• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak na palec v puse?

29. dubna 2008 
ahoj, mám dotaz, zda někdo neví, jak na palec v puse? ve dvou letech jsem musela vzít synovi dudlíka, neboť ho vyžadoval i přes den a vrátili jsme se k cucání palečku. pepř v noci asi moc reálný není :rolling_eyes: :pensive: děkuji za radu
26. črc 2006 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky zonja no ono ho to casom prejde, na to neexistuje spusob kazde dite se spara v pusince, skus si s nim popovidat a rekni mu ze to ne je spravny, ze nech to nedela a tak a ak to nepomoze tak ono ho to prejde, neznepokojuj se tym zbytocne
20. led 2007 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, já bych radši zkusila vyhledat pomoc odborníka-moje sestra stále dumlá palec a je jí 26!!!!!!!! a zkoušeli jsme kde co, když byla malá....nyní dumlá společně se čtyřletým synem-když sedí u telky-dumlaj oba....takže bych to nepodceňovala-jsou z toho opravdu křivé zuby a neesteticky rozměklé rty a palec-fuuuj
20. led 2007 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fakt jo, macik? No to je teda síla, myslela jsem, že to tak nějak samovolně s věkem odejde.
Starší dcera byla bez dudlíku, mladší ho měla. Vzali jsme jí ho v roce a půl, asi dva dny ho hledala a vyhlížela z okna (hodili jsme dudlíky ptáčkům), pak byl klid. Teď si všimnu, když ji večer kontroluju, že má občas v puse prstík, ale je to fakt jen někdy, takže tohle neřeším. Spíš něco jiného, ale na to otevřu jiné téma.
21. led 2007 ve 21:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás je dudlík taky problém. Když byla dcerka menší, moc ho nepotřebovala, teď v roku a půl bez něho neusne. Zkoušela jsem jí ho vůbec nedat, ale dlouho v posteli plakala, takže z toho za půl hodiny začala kašlat, musela jsem rožnout, odsát sopel a bylo po spánku. Tak ji dám dudlík a většinou usne brzo.
2. únor 2007 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to my dudlík odmítáme a k uklidnění a uspání používá palec,takže já bych byla radši za ten dudlík.Všichni říkají,že dudlík seberu,ale palec ne :unamused:
Uvidíme teď v zimě,zatím jsem dala rukavičky jen párkrát, a kupodivu usnul i bez palce,i když plakal v kočárku déle než obvykle.Tak nevím,jestli to byla náhoda. :sweat_smile: . Obávám se,až přituhne,že to bude s rukavičkama problém,když se k palci nedostane.Minule se mi povedlo mu místo toho palce vnutit dudlík,to byl teda úspěch.Jinak ho odmítá,prostě dudlíky ho neberou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nejlepší jsou ty rady rodičů,ať ho ten palec honem odnaučím ! Jak to ale udělat, to mi nikdo neporadí.Jenže u nás palec vede od narození.:confounded:
Zonja-tak to jsem ti moc neporadila :sweat_smile:
2. únor 2007 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Raculka - jak máš staré mimi?
2. únor 2007 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my jsme teď museli palečky mazat kalciovkou, měl je úplně popraskané až do krve, tak chodí každý večer a chce vázat prstíky, načapala jsem ho ale s ukazovákem v puse. tak bychom museli přišít rukavičky k pyžamku a to by zase byl spocený, teď se trochu uklidnil, tak uvidíme, jak to bude pokračovat.dr. říkala, že to zatím máme nechat být. zoubky má zatím v pořádku.
2. únor 2007 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá si strká do pusy palec nebo ukazovák, ale vždycky jí ho vytahnu, jak usne. Jak začne kňourat, musí mít v puse dudin, jinak neusne. :unamused:
Zonja-to bych nevěřila, že si může takový prcek udělat dobrovolně takové bebí. :unamused:
2. únor 2007 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsme zase o něco starší a palce si cucáme i přes den, opět :cry: jak se malej narodil, tak se to bohužel zhoršilo. a když ho načapu, tak se směje a hned to udělá znova :angry: často je schovanej pod peřinou nebo pod postelí, takk bohužel pokračujeme v horším vydání :confounded:
23. čer 2007 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zonjo,taky nevím co s tím...moje první dcera nechtěla vůbec dudlíka,už v porodnici ,když mi jí ukazovali umytou,tak měla palec v puse a ten má dodnes a to už jí je 8...,ale je fakt,že já jsem to taky jako dítě dělala a přestala jsem.Na druhou stranu jsem jí už dlouho s tím palcem neviděla,tak jí zkusím pozorovat.Zatím ahojky
23. čer 2007 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejlepsi je kdyz se dite necim zabavi a pak si na dudlik nevzpomene
23. dub 2008 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mám problém s cucaním palca u 11 ročnej dcéry. Vyskúšala som už všetko možné aj rukavice - také fajn chlpaté aby boli v ústach hnusné, korenie, paprika a podobné pochutiny tiež nezabrali. Najstaršia dcéra prestala palec cumľať sama od seba asi v štyroch rokoch, najmladšieho to ani nenapadlo ale táto prostredná proste katastrofa - zamuchlá sa pod perinu a cumle si. Je zaujímave, že napriek mojej snahe sa mi nepodarilo ani jedno z detí naučiť na dudlík - to ste ešte nevideli tie záchvaty revu, keď som sa im pokúšala ( v dojčenskom veku) ten cumlík nanútiť. Táto spomínaná prostredná sa s cumľom normálne dusila a palec si zobrať nedá. Tak teraz baby radte! :dizzy_face:
23. dub 2008 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš klučík dudlíka nechce vůbec a palec si začne cucat,když už se mu chce spát,ale jak usne,paleček vyndá a je v pohodě.
23. dub 2008 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše malá dudlíka odmítala do 3měs.pak ale začla strašně dudlat palce
tak jsem jí ho prostě vnutila,ale měli jsme štěstí nebyla na dudlíka šíleně závislá :wink: teď už týden nemá ani dudlíka ani palce tak uvidíme co bude dál
ale je fakt,že když vidí ostatní děti menší i větší,že dudlají dudlíky tak ho chce a přímo ječí,že dudu dudůůůů,ale bohužel,vzali jsme jí ho na doporučení Dr.jak dětské tak i zubní
23. dub 2008 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje známá má dve deti jedno nemelo dudlik vubec a nechtelo ho a druhy chtel dudlika jeste v 5 letech
ona mu zkusila dat misto toho do ruku plinku nebo cisty kapesnik nejdrive se s tim jakoby zakryval
ale pak nakonec to zacalo zvykat ale behem pul roku pak prestalo uplne
25. dub 2008 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, Tomík nechtěl taky dudlík vůbec, tedy občas jsem mu ho dala když hodně plakal a on ho vlastně ani nechtěl, tak jsem ráda, prsty si do pusy strkal taky, ale nebylo to tak hrozné, spíš když mu rostly zuby...uvidíme, zda ho teď využijeme :slight_smile: :slight_smile:
25. dub 2008 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
Jsem v šoku, když to tady čtu. Mému staršímu synovi je 6 a cucá si palec. Jsem z toho nešťastná. :frowning2: :frowning2:
Cucá si ho takovm způsobem, že když se mu ho pokusím ve spánku vyndat, tak to ani nejde. Má ho snad přilepenej. Musím ho probudit a on ho vyndá. Ale za chvilku slyším mlaskání znova. Naštěstí jsme ho to odnaučili přes den. Pohrozila jsem mu, že to řeknu klukům ve školce a přestal. Následkem dudlání palce má prohloubený patro a má problé z řečí. Musíme navštěvovat logopedii :unamused:
26. dub 2008 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,................myslíte,že cucání palce před usnutím je problém a samo to nepřejde?............... :confused:
My měli dudlíka do 3.měíců a pak jsem ho ativně odnaučila.Jenže mladej si místo toho našel náhradu. :confounded: Myslela jsem,že až mu vyrostou předí zuby,že s tím přestane,ale on prostě bez palce neusne. :cry:
29. dub 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Karot: moje neteř si taky cucala palec a přešlo jí to,já s tím zkušenost nemám, můj syn si palec cucal, když mu rostly zoubky. být tebou, tak se zeptám doktorky , aby jsi se tím netrápila, ale děti mají dudlíky do 3 let, tak si myslím, že na noc by to nevadilo :slight_smile: Dokonce jsem slyšela, že je dudlík dobrý v tom, že si tím děti posilují dásně...a žvýkací svaly, tak nevím..
29. dub 2008 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme na tom úplně stejně :unamused: . Veru usíná jedině s palečkem v puse (to už musí být, aby usnula bez něj) :confounded: . Dudlík mi nechtěla, vyplivovala a místo něj si vždycky šoupla do pusy palec...
Myslím si, že je potřeba ji to někdy odnaučit (aby pak neměla nějaký problémy), ale zatím to odkládám... :pensive:
29. dub 2008 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petu,...............zajímavý článek. :slight_smile:
U nás se taky "palcuje",když se mladej nudí.Takže je potřeba zaměstnat ruce,jak tam píšou.
Jsem zvědavá,kdy ho to přestane bavit. :sweat_smile:
29. dub 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek