je na ostro, ale to zvládá s přehledem. prostě to chceč čas, mám dvě děti a ani jedno jsem teda na nočník naučit nedokázala, podle mě to nejde, to prostě musí přijít z jejich mozečku. A dva roky určitě není věk, kdy by bylo na čase se hroutit 😉

tanak
21. led 2014

Momentálně doma "trénujeme" na nočník. Taky doporučuji plenu dítěti už nedat, malá i když měla ty tréninkové kalhotky, tak neměla snahu čůrat jinde a hlásit, že se ji chce. Vzala jsem ji tedy do obchodu, nakoupily jsme dětské kalhotky a seznámila jsem ji s tím, že plenky jsou pro miminka a může čůrat do nočníku nebo do záchodu...Sama si ale ani tak neřekne, posazuji ji podle toho,jak moc pije, když se mi zdá že se ji chce atd...někdy ji cíleně nechám počůrat, a to mi pak hlásí že se počůrala - tak ji vysvětlím, že se čůrá do nočníku...🙂 Chce to teda pevné nervy, např. dneska jsem drhla a fénem sušila počůranou židli od počítače 🙂 ale jsou dny, kdy je to bez nehod 🙂

lucieandrlova
21. led 2014

Nevím, zda zabírá to samé na kluky jako na holky..., ale dceru jsme zkoušeli na nočník už od cca 18 měsíců a výsledky máme až od 2 let a 4 měsíců. Začala spoustu věcí chápat, je rozumnější a zabralo to, že už je velká holka, jestli si nechce jít koupit do obchodu kalhotky a chodit bez plenky... Tak šla a vybrala si hned 4 ks (samozřejmě s oblíbenci z pohádky). Taky jsem jí řekla, že její oblíbenci: Prasátko Peppa a Tomík a Minnie taky nemají plenky, tak jestli nechce být jako oni... Babička to podpořila, že má krásné kalhotky, že už je šikovná...
Jinak souhlasím s @dlabinecka . Ve 2 letech to je ještě v pohodě. A lépe trochu později, než aby se zasekl a pak to nepůjde vůbec...
Tak hodně štěstí!

pettule
21. led 2014

Nechat ho a věř, že to přijde fakt samo, uvidíš🙂. Každý prcek má svůj čas 🙂. Takže bych to rozhodně nehrotila.

klaire22
21. led 2014

Mám 18 měsíční dcerku, trénujeme přes týden a první 2 dny byli pro mě očistec........ale vydržela jsem a malá si už říká sama. Jen teda kakání do nočníku zatím nedává.
Za sebe doporučuji posazovat, posazovat, posazovat.........prostě ona si i 20x sama řekla, že chce číííí, 20x nic a po 21 se prostě počůrala............a já teda chválila. Spousta matek to odsuzuje, ale u nás to perfektně fungovalo. Pokaždé z toho má takovou radost, že se vyčůrala 🙂 Jen ještě to kakání, no 😉

dradra
12. dub 2014

Chtela bych se zeptat jak naucit dvou letou dcerku curat na nocnik
🙂 ☹

tarra27
12. dub 2014

občas posadit, ale ne násilím...a mě třeba starší chodí raději na wc, jelikož tam vidí nás...někdy jde někdy ne....necháváme tomu volný průbeh a jen jak bude teplo,. bude bez plenky a kahotky a bude...tak ji párkrát převlíknu....

rozhodně bych nenutila násilím...

ps u nás zabralo to, že do bazenu s plenkama nesmí a jamile by nechodila na nočník nebo wc, tak bychom tam nemohli chodit...a přijde i z bazenu....klidně dvakrát za dobu, co jsme v bazenu....jak kakat tak čůrat.....jednou jsem se převlíkala a manžel byl s obema v bazenu a malá za mnou sama přibehla, že chce....a vyčůrala se...takže vysvětlovat, žádné násilí a pak chválit....a sama spláchnout, to se ji líbí....

luciebx
12. dub 2014

presne... ma ca.s. az si na to prijde.. sam zacne.. netlacit.. zadne nasili... chce to cas

ludva
12. dub 2014

@bohmici Myslím, že to chce hlavně klid. A také doporučuju nastudovat odbornou literaturu Víš, co má v plínce myš? Fakt krásná knížka, dětem se líbí, dospěláci za zasmějí a dítko časem pochopí 😉

jarunkaxyz1
12. dub 2014

Opravdu klid - u nás obě děti začaly chodit až téměř ve třech letech. Byla jsem už ve stresu, už jen třeba kvůli svým rodičům (co já jsem si vyslechla, že jsem pohodlná a trpím jim to...), ale nechtěla jsem je na nočníku držet násilím, když se na něm svíjeli kolikrát vzteky a výsledek stejně žádný. A pak...oba téměř ze dne na den. 😉

helkuchtanen
14. dub 2014

Mě dcera nechtěla také chodit na nočník také nám to trvalo strašně dlouho až jsem se bála, že se to snad nenaučí. Zkoušela jsem jí dávat hodně pít a pak hned na nočník a tam jsem si s ní povídala a ukozovaly jsme si obrazky do tý doby než se vyčůrala a pak jsem jí strašně moc pochválila a dala nějakou tu odměnu. trvalo to takhle asi 4 měsíce a teď si řekne i sama