Jak na palec v puse?

zonja
26. črc 2006

ahoj, mám dotaz, zda někdo neví, jak na palec v puse? ve dvou letech jsem musela vzít synovi dudlíka, neboť ho vyžadoval i přes den a vrátili jsme se k cucání palečku. pepř v noci asi moc reálný není 🙄 😔 děkuji za radu

siduska
20. led 2007

ahojky zonja no ono ho to casom prejde, na to neexistuje spusob kazde dite se spara v pusince, skus si s nim popovidat a rekni mu ze to ne je spravny, ze nech to nedela a tak a ak to nepomoze tak ono ho to prejde, neznepokojuj se tym zbytocne

macik
20. led 2007

no, já bych radši zkusila vyhledat pomoc odborníka-moje sestra stále dumlá palec a je jí 26!!!!!!!! a zkoušeli jsme kde co, když byla malá....nyní dumlá společně se čtyřletým synem-když sedí u telky-dumlaj oba....takže bych to nepodceňovala-jsou z toho opravdu křivé zuby a neesteticky rozměklé rty a palec-fuuuj

lucisa
21. led 2007

Fakt jo, macik? No to je teda síla, myslela jsem, že to tak nějak samovolně s věkem odejde.
Starší dcera byla bez dudlíku, mladší ho měla. Vzali jsme jí ho v roce a půl, asi dva dny ho hledala a vyhlížela z okna (hodili jsme dudlíky ptáčkům), pak byl klid. Teď si všimnu, když ji večer kontroluju, že má občas v puse prstík, ale je to fakt jen někdy, takže tohle neřeším. Spíš něco jiného, ale na to otevřu jiné téma.

0401
2. únor 2007

U nás je dudlík taky problém. Když byla dcerka menší, moc ho nepotřebovala, teď v roku a půl bez něho neusne. Zkoušela jsem jí ho vůbec nedat, ale dlouho v posteli plakala, takže z toho za půl hodiny začala kašlat, musela jsem rožnout, odsát sopel a bylo po spánku. Tak ji dám dudlík a většinou usne brzo.

raculka
2. únor 2007

Tak to my dudlík odmítáme a k uklidnění a uspání používá palec,takže já bych byla radši za ten dudlík.Všichni říkají,že dudlík seberu,ale palec ne 😒
Uvidíme teď v zimě,zatím jsem dala rukavičky jen párkrát, a kupodivu usnul i bez palce,i když plakal v kočárku déle než obvykle.Tak nevím,jestli to byla náhoda. 😅 . Obávám se,až přituhne,že to bude s rukavičkama problém,když se k palci nedostane.Minule se mi povedlo mu místo toho palce vnutit dudlík,to byl teda úspěch.Jinak ho odmítá,prostě dudlíky ho neberou. 😝 Nejlepší jsou ty rady rodičů,ať ho ten palec honem odnaučím ! Jak to ale udělat, to mi nikdo neporadí.Jenže u nás palec vede od narození.😖
Zonja-tak to jsem ti moc neporadila 😅

0401
2. únor 2007

Raculka - jak máš staré mimi?

zonja
autor
2. únor 2007

my jsme teď museli palečky mazat kalciovkou, měl je úplně popraskané až do krve, tak chodí každý večer a chce vázat prstíky, načapala jsem ho ale s ukazovákem v puse. tak bychom museli přišít rukavičky k pyžamku a to by zase byl spocený, teď se trochu uklidnil, tak uvidíme, jak to bude pokračovat.dr. říkala, že to zatím máme nechat být. zoubky má zatím v pořádku.

0401
2. únor 2007

Naše malá si strká do pusy palec nebo ukazovák, ale vždycky jí ho vytahnu, jak usne. Jak začne kňourat, musí mít v puse dudin, jinak neusne. 😒
Zonja-to bych nevěřila, že si může takový prcek udělat dobrovolně takové bebí. 😒

zonja
autor
23. čer 2007

tak jsme zase o něco starší a palce si cucáme i přes den, opět 😢 jak se malej narodil, tak se to bohužel zhoršilo. a když ho načapu, tak se směje a hned to udělá znova 😠 často je schovanej pod peřinou nebo pod postelí, takk bohužel pokračujeme v horším vydání 😖

stanule
23. čer 2007

Zonjo,taky nevím co s tím...moje první dcera nechtěla vůbec dudlíka,už v porodnici ,když mi jí ukazovali umytou,tak měla palec v puse a ten má dodnes a to už jí je 8...,ale je fakt,že já jsem to taky jako dítě dělala a přestala jsem.Na druhou stranu jsem jí už dlouho s tím palcem neviděla,tak jí zkusím pozorovat.Zatím ahojky

ara1
23. dub 2008

Nejlepsi je kdyz se dite necim zabavi a pak si na dudlik nevzpomene

eena
23. dub 2008

Mám problém s cucaním palca u 11 ročnej dcéry. Vyskúšala som už všetko možné aj rukavice - také fajn chlpaté aby boli v ústach hnusné, korenie, paprika a podobné pochutiny tiež nezabrali. Najstaršia dcéra prestala palec cumľať sama od seba asi v štyroch rokoch, najmladšieho to ani nenapadlo ale táto prostredná proste katastrofa - zamuchlá sa pod perinu a cumle si. Je zaujímave, že napriek mojej snahe sa mi nepodarilo ani jedno z detí naučiť na dudlík - to ste ešte nevideli tie záchvaty revu, keď som sa im pokúšala ( v dojčenskom veku) ten cumlík nanútiť. Táto spomínaná prostredná sa s cumľom normálne dusila a palec si zobrať nedá. Tak teraz baby radte! 😵

iris
23. dub 2008

Náš klučík dudlíka nechce vůbec a palec si začne cucat,když už se mu chce spát,ale jak usne,paleček vyndá a je v pohodě.

lenerka
23. dub 2008

naše malá dudlíka odmítala do 3měs.pak ale začla strašně dudlat palce
tak jsem jí ho prostě vnutila,ale měli jsme štěstí nebyla na dudlíka šíleně závislá 😉 teď už týden nemá ani dudlíka ani palce tak uvidíme co bude dál
ale je fakt,že když vidí ostatní děti menší i větší,že dudlají dudlíky tak ho chce a přímo ječí,že dudu dudůůůů,ale bohužel,vzali jsme jí ho na doporučení Dr.jak dětské tak i zubní

ara1
25. dub 2008

moje známá má dve deti jedno nemelo dudlik vubec a nechtelo ho a druhy chtel dudlika jeste v 5 letech
ona mu zkusila dat misto toho do ruku plinku nebo cisty kapesnik nejdrive se s tim jakoby zakryval
ale pak nakonec to zacalo zvykat ale behem pul roku pak prestalo uplne

petule.h
25. dub 2008

ahoj, Tomík nechtěl taky dudlík vůbec, tedy občas jsem mu ho dala když hodně plakal a on ho vlastně ani nechtěl, tak jsem ráda, prsty si do pusy strkal taky, ale nebylo to tak hrozné, spíš když mu rostly zuby...uvidíme, zda ho teď využijeme 🙂 🙂

bublina7
26. dub 2008

Ahojky holky,
Jsem v šoku, když to tady čtu. Mému staršímu synovi je 6 a cucá si palec. Jsem z toho nešťastná. ☹ ☹
Cucá si ho takovm způsobem, že když se mu ho pokusím ve spánku vyndat, tak to ani nejde. Má ho snad přilepenej. Musím ho probudit a on ho vyndá. Ale za chvilku slyším mlaskání znova. Naštěstí jsme ho to odnaučili přes den. Pohrozila jsem mu, že to řeknu klukům ve školce a přestal. Následkem dudlání palce má prohloubený patro a má problé z řečí. Musíme navštěvovat logopedii 😒

karot
29. dub 2008

Holky,................myslíte,že cucání palce před usnutím je problém a samo to nepřejde?............... 😕
My měli dudlíka do 3.měíců a pak jsem ho ativně odnaučila.Jenže mladej si místo toho našel náhradu. 😖 Myslela jsem,že až mu vyrostou předí zuby,že s tím přestane,ale on prostě bez palce neusne. 😢

petule.h
29. dub 2008

ahoj Karot: moje neteř si taky cucala palec a přešlo jí to,já s tím zkušenost nemám, můj syn si palec cucal, když mu rostly zoubky. být tebou, tak se zeptám doktorky , aby jsi se tím netrápila, ale děti mají dudlíky do 3 let, tak si myslím, že na noc by to nevadilo 🙂 Dokonce jsem slyšela, že je dudlík dobrý v tom, že si tím děti posilují dásně...a žvýkací svaly, tak nevím..

slevik
29. dub 2008

Tak my jsme na tom úplně stejně 😒 . Veru usíná jedině s palečkem v puse (to už musí být, aby usnula bez něj) 😖 . Dudlík mi nechtěla, vyplivovala a místo něj si vždycky šoupla do pusy palec...
Myslím si, že je potřeba ji to někdy odnaučit (aby pak neměla nějaký problémy), ale zatím to odkládám... 😔

karot
29. dub 2008

Petu,...............zajímavý článek. 🙂
U nás se taky "palcuje",když se mladej nudí.Takže je potřeba zaměstnat ruce,jak tam píšou.
Jsem zvědavá,kdy ho to přestane bavit. 😅