Jak naučit holčičku na nočník? Nechce na něm sedět

dannyblakely
29. pro 2015

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak naučit holčičku na nočník, když na něm ani nechce sedět. Asi dvakrát se nám zadařilo, ale asi ji nočník tlačí a nechce na něm být, ani když jí tam vezmu knížku, že bysme si četly..
Koupila jsem dětské prkýnko na záchod, máme na záchodě namalované sovy, tak říkám, že jdeme čůrat za sovama a tak, ale nechce tam vůbec sedět.
Malé je rok a půl. Mám počkat na léto, až bude moct lítat nahatá? Ve dvou letech mi to ale přijde už pozdě s tím začínat.
Nějaké tipy?

heduska82
29. pro 2015

@dannyblakely pozde? Myslis, ze kdyz ji nechas pliny do dvou let, ze se jich uz do smrti nezbavi? To je blbost a vim o cem mluvim. Starsi byl na plinach do temer tri let, nic s nim nehlo. Krome neutisitelnych hysterickych zachvatu, kdyz se pocural do kalhot a tim jeste vetsiho odporu ke zmene, se nedelo nic. Ped tretim rokem sam z hodiny na hodinu zacal curat na zachode, sam. A ted konecne uz tam pres tyden dela i bobek. Huraaaaa! 🙂 Ale uprimne, nasilim zadne dite neprinutis....

patrusa
29. pro 2015

Syn mi v roce a pul na to taky prdel. Mesic pred 2. narozeninama jsem to zkusila znovu a do 14 dnu bylo hotovo a do mesice i v noci bez. Nechte to na leto

lenka1982
29. pro 2015

klukovi budou 2 roky v lednu a nočník i záchod bojkotuje.nechce na něm sedět.když ho nesu tak mi ho veme a hází ho do rohu aby na něj nemusel. 😀 já doufám,že ho brzičko zdolám a naučí se to. 🙂

prcccek
29. pro 2015

Můj syn bude mít v únoru 2 roky a taky neusedí. Sedne si aby nám udělal radost, zatleská si a hned vstane a utíká pryč. Takže doufám, že jednou ho to trkne a příjde na to. 🙂

dannyblakely
autor
29. pro 2015

@heduska82
@patrusa
@lenka1982
@prcccek
tak děkuju holky, já myslela, že dvouletý děti jsou bez plen aspoň přes den.. Nevadí, uklidnily jste mě a necháme to na léto, nebo budeme sem tam zkoušet 🙂

jarkakr
29. pro 2015

@dannyblakely Pozdě to není, ale já už nervózní být začínám ;).

cuma
29. pro 2015

když ji budeš nenásilně dávat sem tam nic tím nepokazíš, malá měla plínu do 1,5let a já z toho byla celkem nervozní, že je má dlouho....

misisule
29. pro 2015

Na mě tlačili v okolí všichni už od roku, ať dávám syna na nočník. Zkusila jsem, nechtěl a já na to kašlala. Přišlo mi fakt zbytečné nutit do toho nás oba, dítě k tomu musí dozrát. Když měl rok a půl, tak na něm začínalo být vidět, že už si to uvědomuje, že si uvědomuje že čůrá, vždy se koukal na plinku pak na mě a usmíval se a já vždy říkala, že čůrá...pak jsem to jednoho dne zkusila a začala ho posazovat na záchod (nočník vůbec nehrozil) s knížečkou a velkým úsilím jsme si četli, povídali atd. aspoň pár minut. Věděl co po něm chci, ale když se mu zrovna nechtělo, tak proč by tam měl tak dlouho vysedávat že? Takže tudy taky cesta nevedla, až jsem si jednoho dne nachystala všechny tepláky, které jsme měly a plinku sundala, vždy když se počůral jsem se to snažila odchytit a utíkat na záchod, první den dopoledne se to povedlo půl na půl, druhý den v deset ráno bylo počuraných sedm tepláků a já zoufalá psala na koníka, kde mi všechny maminky říkali ať vydržím...odpoledne spal, pak jsme byli venku, takže s plinkou, trénoval spíš jen to dopoledne. Třetí den ráno si sám řekl že chce čůrat, byla jsem v šoku jak blázen a pak už celkem spolehlivě si říkal 🙂. Nemá cenu dávat dřív, pokud k tomu není dítě zralé 😉

barka79
29. pro 2015

Zdravím, rozhodně souhlasím...hlavně netlačit. Dceru jsem začala ve dvou letech, je letní tak to šlo krásně, během týdne to šlo v pohodě. Synovi je rok a půl, nočník ignoruje a nahatej brečí. Neřeším to, však ono to jednou přijde... a já osobně neznám žádné desetileté dítko s plínkama 🙂) Hlavně se nestresovat názorama okolí co by mělo být.